Kontrast

Gimnastyka dla Seniorów

Michał Nowicki
Już od grudnia Rada Osiedla zaprasza wszystkie osoby „+60” z naszego osiedla na „Gimnastykę dla seniorów”.
Zajęcia będą się odbywać na terenie Fitness Academy, na I piętrze kompleksu MARINO w czwartki o godz. 10 rano już od 7 grudnia.
Prosimy zgłaszać się na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości GIMNASTYKA lub poprzez wiadomość prywatną na naszej stronie na Facebooku.
Liczba miejsc ograniczona. Bilety funduje Rada Osiedla.
Zajęcia będą odbywać się co tydzień.

Autobus 144

Michał Nowicki

Udało nam się wywalczyć przedłużenie linii 144 do Polanowic! W związku z tym za Polanowicami w ciągu najbliższych miesięcy powstanie nowa, mała pętla, na której autobus będzie mógł zawracać.

Harmonogram Zajęć w Świetlicy na Najbliższe Dwa Miesiące

Michał Nowicki

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zajęciami w świetlicy osiedlowej i licznymi zapytaniami, propozycjami, ROZSZERZAMY naszą ofertę ;) Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla dzieci do świetlicy przy ul. Kamieńskiego 256.

Harmonogram Zajęć w Świetlicy

Informacje pod numerem telefonu: 791 346 199 lub bezpośrednio w świetlicy w godzinach zajęć.

 

 

Szlak rowerowo-pieszy na północy naszego osiedla

Michał Nowicki

Na Północy naszego osiedla, na wale przeciwpowodziowym, budowana jest ścieżka rowerowo-piesza. Dojechać nią można do Sołtysowic, do ulicy Sobieskiego i... dalej, dalej na Południe! Trasa ciągnie się z daleka od ruchliwych ulic i zgiełku miasta, wśród drzew, pól i malowniczych ogródków działkowych. Już dziś, ukończona w 95% wygląda właśnie tak:

                                                                                      DSC 0033 1

Trasa znajduje się pomiędzy Widawą a ulicą Redycką. Trafić tam można w drodze na Krzyżanowice. Jedyna trudność, jaką napotkamy w tej chwili to dojazd do wału. Trzeba pokonać ulicę Kamieńskiego z narażeniem życia (jeśli chcemy dojechać rowerem).

Mamy nadzieję, że Miasto wykona wkrótce obiecany chodnik, łączący ul. Poświęcką z ul. Polanowicką, a następnie trasę rowerową na całej długości ulicy Kamieńskiego, o którą będziemy mocno zabiegać.

Informacja o Zajęciach w Świetlicy Dla Dzieci

Michał Nowicki

 

Informacje i Harmonogram Zajęć w Świetlicy

 

Uwaga! Blok zajęć z czwartku (Warsztaty architektoniczne i Warsztaty rękodzieła) zostaje przeniesiony na piątek. Godziny rozpoczęcia bez zmian.
 
Poniedziałek
Videoart (co drugi poniedziałek, pierwsze 2 października) 17.30 - 19.00
 
Wtorek
Akademia Małego Artysty 16.00 - 17.30
Świat ceramiki i szkła 17.30 - 19.00
 
Piątek
Warsztaty architektoniczne 16.00 - 17.30
Warsztaty rękodzieła 17.30 - 19.00
 
Dopinamy jeszcze inne zajęcia, również językowe, wyrównawcze z matematyki, szachy, ect. Zaglądajcie na informację na FB.

Wrocławski Budżet Obywatelski

Michał Nowicki

Zachęcamy do głosowania na Projekt nr 534 - Forteca na Polanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na rok 2017.

 

Miejscem projektu jest niezagospodarowana działka sąsiadująca z zabytkowym fortem na Polanowicach. 

Chcemy na tym terenie postawić nowoczesny kompleks rekreacyjny obejmujący plac zabaw, a także część sportową z boiskiem. Całość będzie utrzymana w stylu nawiązującym do znajdującego się obok fortu.

Celem projektu jest z jednej strony stworzenie miejsca zabaw i spotkań dla dzieci i młodzieży z Polanowic i okolicy oraz umożliwienie im nawiązywania przyjaźni poprzez zabawy i gry sportowe. 
Z drugiej strony mamy nadzieję, że zagospodarowanie tego terenu poprzez oddanie do użytku nowoczesnej bazy składającej się z różnorodnych torów przeszkód, huśtawek, ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni oraz boiska sportowego, doprowadzi do powstania atrakcyjnego punktu na mapie Wrocławia. Punktu, który dodatkowo poprzez usytuowanie w sąsiedztwie zabytkowego i wartego zwiedzenia fortu, będzie przyciągał wszystkich tych, którzy będą chcieli ciekawie spędzić czas zapoznając się z historią naszego miasta, mając jednocześnie możliwość zapewnienia swoim dzieciom aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Strona 1 z 4

Galeria Polanowice-Poświętne-Ligota

Brak grafik

Kalendarz Polanowice-Poświętne-Ligota

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Polanowice-Poświętne-Ligota - najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

cui

Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota
ul. H.M. Kamieńskiego 190
51-124 Wrocław
71 325 60 91
       791 346 199

polanowice@osiedle.wroc.pl