pawlowice

6 lutego 2016 r. - "Koronkowa" robota. Przepiękny mural w bramie przy Gajowej - Brudna i popisana wulgarnymi hasłami brama przejazdowa na osiedlu Huby została odmieniona w ramach akcji "Wrocław: wejście od podwórka" sztandarowego projektu sztuk wizualnych ESK 2016.

Teraz każdego, kto wchodzi na podwórko przy Gajowej 44 od strony ul. Glinianej, wita pytanie: o czym marzysz? Ten napis na murze jest wstępem, bo dalej ściany bramy odmienia mural imitujący ażurową i delikatną koronkę. Zobaczyć ją można dokładnie za dnia i w nocy, bo każdy wchodzący uruchamia działające na fotokomórkę oświetlenie. - Wiele chodziłam po okolicy i wybrałam to miejsce, bo idealnie nadawało się do odmiany na lepsze - mówiła podczas sobotniego wernisażu autorka kryjąca się pod pseudonimem NeSpoon. Artystka znana jest z akcji plastycznych, podczas których poprawia świat. - To moje kolejne pozytywne działanie w bramie, tu nazwałam je "Bramą do wszystkiego". Z jednej strony koronki są odniesieniem do pracy ręcznej, z drugiej sugestią czegoś delikatnego. Chciałam, by ludzie wchodzący na to podwórko zastanawiali się, o czym marzą. Bo marzyć trzeba, i trzeba samemu odmieniać świat na lepsze, nie czekając, aż ktoś inny to za nas zrobi. Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl


2016 02 Nespoon 2

OTWARCIE // NeSpoon I Brama do wszystkiego

"Brama do wszystkiego" jest rodzajem portalu, przejściem prowadzącym do lepszego świata. Tego, w którym spełniają się marzenia. Zadaniem widza przy przechodzeniu przez bramę jest myślenie o tym, czego najbardziej pragnie.
Instalacja składa się z dwóch murali zawierających motywy koronkowe, po obu stronach bramy oraz z czterech paneli świetlnych (lamp), umieszczonych na ścianach przy suficie. Nocą lampy rozświetlają się w momencie, gdy ktoś przechodzi przez bramę. Potem przygasają, ale zawsze, gdy na dworze jest ciemno, delikatnie się świecą.
-------------------
NeSpoon – urodzona w ....... roku polska artystka tworząca na pograniczu street artu, cermiaki, rzeźby i biżuterii. Uprawia sztukę pozytywną, aby dać upust pozytywnym emocjom. Często poprzez swoje prace komentuje aktualne zjawiska socjologiczne, czy polityczne, które uważa za istotne. Najczęściej stosuje technikę odbitek tradycyjnych koronek wykonywanych przez ręcznie przez artystów ludowych, które wykonuje z gliny lub maluje na ścianach.

2016 02 Nespoon 1
-------------------
Data: 06.02.2016
Godz. 17:00
Adres: brama, ul. Gajowa 44 / Huby / Wrocław

https://www.facebook.com/nespoon.polska

 

 

 

 

Osiedle Huby
ul. Gliniana 55/2
50-525 Wrocław
71 336 96 22
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP