logo wrocławia

Kalendarz wydarzeń

ZNAKOWANIE ROWERÓW - dodatkowy termin
Odsłon : 59
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZRDT 10 18

© wroclaw.policja.gov.pl / Redakcja RO

Jedną z atrakcji dostępnych podczas ubiegłotygodniowego Festynu Osiedlowego, była możliwość oznakowania roweru. Akcja ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety spora ilość chętnych przekroczyła możliwości czasowe i techniczne zaplanowane na ten dzień, dlatego udało nam się uzgodnić dodatkowy termin.

Dostaliśmy już od Policji potwierdzenie, że będzie to możliwe 22 CZERWCA 2022r. (tj. środa) w godzinach od 17.30 do 19.30 w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Jagodzińskiej 15.

Osoby, które chcą oznakować swój rower powinny zabrać ze sobą:

- dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem;

- dowód zakupu roweru lub pisemne oświadczenie że jest się jego właścicielem.

Rower powinien być też sprawy technicznie i odpowiednio wyposażony:

> przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;

> z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;

> w co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;

> w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Po oznakowaniu informacje o rowerze trafią do policyjnej bazy. W przypadku, gdy policja odnajdzie skradziony i oznakowany rower, odnalezienie jego właściciela będzie znacznie prostsze. Często sam fakt oznakowania roweru specjalną nalepką, odstrasza już przed potencjalną kradzieżą.

Akcja znakowania jednośladów prowadzona jest w ramach programu prewencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu „Twój rower – Twoja własność”. Szczegółowe informacje dotyczące tej akcji można znaleźć na stronie internetowej:

https://wroclaw.policja.gov.pl/dwr/porady/twoj-rower-twoja-wlasno/

 

Początek strony