pawlowice

6 marca 2014 r. - Parkour na Wzgórzu Andersa - W wakacje ma być gotowy, budowany na życzenie mieszkańców, pierwszy we Wrocławiu plac do uprawiania tzw. sportów miejskich.

Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie ogłosił przetarg na budowę placu sportów miejskich. Ma on powstać na Wzgórzu Andersa, na pierwszym tarasie przy skrzyżowaniu ul. Ślężnej z ul. Petrusewicza. Najpierw do końca lipca 2014 r. powstanie część z tzw. nawierzchnią bezpieczną z tworzywa sztucznego, która ma amortyzować upadek z wysokości 1,5 m. Później zostanie dobudowany drugi fragment z nawierzchnią żwirową. W pierwszej części znajdą się dwie konstrukcje wykonane ze stalowych rur, z poprzeczkami na różnej wysokości, które wyglądem mogą przypominać labirynt. Jak przekonują osoby uprawiające parkour, im bardziej rozbudowana instalacja, tym większa frajda z treningu. W najwyższym punkcie jeden z stalowych szkieletów będzie miał ponad trzy metry wysokości i kilkanaście metrów szerokości. Obok ma stanąć pięć betonowych konstrukcji. Wyglądem będą przypominać różne przeszkody, jakie traceur może spotkać na swojej drodze w mieście. Każdy z sprzętów, które zostaną tu zainstalowane, musi zdobyć aprobatę zarejestrowanych pozarządowych organizacji parkourowych. 

Wybudowanie placu sportów miejskich zaproponowali wrocławianie w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt ten zdobył prawie dwa tysiące głosów. Źródło pomysłu to zlot do Wrocławia w 2013 r. parkourowców z całej Polski. Parkour to sport miejski, który narodził się we Francji. Jego celem jest jak najszybsze przejście najkrótszej trasy do jakiegoś punktu, z pokonaniem wszystkich przeszkód, które napotka na drodze traceur. Fani parkouru zacierają ręce, bo niedługo zyskają nowe miejsce do trenowania.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl

2014 03 Parkour

Parkour na Wzgórzu Andersa Budowa Placu Sportów Miejskich na Wzgórzu Andersa zdobyła 1996 głosów. Będzie to teren do trenowania parkouru, z licznymi murkami i rurami, po których będzie można się przemieszczać - parkour to pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Parkourowców często można spotkać skaczących po dachach kamienic, murkach czy meblach miejskich - teraz będą mieli swoje miejsce. Koszt wybudowania takiego parku oszacowano na 269.900 zł. - Dokumentacja projektu jest gotowa, Zarząd Zieleni Miejskiej ma też pozwolenie na budowę. Około dwóch tygodni poczekamy na zamknięcie postępowania przetargowego. Projekt ma być skończony w sierpniu.

Osiedle Huby
ul. Gliniana 55/2
50-525 Wrocław
71 336 96 22
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP