Kontrast

KALENDARIUM 2006 r.
(styczeń - grudzień)

31 grudnia 2006 r.  - Sylwester. Mijają ostatnie chwile 2006 r., roku który zaczął się srogimi mrozami a zakończył najcieplejszym grudniem od zarania polskiej meteorologii. Dla jednych przyniósł on nowe troski, dla innych nadzieję na poprawę życia. Już wkrótce przywitamy Nowy 2007 Rok. Z tej okazji, wszystkim naszym Drogim Czytelniczkom i  Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęścia.

29  grudnia 2006 r. -  Z końcem roku żegnamy na naszym osiedlu, bez łez, spółkę Ahold, właścicielkę SAMu Albert. Źródło bałaganu w okolicach. Nowym właścicielem zostaje Carrefour Polska.

22 grudnia 2006 r. - Wydział  Środowiska i Rolnictwa Urzędu  Miejskiego  we Wrocławiu  przypomina, że  z dniem  22  grudnia 2006 roku  kończy się możliwość darmowego  oznakowania  psa za pomocą elektronicznego  mikroprocesora.

20 grudnia 2006 r. - Kolacja wigilijna dla osób samotnych organizowana przez RO Huby w klubie seniora "Pod Dzwonnicą".

19 grudnia 2006 r. - Skandaliczne decyzja pana Marczyńskiego kierownika Wydziału Mienia i Geodezji w sprawie boiska przy ul. Ślicznej. Jednoosobowowo "urzędnik" zadecydował, że teren boiska może iść pod młotek. To przykład "troski" nowych władz o zdrowie mieszkańców ul. Ślicznej, efekt planowania przestrzeni w mieście zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. A mówiąc dosadnie, pierwszy krok w stronę uczynienia z tego osiedla slumsów, w których nikt nie będzie chciał mieszkać, efekt postępującego niedorozwoju...kogo? lub czego? - pytanie retoryczne. Do sprawy wrócimy (gif).

19 grudnia 2006 r. - Dobra wiadomość - MOPS uwzględnił nasze wnioski w sprawie oświetlenia nowego placu zabaw dla dzieci przy ul. Ciepłej 15 (gif).

19 grudnia 2006 r. - Informujemy, że nasze wnioski w sprawie zmiany organizacji ruchu przy ul. Ślicznej i Glinianej (przystanek tramwajowy) krążą między departamentami - ostatnio wniosek trafił do Wydziału Inwestycyjno-Technicznego UM (gif).

18 grudnia 2006 r. - Gimnazjum Nr 17 z ul. Ślężnej w dniu dzisiejszym otrzymało zasponsorowany przez RO Huby sprzęt sportowy.

17 grudnia 2006 r. - Prezentujemy zwycięski film uczniów Gimnazjum Nr 21 w pierwszej edycji osiedlowego konkursu pt. "Jest takie miejsce na Hubach" (film jest wyjątkowej urody, więc wszystkich zainteresowanych jego lepszą jakością zapraszamy do kontaktu z RO Huby lub autorami w gimnazjum). - (WMV-1,9MB). Pismo gratulacyjne (uzasadnienie werdyktu jury) dla dyrekcji gimnazjum od przew. zarządu osiedla Huby (pdf).

16 grudnia 2006 r. - Urzędnicza pycha w końcu pokonana? "Partnerstwo publiczno-prawne" - upokorzone? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przesłał nam uzasadnienie do wydanego w lipcu 2006 roku wyroku w sprawie ze skargi Gant SA w Legnicy na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o stwierdzenie nieważności decyzji zezwalającej na wznowienie robót budowlanych - skarga Ganta wyrokiem sądu ostatecznie została oddalona (sygn. akt VII/SA/Wa 619/06). (gif: 1, 2, 3, 4, 5, 6). Sprawa wyglądała tak: Powiatowy Inspektor Nadzoru (pan Pokryszko) zezwolił na kontynuowanie robót na niedokończonej wówczas budowli Śliczna 22A - decyzję tę potwierdził Dolnośląski Inspektor Nadzoru Budowlanego. Ale już ich zwierzchnik - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że panowie na swojej pracy się nie znają - uchylił decyzję powiatowego i przekazał ją do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji. Na to panowie z GANTa odwołali się od decyzji GINB do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił decyzję Głównego INB. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, zirytowany orzeczeniem sądu, po ponownym rozpatrzeniu odwołania, uchylił zaskarżoną decyzję w całości i stwierdził nieważność decyzji Powiatowego INB. Główny argument dotyczył faktu, że GANT nie przedstawił wszystkich potrzebnych dokumentów tj. decyzji magistratu o możliwości przeznaczenia terenu cmentarnego na cel zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego (przedłożono jedynie uchwałę rady miejskiej o likwidacji cmentarza). Nadto stwierdził, że decyzja powiatowego inspektora o wznowieniu robót budowlanych powoduje niemożliwe do zaakceptowania  z punktu widzenia praworządności skutki społeczno-gospodarcze. To rozsierdziło GANTA, który wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że GINB nie tylko, ze sie nie pomylił to nadto wytknął niekompetencję pana Pokryszki, który całkowicie zapomniał o literze prawa i wspólnie z inwestorem zignorowali wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

16 grudnia 2006 r. - Kolejne pismo do nowego Przew. Komisji Infrastruktury Komunalnej RM Wrocławia w sprawie komunalizacji podwórka przy ul. Gajowej (pomiędzy 11-piętrowymi blokami wojskowymi) - (pdf)

15 grudnia 2006 r. - Korespondencja do wiadomości RO Huby pomiędzy ZOJM a MOPS w sprawie wnioskowanego przez RO Huby oświetlenia terenu Specjalnego Ośrodka Opiekuńczo-Adaptacyjnego przy ul. Ciepłej 15 (gif).

15 grudnia 2006 r. - Odpowiedź Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości  w sprawie wnioskowanego przez RO Huby wyłączenia z obrotu cywilnoprawnego terenu boiska do piłki nożnej przy ul. Ślicznej (gif).

14 grudnia 2006 r. - Misterium Bożego Narodzenia - spotkanie mieszkańców osiedla w Gimnazjum Nr 21.

13 grudnia 2006 r. - Ostatnie plenarne posiedzenie RO Huby w tym roku.

12 grudnia 2006 r. - Kolacja wigilijna dla osób samotnych organizowana przez RO Huby w Zespole Szkół Gastronomicznych.

07 grudnia 2006 r. - W imieniu Wydziału Inwestycyjno-Technicznego  Elwira Nowak kierownik Działu Zarządzania Ruchem negatywnie zaopiniowała wniosek RO Huby w sprawie ograniczenia wjazdu pojazdów ciężarowych w ul. Śliczną. (gif)

06 grudnia 2006 r. - Mikołaj dla dzieci z osiedla organizowany przez RO Huby. Jak co roku pomocą w organizacji służy Gimnazjum Nr 21.

30 listopada 2006 r. - Przeprowadziliśmy bardzo interesującą rozmowę wyjaśniającą z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa UM w sprawie uschniętego drzewa. Urzędniczka wydziału stwierdziła, że wydział jest bezradny w tej sprawie, bo nie dostrzega związku pomiędzy pracami ziemnymi a faktem uschnięcia drzewa, bo nie może zmusić właściciela do usunięcia drzewa zagrażającemu pieszym).

26 listopada 2006 r. - Organizatorzy oraz uczestnicy projektu "Zdobądź swój szczyt", który miał na celu zachęcenie młodzieży do uprawiania wspinaczki, mają zaszczyt zaprosić na wystawę fotografii podsumowującą projekt. W programie wystawy m.in. pokaz zjazdu na linie, wykład, aukcja, oraz inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy 26 listopad w godzinach 12-18.00 do Browarów Mieszczańskich ul. Hubska 44.

24 listopada 2006 r. - Pisma do ZDiK w sprawie Śliczna-progi (pdf) oraz w sprawie zmian w  organizacji ruchu: Śliczna, Gliniana (pdf).

23 listopada 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla Huby. Głównym tematem była realizacja budżetu w końcówce roku. (pdf)

21 listopada 2006 r. - W naszej galerii zdjęć zdjęcia z kirkutu przy Śleżnej.

20 listopada 2006 r. - Pobity został kolejny rekord oglądalności strony. W poniedziałek odnotowano 3.357 wejść na strony naszego serwisu, dzięki czemu przeciętna dzienna oglądalność w listopadzie osiągnęła 2480 wejść. przy okazji informujemy, że powoli na stronach serwisu następuje zmiana technologii - wprowadzamy relacyjne bazy danych: pierwsze zmiany zostały dokonane w sekcji: stancje.

17 listopada 2006 r. - Zakończono montaż dodatkowych progów zwalniających na ul. Ślicznej. Progi zamontowano po rocznych staraniach przedstawicieli zarządu osiedla. Sprawę prowadzili pan M.Woźny i M. Borowski.

16 listopada 2006 r. - Pismo do Dep. Spraw Społecznych w sprawie dofinansowania spotkania wigilijnego dla osób samotnych (pdf).

16 listopada 2006 r. - Dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

15 listopada 2006 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. Omawiamy sprawy realizacji budżetu, przygotowania do organizacji Mikołajków dla dzieci na osiedlu, wnioski o sprzedaż alkoholi, sprawę Interflory, nagrody w konkursie Jest takie miejsce na Hubach.

14 listopada 2006 r. - Zaledwie po 4 latach wrocławski wymiar sprawiedliwości osądził i wydał "surowy i sprawiedliwy" wyrok na ludzi, którzy "działali na szkodę miasta" - bo tak teraz nazywa się zwykłych ........ .  Były członek zarządu miasta Grzegorz O. (jeden z twórców reformy komunalnej, która umożliwiła powstanie takich tworów jak spółka A(...)); była zastępca skarbnika miejskiego Krystyna K., dwoje urzędników biura polityki mieszkaniowej Aksel R. i Magdalena O. - dostali rok więzienia w zawieszeniu i dwuletni zakaz zajmowania samorządowych stanowisk związanych z zarządzaniem komunalnym majątkiem. Za ich sprawą z miejskiej kasy wyciekło 5 mln (!!!!!) złotych dla słynnego GANTa.   Cytujemy za Wyborczą: "Sędzia Bogusław Tocicki uzasadnił wyrok: - Firma Gant wygrała przetarg na wybudowanie mieszkań komunalnych, choć nie spełniała postawionych w nim warunków Nie była nawet właścicielem nieruchomości, na której stanąć miały owe mieszkania. Podczas podpisywania umowy z Gantem Grzegorz O. kłamał, że skarbnik się zgadza, tylko jest chora, i nie mogła przyjść do notariusza. - To świadczy o celowym naruszeniu obowiązków - mówił sędzia Tocicki."

13 listopada 2006 r. - Polecamy w naszej Galerii zdjęć "prześlicznościowe" zdjęcia z Kuby.

13 listopada 2006 r. -  2 w nocy. Na Nowym Targu wre ruch, to komisje zwożą worki z kartami głosowań. Na naszym osiedlu w wyborach prezydenckich zwyciężył Rafał Dutkiewicz. W wyborach do rady - Barbara Zdrojewska i Jarosław Krauze. W wyborach do sejmiku - p. Łoś. Pod względem ilości głosów: do rady 1 miejsce PO, drugie PiS, 3-KW Dutkiewicza. Co ciekawe PiS przegrał walkę o miejsce w radzie z KW Dutkiewicza chociaż miał więcej głosów. Totalną klęskę poniosły: PSL, LPR, Samoobrona, SDPiL. Bez rewelacji - SLD. W wyborach do sejmiku sytuacja wyglądała tak: I miejsce PO, drugie PiS a potem długo, długo nikt.

12 listopada 2006 r. - Wybory samorządowe. Wybieramy prezydenta miasta, radnych miejskich i radnych sejmiku województwa (we Wrocławiu - miasto na prawach powiatu nie sa wybierani radni do rady powiatu).  Listę kandydatów z naszego okręgu prezentujemy na naszym apolitycznym forum. Sylwetki kandydatów które napłynęły do serwisu osiedlowego:

Tych Państwa nie obsługujemy ! - GŁOWNI ULOTKOWI ŚMIECIARZE:Te osoby, lub ludzie przez nich zatrudnieni pozaklejały plakatami wszystko co się dało na osiedlu, nie zważając na żadne zakazy. Chcecie bałaganu? głosujcie na: Damian Mrozek, nr 2 na liście PiS; Michał Jaros, nr 5 na liście PO.  Sprostowanie do treści ulotek: Stanisław Szewczyk (nr 7 na liście PiS) nie jest wiceprzewodniczącym RO Huby obecnej kadencji.

11 listopada 2006 r. - Kolejny, groźny pożar na Hubskiej wybuchł w sobotę o godz. 21. Ogień w bloku gasiło pięć jednostek straży pożarnej. Przed strażakami na miejscu zjawili się policjancie, którzy wyciągnęli z płomieni dwóch mężczyzn.

07 listopada 2006 r. - Zakończono przyjmowanie prac do osiedlowego konkursu dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. Jest takie miejsce na Hubach. Wkrótce rozstrzygniecie konkursu i prezentacja w Internecie nagrodzonych prac.

07 listopada 2006 r. - Spotkanie zarządu osiedla z przedstawicielami sklepu Interflora w sprawie opinii rady osiedla o sprzedaży terenu pod nowa siedzibę firmy. W związku ze sprzedażą przez Polmotors terenu zajmowanego obecnie przez Interflorę (materiały ogrodnicze) przy ul. Widnej firma wystąpiła do RO Huby o zgodę na zagospodarowanie na potrzeby sklepu ogrodniczego terenu położonego u zbiegu ul. Widnej i Kamiennej na wprost stacji benzynowej Shell. Posiedzenie zarządu osiedla (pdf).

06 listopada 2006 r. - Jury konkursowe ogłosiło wyniki współorganizowanego przez przew. Zarządu Osiedla Huby (razem z radnym miejskim Arkiem Sikorą) konkursu na stronę internetową osiedla. W kategorii strony istniejące zwyciężyły: Gaj i Krzyki-Partynice.
http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/c2b15a39-5bad-4f2d-b346-46217c342195/osiedle_wyniki.pdf

03 listopada 2006 r. - Spotkanie przewodniczącego Zarządu Osiedla z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w sprawie projektu budowy na osiedlu nowej filii biblioteki publicznej.

01 listopada 2006 r. - Wszystkich Świętych.

31 października 2006 r. - Otrzymaliśmy z miasta kolejną odpowiedź w sprawie złożonych wniosków inwestycyjnych na 2007 r. W piśmie Departament Spraw Społecznych zawiadamia, że wnioskowana przez RO Huby budowa boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki, placu z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, oświetlenie terenu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 11 przy ul. Kamiennej (dawna 115-tka) będzie realizowane po zakończeniu trwającej obecnie przebudowy budynku szkoły.

30 października 2006 r. - Wizja lokalna przy ul. Ślicznej 22A pracowników Wydziału Środowiska i Rolnictwa w sprawie zgłoszenia przez RO Huby faktu zniszczenia drzewa podczas prowadzenia prac ziemnych. (gif)

27 października 2006 r. - Do RO Huby wpłynęła odpowiedź dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej pana Ociepy w sprawie propozycji (wniosek inwestycyjny) przew. zarządu osiedla budowy nowej siedziby dla osiedlowych bibliotek publicznych. Nowa siedziba (wskazanie na teren przylegający do Gimnazjum Nr 21 lub SzP Nr 17 przy ul. Kamiennej miałaby połączyć biblioteki szkolne, bibliotekę dla dorosłych z ul. Ciepłej oraz bibliotekę dla dzieci z ul. Łódzkiej. (gif)

27 października 2006 r. - ZDiK informuje, że wniosek Zarządu Osiedla Huby w sprawie montażu progu zwalniającego na ul. Ślicznej (od strony ul. Borowskiej) jest na etapie opracowania projektu i zatwierdzenia dokumentacji przez Wydział Inwestycyjno-Techniczny UM. Planowany termin robót początek listopada. ZDiK zawiadamia, że w sprawie drugiego wniosku RO Huby tj. bezwzględnego zakazu wjazdu pojazów ciężarowych w ul. Śliczną stosowny wniosek został złożony do Działu Zarządzania Ruchem UM celem rozpatrzenia (gif).

26 października 2006 r. - Gościliśmy w siedzibie RO Huby delegację radnych z RO Borek. Celem spotkania było omówienie zasad tworzenia internetowego serwisu osiedlowego na os. Borek.

26 października 2006 r. - Wydział Środowiska i Rolnictwa UM zawiadamia o wszczęciu procedury polegającej na wydaniu pozwolenia na montaż anteny linii radiowej na dachu budynku siedziby NFZ przy ul. Joannitów 6 (gif).

24 października 2006 r. - Trwa wydawanie przez Radę Osiedla żywności pochodzącej  z Caritas Polska dla najuboższych mieszkańców osiedla.

20 października 2006 r. - Spotkanie mieszkańców, mundurowych, urzędników i samorządowców w sprawie zasad sprzedaży alkoholu na terenie krzyckich osiedli. Spotkanie jest wspólną inicjatywą Komendanta krzyckiego komisariatu policji i Radny Osiedla Huby - (pdf). Wszystkich chętnych zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 17, na godz. 18.00.

19 października 2006 r. - Tragiczny wypadek nieopodal kościoła na ul. Bardzkiej na skrzyżowaniu z al. Armii Krajowej. Kierowca golfa (mieszkaniec Nysy) wjechał wprost pod jadącą al. Armii Krajowej ciężarówkę. W wypadku śmierć poniosła żona kierowcy golfa i sześcioletni syn. Przeżyli wypadek: kierowca, drugie dziecko i jego dziadek. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nieuwaga kierowcy oraz złe oznaczenie skrzyżowania przez służby drogowe i brak właściwego sterowania ruchem (całkiem niedawno podobny wypadek zdarzył się na remontowanej ul. Krzywoustego).

19 października 2006 r. - Zapraszamy na odbywającą się nieopodal naszego osiedla debatę kandydatów na prezydenta Wrocławia. Dyskutować będą: R. Czarnecki, J. Dobrosz, T. Czajkowski, R. Kubacki i obecny prezydent R. Dutkiewicz (Jako ciekawostkę podajemy, że jeden z kandydatów mieszka na naszym osiedlu). Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w nowej auli Akademii Ekonomicznej (wejście od ul. Wielkiej). Na naszym forum zapraszamy do dyskusji o kandydatach na radnych w naszym okręgu wyborczym).

18 października 2006 r. - Z okazji niedawno obchodzonego święta wszystkich ludzi oświaty na osiedlu odbędzie się adresowana do nich uroczystość. Spotkanie dyrekcji wszystkich osiedlowych szkół rokrocznie organizuje Rada Osiedla.

10 października 2006 r. - Mamy znakomitą wiadomość dla mieszkańców ul. Hubskiej i Łódzkiej. Otrzymaliśmy właśnie pismo od Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Stopińskiego w którym informuje nas w imieniu Komisji Sportu i Rekreacji RM Wrocławia o zaakceptowaniu przez komisję modernizacji 2 podwórek osiedlowych przy tych ulicach. W chwili obecnej sprawa znajduje się w Komisji Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (przypominamy, ze w sprawie podwórka przy Hubskiej wcześniej pozytywnie wypowiadał się dyrektor ZZK). Stanowisko komisji wynika z wcześniejszej "letniej ofensywy" Przew. Zarządu Osiedla Huby i osiedlowej komisji bezpieczeństwa i porządku w w/w sprawach.

10 października 2006 r. - I stało się! Nasze obawy co do pomysłów zagospodarowania terenów zielonych przylegających do budynków mieszkalnych SM Wrocław Południe przy ul. Hubskiej 119-123 stały się faktem. Wbrew wcześniejszym deklaracjom spółdzielczej rady osiedla, wbrew interesowi mieszkańców tych budynków, rada spółdzielcza zadecydowała o zabetonowaniu zielonego skwerku przy ul. Jerzego róg Hubskiej. Pod siekierę idą rosnące tu drzewa. Ma powstać pawilonik w którym sprzedawany będzie alkohol. Oświadczamy, że wobec niezliczonych skarg mieszkańców na zakłócenia ciszy i porządku w pobliżu budynków Hubska 119-123 przez spożywających alkohol żaden sklep w tym miejscu nie otrzyma pozytywnej opinii RO Huby na sprzedaż alkoholu. W dniu wczorajszym do rady wpłynął oficjalny protest mieszkańców na decyzję rady spółdzielczej, której przewodniczy pani Białorucka.

08 października 2006 r. - Interwencja Zarządu Osiedla w sprawie przekazania do obrotu cywilnoprawnego terenu przy ul. Ślicznej (dawne boisko do piłki nożnej) - (pdf).

08 października 2006 r. - Trwa wydawanie przez Radę Osiedla żywności pochodzącej  z Caritas Polska dla najuboższych mieszkańców osiedla. To już trzecia taka akcja w tym roku i dotyczy ok. 100 osób (na więcej nie pozwalają możliwości magazynowe i kadrowe RO Huby).

07 października 2006 r. - Spotkanie zarządu osiedla z Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Praworządności RM Wrocławia w sprawie planowanej zabudowy terenu przy ul. Łódzkiej 1-5; Dyrekcyjnej (sprawa Bielprojekt); Ślicznej 22A.

06 października 2006 r. - Są dobre wiadomości w sprawie komunalizacji gruntu przy ul. Gajowej (o sprawie pisaliśmy 13 września). Wniosek został przedstawiony przez Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Rady Miejskiej Wrocławia - pana Czajkowskiego - na posiedzeniu komisji. Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek do Prezydenta.

06 października 2006 r. - Interwencja Przew. Zarządu Osiedla w sprawie uschniętego drzewa przy budynku Ganta przy ul. Ślicznej 22A (pdf)

06 października 2006 r. - Interwencja Przew. Zarządu Osiedla u Komendanta Straży Miejskiej w sprawie utrzymanie czystości i porządku na podwórzu wokół Ośrodka Opiekuńczo-Apaptacyjnego przy ul. Ciepłej (pdf)

05 października 2006 r. - Rozprawa przed NSA w Warszawie w sprawie jednoznacznego i ostatecznego odrzucenia skargi kasacyjnej Gminy Wrocław od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 03.02.2006 r. o wznowienie postępowania sądowego w sprawie zakończonej prawomocnym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego OZ we Wrocławiu z dnia 04.12.2001 r. w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego terenu.

05 października 2006 r. - 1) W porządku obrad LVI sesji RM Wrocławia pojawia się kilka związanych z osiedlem spraw: Uchwalenie mpzg dla dawnego Browaru Mieszczańskiego, dla niepoznaki nazywanego planem zagospodarowania zespołu urbanistycznego Huby. 2) Przystąpienie do sporządzania miejscowego planu  zagospodarowania przestrzennego dla zespołu urbanistycznego Ślężna (jeden z 30 nowych planów). Pan G. Roman - dyrektor Departamentu Architetury i Rozwoju, w końcu, przed wyborami, wziął się za robotę. Pozostaje jednak pytanie dlaczego przez tyle lat te plany nie powstały i komu taka sytuacja służyła? Jaka to koncepcja kształtowania przestrzeni wynika z uchwalania mpzg na zamówienie konkretnych przedsiębiorców?

05 października 2006 r. - Podczas LVI sesji RM Wrocławia zostanie nadana nazwa dla jedynego pomnika przyrody na terenie osiedla tj. dębu szypułkowego u zbiegu ul. Borowskiej i Suchej... (więcej)

05 października 2006 r. - posiedzenie Zarządu osiedla Huby (pdf)

03 października 2006 r. - Mamy niedobre wieści dla spółdzielców z budynków przy ul. Hubskiej 119-123. W dalszym ciągu formalnie pozostaną oni pozbawieni dostępu do drogi publicznej i zdani na łaskę zarządu spółdzielni. Gmina Wrocław nie zamierza naprawić swoich błędów. Taki jest sens uzyskanej przez nas informacji po interwencji zarządu osiedla Huby u Przew. Rady Miejskiej Wrocławia - (pdf).

01 października 2006 r. - Niepokojące informacje napływają do RO Huby od mieszkańców ul. Łódzkiej 1-5. Otóż Gmina Wrocław postanowiła sprzedać niewiadomo komu i niewiadomo po co zielony skwerek przed blokiem (ten przed tramwajowym zygzakiem ma Glinianej) - (pdf).

26 września 2006 r. - Drugie spotkanie mieszkańców ul. Ślicznej z komendantem Komisariatu Wrocław-Krzyki w sprawie bezpieczeństwa na osiedlu. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 17 o godz. 17.00. Zapraszamy.

23 września 2006 r. - O godz. 14.00 zaczyna się  festyn rodzinny w Parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej 2/4. Rada osiedla jest współorganizatorem festynu.

23 września 2006 r. - Ósmy w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Początek o godz. 10.00, boisko przy ul. Ślicznej.

22 września 2006 r. - Pismo do ZDiK w sprawie progu zwalniającego ruch pojazdów na ul. Ślicznej (pdf).

21 września 2006 r. - posiedzenie Zarządu osiedla Huby (pdf)

21 września 2006 r. - Bardzo ważna wiadomość dla małych firm usługowych: Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, które wprowadzi 1 października 2006 r. obniżoną, 7-procentową stawkę VAT na naprawę obuwia i innych artykułów skórzanych (PKWiU 52.71.10-00), naprawę odzieży i wyrobów włókienniczych użytku domowego (PKWiU 52.74.11-00), naprawę rowerów (PKWiU52.74.1200), a także usługi fryzjerskie (PKWiU 93.02.2100 i 93.02.2200). Obniżoną stawką VAT objęte będą też usługi remontowe i naprawy mieszkań.

13 września 2006 r. - Odbyło się spotkanie Przew. Zarządu Osiedla, radnych osiedlowych z przewodniczącym Komisji Infrastruktury Rady Miejskiej w sprawie komunalizacji gruntu przy ul. Gajowej (podwórko SM Telbud) i przekazania przez Wydział Edukacji UM w zarząd ZZK terenu przy ul. Ślicznej (dawne boisko do piłki nożnej).

12 września 2006 r. - Mieszkańcy ul. Hubskiej złożyli w RO Huby pismo w sprawie montażu sygnalizacji świetlnej na ul. Hubskiej (gif).

09 września 2006 r. - Siódmy w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Początek o godz. 10.00, boisko przy ul. Ślicznej.

07 września 2006 r. - Otrzymaliśmy wyrok Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu w sprawie planowanej zabudowy mieszkaniowej przy ul. Dyrekcyjnej (róg Gajowej). Kolegium oddala skargę rady osiedla nie rozpatrując nawet zawartych w niej wniosków, podobnie rzecz się ma ze skargą pobliskich szkół. Od tej decyzji planujemy odwołanie.

07 września 2006 r. - Mieszkańcy Polski mogą  podziwiać częściowe zaćmienie Księżyca.

06 września 2006 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. Sesja "wyjazdowa" w budynku szkoły podstawowej nr 73. Jednocześnie zapraszamy mieszkańców śródmiejskiej części osiedla Huby na część posiedzenia poświęconą sprawom bezpieczeństwa (zaproszono komendanta komisariatu).

06 września 2006 r. - w godz. 10.30 – 11.30, w 70 szkołach podstawowych na terenie Wrocławia policjanci przeprowadzą prelekcje dla uczniów w zakresie podstaw bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz rozpoznawania i unikania różnego rodzaju zagrożeń. W roku szkolnym 2006/2007 tylko na terenie naszego miasta do nauki przystąpiło 4300 uczniów klas I.

05 września 2006 r. - Wnioski inwestycyjne do budżetu miasta dla naszego osiedla sporządzone przez przewodniczącego zarządu osiedla Macieja Borowskiego. Wniosków jest aż 14. Oczekujemy Państwa sugestii w tej sprawie na forum.

1 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_biblioteka.pdf

2 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_boisko_Sliczna.pdf

3 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Ciepla.pdf

4 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Dawida_Gajowa.pdf

5 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Hubska.pdf

6 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Jerzego.pdf

7 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Lodzka_I.pdf

8 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_sciezka_rower.pdf

9 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_SOSzW11.pdf

10 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Widna.pdf

11 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Zamenhofa.pdf

12 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Lodzka_ll.pdf

13 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_ArmiiKraj_ekrany.pdf

14 - pisma\2006\20060825_karta_zdania_inw_Hubska_sygnaliza.pdf

wniosek zadania remontowego w siedzibie RO Huby.pdf

05 września 2006 r. - Przy wrocławskim pogotowiu opiekuńczym przy ul. Borowskiej powstaje pierwszy w Polsce ośrodek opiekuńczo-terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi (ADHD). Otwarcie ośrodka zaplanowano na koniec września.

04 września 2006 r. - Przed godziną 20.00 policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na III piętrze, na wrocławskich Krzykach pijany mężczyzna stoi na balkonie trzymając w rękach i stawiając na barierce małe dziecko. Mężczyzna puszczał dziecko i odsuwał się od niego aby stało o własnych siłach. O takim wydarzeniu informowały wrocławskie media. Nie wszyscy jednak wiedzą, że całe zdarzenie miało miejsce na naszym osiedlu przy ul. Lnianej i że do nieszczęścia nie doszło dzięki uwadze sąsiadów, którzy na czas powiadomili policję a ta bez zwłoki przybyła na miejsce  zdarzenia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze weszli do mieszkania, skąd dochodził płacz dzieci. W mieszkaniu przebywał nietrzeźwy mężczyzna, który stał na balkonie oraz czworo dzieci (dwie dziewczynki i dwóch chłopców). Mężczyzna nie potrafił utrzymać równowagi ani się wysłowić. Według relacji starszych dzieci, matka wyszła do sklepu na zakupy. Kobietę odnaleziono pijaną na ul. Hubskiej (w znanym wszystkim miejscu). Ona i jej towarzysz-opiekun dzieci zostali zatrzymani i umieszczeni w Izbie Wytrzeźwień. Przeprowadzone badanie wykazało u matki blisko 2, a u jej znajomego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

02 września 2006 r. - W sobotę i niedzielę w budynku NOT przy ul. Piłsudskiego 24 będzie można podziwiać piękne koty uczestniczące w międzynarodowych wystawach. W konkursie udział weźmie 300 rodowodowych kotów różnych ras i odmian barwnych w czterech kategoriach: długowłose (perskie i egzotyczne), półdługowłose, krótkowłose i orientalne.

30 sierpnia 2006 r. - Interwencja Przew. Zarządu Osiedla w sprawie komunalizacji gruntu przy ul. Gajowej (pdf).

29 sierpnia 2006 r. - Interwencja w sprawie ustanowienia służebności gruntowej (dostępu do drogi publicznej) dla mieszkańców budynku Hubska 119 (pdf).

26 sierpnia 2006 r. - Szósty w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Początek o godz. 10.00, boisko przy ul. Ślicznej.

25 sierpnia 2006 r. - Od soboty kierowcy nie będą mogli przejechać al. Armii Krajowej na odcinku od ul. Bardzkiej do ul. Tarnogajskiej. Remont jezdni ma kosztować 6,5 mln zł, przeprowadzi go firma NCC.

24 sierpnia 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla - protokół (pdf).

14-25 sierpnia 2006 r.  - Półkolonie w Ośrodku Opiekuńczo-Adaptacyjnym przy ul. Ciepłej 15c. (Zapisy tel. 3674412)

19 sierpnia 2006 r. - Piąty w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla.

17 sierpnia 2006 r. - Ważna informacja dla wszystkich osób korzystających z pomocy MOPSu. Na ul. Glinianą 30 (podwórko szkoły podstawowej Nr 73) przeniesiono część placówek terenowych.

16 sierpnia 2006 r. - Polecamy artykuł w Wyborczej o przebudowie ul. Borowskiej...

12 sierpnia 2006 r. - Czwarty w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla, organizowanych przez RO Huby, okazał się być nadzwyczajnie udany. Tylu dzieci bawiących się na jednym boisku chyba jeszcze to osiedle nie widziało. Zapraszamy za tydzień (jeżeli będzie pogoda) na godz. 10.00.

11 sierpnia 2006 r. - Zapraszamy wszystkich do odnowionej galerii zdjęć z osiedla. Nowe działy tematyczne, nowe albumy, nowe zdjęcia!

 10 sierpnia 2006 r. - Jak donosi brytyjski The Sun - tylko dwa dni dzieliły fanatyków z Al Qaedy od samobójczego zamachu na 9 samolotów z bezbronnymi ludźmi lecącymi do USA. Dzięki miesiącom śledztw prowadzonych przez antyterrorystyczny oddział Scotland Yardu i wywiadu MI5 udało się udaremnić tę diabelską operację. Do zamachu miano użyć TATP (Tri Acetone Tri Preoxide) ukrytego w niewinnie wyglądających butelkach do napojów. (więcej ....)

08 sierpnia 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla - protokół (pdf)

05 sierpnia 2006 r.- Czwarty w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla, organizowanych przez RO Huby - odwołany. Przeszkodził nam siąpiący deszcz.

04 sierpnia 2006 r.- Nadeszła pora monsunów letnich. Zmiana warunków pogodowych, opady deszczu i śliskie jezdnie, zaskoczyły wielu kierowców. Na zdjęciu  jedna z wielu kolizji w mieście na skrzyżowaniu ul. Borowskiej i Kamiennej.

04 sierpnia 2006 r. - Protokół z wizji lokalnej podwórek a w nim podstawowe zalecenia co do dalszych dzialań jakie powinno podjąć ZZK wobec zgłaszanych przez radę i mieszkańców problemów (protokół - pdf). Pismo do komendanta komisariatu Wrocław-Krzyki w sprawie spostrzeżeń poczynionych w trakcie obchodu osiedla (pdf) i do komendanta straży miejskiej (pdf) oraz do Dolnoślaskiej Spółki Gazowniczej (pdf).

03 sierpnia 2006 r. - Przegląd osiedla z udziałem przedstawicieli ZZK i Rady Osiedla Huby. Przegląd zaczynamy o 9.00 od ul. Glinianej 55 (dalej: Gajowa - Hubska - Wesoła - Łódzka - Śliczna).

01 sierpnia 2006 r. - Upływa termin zgłaszania się młodzieżowych drużyn piłkarskich  do udziału w sierpniowej edycji IV-go Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezydenta Wrocławia (kategorie wiekowe od rocznika 1988 do rocznika 1994 i młodsi). Drużyny 6 osobowe.

29 lipca 2006 r. -  Wpłynęło do RO Huby pismo z biura poselskiego Janusza Dobrosza z LPR w sprawie uporządkowania spraw związanych z bud. Gajowa 32-36. (gif). Prezentujemy również obcesową odpowiedź ZZK na wcześniejsze interwencje rady osiedla i pośrednio mieszkańców (gif). Pismo interwencyjne rady (gif)

29 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 18.00 Only You Teatr Formy - pantomima,  bilet 10 zł , godz. 20.00 - Ulica Krokodyli - Teatr Formy - pantomima (bilet 10 zł); 22.00 - Manuel Göttsching & Kinga Kiełczyńska - (pokaz, bilet 28 zł). Godz. 00 - Fiesta Latino (koncert, bilet 10 zł); godz. 02.00 - LOPEZ - nocne granie.

29 lipca 2006 r. - Trzeci w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla, organizowanych przez RO Huby. Miejsce zabawy - asfaltowe boisko przy ul. Ślicznej, godz. 10.00.

28 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 18.00 Teatr Zakład Krawiecki  "Stosunki damsko-męskie", godz. 21.00 - Music in Progress (koncert, bilet 10 zł); 22.00 - Kanał Audytywny - mieszanka hip-hopu i elementów trip-hopu, ambientu oraz jazzu" (koncert, bilet 20 zł). Godz. 00 - LUOMO + Easy fińska odmiana pop-house'u (koncert, bilet 20 zł); godz. 02.00 - djEasy + Novika nocne granie.

27 lipca 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla - protokół (pdf)

26 lipca 2006 r. -  Na dzisiejszym posiedzeniu Sąd Wojewódzki w Warszawie odrzucił skargę GANT SA na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego uchylającą cały proces wydawania zezwoleń na budowę budynku GANT'a przy ul. Ślicznej 22A. Tym samym budynek uznać można za samowolę budowlaną.

26 lipca 2006 r. -  Tej informacji nie można znaleźć w żadnej polskiej gazecie! Jak donoszą największe światowe agencje: CNN - dyplomatyczny tajfun rozpętał się po tym jak we wtorek o godz. 19.40 zostało zabitych 4 niezależnych obserwatorów ONZ w Libanie (dwóch jest zaginionych). Szef ONZ stwierdził, że wydaje się że był to najwyraźniej celowy "apparently deliberate" izraelski atak lotniczy na oznaczony bunkier w którym przebywali i z którego wielokrotnie alarmowali władze izraelskie o nasilającym się ostrzale. Zginęli obserwatorzy a Austrii, Finlandii, Kanady i Chin. Rzecznik sił pokojowych ONZ w Libanie (UNIFIL) poinformował, że we wtorek po południu pociski izraelskie już 14 razy eksplodowały w pobliżu tej bazy. Ostrzał nie ustał w czasie akcji ratowniczej. Nic o niej nie wspomina ani Wyborcza ani Rzeczpospolita, z której informacja znika wkrótce po pojawieniu się w nagłówku jednej z wiadomości (wzmianka w serwisie PAP). Trudno pojąć czym kierują się polskie gazety dobierając informacje tak odmienne od najważniejszych nagłówków prasy zachodniej.

25 lipca 2006 r. - Spotkanie w siedzibie rady osiedla mieszkańców budynku Łódzka 1-5 z firmą Zarządca.

25 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 21.00 - MUCHY (koncert, bilety 10 zł); 22.00 - Muzykoterapia - muzyczny eklektyzm jazzu i neo-dub (koncert, bilet 20 zł). Godz. 00 - Tymon Tymański Yass Ensemble - jazz, rock i muzyka etniczna (koncert 10 zł); godz. 02.00 - nocne granie.

24 lipca - 04 sierpnia 2006 r. - Od 24 lipca do 4 sierpnia w Żernikach Wrocławskich przeprowadzone zostaną warsztaty filmowe. Uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw powstawania filmów - zarówno w teorii (podstawowe pojęcia filmowe, zasady montażu, obsługa kamery, pisanie scenariusza), jak i w praktyce (realizacja własnego filmu). Oprócz zajęć przewidziane są projekcje filmów niezależnych, wizyta na planie filmowym. Warsztaty prowadzić będą Michał Grzebienia (absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, realizator filmów niezależnych), oraz Sabin Kluszczyński (absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej, realizator filmów, teledysków, reklam). Zajęcia odbywać się będą w świetlicy w Żernikach Wrocławskich ul. Parkowa 2, od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Koszt uczestnictwa to 30 zł za 2 tygodnie. Zapisy przyjmowane są w biurze Gminnego Centrum Kultury w Siechnicach
ul. Fabryczna 15 tel. (0 71) 311-54-48

24 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 21.00 - Stasys Eidrigevicius (koncert); 22.00 - węgierski Zagar - oryginalne zestawienie elektroniki z tradycyjnym instrumentarium (koncert, bilet 10 zł). Godz. 00 - K.Mill & Easy (koncert 10 zł); godz. 02.00 - nocne granie.

24 lipca 2006 r. - Dyskusja publiczna nad przyjętymi, w projekcie planu miejscowego części zespołu urbanistycznego HUBY w rejonie ulic Hubskiej i Bocznej, rozwiązaniami odbędzie się w dniu 24 lipca 2006 r. w siedzibie UM Wrocławia, pl. Nowy Targ 1/8 w sali 204 o godz. 15.30. (pdf)

23 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 18.00 Teatr Zakład Krawiecki  "Dolne partie", musical intymny; godz. 20.00 - Era Wodnika (koncert 20 zł) - fantastyczna fuzja muzyki źródeł z nowoczesnym, improwizowanym brzmieniem klubowym; 21.00 - BIRMA (koncert 10 zł); 22.00 - John Porter & Nieprzyzwoity Zespół / John Porter Ensemble (koncert, bilet 20 zł). Godz. 00 - Novika & Agim (koncert 10 zł); godz. 02.00 - nocne granie.

23 lipca 2006 r. - Nie wiecie gdzie pojechac nad wodę? Przypominamy o naszej stronie poświeconej miejskim i dzikim kąpieliskom.

22 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 18.00 Teatr Zakład Krawiecki  "Dolne partie", musical intymny; godz. 21.00 - BALSAM (koncert); 22.00 - ROVO - japońska supergrupa czyli "trans napędzany przez człowieka" (koncert, bilet 38 zł). Godz. 00 - Saturday Night Fever (koncert); godz. 02.00 - nocne granie.

22 lipca 2006 r. - Drugi w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla, organizowanych przez RO Huby. Miejsce zabawy - asfaltowe boisko przy ul. Ślicznej, godz. 10.00.

22 lipca 2006 r. - Petycja mieszkańców bloku Śliczna 24-28 w sprawie cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu w sklepach Śliczna 22A (Żabka i Olimp). (tekst skargi - gif)

21 lipca 2006 r. - Spółka Administrator odpowiedziała na naszą interwencję (szok !) w sprawie wykoszenia trawy u ściany szczytowej budynku Łodzka 1-5. Trawę wykoszono (sprawdziliśmy) we wskazanym w piśmie terminie.

21 lipca 2006 r. - Informacja od Przewodniczącego Rady Miejskiej w sprawie przekazania do Prezydenta i komisji sportu i rekreacji naszego pisma w sprawie doraźnych działań poprawiających estetykę osiedlowych podwórek.

21 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 18.00 Teatr Zakład Krawiecki  "Dolne partie", musical intymny; godz. 21.00 - Lili Marlene (koncert); 22.00 - Eklektik Session (koncert, bilet 20 zł). Eklektik Session to projekt przygotowany przez muzyków znanych z formacji Miloopa. Istotą ich występów jest łączenie dźwięku z obrazem przy udziale vj’a, dj’a i zespołu korzystającego z żywych instrumentów. Godz. 00 - BTR & d.End (koncert); godz. 02.00 - nocne granie.

20 lipca 2006 r. - Wczoraj, w budynku szkoły podstawowej przy ul. Wieczystej 105, odbyło się spotkanie policjantów z komisariatu Wrocław-Krzyki i strażników miejskich z mieszkańcami  budynków z ul. Ślicznej. Mieszkańcy z ul. Ślicznej 24-54 złożyli skargę do ministra Dorna na policję, która nie interweniuje w sprawie ciągłego zakłócania ciszy i porządku w pobliżu sklepów i lokali gastronomicznych położonych w budynku Śliczna 22A. W związku z tym dyskutowano wszelkie kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa w tym rejonie. Wiele głosów krytycznych padło pod adresem administracji spółdzielni mieszkaniowej Wrocław-Południe i spółdzielczej rady osiedla Huby III. W najbliższym miesiącu należy oczekiwać wzmożonych patroli policji i straży, szczególnie w godzinach wieczornych. Zapraszamy do głosowania w ankiecie na najciemniejsze miejsce strachu na osiedlu. W zebraniu wzięło udział ok. 34 mieszkańców budynków z ul. Ślicznej i 7 mundurowych.

20 lipca 2006 r. - Era Nowe Horyzonty - Browar Mieszczański - godz. 21 -  GRANS (koncert); godz. 22.00- Smoth Jazz Engineers (koncert, bilety 10 zł) - polska gwiazda dnia: muzyka charakteryzująca zespół czerpie z wielu gatunków, wśród których znajduje się funky, jazz połączone z elementami klubowymi. godz. 00.00 - Ch.District live act & K.Mill; 02.00 - nocne granie.

20 lipca 2006 r. - Kolejna, 6-ta edycja Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty niedawno przeniesionego do Wrocławia z Cieszyna, na terenie osiedla będzie miała swoje realizacje, w ramach Klubu Festiwalowego. Klub zrealizuje przez 10 dni cykl różnego rodzaju imprez towarzyszących festiwalowi, głównie muzycznych lecz także teatralnych i plastycznych. Więcej o informacji o programie festiwalu na www.eranowehoryzonty.pl.

19 lipca 2006 r. - Rada Osiedla została oficjalnie powiadomiona o planowanych od jutra (!) w Browarze Mieszczańskim imprezach towarzyszących w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty. Wobec znacznej liczby uczestników należy się spodziewać utrudnień w ruchu na ul. Hubskiej (no i głośnych dźwięków w pobliskich mieszkaniach). Rada osiedla zeleciła jeszcze w zeszłym roku aby osoby organizujące festiwal wcześniej powiadomiły mieszkańców pobliskich budynków o planie imprezy w tym o wszystkich głośnych koncertach plenerowych po godz. 22 oraz zasugerowała organizację pokazów od strony ul. Paczkowskiej (co uczyniono w tym roku).

16 lipca 2006 r. - Wszystko wskazuje na to, że nasza interwencja w sprawie zmian w komunikacji autobusowej na osiedlu zaważyła na przywróceniu linii 110 do ogródków działkowych na Buforowej. Czekamy na oficjalne pismo z UM Wrocławia w tej sprawie.

16 lipca 2006 r. - Godz. 10.00, wieża ciśnień na Wiśniowej. Wycieczka-przejazd rowerzystów z okolicznych osiedli na ul. Faltzmanna na Polanowice-Poświętne-Ligotę, gdzie  odbędzie się plenerowe spotkanie z udziałem wrocławskich cyklistów, mieszkańców osiedla i ojcem chrzestnym, pomysłodawcą prof. Jerzym Przystawą - autorem ksiązki "Via Bank i FOZZ" /jest inicjatorem Ruchu Obywatelskiego na rzecz  Jednomandatowych Okręgów Wyborczych/ celem przybliżenia postaci współczesnego bohatera!
Otrzymaliśmy zezwolenie policji i władz miasta. Został opracowany ramowy program. Impreza jest wynikiem oddolnych działań DTC-Centrum Rowerowe W-w z Akcja Katolicką Archidiecezji Wrocławskiej  i Ruchu Samorządowego... /Radami Osiedla/ we współpracy z Fundacją Pamięci Michała T. Falzmanna i Stow. na Rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JOW.

15 lipca 2006 r. - Pierwszy w serii mini festynów dla najmłodszych mieszkańców osiedla, organizowanych przez RO Huby. Miejsce zabawy -  asfaltowe boisko przy ul. Ślicznej, godz. 10.00.

14 lipca 2006 r. - Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia zawiadamia o objęciu patronatem osiedlowego konkursu (pdf) dla dzieci i młodzieży pt. Jest takie miejsce na Hubach. (gif)

13 lipca 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla. (protokół - pdf)

13 lipca 2006 r. - Jak donosi GW z placu budowy aquaparku wycofała się Hydrobudowa 6. Powodem są opóźnienia w płatnościach ze strony WPW SA. WPW SA podaje inną przyczynę - zaległości w opłacaniu podwykonawców przez Hydrobudowę 6 (WrosilbetEco - 6,5 mln zł).  W efekcie mamy już przesunięcie terminu oddania aquaparku do uzytku o cały kwartał, na początek 2007 r.

12 lipca 2006 r. - Rada osiedla wytypowała do tegorocznej edycji Konkursu „Ukwiecamy Wrocław” organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia trzy osoby i odpowiednio uprawiane przez nich rośliny na balkonach i  ogródkach przydomowych: Przestrzenna 23, Borowska 92, Tomaszowska 21. W imieniu RO HUBY konkurs nadzoruje i typuje ogrodowe kompozycje pani Alicja Pruska Wichtowska.  W tym roku próbowaliśmy pomysł uczestnictwa szerzej rozpropogować wśród spółdzielni mieszkaniowych, jednak z żadnej z nich nie wpłynęła kandydatura do tytułu najładniejszy ogród i balkon, a szkoda bo Rada Osiedla ufundowała atrakcyjne nagrody (nasiona roślin i krzewy ozdobne). - więcej

11 lipca 2006 r. - Odpowiedź SM Wrocław-Południe na sprzeciw RO Huby wobec pomysłów budowy parkingu na terenie zielonym przy ul. Hubskiej 119. (gif)

11 lipca 2006 r. - Ciąg dalszy interwencji w sprawie zabudowy przejścia pod blokiem na ul. Ślicznej 6 - pisma zredagowane przez pana M. Woźnego. (pdf)

10 lipca 2006 r. - Przypominamy, że jest juz dostępny nowy  numer gazetki osiedlowej. (11-12)

06 lipca 2006 r. - LIV posiedzenie Rady Miejskiej Wrocławia: w porządku obrad m.in. uchwalenie zmiany "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wrocław" oraz przyjęcie strategii rozwoju Wrocławia - "Strategia-Wrocław w perspektywie 2020 Plus".

06 lipca 2006 r. - Skarga mieszkańców z ul. Gajowej na funkcjonowanie sklepu sprzedającego alkohol przy ul. Gajowej 49 (pdf)

06 lipca 2006 r. - Departament Nieruchomości UM przesłał do zaopiniowania kartę nieruchomości położonej przy ul. Slicznej 45-49, którą SM Wrocław -Południe chce przejąć w użytkowanie wieczyste (asfaltowy chodnik przed blokiem). (GIF 1, 2).

06 lipca 2006 r. - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Prezesa SKO we Wrocławiu, w sprawie odwołań od decyzji Prezydenta Miasta Wrocławia nr 777/2005 (zabudowa skweru przy Dyrekcyjnej-Suchej-Gajowej) postanowiło wyznaczyć do załatwienia przedmiotowej sprawy SKO w Wałbrzychu. (GIF 1, 2, 3).

06 lipca 2006 r. - Jest już odpowiedź Zespołu Serwisu Internetowego UM w sprawie braku informacji o powiatowym inspektorze nadzoru budowlanego na stronach www.wroclaw.pl. W e-mailu jesteśmy informowani o tym, że przedstawiciel ZSI skontaktował się z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w celu pozyskania informacji dla serwisu internetowego Urzędu Miejskiego. Przekazanie informacji zależy jednak od decyzji i woli PINB, które jest niezależne (?) od miasta.(pdf)

06 lipca 2006 r. - Interwencja RO Huby w ZZK w sprawie braku ujęcia w ewidencji ZZK terenu połozonego przy ul. Ślicznej 45-59 (boisko do piłki nożnej). Temat znany od lat. Dopiero niedawno okazało się, że teren nie jest sprzątany, bo miasto o nim zapomniało. (pdf)

06 lipca 2006 r. - Interwencja RO Huby w Zespole Serwisu Internetowego UM Wrocławia w sprawie braku informacji o powiatowym inspektorze nadzoru budowlanego na stronach www.wroclaw.pl (pdf).

05 lica 2006 r. - Interwencja RO Huby w miejskiej komisji ds osiedli w sprawie doraźnego zagospodarowania podwórek: Łódzka 30-46; Hubska 37-53; Gajowa 33-43. Pismo podobnej treści zostało wysłane do ZZK (pdf).

05 lipca 2006 r. -  O tym jak wygląda współpraca rady osiedla z mieszkańcami budynku w którym znajduje się siedziba rady - Gliniana 55. Bez komentarza (pdf).

04 lipca 2006 r. - Prezydent Wrocławia informuje mieszkańców i strony postępowania o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części zespołu urbanistycznego HUBY w rejonie ulic Hubskiej i Bocznej w dniach 12.07 2006 do 09.08.2006 w siedzibie Biura Rozwoju Wrocławia przy ul. Świdnickiej 53 w pok. 215 w godz. 8.30-15.30 (9.30-16.30 środa). Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 24 lipca 2006 r. w siedzibie UM Wrocławia, pl. Nowy Targ 1/8 w sali 204 o godz. 15.30. (pdf)

04 lipca 2006 r. - Interwencja w spółce Adminsitrator w sprawie terenów zielonych Łodzka 1-5 (pdf)

03 lipca 2006 r. - W wyniku interwencji Przew. Zarządu Osiedla w komisji Praworządności i Bezpieczeństwa nastąpi przesunięcie środków w budżecie miasta umożliwiających montaż progu zwalniającego na ul. Ślicznej (pdf). Sam pomysł montażu progu zwalniającego na ul. Ślicznej u wjazdu w ul. Borowską wziął się od mieszkańców budynku Śliczna 2-22. Uskarżali się oni na zwiększony ruch i hałas, który miał swóją pośrednią przyczynę w funkcjonowaniu Centrum AB i działaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Śliczna-Armii Krajowej. Kierowcy i klienci skracają sobie postój na światłach wykorzystując do szybszego ruchu ul. Śliczną.  Koszty zakupu progu, sporządzenia dokumentacji, montażu wyniosą ok. 5000 zł.

01 lipca 2006 r.  - Pismo do dyrektora ZZK Jana Jankiewicza w sprawie uporządkowania podwórka Hubska-Gliniana-Gajowa-Dawida.

01 lipca 2006 r. - Uroczysta akademia w siedzibie RO Huby dla mieszkanek osiedla. W spotkaniu uczestniczył lek. medycyny Wojciech Herfurt z prelekcją o chorobach układu krążenia - to element społecznej kampanii o program profilaktyki skutków miażdżycy u osób powyżej 65 roku życia.  Na zaproszenie przybyła przedstawicielka Torf Corp. z prelekcją o prof. Tołpie.

01 lipca 2006 r. - NOWY 11-12 NUMER GAZEKI OSIEDLOWEJ

30 czerwca 2006 r. - Trwa pikieta pod NFZ-tem na Joannitów. Tym razem osiedle Huby odwiedzili pracownicy i pacjenci szpitala z Nowej Rudy aby zaprotestować wobec likwidacji szpitala.

29 czerwca 2006 r. -  Pismo RO Huby do ZZK w sprawie zasad informowania mieszkańców osiedla i internautów o działalności ZZK (pdf)

29 czerwca 2006 r. - Jest już znany jest podział wrocławia na okręgi wyborcze podczas wyborów samorządowych - będzie ich 7. W 5-ciu okręgach wyborczych będzie po 5 radnych, a w 2-ch po 6 radnych. Huby wraz z Gajem, Borkiem, Powstańcow Śl. utworzą jeden, III-ci okręg z sześcioma mandatami radnych.

28 czerwca 2006 r. - Długo oczekiwana interwencja u Prezydenta Wrocłwia i Przewodniczącego Rady  Miejskiej w sprawie zmian w komunikacji zbiorowej na terenie osiedla Huby (pdf). Chodzi o linie 110 i 145.

27 czerwca 2006 r. - W ciągu ostatnich trzech dni do RO Huby dotarły dwa obwieszczenia dotyczące przyszłości budynku dawnego szpitala położniczego przy ul. Glinianej 20-22. Prezydent Wrocławia informuje mieszkańców i strony postępowania: o wszczęciu, na wniosek Gminy Wrocław, postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na: rozbudowie i przebudowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania dawnego szpitala na Powiatowy Urząd Pracy, przewidzianej do realizacji we Wrocławiu przy ul. Glinianej 20-22 (W-CP-12945-06-ul. Gliniana 22). Z kolejnego obwieszczenia dowiadujemy się o  wydaniu w dniu 20 czerwca 2006 r. decyzji nr 64/2006 umarzającej postępowanie administracyjne w sprawie Gliniana 20-22 (D-CP-12945-06-ul. Gliniana 20-22).

25 czerwca 2006 r. - Prezydent Wrocławia informuje mieszkańców i strony postępowania: o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Era, zlokalizowanej na działce nr 63, AM-18, obręb Południowe przy ul. Gajowej 31 we Wrocławiu. (WSR.E/C6/7624-DŚo/3278/217/06).

23 czerwca 2006 r. - Na osiedlu Huby zajęcia z trenerem osiedlowym Tomaszem Rychterem prowadzone są na terenie boiska sportowego Gimnazjum Nr 21 przy ul. Św. Jerzego 4, od  wtorku do piątku 15-19.00 i w soboty w godz. 11-13.30.

20 czerwca 2006 r. - Spotkanie w siedzibie rady osiedla w sprawie rozwoju na terenie osiedla sieci internetowej firmy Airbites. Jak donosi prasa fachowa i przedstawiciele firmy Airbites odchodzi od DSLa na rzecz LANu i sieci WiFi.

20 czerwca 2006 r. -  Ruszył ciekawy serwis muzyczny Sony BMG. Można oglądać najnowsze klipy wideo z kolekcji Sony. Obecnie do wyboru są teledyski artystów wykonujących muzykę rock, hip hop – R&B oraz pop.

19 czerwca 2006 r. - Rozpoczął się remont ulicy Ślężnej na odcinku Sudecka-Armii Krajowej. Inwestycję podzielono na dwa etapy. W tym roku ma być zrobiona jezdnia prowadząca do centrum, a w następnym jezdnia prowadząca na Bielany. Remont wykonywany przez firmę Berger Bau pochłonie 15,4 mln zł.

18 czerwca 2006 r. - Jak wyprodukować własne paliwo do auta? Publikujemy link do strony poświeconej temu zagadnieniu.

15 czerwca 2006 r. - Przez osiedla przechodzą procesje Bożego Ciała.

14 czerwca 2006 r. -  Ogłaszamy konkurs dla wszystkich pielęgnujących przydomowe ogródki i balkony na terenie osiedla Huby. Jest to osiedlowa edycja ogólnowrocławskiego konkursu Ukwiecamy Wrocław organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia - (pdf) Termin złoszeń upływa 30 czerwca.

14 czerwca 2006 r. -  Ogłaszamy konkurs historyczny dla młodzieży osiedla pt. "Jest takie miejsce na Hubach" - (pdf)

14 czerwca 2006 r.  - Odbyło się w Sukiennicach spotkanie przedstawicieli BRW z radami osiedli w sprawie uwag do projektu Studium i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wrocław (nasze uwagi - pdf).

12-14 czerwca 2006 r. - Zakończyło się trwające od 12 czerwca szkolenie dla dzieci z zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Szkolenie prowadzili policjanci z sekcji ruchu  drogowego KMP. W szkoleniu wzięło udział ok. 320 dzieci.

08 czerwca 2006 r. - Lokalizacje kontenerów na odpady wielkogabarytowe (coroczna akcja ZGO prowadzona na terenie osiedla) -(pdf). Kontenery powinny stanąć: przy Wieczystej 71-79, Ślicznej 24-44, Glinianej 35, Lnianej przy kościele, i na podwórkach po obu stronach ul. Tomaszowskiej - (Wesoła-Przestrzenna).

08 czerwca 2006 r. - Posiedzenie zarządu osiedla. Stanowisko w sprawie dodatkowych strażników osiedlowych i w sprawie zmiany zasad finansowania osiedli (pdf). Sprawa zmiany zasad użytkowania terenu przy sklepie Hubska róg św. Jerzego - budowa parkingu (pdf). (protokół - pdf)

07 czerwca 2006 r. - Sesja plenarna Rady Osiedla Huby: w programie sprawozdania zarządu i komisji z realizacji planów na 2006 r., przyjęcie regulaminu konkursu "Jest takie miejsce na Hubach" (pdf, pdf; pismo w sprawie objęcia patronatem pdf). Początek godz. 17.00 (każde zebranie ma charakter otwarty).

06 czerwca 2006 r. - Lokalna prasa donosi, ze Prezydent postanowił odnowic podwórka we Wrocławiu. ZZK chwali się, że zrealizował aż 10 takich podwórek w ostatnim czasie (wypada 1 podwórko na 5 lat na każdym osiedlu). Radni przyjęli program renowacji 36 podwórek za 17 mln zł -  średnio wypada więc 472 tys zł na jedno podwórko!

06 czerwca 2006 r. - Również lokalna prasa donosi o wstrzymaniu procesu przygotowania inwestycji polegającej na przebudowie ul. Bardzkiej. Powodem jest odwieczny bałagan i biurokracja w ministerstwach i sejmikch samorządowych.

03 czerwca 2006 r. - Festyn osiedlowy organizowany na terenie Ośrodka Opiekuńczo-Adaptacyjnego przy ul. Ciepłej 15b. Okazją jest zakończony remont terenu ośrodka i oczywiście Dzień Dziecka.

01 czerwca 2006 r. -  Miał ruszyć remont siedziby Rady Osiedla. Okazuje się, że czekamy na podpisanie umowy.

31 maja 2006 r. - Trójka w Internecie w nowym formacie stwarza okazję do krótkiej dygresji, z cyklu Wrocław-Przystanek Alaska, na temat rozchodzenia się wiadomości po łączach radiowych i internetowych. Właśnie dzisiaj ok. 11.30 redaktor Niedźwiedzki do drugiego prowadzącego program zwraca się słowami Misiek, "ja się nie boję braci Rojek". Wyjaśniamy, że powiedzenie powstało w pewnej wrocławskiej firmie, zarządzanej jak folwark zwierzęcy przez pana G. w imieniu jej właścicieli...

31 maja 2006 r. - Pisma RO Huby w sprawie montażu pewnych elementów małej architektury na terenie osiedla Huby (ławek przy ul. Gajowej, stojaka na rowery przy ul. Glinianej).

26 maja 2006 r. - Samorządowe Kolegium Odwoławcze umorzyło sprawę sprzedaży alkoholi w sklepie Śliczna 22A/9. Przyczyną umorzenia była likwidacja punktu sprzedaży przez właścicieli (GIF 1, 2, 3).

25 maja 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

25 maja 2006 r. - W siedzibie RO Huby przy ul. Glinianej 55 odbędzie się prelekcja prozdrowotna poświęcona cukrzycy. Początek godz. 18.00.

24 maja 2006 r. - W Parku Szczytnickim rozkwitły azalie i rododendrony (jednocześnie!).

23 maja 2006 r. - Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Mimo wyraźnego protestu części wspólnot mieszkaniowych z bloku Śliczna 2-22 trwa zabudowa przejścia pod budynkiem, na potrzeby biura jednego z 3 zarządców, zarządzających tym budynkiem. Wszystko wskazuje na to, że jest to początek długiej wojny na papierki. (Nr pozwolenia 358/2005; przebudowa bramy na biura ul. Sliczna 6; kier. budowy Jan Pomianek, inspektor nadzoru M. Hołyńska; inwestor: wspólnota mieszkaniowa). - Nasza interwencja u PINB  (pdf).

20 maja 2006 r. - W nocy z soboty na niedzielę w ponad 80 muzeach i galeriach w 23 miastach, w tym we Wrocławiu, odbędzie się Europejska Noc Muzeów. Zwiedzanie rozpocznie się około 19., a zakończy po północy. Wstęp jest darmowy.

20 maja 2006 r. - Wycieczka rowerowa dla mieszkańców osiedla. To trzecia wyprawa tym razem organizowana samodzielnie przez DTC w ramach zlotu rowerzystów z Dolnego Śląska. Trasa prowadzi z miasteczka ruchu drogowego przy ul. Kamiennej do gminy Czernica i z powrotem. Zlot rowerzystów ma na celu promocję czernickich tras rowerowych (opracowanych przez DTC).  Na miejscy przewidziany jest piknik. Dłogość trasy to ok. 60 km. Wyjazd 9.00?

19 maja 2006 r. - W Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Kamiennej 86 z inicjatywy Szkolnej Grupy Wsparcia odbędzie się  festyn edukacyjno-sportowy młodzieży klas I i II.

19 maja 2006 r. - Rozpoczynamy przygotowania do corocznego szkolenia dzieci w miasteczku ruchu drogowego z zasad bezpieczeństwa. Planowana liczba uczestników ok. 700. Szkolenie na początku czerwca poprowadzą policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KMP (pdf).

18 maja 2006 r. - Pismo do miejskiej Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa z prośbą o poparcie naszego wniosku w sprawie montażu progu zwalniającego na wjeździe w ul. Śliczną, na wysokości klatki schodowej 6-8 - (pdf).

18 maja 2006 r. -  Pismo z prośba o wyjaśnienie w sprawie planowanej budowy parkingu przy ul. Hubskiej róg św. Jerzego skierowane do spółdzielczej rady osiedla Huby III SM Wrocław-Południe (pdf).

16 maja 2006 r. - Ponawiamy pismo do Wydziału Mienia i Geodezji UM w sprawie  komunalizacji gruntu przy ul. Gajowej - podwórko na tyłach budynku SM Telbud (pdf).

13 maja 2006 r. - Wycieczka rowerowa mieszkańców osiedla! Tym razem trasa prowadzi na Wyspę Opatowicką. Wszystkich chętnych, jeżdżących na rowerze zapraszamy na start o godz. 10:00 na terenie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Kamiennej.

12 maja 2006 r. -  Zarząd Gospodarki Odpadami zwrócił się do rad osiedli z prośbą o pilne wskazanie miejsc na ustawienie toalet dla psów. Na terenie osiedla zarząd wytypował: ul. Gliniana 38 obok wejścia na teren ogrodów działkowych; plac zabaw ul. Ciepła 15; skwer przy ul. Przestrzennej; boisko przy ul. Ślicznej na wprost numerów 45-49; ul. Hubska 119-123 (róg Jerzego). (o psich toaletach). Pismo w sprawie... (pdf)

11 maja 2006 r. - Pan Prezydent planuje wydać 2,5 mln zł na zamianę Wgórza Andersa w całoroczny tor saneczkowy. Panu Prezydentowi przypominamy, że nie tak dawno triumfalnie ogłosił, że taki tor powstanie na Wzgórzu Gajowym (w tym celu miasto wydzierżawiło ten teren na lat 25 i zezwoliło na zwożenie tam gruzu i ziemi z terenu budowanego aquaparku przy ul. Borowskiej.. więcej).

11 maja 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

06 maja 2006 r. - Humoreska rodem z Zarządu Zasobu Komunalnego. Nasz ulubiony urząd po raz kolejny postanowił nas ubawić swoimi interwencjami. Tym razem chodzi o jedną nieświecącą lampę na budynku Gliniana 23. Załatwianie sprawy trwa już 4 miesiące. Kolejni urzędnicy rozkładają ręcę twierdząc, że lampa się świeci. No cóż, widać mieszkańcy bloku i radni osiedlowi ulegli zbiorowej halucynacji. Pani dyrektor departamentu wyjaśnia, że skarga nie została rozpatrzona w urzędowym terminie 30 dni (!!!) bowiem" wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego" przez zarząd. Ciekawe czy powołano specjalną komisję do zbadania tej tajemniczej sprawy.

06 maja 2006 r. - Przedłużony weekend służy urzednikom. W podobnym tonie utrzymane jest pismo z Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie osiedla Bielprojektu, które miało stanąć przy ul. Dyrekcyjnej róg Gajowej. Okazuje się, że SKO w sprawie nie postanowiło nic, bo Prezes SKO zorientował się 12 kwietnia (czyli po 5 miesiącach od złożenia sprawy), że jest stroną w postępowaniu. Na szczęście honor SKO obronił sam minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypominamy, że zaskarżyliśmy do SKO bzdurną decyzję Wydziału Architektury i Budownictwa tutejszego urzędu miejskiego, która zezwalała na stawianie czego chciał inwestor, bez uwzględnienia elementarnych przepisów prawa budowlanego. (SKO 4122/315/05/06)

05 maja 2006 r. - Złożone zostały uwagi do projektu Studium rozwoju przestrzennego Gminy Wrocław, dotyczące naszego osiedla. Studium stanowi podstawowy dokument dla procesu planowania przestrzennego, w tym wydawania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i wszelkich decyzji lokalizacyjnych w procesach budowalnych. (pdf)

05 maja 2006 r. - Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Ciepłej 15b i przewodnik turystyczny Andrzej Gorajski zapraszają na opowieści o Skandynawi i North Cap -  godz. 15.30.

02 maja 2006 r. - Nowa strona w dziale rekreacja pt. Słynne aquaparki

02 maja 2006 r. - Upływa 21 dniowy termin składania przez RO Huby uwag  sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na przebudowie ul. Borowskiej (wnioskodawca jest ZDiK). Przebudowa dotyczy: 1) budowy parkingu pomiędzy ul. Borowską i ul. Wesołą na 170 miejsc postojowych 2) przebudowy ul. Borowskiej na odcinku Gliniana -Kamienna 3) przebudowy ul. Borowskiej na odcinku Kamienna do al. Armii Krajowej. (WSR.O/c17/7625-Dśf/1930/148z/06)

29 kwietnia 2006 r. -  Z okazji 25 lecie Stowarzyszenia Klub Ludzi Życzliwych, rady osiedli Gaj, Huby, Tarnogaj otrzymały od Stowarzyszenia medal "Zasłużony działacz humanitarny".

29 kwietnia - 01 maja (sobota-niedziela-poniedziałek) - we Wrocławiu w długi weekend majowy odbędzie się Zlot Wikimedia Polska 2006. W wiki mamy swoją kartę przygotowaną dla związanego z naszym osiedlem hasła: Carl Phillip Gottlieb von Clausewitz.

27 kwietnia 2006 r. - Interwencje w sprawie sklepu Ahold (pdf) i progów zwalniających na ul. Ślicznej (pdf).

27 kwietnia 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

26-27 kwietnia 2006 r. - We Wrocławiu trwa konferencja pt "Zarządzanie Środowiskiem Akustycznym". Część referatów dotyczy budowy mapy akustycznej i prób jej testowania na niektórych wrocławskich osiedlach.  Sprawozdanie z konferencji już wkrótce w dziale Hałas

25 kwietnia 2006 r. - Prezentujemy animowaną wizualizację Wrocławskiego Parku Wodnego - lo (1,8Mb), hi (10,6Mb)

24 kwietnia 2006 r. - Ruszają trwające miesiąc zapisy do żłobków dzieci między piątym miesiącem a trzecim rokiem życia. Na terenie osiedla od niedawna funkcjonuje nowy żłobek Nr 11 z przekształconego przedszkola przy ul. Hubskiej 39 (podwórze za policją drogową). Telefony: +48 71 367-62-70, kierownik: Anna Miksiewicz. Szczegóły www.wroclaw.pl
Również dzisiaj rozpoczyna się
nabór do szkół ponadgimnazjalnych.

23 kwietnia 2006 r. - Pikniku Turystyki Konnej i Jeździectwa przy Wzgórzu Andersa godz. 10-18. organizowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną.  W programie przewidziano pokazy różnych ras koni i umiejętności jeździeckich, tańce irlandzkie oraz walki rycerskie, przejażdżki konno lub bryczką. Okazją do organizacji pikniku był dzień św. Jerzego - patrona jeźdźców, a celem promocja jeździectwa. Jest to największa impreza tego typu na Dolnym Śląsku.

22 kwietnia 2006 r. (sobota) -  Wycieczka rowerowa mieszkańców osiedla! Z inicjatywy przew. zarządu osiedla organizowana jest pierwsza z serii rodzinnych wycieczek rowerowych dla mieszkańców osiedla. Trasa prowadzi z miasteczka ruchu drogowego (przy Kamiennej) na Partynice. Wszystkich chętnych, jeżdżących na rowerze, niezależnie od wieku zapraszamy na start o godz. 10:00 (zdjęcia z wycieczki w naszej galerii).

20 kwietnia 2006 r. - Do RO wpłynęły wnioski w sprawie sprzedaży alkoholi - Łódzka 10 (piwo), Łódzka 25A (piwo), Wieczysta 115 (piwo). Wnioski dla RO  rekomenduje komisja bezpieczeństwa i porządku pani Jodłowskiej.

19 kwietnia 2006 r. - Prezentujemy nowa stronę naszego serwisu poświęconą bieganiu. Pretekstem do prezentacji jest akcja firmy "Nike" i 24 wrocławski maraton, który 22 kwietnia będzie przebiegać m.in. ulicami naszego osiedla (Gliniana, Hubska, Piękna, Kamienna, Ślężna).

18 kwietnia 2006 r. - Bicz boży na małolatów ;). Jak donosi IAR: Amerykanie za 10$ miesięcznie mogą kupić usługę "Family Locator". Dzięki niej rodzice mogą w dowolnym momencie zażądać zlokalizowania swego dziecka o ile ma ono włączony telefon komórkowy. Dokładne miejsce jego pobytu wraz z interaktywną mapą wyświetlane są na ekranie komputera lub telefonu komórkowego rodzica.

17 kwietnia 2006 r. - Zakończył się trwający 10 dni XX Festiwal Latawców w Berck Sur Mer we Francji. To najważniejsza latawcowa impreza w Europie i niezapomniana okazja aby zobaczyć unoszące się w powietrzu różnokolorowe i różnokształtne ryby, lokomotywy, potwory. Na festiwal latawców przybywają zawodnicy z Chin, Australii, USA i oczywiście z całej Europy. (nasza strona o latawcach).

18 kwietnia 2006 r. - Prezydent zawiadamia, że na wniosek Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o staleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego: budowa sieci gazowej średniego ciśnienia ul. Spiska, Kamienna i Borowska (od ul. Wieczystej do ul. Wesołej) - W-CP-9298-2006 Spiska.

16 kwietnia 2006 r. - Wielkanoc.

Szanowni Czytelnicy naszego serwisu, prosimy przyjąć:

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

14 kwietnia 2006 r. - Gdzie i jak złomować AGD?

13 kwietnia 2006 r. - Posiedzenie Zarządu Osiedla Huby -  Przewodniczący Zarządu przedstawił do zaakceptowania przez radę wzór formularza zgłoszenia interwencji do strażnika osiedlowego. Interwencje przyjmować będą dyżurni radni i przekazywać je do realizacji strażnikowi. Karty formularza zgłoszeń mają posłużyć do lepszej kontroli pracy strażnika. Posiedzenie zdominowały wyjaśnienia składane przez skarbnika osiedla P. Żaka w sprawie opóźnień w rozliczaniu dokum. finansowej RO.

13 kwietnia 2006 r. - Ministerstwo finansów zapowiada rewolucyjne zmiany z opodatkowaniu transakcji sprzedaży nieruchomości. Dobra wiadomość - w przypadku sprzedaży przed upływem 5 lat zapłacimy 19% podatek tylko od różnicy pomiędzy ceną nabycia i sprzedaży (obecnie od 10% od przychodu).  Dodatkowo od podstawy opodatkowania będziemy mogli odliczyć koszty poniesione na remont lub modernizację mieszkania, które są udokumentowane rachunkami. Zła wiadomość - przestanie obowiązywać zwolnienie z opodatkowania po 5 letnim okresie użytkowania nabytej nieruchomości. Polecamy art. w Rzeczpospolitej.

13 kwietnia 2006 r. - Dwaj policjanci z komisariatu Wrocław-Krzyki zostali we wtorek zatrzymani przez funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Jeden z wątków tej sprawy dotyczy tzw. handlu żywym towarem, czyli zatrudniania polskich prostytutek w austriackich domach publicznych. Wątek na naszym forum. Na marginesie Komisariat-Wrocław Krzyki szykuje kolejną zmianę w organizacji pracy dzielnicowych (drugą w ciągu 6 miesięcy).

13 kwietnia 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

12 kwietnia 2006 r. -  W końcu doczekaliśmy się! Po trzech latach od złożenia wniosku Zarząd Dróg i Komunikacji informuje Radę Osiedla, że opracował dokumentację projektową dla zadania inwestycyjnego polegającego na dokończeniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Hubskiej. Realizacja projektu powinna nastąpić w 2007 r. Nasza strona o rowerach.

12 kwietnia 2006 r. -  Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem. Zapraszamy na nasza stronę poświęcona tej tematyce.

12 kwietnia 2006 r. - W Wydziale Środowiska i Rolnictwa UM VIII seminarium nt Gospodarki odpadami. Będziemy tam na pewno. Zapraszamy na naszą stronę zawierającą najnowsze informacje na ten temat.

11 kwietnia 2006 r. - To ostatni dzień wyłożenia do publicznego wglądu najważniejszego dokumentu w procesie planowania przestrzennego miasta - Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wrocław. Tylko teraz można wnosić uwagi co do dalszych losów terenów położonych wokół Państwa posesji. Zapisy znajdujące się w Studium są wiążące w procesie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Studium można oglądać w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5 we wszystkie robocze dni tygodnia (10-15.00 i w środy od 15.00-18.00).

10 kwietnia 2006 r. - Do RO Huby wpływa wniosek w sprawie sprzedaży alkoholu w sklepie Wieczysta 115.

06 kwietnia 2006 r. -  Obwieszczenia Prezydenta W-CP-2337-2006-Dawida w sprawie wszęcia postępowania administracyjnego dla inwestycji celu publicznego: budowa linii światłowodowej (Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.) wzdłuż ulic Dawida, Gajowej, Hubskiej, Prudnickiej i dalej w kierunku na Tarnogaj.

05 kwietnia 2006 r. - Do RO Huby wpływa wniosek w sprawie sprzedaży alkoholu w sklepie Armii Krajowej 4c/1-6D/2.

10 kwietnia 2006 r. - Rozpoczął się proces Macieja M. - kolejnego zwolennika szybkiej jazdy po mieście; efekt jedna osoba zabita, 3 ranne. Ze względu na okoliczności wypadku znalezł się on na naszych stronach poświęconych 'drogowym wariatom", chociaż mamy wrażenie, że raczej powinniśmy pisać o ludziach, którzy przez swoją niekompetencję i zaniechanie dopuścili do kolejnej tragedii.

05 kwietnia 2006 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby.

05 kwietnia 2006 r. - Mija termin udzielenia przez RO Huby opinii w sprawie sprzedaży w trybie przetragowym nieruchomości gruntowych rzeznaczonych do obrotu cywilnoprawnego. Chodzi o resztę niezabudowanego terenu przy Wzg. Andersa 1) teren pomiędzy ul. Borowską - Glinianą - Ślężną - Sieradzką (obręb Południe, AM-17, działki 8/1, 8/2 i 9 o pow. ok. 14700m2. oraz 2) teren pomiędzy ul. Borowską - Sieradzką - Ślężną - Wesołą.
Miejscowy plan dopuszcza w tym miejscu zabudowę 50% terenu na potrzeby usług związanych ze sportem i rekreacją lub usługami uzupełniającymi 20%. Maksymalna wysokość zabudowy to 16 m. Niestety Gmina Wrocław postanowiła sprzedać działki w kawałkach co może zakłócić porządek przestrzenny wyznaczony przez mpzp. Opinie osiedlowej komisji infrastruktury w tej sprawie były negatywne.

03 kwietnia 2006 r. - Rozpoczynają pracę punkty obsługi klientów bud. komunalnych przejętych przez Zarząd Zasobu Komunalnego od Administratora. Zarządzanie lokalami komunalnymi Starego Miasta, Śródmieścia, Psiego Pola i Krzyków gmina Wrocław przejęła formalnie 1 kwietnia. W tej chwili trwa przejmowanie dokumentacji wszystkich spraw lokatorskich (w niektórych sprawach dokumentacji nie prowadzono w ogóle). Według ZZK uzupełnianie dokumentacji zajmie nawet do kilkunastu miesięcy!!! Nie musimy dodawać, że konsekwencje tego stanu rzeczy będą ponosić głównie najemcy. Wypada pogratulować tylko ZZK wspaniałego wykonania jeszcze wspanialszej wizji zarządzania budynkami komunalnymi przez ostatnie 5 lat.
BOK dla całych Krzyków wschodnich Huby, Gaj, Wojszyce, itd  znajduje sie na ul. Gazowej (dawny budynek Admirom-u 5). Rejony M, N; Biuro Obsługi Klienta nr 6; ul. Gazowa 20;  50 - 513 Wrocław; tel. (071) 336-37-55, 333-24-11, 333-24-15. Lokalizacja pozostałych rejonów w mieście. Rozwiązanie przez Gminę umowy z firmą Administrator nie zmienia sytuacji wspólnot mieszkaniowych (kamienic i budynków, w których choć jedno mieszkanie zostało wykupione na własność). We wspólnotach decyzję o wyborze lub zmianie zarządcy podejmuje nie Gmina, tylko wszyscy właściciele lokali w danym budynku.

01 kwietnia 2006 r. - Wyjątkowy widok, prawie jak na wybrzeżu Luizjany -  Park Wschodni pod wodą. Zapraszamy na spacer w niezwykłej scenerii.

31 marca 2006 r. - Trwają ostatnie spotkania wspólnot mieszkaniowych. Dziś spotkanie największej na osiedlu wspólnoty mieszkaniowej (Widna-Armii Krajowej). Informujemy, że w dalszym ciągu trwa "urządzanie" biur na ul. Gazowej dla jednostki gminnej, która obsługiwać będzie klientów spółki Administrator z terenu naszego osiedla.

31 marca 2006 r. - Pismo RO Huby w sprawie monitoringu Gimnazjum Nr 21 z ul. św. Jerzego 4. (pdf)

30 marca 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

28 marca 2006 r. - godz. 16.30. Gimnazjum Nr 21 (ul. Św. Jerzego). Spotkanie w sprawie objęcia szkoły systemem monitoringu. Zaproszno straż miejską, policję, przedstawicieli RO Huby aby przekonać przedstawicieli tych instytucji do poparcia wniosku. Bezpośrednim powodem spotkania była odpowiedź Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzązania Kryzysowego o wpisaniu szkoły na listę oczekujących. Przedstawiciele straży podkreślali konieczność zmian w mentalności mieszkańców osiedla w kontekście aktów wandalizmu; mowa była też o niewykonalności postulatu natychmiastowej interwencji strażników na zgłoszenia mieszkańców(!). Policja zwróciła uwagę, na pozytywne doświadczenia z montażem kamer na terenie osiedla. Przedstawiciel rady osiedla skoncentrował się warunkach jakie postawił WBiZK przed szkołą , która chce uzyskać system monitoringu na zasadach priorytetu. Zwrócił uwagę na pewne techniczne ograniczenia monitoringu. Odnosząc się do ogólnej systuacji na terenach szkoły, podkreślił, że istnieją rozwiązania prawne wykluczające sprzedaż alkoholi w wybranych strefach miasta, z których we Wrocławiu nikt nie chce korzystać.

28 marca 2006 r. - godz. 15.30. Biblioteka z ul. Ciepłej zaprasza na prelekcję o Czechach. Spotkanie prowadzi przewodnik turystyczny Andrzej Gorejski.

21 marca 2006 r. - W końcu mamy zimne, śnieżne ale zawsze przedwiośnie. Lody ruszyły i we Wrocławiu.

21 marca 2006 r. - Z bratnią wizytą na osiedle huby przybywają Maślaki ;). Spotkanie w sprawie rozwoju serwisu internetowego oś. Maślice.

20 marca 2006 r. - Ostatecznie po interwencji RO Huby u prezydenta miasta uruchomiono oświetlenie na budynku przy ul. Glinianej 23 (róg Borowskiej). To kolejny przyczynek do działania spółki Administrator i nadzoru ze strony Zarządu Zasobu Komunalnego.

19 marca 2006 r. - Otrzymaliśmy prośbę o interwencje w sprawie narkomanów okupujących klatki schodowe w  budynku Śliczna 2-22. Rada podejmuje interwencję w tej sprawie w komendzie Policji Wrocław-Krzyki.

18 marca 2006 r. - Pożar na ul. Hubskiej. Dach nad głową straciło pięć rodzin - budynek nadaje się tylko do wyburzenia. Prawdopodobną przyczyną pożaru wg straży pożarnej było podpalenie - trwają ekspertyzy.

16 marca 2006 r. - Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na koncert charytatywny na rzecz dzieci Afryki, który odbędzie się w Gimnazjum nr 21 przy ul. Św. Jerzego 4 we Wrocławiu o godz. 16. 30.

14 marca 2006 r. - Węgrzy ogłaszają, że wyprodukowali szczepionkę skuteczną wobec H5N1. Co więcej oświadczyli, że potrafią przygotować nową szczepionkę w razie mutacji wirusa w ciągu 8 tygodni.

09 marca 2006 r. - Posiedzenie zarząd osiedla (protokół - pdf).

07 marca 2006 r. - No i mamy mały skandal z automatami do hazardu w tle. Wszystko za sprawą holenderskiego wesołego miasteczka i polskich przepisów prawnych. Prasa użyła niezwykle barwnej formuły - "jaskinia hazardu". Zgodę na lokalizację oczywiście wydała rada osiedla (segerowano inne miejsce ze względu na prace budowlane).

04 marca 2006 r. - Olimpiada zimowa Torino 2006 trwa nadal za sprawą paraolimpijczyków. Paraolimpiada to sport w najczystrzej postaci, bez dopingu. Wspaniała walka ludzi w przeciwnościami ludzkiego losu i własnymi słabościami. Czuje się w tym ducha, który do tej pory unosi się nad maleńkim stadionem w grackiej Olimpii. Wspominamy o paraolimpiadzie nie bez przyczyny. W tym roku Polskę na paraolimpiadzie w Turynie będzie reprezentował mieszkaniec naszego miasta (i naszego osiedla !) Jarek Rola (l.26).  Jarek wystartuje w Super G, Slalomie Gigancie i Slalomie. Trenuje w SSI START Poznań i od kilku lat należy do kadry Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Oprócz narciarstwa zjazdowego uwielbia rowery, te napędzane ręcznie to tzw. Handbike's (sam je konstruuje). Zapraszamy na stronę www.mono-ski.prv.pl, oraz do oficjalnego serwisu paraolimpiady Torino 2006.

03 marca 2006 r. -Zapraszamy do oglądania ciekawych zdjęć udostępnionych w naszej galerii przez Rychem.

02 marca 2006 r. - "Diabeł we Wrocławiu", czyli Paweł Kowalczyk wraz z zespołem K-BOMBA. Klub Madness ul. Hubska 6, godz. 19.00. wjazd: 12 zł (bilety do nabycia w klubie). Zapraszamy na czyste rockowe brzmienie! - relacja z koncertu u nas na stronie.

26 lutego 2006 r. - Wprowadziliśmy kolejne zmiany w układzie serwisu tak aby osoby korzystające z Firefoxa i Opery mogły swobodnie przeglądać nasz serwis osiedlowy. Już wkrótce zmiany zostaną wprowadzone do najniższego poziomu hierarchi stron.
10-26 February 2006 r. - XX Olympic Winter Games - Torino 2006. Honor został uratowany.

23 lutego 2006 r. - Drugie plenarne posiedzenie RO Huby w 2006 r. Sprawozdanie zarządu z działalności, - absolutorium. Głosowanie nad wnioskami w sprawie sprzedaży terenu przy ul. Borowskiej-Glinianej, sprzedaży alkoholi w lokalu przy ul. Wesołej 4 i Slicznej 22A. Inne: przyjęcie budżetu RO Huby na 2006 r.

16 lutego 2006 r. - Doszło do dwóch ważnych zdarzeń dla rozwoju telefonii internetowej. Od 15 lutego klienci TP SA mogą korzystać z technologii VoIP (oferta dotyczy użytkowników Neostrady w opcji 512 kb/s lub wyższej - cena za rozmowy 10 gr netto). W tym samy czasie dwie największe krajowe firmy udostępniające technologie VoIP rozpoczęły brutalną walkę o klienta: Easycall próbowała przejąć klientów Telefonu GG rozsyłając maile sugerujące przeniesienie konta z przyczyn technicznych (obecnie usługa Nagłos).

14 lutego 2006 r. - Wiadomo co...

13 lutego 2006 r. - Mija termin składania wniosków na organizację zajęć rekreacyjnych dla młodzieży na terenie wrocławskich osiedli (Program Trener Osiedlowy). Było to pretekstem do odnowienia strony poświęconej tej inicjatywie.

08 lutego 2006 r. - Uwaga! Bardzo ważna informacja dla spółdzielców i mieszkańców wspólnot mieszkaniowych. Otrzymaliśmy odpowiedź z Zarządu Zasobu Komunalnego w sprawie zgłoszonych wniosków inwestycyjnych na zagospodarowanie podwórek osiedlowych. Wytypowano następujące podwórka: 1) Szczegółowa lokalizacja: ul. Łódzka, Przestrzenna. Kamienna, Tomaszowska. Nazwa zadania: zagospodarowanie podwórka na teren rekreacyjny. Ocena zasadności i możliwości realizacji dokonana przez ZZK: „powyższe zadanie (zagospodarowanie podwórka na plac zabaw i teren rekreacyjny) opiniujemy pozytywnie pod warunkiem współdzierżawienia i współfinansowania inwestycji przez pozostałych właścicieli działek. tj. PKP i SM Wrocław Południe. W tej sprawie właściciele za pośrednictwem zarządców powinni zwracać się pisemnie do ZZK.” 2) plac przy ul. Slicznej. Nazwa zadania: „zagospodarowanie podwórka na plac zabaw (teren rekreacyjny, sportowy). Ocena zasadności i możliwości realizacji: wniosek odsyłamy jako niezasadny, brak szczegółowej lokalizacji — przy ul. Slicznej nie ma terenu, będącego w naszych zasobach nadającego się na teren rekreacyjno - sportowy.” 3) ul. Wapienna, Sw. Jerzego, Przestrzenna. Nazwa zadania: zagospodarowanie podwórka na teren rekreacyjny. Ocena zasadności i możliwości realizacji przez ZZK: „powyższe zadanie opiniujemy pozytywnie pod warunkiem współdzierżawienia i współfinansowania inwestycji przez pozostałych właścicieli działek. W tej sprawie właściciele za pośrednictwem zarządców powinni zwracać się pisemnie do ZZK”.
Wszystkie te zadania wymagają aktywnego udziału współwłaścicieli w procesie zgłaszania wniosków. Podkreślmy jeszcze raz inwestycje te nie mogą być realizowane ani nawet brane pod uwagę jeżeli wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie nie wystąpią z odpowiednimi wnioskami inwestycyjnymi. Zatem jeżeli wspólnota mieszkaniowa do której Państwo należycie na wiosnę nie podejmie odpowiedniej uchwały podwórko pozostanie takie jakie jest obecnie.

08 lutego 2006 r. - Wydział Środowiska i Rolnictwa UM przypomina właścicielom i zarządcom o trwającej akcji niszczenia zimujących samic komarów na strychach, w piwnicach budynków, klatach schodowych, altanach ogrodowych itp. Ponieważ w pomieszczeniach zimują głównie zapłodnione samice, niszcząc je nie dopuścimy do zniesienia jaj wiosną. Porządki na strychach i w piwnicach to tylko jeden z elementów walki z komarami. Przypominamy, że w latach 2004-2005 r. wydano dodatkowo kilkaset tysiecy złotych na zarybianie oczek wodnych w mieście owadożernymi karasiami i linami oraz na opryskiwanie parków i pól irygacyjnych z lądu i z powietrza.

07 lutego 2006 r. - W siedzibie rady nastąpi przekazanie sprzętu biurowego kupionego przez RO Huby dla policji dzielnicowej.

06 lutego 2006 r. - W Parku Południowym zieloną farbą obrzucono pomnik Chopina.  Czyżby zemsta islamisów czy tylko efekt działalności miejscowych idiotów?

03 lutego 2006 r. - Centra rekreacji, siłownie, kluby fitness - opis, zestawienie usług, jedyne we Wrocławiu porównanie cenników.

02 lutego 2006 r. - Kto pamięta ten wie, że dwa lata temu prorokowaliśmy  nadejście takiego czasu, kiedy będziemy powszechnie obchodzić  Dzień Świstaka - i stało się! Do święta zachęcali wczoraj w dziennikach telewizji znani i lubiani politycy.  W Polsce święto przebudzenia świstaka zwiastującego wiosnę znane jest za sprawą słynnej komedii z 1993 r. pod tym samym tytułem z Billem Murray`em i Andie MacDowell. Rzecz dotyczyła relacji telewizyjnej z przebudzenia gryzonia w miejscowości Punxsutawney. Legenda, podobno rodem z Niemiec, mówi, że jeśli świstak wyjrzy z norki i zobaczy swój cień (w słoneczny dzień) w święto Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego), czeka nas jeszcze długa zima; jeśli cienia nie będzie - wkrótce przyjdzie wiosna. Tym razem świstak zobaczył swój cień.

02 lutego 2006 r. - Spotkanie organizacyjne Straży Obywatelskiej. Zapraszamy członków straży i wszystkich chętnych do włączenia się w jej działania. Ul. Gliniana 55/2, godz. 18.00.

29 stycznia 2006 r. - Odnowiona i uzupełniona strona o wrocławskich lodowiskach. Sporo nowych informacji. Lifting przeszła także strona o rowerach,  latawcach i sztucznych stokach narciarskich.

28 stycznia 2006 r. - Katastrofa w Katowicach. Runął dach hali targowej przygniatając kilkaset osób pod rumowiskiem. Przez całą noc trwa akcja ratunkowa. W opinii specjalistów to pierwsza akcja w Polsce prowadzona na taką skalę i tak dobrze skoordynowana praca 1300 ratowników z różnych służb. To koronny argument za koordynacją służb poprzez Centra Zarządzania Kryzysowego i poważne traktowanie sprawy przygotowania do usuwania skutków tego rodzaju dramatów. Prawdopodobną przyczyną tej katastrofy było zaniedbanie zarządzających budynkami, którzy nie usunęli śniegu z 2/3 pow. 10000 m2 dachu centrum targowego. To druga katastrofa w Europie na przestrzeni 1 miesiąca. Wcześniejszato runięcie dachu w centrum sportowym w Niemczech. W tym przypadku śmierć poniosło 16 osób. W odróźnieniu od akcji w Polsce Niemcy natychmiast użyli ciężkiego sprzętu (więcej). Ostatnia równie tragiczna katastrofa, po której na powaznie zaczęto stosować odpowiednie zabezpieczenia miała miejsce w Gdańsku-Wrzeszczu w 1995 r. W akcji wzięło udział 1676 strażaków i ratowników. Śmierć poniosły 66 osoby.

23 stycznia 2006 r. - Tę informację trzeba odnotować: - 23 stopnie Celcjusza nocą na Dolnym Śląsku, ciśnienie 1032 hPa. Od początku zimy z wychłodzenia zmarły już 144 osoby !
Dla dorosłych 20 - 30-latków to najniższe temperatury w ich życiu ;).  Polarnicy w Arktyce mają cieplej niż w Polsce. Na Spitsbergenie, w fiordzie Hornsund, gdzie znajduje się polska stacja polarna, w poniedziałek zanotowano plus 1,8 st. C, a we wtorek minus 2 st. (dokładna prognoza pogody na najbliższe dni)

21 stycznia 2006 r. - Nowa strona o bezpieczeństwie na wrocławskich drogach. Kolejny mocny materiał - zapraszamy do lektury. Tym samym kończymy prace nad działem bezpieczeństwo.

17 stycznia 2006 r. - Rok 2006 na Dolnym Śląsku jest rokiem Przeciwdziałania Prostytucji Nieletnich. Więcej na ten temat i nie tylko na stronie www poświęconej problemom młodzieży.

13 stycznia 2006 r. - Napływają do RO Huby niepokojące sygnały w sprawie funkcjonowania komunikacji zbiorowej na trasie Dw. Główny PKP - Św. Katarzyna.  W miejsce linii 610 900L,900P, 901, 910 zasady, mapa stref.

13 stycznia 2006 r. - Rozpoczęły sie prace nad przygotowaniem terenu przy ul. Paczkowskiej pod przyszłe targowisko, które ma być przeniesione z Dworca Świebodzkiego. Prosimy o przekazywanie wszelkich uwag w tej sprawie na forum lub do siedziby RO Huby.

12 stycznia 2006 r. - Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego trafia odwołanie RO Huby i mieszkańców z ul. Ślicznej 2-22 w sprawie wydanych przez WAiB warunków zabudowy dla planowanej zabudowy bramy przejazdowej ul. Śliczna 6. (IN-43608-2005-ul. Śliczna 6).
12 stycznia 2005 r. - Gimnazjada w jeździe szybkiej na lodzie na terenie lodowiska przy ul. Spiskiej. W zabawie uczestniczyły szkoły podstawowe nr: 9, 17, 28, 30, 71, 90 oraz gimnazja: 15, 21, 25, 39, 49.

11 stycznia 2006 r. - Pierwsze plenarne posiedzenie RO Huby w 2006 r. Sprawozdania komisji stałych z działalności w 2005 r.; sprawozdanie z realizacji budżetu RO Huby w 2005 r., głosowanie nad wnioskiem w sprawie sprzedaży alkoholi pow. 18% w "Plastrach miodu" przy Hubskiej-Kamiennej (negatywnie). Przyjęcie rezygnacji M. Dubasa z funkcji radnego i przew. komisji bezpieczeństwa.

09 stycznia 2006 r. - warunki pogodowe na trasach narciarskich, widoki z kamer.

07 stycznia 2006 r. -  Co to takiego Crime Stoppers? Neighbourhood Watch? Odpowiedzi na to pytanie i wiele innych daje nowa strona o straży obywatelskiej a także ciekawostki związane z bezpieczeństwem.

05 stycznia 2006 r. - Niestety wraca stara jak blok przy ulicy Gliniana 23 sprawa "niczyjego" oświetlenia przyległego terenu. Po dwuletnim okresie, gdy przyznawał się do niej Administrator mamy ponownie czas ustalania podmiotu odpowiedzialnego za oświetlenie. W tej sprawie podjęta została interwencja w ZZK.

03 stycznia 2006 r. - Nowa strona o policji dzielnicowej. Przy okazji, od 1-go stycznia obowiązują nowe wzory legitymacji policjanów - link do KGP.

01 stycznia 2006 r. - Na terenie osiedla w 2006 r. planowane są inwestycje drogowe - głównie przebudowa ul. Borowskiej i być może fragment Bardzkiej - tą ulicą (zgodnie z uchwałą RO Wrocławia z grudnia 2005 r.) mają ruszyć nowe przyspieszone linie autobusowe do gminy  Św. Katarzyna.

01 stycznia 2006 r. - Przypominamy, że MPEC zmienił wcześniejsze plany budowy sieci internetowej e-wro. Zgodnie z najnowszą zapowiedzią sieć taka może powstać na osiedlu Huby już w roku bieżącym. Przypominamy też, że nazwa MPEC przeszła 1 grudnia 2005 r. do historii.  Przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na FORTUM WROCŁAW SA. Sam wybór inwestora oceniamy za strategicznie słuszny. (więcej)


KALENDARIUM - archiwum
2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003

Kalendarz Ołbin

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Ołbin - najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Ołbin - Galeria

Brak grafik

cui

Osiedle Ołbin
ul. Na Szańcach 14
50-320 Wrocław
tel. 71 32 11 348
 olbin@osiedle.wroc.pl