logo wrocławia

Miło jest pisać o dobrych wiadomościach. Ohydny blaszany płot na podwórku przy ulicy Piaskowej odchodzi w przeszłość. Przede wszystkim można już normalnie korzystać z przejścia i samo ogrodzenie zostanie odsunięte od murów i Baszty. 
Okazało się, że najlepiej jest po prostu spotkać się i porozmawiać. Jak zapewnili nas przedstawiciele firmy #SkanskaPolska, która na wydzierżawionym przez właściciela terenie ma kontenery biurowe, wokół nich stanie estetyczne ogrodzenie z liściastym wzorem, zaaprobowanym przez P. Beatę Urbanowicz, Plastyka Miejskiego. Ponadto na podwórku będzie 24-godzinny monitoring, a terenu będzie pilnowała ochrona. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo na podwórku. 
Do tego firma Skanska chce zorganizować w przyszłym roku, na wiosnę, spotkanie z mieszkańcami w formie warsztatów. Firma chciałaby coś pozytywnego zostawić sąsiadom i chce się dowiedzieć, czego by chcieli - może będą to wyremontowane wiaty śmietnikowe, a może oświetlenie bramy? Tego jednak dowiemy się na wiosnę, bo zdanie muszą wyrazić mieszkańcy. Jednocześnie Skanska zapewniła, że nie będzie zajmować miejsc parkingowych mieszkańcom, zdając sobie sprawę, jakie trudności są z parkowaniem na tym terenie. 
A teraz podziękowania. Dziękujemy P. Agacie Chmielowskiej, Miejskiej Konserwator Zabytków, która zorganizowała dla nas spotkanie i z uwagą wysłuchała naszych uwag, P. Beacie Urbanowicz, Plastyk Miejskiej, która w swoim biurze zorganizowała spotkanie z przedstawicielami Rady Osiedla, firmy Skanska, właścicielki restauracji w #Baszta.
Podziękowania należą się także Panu Radnemu Miejskiemu Piotr Uhle, który na każdym etapie tej sprawy służył pomocą i wsparciem mieszkańcom.
Mamy nadzieję, że dalszą część tej sprawy także da się rozwiązać tak, aby wszyscy korzystający z tego terenu byli zadowoleni, a mieszkańcy mogli cieszyć się znów zielonym podwórkiem. Do tego jednak trzeba będzie także woli ze strony właściciela terenu. Mamy nadzieję, że to się uda. Idziemy w dobrą stronę.

Ulotka jpg

Kalendarz

Sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • plakat
  • telefony mobilne mem
  • czwartek

Osiedle Stare Miasto
ul. Białoskórnicza 17/18
50-134 Wrocław

tel. 515 584 621; 515 584 622

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony