pawlowice

  • slajd.jpg

Festyn

 

Drodzy Mieszkańcy!

Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia wyjątkowo trudnej decyzji, w wyniku której tegoroczny Festyn Brochowski przenosimy na wrzesień – na pożegnanie lata i powitanie nowego roku szkolnego.

Zależy nam, żeby wydarzenie to, które traktujemy jako święto naszego osiedla i jego Mieszkańców, było wyjątkowe. Jak pewnie wielu z Was pamięta – dawniej Festyn trwał dwa dni, a od pewnego czasu (głównie ze względów finansowych) jest to wydarzenie jednodniowe. Tym bardziej zależy nam, żeby był to Festyn z prawdziwego zdarzenia i dla wszystkich Mieszkańców – od najmłodszych po seniorów.

Niestety z przyczyn, na które nie mamy wpływu (trudność w pozyskaniu zasobów i funduszy) nie mieliśmy możliwości przygotowania Festynu w czerwcu na miarę zeszłorocznego, a bardzo zależy nam, żeby trzymać poziom tego wydarzenia. Ci, którzy byli na Festynie w ubiegłym roku z pewnością pamiętają liczne atrakcje dla dzieci, wspaniale przygotowane występy Przedszkolaków i Uczniów naszej Szkoły, makramy, harcerzy, seniorów z DDP, rozgrywki sportowe, koncerty i wiele innych. To był wspaniały Festyn i w tym roku chcielibyśmy, żeby było podobnie - jak nie lepiej. Potrzebujemy na to jednak troszkę więcej czasu.

Nie jesteśmy odosobnioną Radą Osiedla, która boryka się z problem organizowania imprez plenerowych w tym roku, a sytuacja w miejskim budżecie nie napawa optymizmem. Zupełnie szczerze – mamy realne obawy, że w przyszłym roku Festyn będzie dużo skromniejszy, chociaż któż to wie.

Na ten moment wiemy, że możemy liczyć na wsparcie osiedlowych Partnerów i Darczyńców, którzy przyczynili się do uświetnienia Festynu także w minionym roku. Potrzebujemy jednak trochę więcej czasu, żeby wszystko przygotować jak najlepiej. Nie chcemy działać „na odhaczenie” imprezy w kalendarzu. Chcemy ją przygotować jak należy! Mamy nadzieję, że pomimo zaistniałych okoliczności, możemy liczyć na Wasze zrozumienie.

Widzimy się na „Orliku” po wakacjach w sobotę 9 września – wypoczęci, w doskonałych nastrojach i wejdziemy w nowy rok szkolny pełni energii i sąsiedzkiej życzliwości. Mamy dużo szczęścia, że Brochów nie jest „sypialnią” Wrocławia – tutaj ludzie się znają, pomagają sobie, rozmawiają ze sobą, są uważni na sprawy osiedlowe i sąsiedzkie. Komu się nie zdarzyło wyjść na szybkie zakupy i wrócić po godzinie bo się kogoś spotkało i zagadało 😊 Dlatego Festyn Brochowski powinien być prawdziwym świętem.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia pikników i festynów, które już niebawem w najbliższej okolicy:

📍 3.06.2023 r. Dzień Dziecka na „Orliku” organizowany przez KS Brochów

📍 4.06.2023 r. Dzień Dziecka organizowany na „Orliku” przez Athletic Wrocław FC

📍 4.06.2023 r. osiedlowy Festyn na Jagodnie

📍 17.06.2023 r. osiedlowy Festyn na Księżu Małym

📍 17.06.2023 r. osiedlowy Festyn na Bieńkowicach

Jeśli zobaczycie coś ciekawego, co chcielibyście, żeby pojawiło się i u nas – dajcie znać!

Zapraszamy również na sesję Rady Osiedla 6.06.2023 r. o g.18:00 w Restauracji Brochów.

Dziękujemy za zrozumienie. Będziemy informować na bieżąco o kolejnych etapach przygotowań.

Życzymy udanego tygodnia!

Rada Osiedla Brochów

Osiedle Brochów
ul. Koreańska 1A
       52-121 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP