Kontrast

Zapraszamy do głosowania na projekty osiedlowe w WBO 2017!

wbo

 

W dniu 15 września rozpoczyna się kolejna edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 2 października. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Lipy Piotrowskiej i sympatyków osiedla do oddania głosu na 2 projekty rejonowe, które mają na celu tworzenie bezpiecznej przestrzeni do rekreacji na jedynym terenie miejskim na osiedlu, u zbiegu ulic Tymiankowej i Cynamonowej.

Każdy głosujący może wybrać po jednym projekcie rejonowym w każdym progu kwotowym.
Prosimy o głos w progu do 750 tys. zł na projekt
nr 11 Boisko wielofunkcyjne przy ul. Cynamonowej (boisko do koszykówki, piłki ręcznej i mini futbolu),

a w progu niższym do 250 tys. zł na projekt
nr 23 Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji - Tymiankowa III etap (Kalistenika) 

Dodatkowo każdy może wybrać 2 projekty ogólnomiejskie. Ważne jest to, że w danej edycji głosuje się tylko jeden raz. 

Do głosowania uprawnione są osoby, które ukończyły 16 lat. Nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu, ani mieszkać tu na stałe. 

Głosowanie będzie, jak co roku, w formie elektronicznej na stronie www.wroclaw.pl/wbo. Poza tym można zagłosować tradycyjnie na papierowej karcie, którą będzie można pobrać ze strony WBO lub w punkcie do głosowania. Punkty do głosowania będą zorganizowane w Centrach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego UM, wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i dodatkowo na naszym osiedlu w Przychodni KMINKOWA przy ul. Szałwiowej 21.

WBO 2017 ulotka 2 strony

 

Ulotki informacyjne są do pobrania: http://goo.gl/dVzbdo

Więcej informacji na temat projektów jest dostępnych na stronie: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2017.

Na szczegółowe pytania na temat projektów i zasad głosowania, chętnie odpowie liderka projektów – tel. 798570103.

W edycjach 2014 i 2015 udało się nam wygrać projekty WBO, dzięki którym bardzo zmieniło się otoczenie budynku dawnej szkoły przy ul. Tymiankowej 3, natomiast w edycji 2016 przegraliśmy z innymi osiedlami. W tym roku mamy znowu szansę, być może ostatnią, bo magistrat wystawiał już 4 razy na sprzedaż działkę, na której chcemy wybudować boisko wielofunkcyjne.

Każdy głos jest cenny, dlatego prosimy o zachęcenie do głosowania swoich znajomych i krewnych, także spoza naszego osiedla.


Spotkanie Radnych Osiedla Lipa Piotrowska z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem

Radni Osiedla Lipa Piotrowska spotkali się z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. W ramach spotkania radni przedstawili najważniejsze problemy osiedla. Poruszono między innymi kwestie transportu publicznego, infrastruktury drogowej, zespołu szkolno-przedszkolnego oraz brak przestrzeni publicznej (parki, skwery itp). Ogólnie omówiono studium zagospodarowania przestrzennego. Wykaz tematów poruszonych na spotkaniu znajduje się na stronie osiedla w zakładce dokumenty http://osiedle.wroc.pl/index.php/lipa-piotrowska-dokumenty

2017 09 12 21 09 34 image1.JPG Windows Photo Viewer

Zajęcie sportowe i taneczne na Lipie Piotrowskiej

Na naszym osiedlu rozpoczyna działalność Stowarzyszenie Active Sport Wrocław. Aktualnie trwa nabór do sekcji piłkarskiej. Pierwszy trening już 11 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 21476159 1092493454218060 924660333 n

Przetarg na budowę ul. Szałwiowej i Laurowej

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił przetarg na budowę odcinków 2 ulic na osiedlu Lipa Piotrowska: Szałwiowej i Laurowej. Na obu fragmentach ulic ma być wybudowana jezdnia o szerokości 6 m, jednostronne chodniki i oświetlenie, a także odwodnienie i sieć miejskich kanałów technologicznych. Prace na ul. Szałwiowej obejmą ok. 90-metrowy odcinek do ul. Kminkowej, a na ul. Laurowej - ok. 115-metrowy od ul. Anyżowej do ul. Waniliowej. Budowa jest finansowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową Osada i Gminę Wrocław, według wstępnych założeń SM Osada pokrywa 70% kosztów budowy ul. Laurowej i 50% kosztów ul. Szałwiowej.

Termin składania ofert jest wyznaczony do 4 września. Realizacja prac powinna zakończyć się do 30 listopada.
Szczegóły są dostępne na stronie: http://bip.zdium.wroc.pl/?zadania=czesc-1-budowa-drogi-publicznej-odcinka-ul-szalwiowej-we-wroclawiu-oznaczonej-w-mpzp-symbolem-2kdd13-czesc-2-budowa-ul-laurowej-we-wroclawiu-oznaczonej-w-mpzp-symbolem

Konsultacje w sprawie uchwały „antysmogowej” dla Gminy Wrocław

Do końca września 2017 r. można zgłaszać uwagi do uchwały „antysmogowej” dla Wrocławia, którą przygotowuje Urząd Marszałkowski. Przedłożony do konsultacji projekt m.in. zakazuje spalania węgla, drewna i odpadów węglowych. Zgodnie z zapisami projektu uchwały zakaz ma obowiązywać od 1 lipca 2018 r. co oznacza, że mieszkańcy ubiegający się o pozwolenie na użytkowanie instalacji grzewczych po tej dacie, będą zobowiązani do zainstalowania jedynie takich źródeł ciepła, które spełniają warunki uchwały. Mieszkańcy, którzy do tego czasu ogrzewali mieszkania starymi piecami będą mieli 6 lat na ich likwidację (do 1 stycznia 2024 roku). Z uwagi na lokalizację nie wszystkie mieszkania lub domy na terenie Wrocławia mogą zostać podłączone do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Mając to na uwadze Urząd Miejski Wrocławia zaproponował dla takich przypadków, aby w uchwale „antysmogowej” znalazły się zapisy pozwalające na ogrzewanie mieszkań węglem kamiennym o określonych parametrach. Rozwiązanie to wymaga wymiany wszystkich starych pieców, tzw. „kopciuchów” na piece co najmniej 5 klasy.

W konsultacjach, które potrwają do końca września 2017 r. mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Wrocławia.

Projekt uchwały dotyczącej Wrocławia został opublikowany na stronie Urzędu Marszałkowskiego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego

https://www.irt.wroc.pl/aktualnosc-450-konsultacje_projektow_uchwal.html

Uwagi do projektu uchwały można składać:

Więcej informacji na stronie: http://bip.um.wroc.pl/artykul/643/28545/uchwala-antysmogowa-dla-gminy-wroclaw-do-konsultacji

 

Komunikat Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta o zmianach w organizacji ruchu: zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Anyżowej i Cynamonowej

Na osiedlu Lipa Piotrowska trwa budowa pętli autobusowej w ul. Kminkowej, co łączy się również z przebudową ulic Cynamonowej (na odcinku od Pełczyńskiej do Tymiankowej oraz od Tymiankowej do Waniliowej) i Waniliowej (od Cynamonowej do Kminkowej) i Kminkowej (od Waniliowej do posesji nr 66). 

 W ramach budowy pętli modernizowana jest ul. Kminkowa na całym odcinku (na terenie niezabudowanym więc bez utrudnień).

Rozbudowa i przebudowa ulicy Cynamonowej wiązać się będzie z następującymi utrudnieniami w ruchu kołowym:
- zamknięcie ulicy Anyżowej (w związku z przebudową skrzyżowania z Cynamonową) zaplanowano na 28 sierpnia
- zamknięcie ul. Cynamonowej i skierowanie ruchu w przebudowaną ul. Kminkową - zaplanowano na 2 września.

Zakończenie inwestycji oraz oddanie nowych dróg do użytkowania planowane jest na październik br.

Zmiany w komunikacji zbiorowej na północnych osiedlach Wrocławia

Od soboty 29 lipca linię szczytową 305 zastąpiła linia normalna 108, kursująca z Dworca Nadodrze przez ul. Pełczyńską i ul. Kominiarską do pętli Pracze Widawskie. Druga z dotychczasowych linii autobusowych dojeżdżających do tej pętli - 308, została zlikwidowana na rzecz częstszego kursowania linii 908.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się ze zmianami w kursowaniu komunikacji zbiorowej w północnej części Wrocławia opisanymi w artykule:
www.wroclaw.pl/29-lipca-zmiany-w-komunikacji-zbiorowej-na-polnocy-wroclawia

Rozkład linii 108 (http://www.wroclaw.pl/linia-108-wroclaw) nie uwzględnia na razie nowego przystanku na żądanie „Lawendowa”. Rada Osiedla Lipa Piotrowska uzyskała informację w Wydziale Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz w ZDiUM, że przystanek będzie uruchomiony dopiero po odbiorze wszystkich robót drogowych prowadzonych na ul. Kominiarskiej.

map2

Znacząca poprawa w komunikacji miejskiej na osiedlu Lipa Piotrowska nastąpi dopiero po uruchomieniu nowej linii 111, które jest zaplanowane na początek września. Będzie to możliwe po zakończeniu budowy pętli autobusowej na ul. Kminkowej oraz przebudowy ulic Kminkowej, Waniliowej i Cynamonowej.  Autobusy linii 111 będą kursować do placu Grunwaldzkiego przez ul. Pełczyńską, Obornicką, Trzebnicką, osiedle Promenady Wrocławskie, ul. Jedności Narodowej i pl. Bema co 15 minut w szczycie komunikacyjnym, poza szczytem co 30 minut.

Priorytetem dla Rady Osiedla jest szybkie utworzenie drugiej linii autobusowej z nowej pętli w kierunku węzła Kwiska, która pozwoli na skomunikowanie Lipy Piotrowskiej z zachodnią częścią Wrocławia. Wnioskuje o to bardzo wielu mieszkańców naszego osiedla.

Strona 1 z 2

Kalendarz Lipa Piotrowska

Wrzesień 2017
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

cui

Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław
tel.
lipa_piotrowska@osiedle.wroc.pl