pawlowice

  • 23658665_2005557089704731_1282749046600978872_n.jpg

W dniu wczorajszym do Rady wpłynęła następująca wiadomość od miejskiej spółki Ekosystem odpowiedzialnej za sprzątanie miasta:

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na zbyt wysokie koszty utrzymania dotychczasowego systemu odbioru odpadów wielkogabarytowych (wynikające z przedłożonych przez firmy wykonawcze ofert), od dnia 01.01.2023 r. Spółka Ekosystem wstrzymuje możliwość zamówienia dodatkowych, jednorazowych podstawień kontenerów nie wynikających z harmonogramu.

Ponadto od 01.01.2023 r. Spółka Ekosystem nie będzie realizowała akcyjnych podstawień kontenerów przeznaczonych do gromadzenia odpadów pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych.

W przypadku potrzeby przekazania odpadów wielkogabarytowych w innych terminach niż wynikające z harmonogramu, właściciele nieruchomości objęci gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi mogą przekazać meble i inne odpady wielkogabarytowe do PSZOK ul. Michalczyka 9 oraz Janowska 51 lub indywidualnie zamówić odpłatnie kontener.

Spółka Ekosystem planuje budowę kolejnych 3 PSZOK-ów.

Na stronie internetowej Spółki Ekosystem do końca 2022 r. zostanie zamieszczony harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych na okres od 01.01.2023-31.03.2023 r.

Przedmiotowe kontenery nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla poszczególnych nieruchomości lub pojedynczych mieszkańców, a dla całego obszaru zabudowanego budynkami wielolokalowymi lub jednorodzinnymi.

O sposobie postępowania z odpadami w dalszej części roku poinformujemy Państwa w osobnej wiadomości.

w związku z tym możliwość dodatkowego podstawienia kontenera możliwa jest jedynie do końca bieżącego roku.
Prosimy wziąć to pod uwagę w swoich planach porządkowych.

Osiedle Pawłowice
ul. Pawłowicka 78
51-250 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Facebook: Rada Osiedla Pawłowice

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP