25 sierpnia 2013 r. - Pełna zgoda miasta na galerię handlową w miejscu dworca PKS - Jeżeli wkrótce dowiemy się, że dla naszego szczęścia powinna powstac obok dworca PKP kolejna galeria (jedna już jest przecznicę dalej), to pamiętajmy komu ją zawdzięczamy. Radni miejscy w oparciu o prace BRW uchwalili przepisy pozwalające na zamianę ważnego węzła komunikacyjnego w galerię handlową. Tak też skończy się zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa przez spółkę POLBUS.
"Przedstawiony właśnie przez magistrat plan zagospodarowania dla terenu dworca PKS dopuścił wzniesienie tam galerii handlowej - zgodnie z życzeniem inwestora. A miasto wcale nie musiało się na nią zgadzać.
We wrześniu ubiegłego roku firma Wood z Warszawy, powiązana z międzynarodowym koncernem Unibail-Rodamco, kupiła sześć hektarów terenu dworca PKS przy ul. Suchej. Przedstawiła koncepcję galerii handlowej i zwróciła się do władz miasta o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi jej budowę. W środę miasto przedstawiło projekt planu. Nie tylko dopuściło budowę galerii przez inwestora, ale wręcz ją nakazało. W planie zapisano bowiem, że "obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 500 m kw. nie mogą mieć mniej niż trzy kondygnacje". Po co jeszcze jedna galeria? (...). Władza samorządowa, uchwalając plan zagospodarowania, może zdecydować, co dokładnie znajdzie się w danym miejscu. I urząd miejski w wielu przypadkach czyni to dość szczegółowo. (...) Zamiast wysysającej ruch pieszych do środka galerii handlowej powstałoby tu przedłużenie centrum miasta.
Wrocław według rankingów ma najwięcej powierzchni handlowej na mieszkańca w Europie (...).