Kontrast

FOTOSPACER HERSTORYCZNY

Olga Szelc

Zapraszamy 25 listopada, o godzinie 12.00, na pl. Nankiera.
To stamtąd ruszy Pierwszy Wrocławski Spacer HERstoryczny. 

Warto oddać głos organizatorom, wśród których jest nasza Radna Jolanta Niezgodzka.

"Nadeszła pora, aby wyjść z ukrycia - wrocławska herstoria nie może się dłużej kurzyć. Opowiedzmy ją razem! 25 listopada przejdź się z nami śladami wybitnych kobiet, wrocławianek, które na zawsze zmieniły naszą lokalną rzeczywistość. Podczas I Wrocławskiego Fotospaceru Herstorycznego poznaj dziesięć Dolnoślązaczek, których życie na trwałe związało się ze Starym Miastem. Daj się zainspirować. Przypomnijmy to sobie razem! Startujemy w południe spod Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Nankiera. Gorąco zapraszamy".

23621277 931725363643313 1690664311038753379 n

KONIEC PŁOTU NIEZGODY

Olga Szelc

Miło jest pisać o dobrych wiadomościach. Ohydny blaszany płot na podwórku przy ulicy Piaskowej odchodzi w przeszłość. Przede wszystkim można już normalnie korzystać z przejścia i samo ogrodzenie zostanie odsunięte od murów i Baszty. 
Okazało się, że najlepiej jest po prostu spotkać się i porozmawiać. Jak zapewnili nas przedstawiciele firmy #SkanskaPolska, która na wydzierżawionym przez właściciela terenie ma kontenery biurowe, wokół nich stanie estetyczne ogrodzenie z liściastym wzorem, zaaprobowanym przez P. Beatę Urbanowicz, Plastyka Miejskiego. Ponadto na podwórku będzie 24-godzinny monitoring, a terenu będzie pilnowała ochrona. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo na podwórku. 
Do tego firma Skanska chce zorganizować w przyszłym roku, na wiosnę, spotkanie z mieszkańcami w formie warsztatów. Firma chciałaby coś pozytywnego zostawić sąsiadom i chce się dowiedzieć, czego by chcieli - może będą to wyremontowane wiaty śmietnikowe, a może oświetlenie bramy? Tego jednak dowiemy się na wiosnę, bo zdanie muszą wyrazić mieszkańcy. Jednocześnie Skanska zapewniła, że nie będzie zajmować miejsc parkingowych mieszkańcom, zdając sobie sprawę, jakie trudności są z parkowaniem na tym terenie. 
A teraz podziękowania. Dziękujemy P. Agacie Chmielowskiej, Miejskiej Konserwator Zabytków, która zorganizowała dla nas spotkanie i z uwagą wysłuchała naszych uwag, P. Beacie Urbanowicz, Plastyk Miejskiej, która w swoim biurze zorganizowała spotkanie z przedstawicielami Rady Osiedla, firmy Skanska, właścicielki restauracji w #Baszta.
Podziękowania należą się także Panu Radnemu Miejskiemu Piotr Uhle, który na każdym etapie tej sprawy służył pomocą i wsparciem mieszkańcom.
Mamy nadzieję, że dalszą część tej sprawy także da się rozwiązać tak, aby wszyscy korzystający z tego terenu byli zadowoleni, a mieszkańcy mogli cieszyć się znów zielonym podwórkiem. Do tego jednak trzeba będzie także woli ze strony właściciela terenu. Mamy nadzieję, że to się uda. Idziemy w dobrą stronę.

Ulotka jpg

MIASTO NASZYCH MARZEŃ

Olga Szelc

To dopiero była przygoda - dzieci i ich opiekunowie pod opieką #MalarniaKreatywna, dzięki pomysłowi grupy sąsiedzkiej i dofinansowaniu #WrocławskiFunduszMałychInicjatyw w listopadowe popołudnie budowali makietę Miasta Marzeń. A jak ono wygląda? Jest w nim mnóstwo zieleni, fontann, placów zabaw i boisk, jest plaża, czysta rzeka i sprawnie działająca miejska komunikacja :)
z: Jola Niezgodzka
Lepsze Stare Miasto - Rada Osiedla Stare Miasto, Rada Osiedla Przedmieście Świdnickie.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku:
https://www.facebook.com/pg/lepszestaremiasto/photos/?tab=album&album_id=1941702682513174

19

PRZYGOTUJ SOBIE WROCŁAWSKIE ŚWIĘTA!

Olga Szelc

Grupa sąsiedzka ze Starego Miasta przygotowała dla Was wspaniałe warsztaty 25 listopada - można przybywać od godziny 13.00 do Muzeum Architektury we Wrocławiu!
W programie:
- warsztaty tworzenia kart świątecznych z materiałów recyklingowych, 
- warsztaty robienia świątecznych stroików
oraz 
- WARSZTATY DAWNEJ KUCHNI WROCŁAWSKIEJ - prowadzone przez specjalistów-pasjonatów!
Będzie twórczo, ciekawie, radośnie i pysznie!
Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zapisy pod adresem mailowym - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz numerami telefonów: 515-584-621 oraz 515-584-622
Projekt wspiera Lepsze Stare Miasto - Rada Osiedla Stare Miasto.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, dzięki #WrocławskiFunduszMałychInicjatyw
plakat swieta

POLICJA PROSI O REAKCJĘ W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA!

Olga Szelc

Dzielnicowy mem

Dzisiaj na dyżurze w Radzie Osiedla Stare Miasto odwiedził nas młodszy inspektor Grzegorz Libura z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin. Na jego prośbę publikujemy treść niniejszego pisma i prosimy Państwa o to, abyście informowali Policję o nieprawidłowościach, mających miejsce w rejonie Ostrowa Tumskiego oraz ul. Św. Jadwigi!
To ważne dla nas wszystkich!
#
"W odpowiedzi na liczne uwagi mieszkańców ulicy św. Jadwigi oraz turystów poruszających się po terenie Ostrowa Tumskiego w sprawie notorycznie popełnianych wykroczeń drogowych na ul. Św. Jadwigi, Komisariat Policji Wrocław Ołbin informuje, że wprowadzono plan działania priorytetowego celem wyeliminowania niepożądanych zachowań, Jednocześnie informujemy, że dzielnicowym, odpowiedzialnym za ten rejon jest st. sierż. Marcin Nowak - tel. 601 812 223
Zwracamy się z prośbą o informowanie o wszelkich nieprawidłowościach związanych z w/w zagadnieniem odpowiedzialnego za w/w teren dzielnicowego".

POROZMAWIAJMY O ULICY PIŁSUDSKIEGO

Olga Szelc

Jaka ma być ulica Piłsudskiego? Weź udział w konsultacjach społecznych, aby mieć na to wpływ!

Mieszkasz przy ulicy Piłsudskiego 13–66 lub w najbliższej okolicy? A może prowadzisz tu działalność? To świetnie! Powiedz zatem: jak się tu czujesz? Czy czegoś ci brakuje?

W czwartek, 9 listopada 2017, o godzinie 17 w auli Szkoły Muzycznej przy ulicy Piłsudskiego 25 czekają na Ciebie przedstawiciele Urzędu Miejskiego, zespół studentów*, który przeprowadził badania tej ulicy od września bieżącego roku, a także dr Michał Dębek — badacz miejskich przestrzeni handlu i usług.

Podczas spotkania:
- wysłuchamy Twojego głosu na temat ulicy Piłsudskiego,
- przedstawimy ci do oceny konkretne wizje rozwiązań problemów tej ulicy.

* Zespół w składzie: Hanna Adamiczka (UE), Jolanta Banaś (UWr), Agata Baszak (UWr), Barbara Celebucka (UWr), Sara Dusza (UWr), Anna Kamzol (UWr), Agata Karbownik (PWr), Mikołaj Kontraktowicz (PWr), Barbara Leszczyńska (UE), Paulina Miodońska (UWr), Zofia Pawłowska (PWr), Maciej Pilny (PWr), Marta Rokosz (UWr), Oskar Szydłowski (UE).

Badania i koncepcje rozwiązań problemów ulicy były prowadzone we wrześniu i październiku 2017 r. w ramach innowacji społecznej „Z wirtualu do realu. Ulica handlowa — przestrzeń miejska współtworzona przez młodych”, testowanej przez Innowatora społecznego Gminę Wrocław, w ramach projektu grantowego „Akcja Inkubacja”, organizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014—2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Strona wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/877260009097956/

22852978 2016462095300781 7643458070998627120 n

Strona 1 z 4

Kalendarz Stare Miasto

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Stare Miasto - najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Stare Miasto - Galeria

cui

Osiedle Stare Miasto
ul. Białoskórnicza 17/18
50-134 Wrocław
515 584 621
        515 584 622

 stare_miasto@osiedle.wroc.pl
         lepszestaremiasto@gmail.com