Kontrast

4 lipca 2016 r. - Osiedle mieszkaniowe przy torach bez porządnej drogi czy nowoczesna zabudowa z infrastrukturą na europejskim poziomie? - Kolejna propozycja urbanistów miejskich ma dokonać przemiany terenów kolejowych. Kilka lat temu podobną propozycję przedstawili studenci na warsztatach. Teraz robi to politechnika wraz z BRW. Jednak niepokoją nas następujące fakty:

1) pierwszy, że to BRW ponosi odpowiedzialność za to, co się dzieje przy Hubskiej na tyłach ul. Paczkowskiej, Nyskiej - powstały nowe osiedla bez niezbędnej infrastruktury. Mamy też próbkę w postaci zrealizowanych koncepcji w ramach MPZP - wystarczy zobaczyć osiedle przy Hubskiej - róg Prudnickiej np. 3% pow. biologicznie czynnej w obszarze Browaru Mieszczańskiego)

2) To PKP odpowiada za rozbiórkę jednego z zabytkowych budynków warsztatów (już nie istnieje)

3) To PKP i gmina odpowiadają za pomysł budowy w tym miejscu spalarni śmieci - szczęśliwie zablokowany po tysiącach głosów protestów na początku lat dwutysięcznych

4) To BRW, do tej pory nie odpowiedziała na uwagi rady osiedla w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

5) Realizowana zabudowa "rewitalizująca" Przedmieście Oławskie

6) W końcu zaś wspomnijmy, że mieszkańców i ich przedstawicieli zaproszono na to spotkanie w ostatniej chwili, aby zaprezentować efekt pracy, a nie włączyć ich w proces tworzenia koncepcji. Ciekawe, co na to powiedzieli by zaproszeni goście z Holandii i Austrii? Tam mieszkańców traktuje się z większym szacunkiem.

Chyba takich "rewolucji" nie chcemy. Nasze dalsze działania będą prowadzone wspólnie z Radą Osiedla Tarnogaj oraz wrocławskim oddziałem Klubu Jagiellońskiego.

2016 07 Paczkowska kotłownia

 

"Gazeta Wrocławska] "Ulica Hubska we Wrocławiu ma się zmienić nie do poznania. Na terenach należących obecnie do PKP miałby powstać osiedla, w sercu których znalazłaby się dawna kotłownia. Wyremontowany obiekt zostałby przeznaczony na cele usługowo-kulturalne. Ulica Hubska i jej okolice mają zostać nowym centrum kulturalnym i mieszkaniowym Wrocławia. Tak planuje miasto, PKP oraz architekci z Polski i Europy, którzy pracują nad zagospodarowaniem terenów pokolejowych na Hubach. Urbaniści spotkali się na warsztatach Politechniki Wrocławskiej organizowanych w ramach CUPA Implementation Lab. Biorą w nich udział eksperci z Austrii, Holandii czy Polski. Nowe osiedle swoje centrum ma usytuować wokół dawnej kotłowni przy ul. Paczkowskiej. Zabytkowy obiekt będzie sercem tzw. “Miejskiego sera z czterema palcami” - jak nazwał projekt wiedeński architekt Volkmar Pamer".

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl

Kalendarz

Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
 

 

Galeria

  • Huby - małe logo

Osiedle Huby
ul. Gliniana 55/2
50-525 Wrocław
71 336 96 22
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo otwarte dane  wbo.png  wtc

npp  mam4  urbancard premium

SIP2  cui logo