Kontrast

11 kwietnia 2016 r. - Radna Rady Miejskiej Wrocławia mówi - Zastanawiający głos radnej z klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą. Czy radna prezentuje obraz prawdziwy czy fałszywy>

"(...) We wrocławskiej radzie miejskiej trwa wojna nerwów po tym, jak w ubiegłym tygodniu rozpadł się klub Platformy Obywatelskiej w sejmiku Dolnego Śląska. Jeśli rozpadnie się on także w radzie miejskiej, Rafał Dutkiewicz nie będzie mógł już swobodnie podejmować decyzji. Katarzyna Obara-Kowalska jest wśród radnych klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą, którzy teoretycznie mogą opuścić prezydenta i założyć swój niezależny klub. Sama zainteresowana podkreśla, że wyjście z klubu dla samej awantury politycznej jej nie interesuje, nie ma jednak zamiaru być traktowana w klubie przedmiotowo, "jak maszynka do głosowania".

- Kastrowanie demokracji w radzie miejskiej trwa od wielu lat. Zatrudnianie radnych miejskich w administracji samorządowej i spółkach miejskich odbiera im niezależność. Który pracownik zagłosuje przeciwko swojemu szefowi?! Musiałby być samobójcą. Tylko w ostatnich miesiącach kilku radnych zostało w ten sposób "kupionych". Ludzie są ułomni, a władza deprawuje. (...) (...)  Dopóki radni miejscy nie będą w pełni niezależni, to "arytmetyka" zawsze będzie podlegała negocjacjom - a wystarczyłoby zakazać łączenia funkcji radnego z pracą w administracji samorządowej i spółkach powiązanych lub zależnych. Występowanie w roli kontrolowanego i kontrolera jednocześnie jest niewykonalne. Chyba, że we Wrocławiu - dodaje radna.

Na jej wpis na Facebooku odpowiedział Marcin Garcarz, dyrektor departamentu prezydenta we wrocławskim magistracie. -To świetni i zaangażowani w życie miejskie ludzie. Jestem przekonany, że nie masz wątpliwości co do ich prawości - napisał Marcin Garcarz do Katarzyny Obary-Kowalskiej. - Każdy z nich, tak jak Ty, mieszka we Wrocławiu. Korzysta z infrastruktury miejskiej, a także posyła dzieci do szkół. Co więcej prawo nie zabrania im, tak samo jak Tobie, być członkami organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń czy udziałowcami firm, które mogą brać udział w konkursach o dotacje na programy społeczne prowadzone przez miasto oraz wynajmować miejskie lokale. Być może prawo powinno stanowić inaczej. Być może radny powinien zostać pozbawiony części praw przysługujących wrocławianom. Popadając w paranoję, nie powinni oni posyłać dzieci do szkół samorządowych, gdyż nie można jednocześnie być zależnym i oceniającym. I nie będę przywoływał sentencji o rzucaniu kamieniem - napisał.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl

2016 04 Obara

Kalendarz

Listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

 

Galeria

  • Huby - małe logo

Osiedle Huby
ul. Gliniana 55/2
50-525 Wrocław
71 336 96 22
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo otwarte dane  wbo.png  wtc

npp  mam4  urbancard premium

SIP2  cui logo