Kontrast

KALENDARIUM 2007 r.
(styczeń - grudzień)

29 grudnia 2007 r. -  Skandal finansowy. Spółka z większościowym udziałem gminy Wrocław straciła 1,3 mln zł w wyniku niedozwolonych inwestycji w akcje spółek (więcej na ten temat w GW). Chodzi o Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

26 grudnia 2007 r. - Pismo do Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości w sprawie budowy budynków mieszkalnych na działce graniczącej od strony ul. Bocznej z dawnym browarem (pdf). Zawiadomienie o postępowaniu (gif1, gif2)

26 grudnia 2007 r. - Pismo do Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM w sprawie realizacji przedsięwzięcia - II etap zabudowy mieszkaniowej przy ul. Hubskiej (róg Prudnickiej) - (pdf).

26 grudnia 2007 r. - Pismo do Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM w sprawie sprzedaży działki na rogu ul. Borowskiej i al. Armii Krajowej z przeznaczeniem na budowę biurowca (pdf).

24 grudnia 2007 r. - Wigilia świąt Bożego Narodzenia. To są jedne z lepszych świąt Bożego Narodzenia - tak napisała jedna z lokalnych gazet, dzięki czemu, łamiąc się opłatkiem, łatwiej będzie odnaleźć przy wigilijnym stole nadzieję.. Inna napisała, że święta coraz mniej dla nas znaczą - święta stają się dniem wolnym...

W nieprzeliczonych zasobach Internetu znalazł się ostatnio taki fragment homilii do słów psalmu responsoryjnego: „Błogosławieni ubodzy w duchu”, wygłoszonej przez Jana Pawła II na Synodzie Biskupów w 2000 r. „My, czcigodni Bracia, pobudzeni jesteśmy do przeanalizowania naszego stosunku do dóbr ziemskich i czynionego z nich użytku. Jesteśmy wezwani do osądzenia, na jakim etapie jest w Kościele osobiste i wspólnotowe nawrócenie do faktycznego ewangelicznego ubóstwa... To droga ubóstwa pozwoli nam przekazać naszym współczesnym »owoce zbawienia«” (...) "biskupi mają być prorokami, „którzy odważnie ukazują grzechy społeczne związane z konsumpcjonizmem, hedonizmem, z gospodarką, która stwarza przepaść nie do zaakceptowania między luksusem a nędzą, między nielicznymi sytymi a niezliczonymi »łazarzami« skazanymi na nędzę”.

Wigilia jest znakiem nadziei, symbolem początku ziemskiej posługi Osoby Jezusa, a ubóstwo jest istotnym Jego rysem, z pasterzami, stajenką i gwiazdą betlejemską.

22 grudnia 2007 r. -  Początek astronomicznej zimy o godz. 07.08. Słońce przechodzi ze znaku Strzelca w znak Koziorożca.

21 grudnia 2007 r. -  Agenci CBA z delegatury we Wrocławiu i Warszawy zatrzymali, na gorącym uczynku, Dariusza D. prezesa wrocławskiego oddziału SARP i jednocześnie pracownika naukowego Wydziału Architektury PWr (Zakład Urbanistyki) oraz Mariusza K., wspólnika pracowni architektonicznej prowadzonej wraz z D. Za 4 mln złotych obiecali, powołując się na wpływy we wrocławskim urzędzie miasta, „załatwić” przekształcenie 8,5 ha działki przemysłowej na przeznaczoną pod budownictwo mieszkaniowe. Wartość działki wzrosłaby ponad 30 razy, do 100 mln zł. Ponieważ wrocławska prasa pisze o zdarzeniu bardzo lakonicznie zapraszamy na stronę CBA, gdzie można znaleźć szczegóły sprawy. Śledztwo w tej sprawie wszczął Wydział XI we Wrocławiu Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Śledztwo zostało powierzone Delegaturze CBA we Wrocławiu.

20 grudna 2007 r. - Kolejny krok w integracji Polski z UE. Wchodzimy do porozumienia o zniesieniu kontroli osób przekraczających granice - od luksemburskiego miasteczka nazywanego strefą Schengen. Strefa Schengen jest obszarem, w skład którego wchodzą terytoria poszczególnych państw członkowskich, na którym stosowane są ściśle określone zasady reżimu Schengen dotyczące m.in. ochrony granic, ochrony danych osobowych obywateli, wzajemnej współpracy pomiędzy służbami policyjnymi państw - sygnatariuszy, wydawania wiz cudzoziemcom, jak również działania tzw. Systemu Informacyjnego Schengen. Strefa Schengen obejmuje następujące państwa: Belgia, Francja, Holandia, Niemcy, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Austria, Grecja, Dania, Finlandia, Szwecja, Islandia, Norwegia. Państwami Członkowskimi UE, które nadal pozostają poza obszarem Schengen są Wielka Brytania i Irlandia. Państwa, które przystąpią do strefy Schengen 21 grudnia 2007 r. (przejścia lądowe i morskie) i do końca marca 2008r. (lotniska, wraz z nowym rozkładem lotów): Czechy Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia, Węgry. Państwa, które rozpoczęły implementację dorobku prawnego Schengen: Rumunia, Bułgaria, Cypr, Szwajcaria (link do mapki).

20 grudnia 2007 r. - Ostatnie w tym roku plenarne posiedzenie RO Huby. W planie - przyjęcie projektu budżetu na 2008 r.; głosowanie nad wnioskami o sprzedaż gruntów komunalnych.

18 grudnia 2007 r. - Prezentacja wstępnego porozumienia w sprawie wspólnego zarządzania podwórkiem przy ul. Gajowej-Przestrzennej-Tomaszowskiej-Wesołej. Projekt trafił do wspólnot i spółdzielni.

15 grudnia 2007 r. -  Wystawiony na sprzedaż grunt przy Borowskiej -Sieradzkiej (obok aquaparku) bez kupca (pdf). Na w/w terenie planowany jest hotel.

13 grudnia 2007 r. -  Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców osiedla Huby w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Kamiennej (zdjęcia z imprezy znajdują się w naszej Galerii).

08 grudnia 2007 r. -  Uwaga mieszkańcy ul. Bocznej - karta nieruchomości przeznaczonej do obrotu cywilnoprawnego (gif1, gif2, gif3).

07 grudnia 2007 r. - NOWY NUMER GAZETKI OSIEDLOWEJ - wydanie elektroniczne (pdf).

06 grudnia 2007 r. - Mikołajki organizowane dla dzieci z osiedla w gimnazjum Nr 21.

06 grudnia 2007 r. - Złe wieści z Hutmenu. Właściciele fabryki postanowili zlikwidować zakład we Wrocławiu. Pracę może stracić ok. 2000 osób łącznie z kooperantami fabryki. Piszemy o tym bo czujemy niedosyt, a nawet niesmak, po lekturze prasy wrocławskiej, prasy która używa sformułowania "przeniesienie produkcji na Górny Śląsk" zapominając co w praktyce, dla zatrudnionych we Wrocławiu, sformułowanie to oznacza.

26 listopada 2007 r. -  Karta oddania w dzierżawę terenu aquaparku (gif1, gif2, gif3).

25 listopada 2007 r. -  Pismo RO Huby do ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawie usprawnienia pracy policji na Krzykach (pdf).

24 listopada 2007 r. -  Odpowiedź Działu Zarządzania Ruchem na kolejne pismo RO Huby w sprawie uporządkowania parkowania samochodów przy budynku Wesoła 11 (gif).

23 listopada 2007 r. -  Nowa zabudowa przy Borowskiej (gif, gif). Karta sprzedaży nieruchomości.

21 listopada 2007 r. - Komendant komisariatu policji Wrocław-Krzyki zaprasza na spotkanie z mieszkańcami o godz. 18.00 w Sz.P. nr 17.

10 listopada 2007 r. - UWAGA KIEROWCY! ZDiK zapowiada na sobotę i niedzielę prawdziwą gehennę dla kierowców, którzy będą usiłowali przedostać się ul. Borowska na os. Ołtaszyn. Ze względu na rozpoczynające się prace drogowe, czynny będzie tylko jeden pas jezdni.

08 listopada 2007 r. - Interpelacja w sprawie boiska przy Ślicznej. Na naszą prośbę interpelacje do prezydenta, w sprawie planowanej zabudowy boiska przy ul. Ślicznej, skierował radny miejski z naszego okręgu wyborczego Jarosław Krauze (gif).  Odpowiedź na interpelację (gif).

07 listopada 2007 r. -  Nasze interwencja w sprawie prowadzenia w sposób zagrażający życiu prac na budowie przy ul. Kamiennej (pdf)

07 listopada 2007 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. Omawiane były m.in. sprawy realizacji budżetu, organizacji mikołajek dla dzieci, opinii w sprawie sprzedaży alkoholu (Łódzka 25 i Wapienna).

05 listopada 2007 r. - Odpowiedź zbiorcza ZZK w sprawach: - uporządkowania podwórka przy ul. Gajowej 34-38, Hubskiej 41, Bocznej 1, 7, 10; piaskownic na podwórku Tomaszowska-Przestrzenna-Łódzka-Wesoła. Koszenia trawy na osiedlu (gif).

02 listopada 2007 r. - Wydział Inżynierii Miejskiej (Dział Zarządzania Ruchem) w sprawie sygnalizacji świetlnej na ul. Hubskiej. Otrzymaliśmy odpowiedź na nasze wnioski w sprawie montażu sygnalizacji świetlnej na najniebezpieczniejszym przejściu dla pieszych na terenie osiedla na wprost LIDLa. Kolejny raz są to obietnice rozwiązania problemu w kolejnych latach (gif)

01 listopada 2007 r. - Wydział Środowiska i  Rolnictwa w sprawie kuprówki rudnicy (gif, gif, link).

01 listopada 2007 r. -  Wszystkich Świętych.

28 października 2007 r. - Do RO Huby wpłynęła odpowiedź z Biura Rady Miejskiej w sprawie naszego zapytania o sposób gospodarowania nieruchomością przy ul. Glinianej 22 (gif)

28 października 2007 r. - Do RO Huby wpłynęła odpowiedź z Biura Rady Miejskiej w sprawie naszego zapytania o grodzenie terenu komunalnego przez wykonawcę robót budowlanych przy ul. Hubskiej róg Paczkowskiej (gif1, gif2).

21 października 2007 r. - Zwycięzcą wyborów jest PO. Wygranym-przegranym PiS, LiD i PSL - każda z tych partii zwiększyła liczbę wyborców głosujących, lecz wynik procentowy pozostał niezadowalający. Wybory stały się klęską LPR i Samoobrony. Z osiedla, na listach wyborczych znalazło się kilka osób m.in. radny osiedlowy D. Kłosowski.

18 października 2007 r. - Kolegium nie wydało żadnego postanowienia w sprawie Ślicznej -  prawdopodobna decyzja w tej sprawie po wyborach parlamentarnych.

17 października 2007 r. - W tym dniu zbiera się kolegium Prezydenta: jednym z punktów obrad będzie przyszłość boiska przy ul. Ślicznej.

11 października 2007 r. - Informacja o przetargu na teren u zbiegu ul. Sieradzkiej, Ślężnej, Glinianej. W grę wchodzi nieruchomość gruntowa o pow. 14740 m2 i wartości ok. 18.500.000 + VAT. Przeznaczenie terenu dopuszcza m.in. zabudowę hotelową na 20% pow. działki - (gif).

10 października 2007 r. - Publikujemy przekazane do RO Huby stanowisko Stowarzyszenia ANTY-SPAL w sprawie artykułu o sprzedaży alkoholu zamieszczonego w gazecie FAKT (gif).

09 października 2007 r. - W dniach 09-12 października  w godz. 9-12 w miasteczku ruchu drogowego przy ul. Kamiennej prowadzone jest szkolenie dzieci z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szkoleniu bierze udział ok. 300 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu osiedla Huby. Zajęcia prowadzą policjanci z sekcji ruchu drogowego KMP z ul. Hubskiej na prośbę zarządu osiedla Huby, który jest organizatorem akcji - galeria zdjęć

09 października 2007 r. - Kolejny alarm pożarowy na osiedlu - tym razem nieszczelna butla turystyczna w piwnicy na Łódzkiej.

08 października 2007 r. - Uruchomienie torowiska przy Borowskiej.

07  października 2007 r. - Odszedł prałat Zdzisław Peszkowski. Ks. Peszkowski całe swoje życie koncentrował na dochodzeniu do prawdy o Katyniu, jej ujawnieniu oraz osiągnięciu sprawiedliwości w tej sprawie - był kapelanem Rodzin Katyńskich. Zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla. Prałat Peszkowski ostatni raz odwiedził nasze osiedle podczas uroczystości poświęcenia sztandaru w SzP Nr 73 przy ul. Glinianej.

04 października 2007 r. - Ulotka w sprawie miejskiego programu inicjatyw lokalnych (inwestycje w infrastrukturę z udziałem podmiotów prywatnych) - (gif). Szczegóły (1, 2).

03 października 2007 r. - Zaproszenie na festyn z MOPSu (gif).

30 września 2007 r. - Odpowiedź ZGO w sprawie uporządkowania terenów komunalnych przy Ślicznej i Hubskiej (gif).

29 września 2007 r. -  Miejskie Biuro Wyborcze (gif).

29 września 2007 r. - Pismo do urzędu marszałkowskiego w sprawie programu profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców osiedla (pdf).

28 września 2007 r. - Odpowiedź Wydziału Inżynierii Miejskiej (Działu Zarządzania Ruchem) w sprawie zakazu parkowania aut przy budynku Wesoła 11 - (gif). Sprawę odmowy wyjaśniono telefonicznie istnieje szansa na zmianę stanowiska WIM w tej sprawie.

27 września 2007 r. - Pismo do WIM w sprawie dodatkowego oznakowania ścieżek rowerowych, w związku z tymczasową zmianą organizacji ruchu na terenie osiedla (pdf).

26 września 2007 r. - W ZZK przy ul.Grabiszyńskiej przeprowadzone zostały rozmowy w sprawie remontu podwórka przy ul. Gajowej (chodzi o podwórze pomiędzy ul. Przestrzenną-Tomaszowską-Wesołą-Gajową)

25 września 2007 r. - Odpowiedź Wydziału Inżynierii Miejskiej (Działu Zarządzania Ruchem) w sprawie zmiany cykli sygnalizacji świetlnej na ul. Hubskiej (przejście przez jezdnię na wprost wjazdu w Jesionową, obok sklepu ELEA) - (gif).

22 września 2007 r. - Europejski Dzień Bez Samochodu - we Wrocławiu start 12.00 plac Solny.

22 września 2007 r. - V i ostatnia w tym roku z cyklu sobotnich zabaw sportowych dla dzieci. Miejsce - boisko przy ul. Św. Jerzego (Gimnazjum nr 21). Początek godz. 10.00. Tym razem wspólnie z trenerem osiedlowym - galeria zdjęć.

21 września 2007 r. - Odpowiedzi od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości w sprawie sprzedaży, dzierżawy i zabudowy działki przy ul. Hubskiej (gif1, gif2, gif3). W radzie osiedla miało miejsce spotkanie z przedstawicielem spółki ATAL w sprawie sprzedaży terenu.

21 września 2007 r. - Publikujemy odpowiedź Komendy Miejskiej Policji w sprawie zakłócania ciszy nocnej przez bar Silesia oraz właściciela pewnego samochodu przy ul. Ślicznej (gif) i wcześniejsze pismo (gif).

20 września 2007 r. - O krok od katastrofy. Przy ul. Wesołej kilku wesołych fachowców remontowało instalacje gazową a przy okazji, w piwnicy, krzesali iskry szlifierką kątową aż miło, - w efekcie ewakuacja 50 osób z budynku, 2 osoby poparzone.

20 września 2007 r. - Idąc tym samym śladem publikujemy apel kierownika ośrodka dla młodzieży z ul. Ciepłej do policji w sprawie aktów dewastacji mienia na terenie ogródka jordanowskiego (gif).

20 września 2007 r. - Przez osiedle po raz kolejny przetoczyła się fala głupoty, której ślady pozostały na okolicznych budynkach. Nie pozostaje nam nic innego jak ogłosić apel do darczyńców o przekazywanie środków na nagrodę dla osoby, która pomoże schwytać idiotów, którzy powodują idące w tysiące złotych szkody.

19 września 2007 r. - Polecamy artykuł w Wyborczej o proteście dzieci w obronie jednego z wrocławskich podwórek.

18 września 2007 r. - Interwencja RO Huby po groźnym wypadku przy wlocie z ul. Widnej w al. Armii Krajowej (pdf).

14 września 2007 r. - Długo oczekiwana przez mieszkańców ul. Gajowej interwencja rady w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w sprawie przebiegu trasy egzaminacyjnej B1. - (pdf)

14 września 2007 r. - Interwencja Rady Osiedla w ZGO w sprawie podwórka przy ul. Kamiennej (róg Gajowej) - (pdf.)

12 września 2007 r. - Pierwsze po przerwie wakacyjnej, plenarne posiedzenie RO Huby. W planie spotkania sprawozdanie z festynów sportowych, przyjęcie opinii w sprawie punktów sprzedaży alkoholi, przyjęcie stanowiska w sprawie poszerzenia cmentarza na Bardzkiej (wniosek parafii), szkolenie dla dzieci z zasad bezpieczeństwa w miasteczku ruchu drogowego, inne.

10 września 2007 r. - W Ogrodzie Botanicznym miało miejsce wręczenie nagród w finale 52 edycji konkursu pt "Ukwiecamy Wrocław". Informujemy, że w tym roku finalistami kilku kategorii zostali mieszkańcy naszego osiedla. Jak co roku, odbył się również finał osiedlowej edycji konkursu.

09 września 2007 r. - ZGO informuje mieszkańców osiedla, że przyjął do wiadomości fakt, że tereny będące w jego zarządzie są zaniedbane (Hubska obok tzw. plastrów miodu i Śliczna obok boiska, jednak nie zamierza nadmiernie spieszyć się z ich uporządkowaniem - tak rozumiemy oświadczenie zawarte w przesłanym do Rady Osiedla piśmie - gif.

05 września 2007 r. -  Po interwencji radnych osiedla u dziennikarzy lokalnej telewizji, tuż po emisji programu, zostało uporządkowane podwórko przy ul. Gajowej (pomiędzy Wesołą i Przestrzenną).

04 września 2007 r. - Wrocławski Szkolny Związek Sportowy informuje radę o realizowanym programie trenera osiedlowego - gif.

03 września 2007 r. - Hodujecie w domu świnie, kozy, owce, krowy i inne parzystokopytne? Główny Lekarz Weterynarii przypomina o zagrożeniu pryszczycą. (gif, gif).

02 września 2007 r.- Pewnie wiecie Państwo gdzie jest Zatoka gondoli, ale czy wiecie jak wygląda ta atrakcja turystyczna od strony rzeki? Przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie adresowane do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i miejskiej komisji Komunikacji i Ochrony Środowiska -  pdf, pdf.

01 września 2007 r. -  Informacja ZDiK o przekazaniu wniosków RO Huby w sprawie zmiany cyklu świateł przy ul. Kamiennej (wlot w Jesionową) oraz umieszczenia koperty zakazu parkowania na wprost numeru Wesoła 11 do Wydziału Inżynierii Miejskiej (efekt praktycznej likwidacji ZDiK w znanym kształcie i połączenia tej jednostki z ZGO) - pdf, pdf.

31 sierpnia 2007 r. - Rozpoczyna się modernizacja torowiska przy ul. Borowskiej na odcinku między Dyrekcyjną a Suchą. Utrudnienia w ruchu trwać będą do 7 października. Koszt prac to 920 tys. zł.

30 sierpnia 2007 r. - Bezprecedensowe zatrzymanie byłych, najwyższych urzędników w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa:  byłego prokuratora krajowego i byłego komendanta głównego policji. Zatrzymanie ma mieć związek z przeciekiem informacji o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

29 sierpnia 2007 r. - Miasto szykuje się do sprzedaży ostatków placu przy aquaparku. Tym samym zostały pogrzebane plany uczynienia z tego terenu miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców osiedla -  jest to efekt zmiany podejścia władz do kwestii przyjętych priorytetów i strategii rozwoju gminy - interes mieszkańców znalazł się w nich na ostatnim miejscu. (informacja - pdf).

28 sierpnia 2007 r. - Podejmujemy kolejną interwencję w sprawie niszczejącego budynku powiatu grodzkiego przy ul. Glinianej 22 (pdf).

28 sierpnia 2007 r. - Dział Zasobów Oświatowych przysłał do RO Huby informację o ujęciu, złożonego przez RO Huby, wniosku o remont boiska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 11 w budżecie do realizacji w 2008 r. (boisko przy ul. Kamiennej obok miasteczka ruchu drogowego (pdf).

27 sierpnia 2007 r. - Otrzymaliśmy kolejną wiadomość w sprawie naszego wniosku o budowę na osiedlu nowej biblioteki. Jest to pismo skierowane przez Dyrektora Wydziału Kultury do Dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich "o bardzo dużym zainteresowaniu wydziału budową nowej biblioteki" (pdf).

26 sierpnia 2007 r. - Próg zwalniający w pobliżu skrzyżowania Widna-Śliczna. Otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Inżynierii Miejskiej UM (Departament Infrastruktury i Gospodarki) że z 6 złożonych przez RO Huby wniosków do Programu uspokojenia ruchu zakwalifikowany został jeden - próg zwalniający na Widnej (pdf) Poniżej lista złożonych wniosków w marcu 2007 r.:

 • ul. Widnej (próg spowalniający),

 • ul. Ślicznej (próg i ograniczenie ruchu ciężarówek),

 • ul. Wieczystej (dodatkowy próg zwalniający obok Szkoły Podst. 17),

 • ul. Hubskiej (sygnalizacja świetlna),

 • ul. Św. Jerzego (oznaczenia poziome w okolicy Gimnazjum 21),

 • ul. Ciepłej (ograniczenie parkowania).

25 sierpnia 2007 r. - Czwarta z cyklu sobotnich zabaw sportowych dla dzieci. Miejsce - boisko przy ul. Ślicznej. Początek godz. 10.00. Ponieważ zabawa cieszyła się niezwykłą popularnością rozważana jest edycja wrześniowa.

21 sierpnia 2007 r. - Ukazał się numer 7 Biuletynu Urzędowego RM Wrocławia a w nim uchwała nr 198 w sprawie utworzenia Spółki Wrocławskie Mieszkania przewidzianą do zarządzania i gospodarowania nieruchomościami. W ten sposób po raz kolejny sprawdziło się stare przysłowie mówiące, że wiele musi się zmienić aby nic się nie zmieniło (gratulacje z okazji powołania spółki należy składać byłemu i obecnemu prezydentowi miasta).

20 sierpnia 2006 r. - Przedstawiamy opracowany przez radnych z osiedla Huby program profilaktyki chorób układu krążenia realizowanego. Program ma być finansowany ze środków urzędu marszałkowskiego (pismo przewodnie - pdf) (program - pdf).

19 sierpnia 2007 r. - Złożona została do powiatowej inspekcji budowlanej skarga na inwestora, który bezprawnie ogrodził skwer przy ul. Hubskiej. Teren ten należy do Gminy Wrocław i dopiero trwa procedura przekazania tego terenu inwestorowi (skarga - pdf1) (opinia do WNiSN pdf2).

14 sierpnia 2007 r. - Dzisiaj przy ul. Przestrzennej (na wysokości Tech Gastronomicznego) mieszkańcy pobliskich bloków urządzają skwerek zieleni osiedlowej  - wspominamy o tym fakcie ze względu na finansowy udział rady osiedla w tym przedsięwzięciu: RO Huby sfinansowała zakup dwóch ławek parkowych. W zeszłym roku ławki zakupione przez radę zostały ustawione  na podwórku przy ul. Gajowej. W tym roku rada sfinansowała naprawę ławek na podwórku przy ul. Łódzkiej (Kamiennej).

11 sierpnia 2007 r. - Trzecia z cyklu sobotnich zabaw sportowych dla dzieci. Miejsce - boisko przy ul. Ślicznej. Początek godz. 10.00.

10 sierpnia 2007 r. - W FAKCIE ukazał się bardzo ciekawy artykuł o prezesie SM Wrocław-Południe (fragmenty).

09 sierpnia 2007 r. - Otrzymaliśmy do zaopiniowania kartę nieruchomości gruntowej przewidzianej do obrotu cywilnoprawnego. Chodzi o działkę o pow. 1777 m2 przy ul. Hubskiej (obok Prudnickiej, za przystankiem tramwajowym). Opinia rady jest negatywna na tym etapie planowania inwestycji. (gif, mapka)

07 sierpnia 2007 r. -  Odnotowaliśmy wizytę w radzie osiedla radnego miejskiego Michała Jarosa z klubu PO.

04 sierpnia 2007 r. - Odpowiedź RO Huby na pismo dyrektora Zarządu Zasobu Komunalnego w sprawie naszej skargi na działania ZZK (pdf). W piśmie kierowanym do RO Huby wyjaśnia się dziwna sprawa ignorowania wniosków inwestycyjnych rady.

04 sierpnia 2007 r. - Druga z cyklu sobotnich zabaw sportowych dla dzieci. Miejsce - boisko przy ul. Ślicznej. Początek godz. 10.00.

03 sierpnia 2007 r. - Pisma RO Huby do ZDiK w sprawie sygnalizacji świetlnej przy ul. Hubskiej, na wprost ul. Jesionowej (pdf) oraz w sprawie zakazu parkowania pod blokiem przy ul. Wesołej 11 (pdf).

03 sierpnia 2007 r. -  Mija termin składania uwag do projektu MPZG dla ul. Ślężnej (gif 1. gif 2). Pismo Rady Osiedla Huby w sprawie mocno kontrowersyjnej koncepcji mpzp dla części ul. Ślężnej (pdf). Powstaje bowiem kolejny plan "na zlecenie", w którym interes mieszkańców jest na ostatnim miejscu.

31 lipca 2007 r. - Dzisiejszej nocy całe osiedle zostało ogołocone z żeliwnych kratek ściekowych.

31 lipca 2007 r. -  Wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Posiadacze lokatorskiego prawa do lokalu mogą składać wnioski o wykup zajmowanego mieszkania za przysłowiowy grosz - wniosek o przekształcenie (gif). Koszty ustanawiania odrębnej własności to:  -  spłacenie zadłużenia związanego z budową budynku mieszkalnego, w tym części zadłużenia kredytowego spółdzielni wraz z odsetkami, - spłata ewentualnego zadłużenia związanego z czynszem i innymi opłatami eksploatacyjnymi ; - zwrot nominalnej kwoty wartości dotacji państwowej lub umorzonego kredytu (umorzenie pierwotne); - ewentualny zwrot spółdzielni przypadającej na lokal objęty wnioskiem części ceny zakupu gruntu, po jakiej spółdzielnia kupiła go od gminy, z uwzględnieniem bonifikat (najczęściej jednak spółdzielca dostanie udział w użytkowaniu wieczystym gruntu); - Koszty notarialne (obecnie 234 zł); - koszty założenia księgi wieczystej (60 zł) i wpisu do niej prawa własności wynikającego z treści aktu
notarialnego (200 zł); - koszty wyceny mieszkania (jeżeli zaistnieje taka konieczność).

28 lipca 2007 r. -  Otrzymaliśmy kolejne "genialne" pismo od samego dyrektora Zarządu Zasobu Komunalnego w sprawie naszych skarg na działanie ZZK - odpowiedź jest stekiem kłamstw i świadczy wyłącznie o rosnącej arogancji urzędu - pozostawiamy ją bez komentarza (gif). Podobnie ma się rzecz z pismem wcześniejszym o tydzień w sprawie podwórka przy ul. Kamiennej (gif).

28 lipca 2007 r. - Zaczynamy cykl sobotnich zabaw sportowych dla dzieci. Miejsce - boisko przy ul. Ślicznej. (galeria zdjęć).

24 lipca 2007 r. - Gdzie stanie skatepark z placu Wolności? Wszystko wskazuje na to, że na Hubach. W chwili obecnej rozważane są różne lokalizacje, jednak najbardziej prawdopodobna z nich to okolice Wzgórza Andersa. Pismo MOSiR do RO Huby (gif) - odpowiedź rady (pdf).

23 lipca 2007 r. - W szpitalach brakuje krwi: A Rh +, A Rh (-), 0 Rh +, 0 Rh (-) Szczegóły: www.pck.org.pl.

18 lipca 2007 r. - Tej rocznicy miasto nie obchodzi, a powinno z najwyższą pokorą, jako pamiątkę reakcji mieszkańców na obsadzanie urzędów miejskich (rajców, burmistrzów, ławników) przez wąską grupę patrycjuszy i postępujący wraz z tym ogólny upadek prawa i porządku. Defenestracja wrocławska (wyraz defenestracja oznacza wyrzucenie przez okna budynku, znienawidzonych notabli sprawujących władzę). A było to tak: patrycjat Wrocławia ignorując pospólstwo doprowadził do wykluczenia przedstawicieli cechów rzemiosł z udziału w radzie miasta (pozostały im dwa miejsca) a sobie przyznał miejsca uprzywilejowane. 18 lipca 1418 r. doszło do buntu i krwawego powstania cechów. Wywołali go rzeźnicy i sukiennicy, którzy z kościoła św. Klemensa ruszyli na ratusz. Po wyłamaniu zaryglowanych drzwi do ratusza tłum wkroczył do Sali Sądowej skąd schodami udał się na piętro do Sali Wielkiej. Tłum wywlókł przerażonych rajców z seniorem na czele, których następnie ścięto pod pręgierzem. Jeden rajca próbował ratować się rozpaczliwą ucieczką na wieżę z której został zrzucony na piki. Zginęło wówczas siedmiu rajców, a wśród nich senior Mikołaj Freiberg. Ofiarami byli również rajcy cechowi.  W następstwie powstania, dla uspokojenia nastrojów powołano nową radę podporządkowaną cechom, którą zatwierdził król Czech i Niemiec Zygmunt Luksemburski. Dwa lata później luksemburczyk przystąpił do karania przywódców buntu z roku 1418. Cesarz oskarżał ich o nielojalność wobec władcy i władzy. Na ścięcie skazano trzydzieści osób. Drugie tyle zostało dożywotnio wygnanych z Wrocławia (więcej na ten temat).

14 lipca 2007 r. - Ostrzeżenie meteorologiczne  - zjawisko: upały, stopień zagrożenia: 2 (w skali 2-stopniowej). Ważność: od godz. 12:00 dnia 15.07.2007 do godz. 20:00 dnia 17.07.2007. Obszar: województwo dolnośląskie. Przebieg: przewiduje się temperaturę maksymalną: w dniu 15.07. od 30 do 32 st., w dniach od 16 do 17.07. od 33 do 35 st. Temperatura minimalna w tym okresie wyniesie od 20 do 17 st. Skutki: nasilenie się objawów chorób meteorotropowych, układu krążenia uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg, wzrost zagrożenia pożarowego.

05 lipca 2007 r. - Upływa termin zgłaszania kandydatur do konkursu "Ukwiecamy Wrocław". Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia - edycja osiedlowa zaś przez Radę Osiedla Huby, która funduje atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w kategoriach:  najładniejszy balkon, najładniejsze ogródki przydomowe.

04 lipca 2007 r. - Reprezentacja Polski dwudziestolatków doznaje sromotnej klęski w meczu z USA przegrywając 1:6 :((

30 czerwca 2007 r. - godz. 22.15 - Reprezentacja Polski dwudziestolatków ogrywa Brazylię w piłce nożnej :))

29 czerwca 2007 r. - Wydział Środowiska i Rolnictwa UM zawiadamia o kolejnej akcji bezpłatnego znakowania psów (pdf). Gabinety weterynaryjne prowadzące akcję znajdują się: Wiśniowa 33 - pn, wt 15-20.00, śr-pt 10-15.00, sob 10-18.00 tel. 661-244-194; ul. Pałucka 55 (071 3739519); ul. Głogowska 2-4 (606-532-903); ul. Pilczycka 196C (603-998-897); Tyrmanda 23 (500-064-052).

25 czerwca 2007 r. - Mieszkańcy osiedla z prasy dowiadują się o propozycji zmiany nazwy ul. Spiskiej na Jacka Kuronia zgłoszonej przez środowisko SLD. Szkoda, że SLD zajmuje się zmianą nazwy ul. Spiskiej a zapomina zaprotestować, gdy tworzy się prywatną spółkę z aportem w postaci terenów publicznych przy ul. Spiskiej i przy okazji likwiduje jedyne, dostępne bez opłat, boisko do piłki nożnej.  W jego miejscu powstają komercyjne korty tenisowe. Radni nie protestuję również, gdy działka po działce - za sprawą geniuszu planistycznego Tomasza Ossowicza z BRW, znikają tereny rekreacyjne położone wzdłuż ul. Spiskiej - jedynego miejsca, gdzie można choćby częściowo uciec od hałasu i spalin i spokojnie dojechać do południowych granic  miasta np. rowerem.

24 czerwca 2007 r. - Kolejna odsłona sprawy boiska przy ul. Ślicznej  -  naszą stronę wzięła tym razem Komisja Rozwoju Przestrzennego i Architektury (Przew. Elżbieta Góralczyk - radna miejska) -  (gif). Wcześniejsze pisma: Departamentu Architektury i Rozwoju (gif), Departamentu Spraw Społecznych (gif), Rady Miejskiej Wrocławia (gif).

24 czerwca 2007 r. - Czarne chmury nad Aquaparkiem.

23 czerwca 2007 r. - Publikujemy zdjęcia z festynu osiedlowego przy ul. Ciepłej - Galeria.

19 czerwca 2007 r. - Zapraszamy na wystawę organizowaną w dawnym Browarze Mieszczańskim przez Stowarzyszenie Ocalić Szansę. Wystawa czynna w godzinach 11.00-19.00 Wstęp wolny. (plakat)

16 czerwca 2007 r. - Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza dzieci i młodzież z osiedla Huby na casting do spektaklu muzycznego. Sobota godz. 10 u. Kuźnicza 29a. (plakat).

14 czerwca  2007 r. -  Rozpoczęły się prace przygotowujące budowę przy ul. Kamiennej na wprost Sz.P. Nr 17. Zabudowa jest realizowana bez zgody mieszkańców osiedla  (ponad 500 podpisów zebranych na początku 2002 r.) i RO Huby. Przypominamy, że protestowaliśmy przeciwko sprzedaży tego terenu za bezcen przez miejskich urzędników, a potem przy wszelkich próbach stawiania supermarketów. Ponieważ czasy się zmieniły, teraz nikt nie raczy o fakcie przystąpienia do przygotowania budowy informować przedstawicieli lokalnego samorządu - zarządzeniem Prezydenta mogą sobie ogłoszenia czytać na słupie ogłoszeniowym pod urzędem (bo do środka nanieśliby błota). To kolejny teren rekreacyjny lub nadający się do zagospodarowania w takiej  funkcji, jaki tracą mieszkańcy - ostatnio zlikwidowano boisko przy ul. Spiskiej z którego młodzież mogła korzystać za darmo.

13 czerwca 2007 r. -  Pismo ZDiK w sprawie ul. Hubskiej. ZDiK informuje, że ulica została uznana za b. groźną i kwalifikująca się do montażu sygnalizacji świetlnej, lecz w terminie bliżej nieokreślonym (gif).

12 czerwca 2007 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. Tym razem z udziałem mieszkańców nowych Hub (Śliczna, Wieczysta, Widna). Spotkanie odbędzie się w Sz.P. Nr 17 przy ul. Wieczystej 105 o godz. 17.00

02 czerwca 2007 r. - Osiedlowy turniej szachowy w Gimnazjum Nr 21 (gif). Osiedlowy festyn na terenie ogrodu jordanowskiego przy ul. Ciepłej 15b - zapraszamy mieszkańców.

28 maja 2007 r. -  Kolejna w tym miesiącu poważna awaria, tym razem na ul. Walońskiej - w całym mieście obniżone ciśnienie wody przez kilka godzin.

26 maja 2007 r. - Wycieczka rowerowa dla wszystkich chętnych rowerzystów do gminy Czernica. Start - miasteczko ruchu drogowego.

26 maja 2007 r. -Festyn Parafialny przy ul. Bardzkiej - początek godz. 14.00 (jpg)

24 maja 2007 r. - Odpowiedź radnych miejskich w sprawie utrzymania czystości i porządku przy ul. Gajowej (jpg).

22 maja 2007 r. - Informacja o podjętej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, na wniosek RO Huby, interwencji w Zarządzie Zasobu Komunalnego. Sprawa dotyczyła stanu sanitarnego osiedlowych piaskownic (jpg).

19-20 maja 2007 r. - Krzycki piknik rodzinny. Impreza organizowana przez DTC pod patronatem Rady Miejskiej, z udziałem m.in rady osiedla Huby - dla uczczenia Andrzeja Waligórskiego - 19 maja o godz. 15.00  w Parku Południowym - wystąpią koledzy Pana Andrzeja z kabaretu Elita (program).

18 maja 2007 r. - Pismo do Prezydenta z prośbą o spotkanie w sprawach osiedla: m.in. likwidacji boiska przy Ślicznej (pdf).

17 maja 2007 r. - Odpowiedź dyrektora Departamentu Architektury i Rozwoju Grzegorza Romana w sprawie skargi osiedlowego Stowarzyszenia Ochrony Środowiska i Zdrowia "Antyspal" na decyzje w sprawie likwidacji osiedlowego boiska przy ul. Ślicznej (gif). Rada otrzymała pismo do wiadomości - w naszej ocenie odpowiedź jest nic nie znacząca.

16 maja 2007 r. - V Wrocławski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych GALOP - Szkoła Podstawowa Nr 17, początek o godz. 12.00.

12 maja 2007 r.  - Komunikat MPWiK. "Dzisiaj przed południem z powodu awarii jednej z największych wrocławskich magistral wodociągowych przy ulicy Walońskiej byliśmy zmuszeni wyłączyć z pracy Zakład Uzdatniania Wody Na Grobli. Aby zmniejszyć wyciek wody musieliśmy także obniżyć ciśnienie w całej sieci wodociągowej we Wrocławiu. Przed godziną trzynastą zaczęliśmy wznawiać dostawy wody. Początkowo jej ciśnienie w kranach będzie obniżone, zwłaszcza na wyższych kondygnacjach. Do wieczora sytuacja powinna się już jednak unormować.

12 maja 2007 r. (sobota) -  Wycieczka rowerowa mieszkańców osiedla! Pierwsza z serii rodzinnych wycieczek rowerowych dla mieszkańców osiedla. Trasa prowadzi z miasteczka ruchu drogowego (przy Kamiennej) na Wyspę Opatowicką. Wszystkich chętnych, jeżdżących na rowerze, niezależnie od wieku zapraszamy na start o godz. 10:00. (program)

08 maja 2007 r. - Ogłaszamy wielkie święto na osiedlu -  bałaganiarze z miasta po kilku latach starań rady osiedla uznali za zasadne posprzątać teren boiska sportowego przy ul. Ślicznej (do tej pory ZZK nawet nie wiedział, że teren jest w jego zasobie).

08 maja 2007 r. - Odpowiedź ZZK (dyrektor Departamentu Nieruchomości - pani Liberska) na skargę mieszkańców ul. Ślicznej w sprawie planów zabudowy boiska sportowego (gif).

07 maja 2007 r. - Odpowiedź Zarządu Zasobu Komunalnego  na interpelację posła RP Wiesława Kiliana w sprawie uporządkowania podwórka Hubska-Gliniana-Gajowa-Dawida (gif).

03 maja 2007 r. - Święto Konstytucji 3-go Maja.

30 kwietnia 2007 r. - Budynki przy ul. Gajowej wkrótce zagrają w filmie pełnometrażowym (więcej szczegółów na naszym Forum).

27 kwietnia 2007 r. - Jeden z pomysłodawców likwidacji boiska do piłki nożnej przy ul. Ślicznej, dyrektor Wydziału Mienia i Geodezji UM Bogdan Marczyński, opuścił swoje stanowisko. Przemianowaną jednostką na Wydział Mienia Komunalnego i Skarbu Państwa, podlegającą dyrektor R. Liberskiej w ramach Departamentu Nieruchomości chwilowo zarządza zastępca.

26 kwietnia 2007 r. - Interpelacja radnego miejskiego Stanki na prośbę RO Huby w sprawie podwórka Hubska-Gajowa-Gliniana-Dawida (pdf).

25 kwietnia 2007 r. -  Policja dzielnicowa, na prośbę mieszkańców ul. Ślicznej zaprasza na spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 17 (początek godz. 18.00).

25 kwietnia 2007 r. -  Plenarne posiedzenie RO Huby.

Impresje z ogrodu botanicznego

22 kwietnia 2007 r. - Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz portal Happyhorses.pl W dniu 22 kwietnia 2007 roku Dolnośląska Organizacja Turystyczna, wspólnie z portalem happyhorses.pl zorganizowała imprezę plenerową pod nazwą „Drugi Piknik Turystyki Konnej i Jeździectwa”. Piknik odbył się w samym centrum miasta pomiędzy Hotelem Wrocław, a Poltegorem we Wrocławiu (początkowo był planowany przy ul. Sieradzkiej).

20 kwietnia 2007 r. - Dzięki pomocy Przewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia - Barbary Zdrojewskiej, otrzymaliśmy odpowiedź Wydziału Inwestycyjno-Technicznego na naszą skargę w sprawie braku reakcji na nasze postulaty o prowadzenie zakazu zatrzymywania się na (części) ulicy Glinianej oraz wjazdu pojazdów ciężarowych w ulice Śliczną. Po wielu interwencjach udało się wyegzekwować zakaz parkowania aut na wysokości przystanku tramwajowego po stronie numerów  nieparzystych (66-69) ul. Glinianej oraz znak zabraniający wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony w ul.Śliczną. Jednocześnie  pragniemy serdecznie podziękować Pani Przewodniczącej i jednocześnie radnej miejskiej wybranej m.in w naszym okręgu za mediację w tej sprawie (pdf1, pdf2).

20 kwietnia 2007 r. - Pijany mieszkaniec ul. Hubskiej urządził w domu polowanie na swoją małżonkę strzelając do niej ze śrutu. Ofiarę opatrzono w szpitalu a "myśliwego" na komisariacie policji.

19 kwietnia 2007 r. - Wielka niespodzianka - Polska współorganizatorem mistrzostw Europy w 2012 roku, a Wrocław jednym z 4 polskich miast w których odbędą się zawody - miasto z zespołem II-ligowym i bez porządnego stadionu piłkarskiego. Ciśnie się na usta pytanie jak do tych planów Prezydent Miasta mają się plany jego podwładnych, np likwidacji boiska sportowego przy ul. Ślicznej? Zapraszamy do dyskusji na forum.

19 kwietnia 2007 r. - Odpowiedź na interwencję rady osiedla u Posła na Sejm Rzeczypospolitej Wiesława Kiliana w sprawie ignorowania przez Zarząd Zasobu Komunalnego pism rady osiedla o zagospodarowanie podwórka przy ul. Hubskiej-Glinianej-Gajowej-Dawida (pdf).

15 kwietnia 2007 r. -  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urządza szkolenie dla przedstawicieli samorządu mieszkańców osiedla z zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych (gif).

14 kwietnia 2007 r. - Informacja z Wydziału Mienia i Geodezji do wiadomości RO Huby w sprawie inicjatywy MOPS budowy parkingu przy ul Hubskiej na działce nr 7/15, AM 19. Sama inicjatywa jest zaskakująca, bo nie była z RO Huby uzgadniana. Wyjątkowo miłym zaskoczeniem było stanowisko WMiG w tej sprawie (gif), tak właśnie wyobrażamy sobie współpracę urzędu z radą osiedla.

12 kwietnia 2007 r. - Odpowiedź sekretarza miasta na interpelację radnego Jarosława Krauze w sygnalizowanej mu przez RO Huby sprawie ustanowienia stałej strefy zakazu sprzedaży alkoholi wokół SzP Nr 17 przy ul. Wieczystej 105. (1, 2, 3, 4). W uzupełnieniu pismo MKRPA w sprawie zakazu sprzedaży alkoholi przy ul. Dawida (1).

08-09 kwietnia 2007 r.  - Wielkanoc. Wesołych Świąt życzymy wszystkim naszym Czytelnikom.

07 kwietnia 2007  r.  - Wydział Środowiska i Rolnictwa informuje o postępowaniu w sprawie ochrony środowiska:
- modernizacja stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Era (ul. Spiska)
- budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci P4, na budynku biurowym przy ul. Kamiennej 145,
-  budowie stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Hubskiej 88 (budynek Wspólnoty Nowej Nadziei III Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów.

05 kwietnia 2007 r.  - Pismo do straży miejskiej w sprawie samochodów nieprawidłowo parkujących na ul. Ciepłej (pdf). Interwencja na prośbę mieszkańców. - szerzej o tej sprawie na Forum.

05 kwietnia 2007 r. -  W radzie osiedla kończona jest przedświąteczna akcja przekazywania pomocy żywnościowej dla mieszkańców osiedla z Caritas Polska i PCK.

04 kwietnia 2007 r. - Część dalsza korespondencji RO Huby z Sanepidem w sprawie osiedlowych piaskownic (pdf).

31 marca-9 kwietnia 2007 r. - XXI Festiwal Latawców w Berck Sur Mer we Francji. (nasza strona o latawcach).

29 marca 2007 r. - Brawo dla straży miejskiej. Padł osiedlowy rekord czasu interwencji na zgłoszenie - poniżej 60s. (telefon interwencyjny straży miejskiej 986).

29 marca 2007 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. W planie powołanie nowego skarbnika osiedla, akcja dystrybucji żywności z Caritasu, opinie w sprawie handlu alkoholem (Borowska 98, Armii Krajowej 4 i 8). Skarbnikiem został Jan Nosowicz.

28 marca 2007 r. - Wspólne posiedzenie Zarządu Osiedla Huby oraz rady mieszkańców osiedla Huby III Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław Południe (pdf).

28 marca 2007 r. - Odpowiedź dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Stanisława Kosiarczyka na propozycje RO Huby montażu na osiedlu nowych kamer. W piśmie mowa jest realizacji kamer w I-etapie realizacji programu monitoringu miejsc szczególnie niebezpiecznych  (ul. Gajowa, Gliniana, Śliczna, Św. Jerzego (gif).

28 marca 2007 r. - Do Rady Osiedla Huby wpłynęło pismo adresowane do Prezydenta Miasta w sprawie zagospodarowania boiska przy ul. Ślicznej. Pod pismem podpisało się 108 mieszkańców osiedla z bloków z ul. Wieczystej 151, 155,157, 159 i Ślicznej 53, 55, 57, 58, 59, 62. (gif).

27 marca 2007 r. -  Wyjątkowo pechowy dzień na osiedlu. Z samego rana policja, straż i pogotowie interweniowały przy ul. Armii Krajowej po tym jak 30-letni mężczyzna wyskoczył z ostatniego (IV) piętra bloku. Niestety, upadku nie przeżył. Po południu, na terenie kolejowym przy ul. Paczkowskiej wybuchł pożar. Spłonęły baraki, w których przechowywano papę i kanistry ze żrącymi i łatwopalnymi substancjami do konserwowania trakcji kolejowej.

20 marca 2007 r. - Organizatorzy V Wrocławskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych GALOP 2007 przypominają o upływającym w tym dniu terminie nadsyłania zgłoszeń swoich zespołów tanecznych do tegorocznego Przeglądu. Szczegóły regulaminu i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej: http://sp17.internetdsl.pl

18 marca 2007 r. - Komisariat Policji Wrocław-Krzyki opracował dla mieszkańców Krzyków ulotkę w sprawie zapobiegania kradzieżom kieszonkowym (pdf).

15 marca 2007 r. - Do Wydziału Inwestycyjno-Technicznego UM Wrocławia wpłynęły nasze wnioski w sprawie "Programu uspokojenia ruchu na osiedlu" - pismo przewodnie w tej sprawie (pdf). Wnioski dotyczą:

 • ul. Widnej (próg spowalniający),

 • ul. Ślicznej (próg i ograniczenie ruchu ciężarówek),

 • ul. Wieczystej (dodatkowy próg zwalniający obok Szkoły Podst. 17),

 • ul. Hubskiej (sygnalizacja świetlna),

 • ul. Św. Jerzego (oznaczenia poziome w okolicy Gimnazjum 21),

 • ul. Ciepłej (ograniczenie parkowania).

15 marca 2005 r. - Posiedzenie Zarządu Osiedla Huby(pdf).

14 marca 2007 r. -  Na prośbę RO Huby sprawą likwidacji boiska przy ul. Ślicznej zajęło się osiedlowe stowarzyszenie ochrony środowiska. Pismo do Prezydenta Dutkiewicza w sprawie zaniechania dalszych czynności administracyjnych prowadzących do sprzedaży nieruchomości z przeznaczeniem na zabudowę (pdf).

13 marca 2007 r. - Skarga na bezczynność Działu Zarządzaniu Ruchem WI-T w sprawie ograniczenia ruchu ciężkich pojazdów ul. Śliczną (pdf).

10 marca 2007 r. - Kolejny osoba ranna w wypadku na pasach przez jezdnię do Lidla. Jak do tej pory nikogo w mieście kolejne ofiary nie obchodzą. Wg oficjalnych statystyk policji  w roku na ul. Hubskiej w wypadkach jest ok. 10 osób rannych.

08 marca 2007 r. - Pismo do kierowniczki Działu Zarządzaniu Ruchem Wydziału Inwestycyjno-Technicznego UM Wrocławia w sprawie organizacji ruchu na ul. Glinianej (pdf).

08 marca 2007 r. - Pismo do przewodniczącej Rady Miejskiej w sprawie zasad sprzedaży alkoholi na terenie osiedla Huby (pdf).

07 marca 2007 r. - Propozycja Rady Osiedla Huby skierowana do Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w sprawie montażu na osiedlu dalszych kamer (pdf).

06 marca 2007 r. - Wydział Środowiska i Rolnictwa UM zawiadamia planowanej budowie stacji bazowej telefonii komórkowej sieci P4 na dachu budynku mieszkalnego przy ul. Łódzkiej 28.Przestrzennej 22 (gif).

05 marca 2007 r. - Pismo przewodnie do przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Zdrojewskiej w sprawie ustanowienia stałej strefy zakazu sprzedaży alkoholi wokół Sz.P. Nr 17 przy ul. Wieczystej 105 (pdf). Pisma do radnych Rady Miejskiej Wrocławia w tej samej sprawie (pdf).

02 marca 2007 r. - Sala gimnastyczna za darmo w godz. 14.20-17.15 (w każdy piątek).  ZSzZ Nr 5 z ul. Dawida zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców osiedla do swojej sali gimnastycznej. Jedyny wymóg to rejestracja przed wejściem na salę (potrzebna legitymacja szkolna lub dowód osobisty).

02 marca 2007 r. - Pismo do SANEPID-u w sprawie kontroli stanu sanitarnego osiedlowych piaskownic (pdf 0,6 MB).

27 lutego 2007 r. - Czarny dzień wrocławskiej Temidy -  odwołano zdolnego i ambitnego prokuratora apelacyjnego. Jak donosi wrocławska prasa zadecydowały "względy rodzinne".

26 lutego 2007 r. - Interwencja u zastępcy komendanta krzyckiej policji w sprawie sytuacji wokół lokali gastronomicznych na ul. Gajowej (pdf) oraz w sprawie sprzedaży alkoholi wokół Szkoły Podstawowej Nr 17 (pdf).

26 lutego 2007 r. - Spotkanie w ZGO w sprawie kontenerów na psie odchody. Miasto ustawia 250 takich pojemników (gif). Na zdjęciu poniżej kontener przy ul. Łódzkiej.

25 lutego 2007 r. -"Bezkrwawe, nocne łowy" na osiedlowych pijaczków przeprowadzili fotoreporterzy FAKTU. Szczegóły wkrótce w gazecie.

25 lutego 2007 r. - Przewodniczący miejskiej komisji d/s sportu i rekreacji - Maciej Zieliński - zwrócił się do rad osiedli z pismem o inwentaryzację obiektów sportowych na osiedlu i propozycje ich rozbudowy (gif).

25 lutego 2007 r. -  Interwencja RO Huby w sprawie oznaczenia przystanku tramwajowego na ul. Glinianej (pdf).

25 lutego 2007 r. -  Sprawozdanie z działalności świetlicy dla dzieci przy parafii rzymsko-katolickiej przy ul. Bardzkiej (gif) oraz klubu seniora (gif).

22 lutego 2007 r. - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska opublikowała artykuł o tragicznym zdarzeniu - mężczyzna zasłabł pod swoim blokiem, przy ul. Ślicznej 22. Karetka nie mogła dojechać na czas bo nie było odpowiednich oznaczeń na blokach i zabrakło drogi dojazdowej. Poniżej nasz komentarz  w sprawie: (...) to nie wina gapiów, ani pogotowia, ale skorumpowanych urzędników, którzy sprzedawali mieszkania różnym typom wraz z mieszkańcami za bezcen. W efekcie w tym bloku jest 3 zarządców i każdy robi co chce - np. zamurowuje bezprawnie przejazdy pod blokiem (!!!). Budynek pozbawiony jest drogi dojazdowej bo urzędnicy magistratu sprzedali cały przylegający teren do ścian budynku niesławnej spółce GANT pana Antkowiaka - warto nadmienić, że na wykupionym terenie budynek GANTa stanął niezgodnie z prawem, co w zeszłym roku ostatecznie stwierdził sąd w Warszawie odrzucając kasację od wcześniejszych wyroków zarówno Gminy Wrocław jak i wspomnianej spółki. Sprawa zamurowanych przejazdów była zgłaszana do powiatowej policji budowlanej, ale jak widać potrzeba katastrofy takiej jak w Katowicach (bo jedna śmierć nie wystarczy) aby inspektor powiatowy wziął się za swoją robotę.

21 lutego 2007 r. -  Spotkanie z radnymi miejskimi w siedzibie RO Huby sprawie komunalizacji gruntu na podwórku przy ul. Gajowej-Wesołej-Przestrzennej-Tomaszowskiej -  (pdf). Na spotkanie przybyła Urszula Wanat radna miejska, wszyscy przedstawiciele właścicieli lub zarządców terenów. Ustalono jednogłośnie, ze wszyscy właściciele zwracają się do Prezydenta o przekazanie spraw podwórka w ich zarząd (lub własność), po wcześniejszym wykonaniu niezbędnych inwestycji w infrastrukturę. Ustalono również, że częścią Skarbu Państwa - w imieniu pozostałych podmiotów będzie zarządzać SM-Telbud. Po trzecie,  ustalono, że koszty utrzymania terenu będą rozkładane proporcjonalnie do liczby osób zamieszkujących budynki. Pismo w tej sprawie przygotowuje przew. zarządu osiedla Huby. Otrzymaliśmy w międzyczasie odpowiedzi od wojewody w sprawie komunalizacji tego gruntu (gif, gif).

21 lutego 2007 r. -  W Fakcie ukazała się artykuł o boisku przy ul. Ślicznej.  Podajemy treść naszego wystąpienia z 15 lutego do Prezydenta Dutkiewicza w sprawie skandalicznych decyzji urzędu miasta o likwidacji boiska przy ul. Ślicznej - (pdf). Do rady spłynęło pismo w sprawie ewidencji terenów rekreacyjnych na wrocławskich osiedlach - podpisane przez Macieja Zielińskiego (przew. komisji sportu i rekreacji), do którego w naszym imieniu zwrócili się o pomoc dziennikarze Faktu - ( gif).

18 lutego 2007 r. - Od dwóch dni mamy przedwiośnie.

16 lutego 2007 r. - W Komisariacie Policji Wrocław Krzyki odbyło się spotkanie krzyckich rad osiedli z policjantami z sekcji prewencji komendy dzielnicowej. Na spotkaniu były omawiane zagadnienia z zakresu poprawy bezpieczeństwa na osiedlach, współpracy i wdrażania programów prewencyjnych. Przedstawiono informacje, statystyki... itp. Z ciekawostek: w końcu rusza z miejsca sprawa nowego komisariatu policji przy ul. Sztabowej.

14 lutego 2007 r. - Plenarne posiedzenie RO Huby. Omawiany był budżet, sprawozdania z działalności komisji i zarządu, przyjęto program II-ej edycji konkursu historycznego dla młodzieży - "Jest takie miejsce na Hubach". Przyjęto również uchwałę o inicjatywie ustanowienia stałej strefy zakazu sprzedaży alkoholi wokół Szkoły Podstawowej Nr 17 (propozycję drugiej strefy wokół Gimnazjum Nr 21 odrzucono).

11 lutego 2007 r. - Wydział Architektury i Budownictwa na wniosek Wydziału Mienia i Geodezji UM, niezważając na głosy protestu  rady osiedla Huby, przygotowuje dokumentację umożliwiającą sprzedaż osiedlowego boiska przy ul. Ślicznej i zamianę go na drugiego GANTA.

02 lutego 2007 r.  - To już trzeci rok od kiedy obchodzimy Dzień Świstaka - dzień w którym wszystko musi się ułożyć dobrze. Przypominamy, że jako pierwsi przepowiadaliśmy, że Dzień Świstaka pod względem popularności pobije skomercjalizowane do obrzydliwości Walentynki. W Polsce główne obchody Dnia Świstaka  polegają na obowiązkowym oglądnięciu słynnej komedii z 1993 r. pod tym samym tytułem z Billem Murray`em i Andie MacDowell, zaś w miasteczku Punxsutawney na obserwacji, czy świstak wyjrzy z norki i zobaczy swój cień, co oznacza, że czeka nas jeszcze długa zima; jeśli cienia nie będzie - wkrótce przyjdzie wiosna. Wg kalendarza liturgicznego w Kościele Katolickim obchodzimy w ten dzień święto Matki Boskiej Gromnicznej.

02 lutego 2007 r. - Prezentujemy wykaz nakładów inwestycyjnych na terenie osiedla przewidzianych w budżecie miasta na 2007 rok. Są to:
1) przebudowa ul. Borowskiej (łącznik od Nowej Akademii  Medycznej do Obwodnicy Śródmiejskiej 12,7 mln zł;
2) przebudowa ul. Ślężnej - 7,2 mln zł;
3) przebudowa al. Armii Krajowej od Bardzkiej na Tarnogaj - 1,6 mln zł;
4) budowa parkingu w rejonie ul. Spiskiej i Wieczystej - 0,2 mln zł;
5) przebudowa ul. Borowskiej od Glinianej do Kamiennej -  9,2 mln zł;
6) zmiana systemu ogrzewania budynków: Wapienna 30 i Jerzego 25 - 0,5 mln zł;
7) modernizacja Ośrodka Opiekuńczo-Adaptacyjnego przy ul. Ciepłej 15 - 0,09 mln zł;
8) przebudowa szatni w MOSiR na Sztabowej - 0,2 mln zł;
9) montaż tablicy z zegarem - MOSiR ul. Sztabowa - 0,07 mln zł;
10) zagospodarowanie terenu wokół Wzgórza Andersa - 0,1 mln zł.

01 lutego 2007 r. - Prezydent Wrocławia zawiadamia o oddaniu w użytkowanie wieczyste na 90 lat gruntu o pow. 251 m2 przy ul. Ślicznej (wzdłuż budynku Śliczna nr 45-59) - działka 5/54 obręb Południe AM1. Cena gruntu 127 400 zł, pierwsza wpłata za prawo użytkowania 20% ceny + VAT, opłata roczna 1% ceny + VAT.

24 stycznia 2007 r. -

23 stycznia 2007 r. - Odszedł Ryszard Kapuściński

23 stycznia 2007 r.  - W budynku NOTu odbyło się spotkanie organizowane przez Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów i Polski Klub Ekologiczny w sprawie budowy ścieżek rowerowych we Wrocławiu. Byliśmy tam jedyną zaproszoną radą osiedla.

19 stycznia 2007 r. -   Nad całą Europą przeszła potężna wichura. W nocy dotarła na Dolny Śląsk i do Wrocławia. O jej sile świadczą m. in. komunikaty Energii Pro, która informuje o 7300 awariach w sieci na Dolnym Śląsku, uszkodzeniu 19 stacji 110/SN i 5400 stacji SN/nn, 67 linii 110kV i 417 linii SN. Na terenie Oddziału w Jeleniej Górze bez napięcia pozostają Kowary; w Legnicy - Legnica Północ i Zosinek oraz gmina i miasto Prochowice. Na terenie Oddziału we Wrocławiu bez prądu jest Środa Śląska, Milicz, Oborniki Śląskie, Żmigród oraz Zakłady Rokita w Brzegu Dolnym, a na terenie Oddziału w Opolu - całe miejscowości Namysłów i Pokój. Na samym osiedlu skutki wichury są niewielkie, pomijając chwilowy zanik prądu w nocy. Sytuacja w innych miastach nie jest jednak najlepsza.

17 stycznia 2007 r.  - Otrzymaliśmy przerażające statystyki ilości wypadków na ul. Hubskiej odnotowanych przez policyjny system ewidencji wypadków. W okresie 2004 i 2005 na tej ulicy doszło w 2004 r. do 90 zdarzeń drogowych (w tym 81 kolizji i 9 wypadków z 9 osobami rannymi),w 2005 roku doszło do 79 zdarzeń drogowych (w tym 70 kolizji, 9 wypadków z udziałem 10 osób rannych). Serdecznie dziękujemy sekcji ruchu drogowego KMP za szybką odpowiedź.

16 stycznia 2007 r. - Wydział Inwestycyjno-Techniczny UM omówił wprowadzenia zakazu zatrzymywania się (znak B-36) na wysokości przystanku tramwajowego przy ul. Glinianej obok numerów 63-69. W uzasadnieniu podpisanym przez kierowniczkę Działu Zarządzania Ruchem czytamy, że charakter drogi nie uzasadnia takiego rozwiązania. Wydział podtrzymał tez swoje stanowisko w sprawie niewprowadzania zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych w ul. Śliczną.

16 stycznia 2007 r. - Uwaga kolejny napad na samotną kobietę na terenie osiedla - w biały dzień wyrwano torebkę.

13 stycznia 2007 r. - 13 stycznia we wrocławskiej hali AWF, przy ul. Paderewskiego 35 odbędzie się Międzynarodowa Gala Tajskiego Boksu. W ramach turnieju zmierzą się utytułowani zawodnicy z Polski z zawodnikami z najlepszych klubów z Białorusi. O Muay – Thai to narodowy sport Tajlandii, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Jest to jeden z najtwardszych sportów walki, postrzegany przez niektórych jako bardzo brutalny. Dozwolone są uderzenia z kolan, łokci, co sprawia, że walka staje się bardzo widowiskowa. Uprawianie tego sportu wymaga ogromnej determinacji i dyscypliny. Organizatorzy gali zapowiadają we Wrocławiu spektakularne widowisko na które zaproszenie otrzymał min.: Dariusz Michalczewski. Oprócz niego na trybunach zasiądzie vice-minister sportu Radosław Parda, Ambasador Tajlandii w Polsce Pan Thakur Planit, oraz wiele innych postaci ze świata sportu i biznesu - w związku z galą na naszym forum ogłaszamy konkurs...

11 stycznia 2007 r. - Migawka z lodowiska na Spiskiej. Odwilż?

10 stycznia 2007 r. - Zapraszamy na wernisaż Marii Gostylla-Pachuckiej pt Spacerkiem po Prowansji. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia o godz. 14 w Ośrodku Opiekuńczo-Adaptacyjnym przy ul. Ciepłej 15b. Wystawę prac malarki można oglądać do 20 lutego.

08 stycznia 2007 r. - Dwie rocznice: urodziny Króla rock & rolla -  oraz rocznica wypadku Zbigniewa Cybulskiego (aktora)  na Dworcu Głównym we Wrocławiu w 1967 r.

04 stycznia 2007 r. - Uwaga! Do RO Huby wpłynęło pismo z WI-T w sprawie programu "Uspokojenia ruchu drogowego" we Wrocławiu. Rada oczekuje zgłoszeń z terenu osiedla miejsc gdzie powinny być poczynione odpowiednie inwestycje ograniczające prędkość poruszania się pojazdów mechanicznych. (gif ). Zgłoszeń można dokonywać poprzez forum, pocztę elektroniczną lub osobiście w siedzibie RO Huby (wt., czw. 18-19 ul. Gliniana 55).

03 stycznia 2007 r. -  Skarga mieszkańców z ul. Gajowej na działający tu bar Gaj.

02 stycznia 2007 r. - Bieżący rok ma być dla osiedla wyjątkowy pod względem ilości inwestycji drogowych. Planowane jest zakończenie remontu ul. Ślężnej, Borowskiej na dwóch odcinkach (od dworca PKS do Kamiennej i od straży pożarnej do nasypu kolejowego). Rozpocząć się ma przebudowa ul. Bardzkiej.

01 stycznia 2007 r. - Już wiadomo, co powstanie na działce przy ul. Hubskiej (róg Prudnickiej). Jak donoszą nasi forumowicze, wrocławski oddział cieszyńskiej firmy Atal, inwestuje na działce przy skrzyżowaniu ulic Hubskiej i Prudnickiej. Wyburzono już wszystkie stare zabudowania -głownie rozlatujące się magazyny. Na terenie tym ma powstać budynek lub zespół budynków mieszkalnych. Informacje taka można wyczytać na stronie www.atal.pl.


KALENDARIUM - archiwum
2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003

Kalendarz Ołbin

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Ołbin - najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Ołbin - Galeria

Brak grafik

cui

Osiedle Ołbin
ul. Na Szańcach 14
50-320 Wrocław
tel. 71 32 11 348
 olbin@osiedle.wroc.pl