pawlowice

13 lutego 2016 r. - Nowe granice wrocławskich osiedli - Osiedla Wrocławia Osiedla Wrocławia zostały utworzone, jako jednostki pomocnicze gminy, uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia nr XX/110/91 z 20 marca 1991 roku. 21 stycznia 2016 roku uchwała Rady Miejskiej Wrocławia nr XX/419/16 ustanowiła jednoznaczne i precyzyjne granice osiedli Wrocławia, granice te zostały zdefiniowane w formie cyfrowej. Uchwała weszła w życie 13 lutego 2016. Z chwilą wejścia w życie wspomnianej uchwały, przynależność każdego punktu adresowego do osiedla jest uzależniona od położenia tego punktu i nie będzie już wymagała osobnej decyzji Rady Miejskiej (jak to było dotychczas).

Granice osiedli są dostępne na geopartalu m.in: 1) na "Mapie Podstawowej" Systemu Informacji Przestrzennej (warstwa ta znajduje się w grupie "Elementy odniesienia" i jest domyślnie wyłączona), nazwy osiedli pojawiają się automatycznie po niewielkim przybliżeniu 2) do pobrania jako wektorowe pliki pdf i shp, 3) w bazie danych adresowych jako: lista osiedli, aktualnej listy adresów przypisanych do poszczególnych osiedli, informacja na stronie każdego punktu adresowego o osiedlu do którego należy.

Po zmianach do osiedla Huby zostały przypisane wszystkie numery przy ul. Hubskiej sięgające aż po ul. Paczkowską, tym samym znalazły się na osiedlu Huby: nr 3 z ul. Paczkowskiej, Prudnicka od 1-10, co porządkuje kwestie przynależności do osiedla nowej zabudowy twz. Osiedla Mieszczańskiego. Osiedle po zmianach granic, ma kształt zbliżony do trapezu, którego obwód tworzą: linia nasypu dworca PKP, ul. Ślężna (środek jezdni), al. Armii Krajowej (środek jezdni) i ul. Prudnicka (środek jezdni). 

Osiedla nie są tym samym co dzielnice (Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Fabryczna, Psie Pole) - te zostały zlikwidowane w roku 1991 i od tego czasu nie istnieją jako jednostki administracji publicznej. Rejony, których granice i nazwy są zbliżone/tożsame z dawnymi dzielnicami, występują jednak nadal w praktyce działania różnego rodzaju władz i administracji (np. jako podziały terytorialnych kompetencji sadów, prokuratur, urzędów skarbowych itp.). Osiedla Wrocławia nie są tożsame z obrębami geodezyjnymi, choć te ostatnie są pod względem nazw i granic do osiedli bardzo podobne. Obręby są elementem czysto geodezyjnego podziału miasta i są używane w zasadzie wyłącznie dla specyficznych potrzeb ewidencji nieruchomości. Granice obrębów geodezyjnych widoczne są na "Mapie kategorii własności"

http://geoportal.wroclaw.pl/poi/rt/Osiedla/12?7

2016 01 Granice osiedli

2016 01 Granice osiedli Huby

Osiedle Huby
ul. Gliniana 55/2
50-525 Wrocław
71 336 96 22
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP