Kontrast

Najbliższy dyżur i sesja Rady Osiedla

Informujemy, że najbliższy dyżur Radnych Osiedla odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 16.04.2018 r. w godz. 18:00 - 19:00 w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Przejazdowej 10/1A. 

Najbliższa sesja Rady Osiedla Sołtysowice odbędzie się 17.04. 2018 r. (wtorek) o godz. 18:30 również w siedzibie Rady przy ul. Przejazdowej 10/1A. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców z inicjatywą i pomysłami dotyczącymi Naszego wspólnego osiedla! Wszelka aktywność będzie dużym wsparciem dla działań Radnych!

Przypominamy również, że harmonogram dyżurów dostępny jest w kalendarzu po prawej stronie oraz w gablotach informacynych znajdujących się na osiedlu.

Radny osiedla Sołtysowice na szkoleniu dla Liderów Powodziowych

Radny Naszego osiedla, odpowiedzialny za kontakt z Centrum Zarządzania Kryzysowego w ostatnim czasie uczestniczył w praktycznym szkoleniu dla Liderów Powodziowych, które odbyło się na wałach na osiedlu Kozanów.  Poniżej krótka relacja zdjęciowa!

 IMG 4569

IMG 4577

Pismo w sprawie zniesienia drogi wojewódzkiej

Razem z Radą Osiedla Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota złożyliśmy pismo w sprawie zniesienia statusu drogi wojewódzkiej nr 453 łączącą stację kolejową Sołtysowice z drogą krajową nr 5 lub korektę jej przebiegu. Droga ta ne spełnia warunków technicznych, które wymagane są przez aktualne rozporządzenie Ministra Rozwoju i Infrastruktury. Przez ten fakt utrudnione są działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. 
zniesienie drogi wojewódzkiej1 001

Pismo Rady Osiedla w sprawie lewoskrętu z ul. Sołtysowickej w al. Poprzeczną

Drodzy Mieszkańcy! W związku z Państwa sugestiami wysłaliśmy pismo do Wydziału Inżynierii Miejskiej
w sprawie wydzielenia lewoskrętu z ul. Sołtysowickiej w al. Poprzeczną.

Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i realizację tego przedsięwzięcia.
Wiemy, że ten lewoskręt nie rozwiąże problemów komunikacyjnych osiedla, jednak może mieć to wpływ na poprawę
przepustowości tego skrzyżowania, które obecnie bardzo się korkuje.

pismo lewoskręt skrzyżowanie sołtysowicka poprzeczna 1

Odpowiedź na pismo Rady Osiedla w sprawie wycinki drzewa przy ul. Redyckiej

Odpowiedź na pismo Rady Osiedla Sołtysowice w sprawie wycinki drzewa znajdującego się na jezdni na ul. Redyckiej w okolicy firmy Fonbud. Odpowiedź jest negatywna. Postaramy podjąć kolejne działania w celu poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.

odpowiedź wycięcie drzewa

Pismo w sprawie wjazdu do Lasu Sołtysowickiego

Radni osiedla Sołtysowice zwrócili się z prośbą do Zarządu Zieleni Miejskiej o zamontowanie szlabanu na wjeździe od ul. Przejazdowej do Lasu Sołtysowickiego, o naprawę i utwardzenie wejścia do lasu od ul. Przejazdowej oraz ustawienie znaków zakazu wjazdu (za wyjątkiem rowerów) przy wjazdach do Lasu Sołysowickiego. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie prośby, gdyż opisany teren jest w bardzo złym stanie, co widać na zdjęciu.

pismo zarząd zieleni miejskiej sołtysowice 1

zdj.1

Strona 1 z 9

Galeria - Sołtysowice

Brak grafik

Kalendarz - Sołtysowice

Kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Sołtysowice - najbliższe wydarzenia

cui

Osiedle Sołtysowice
ul. Przejazdowa 10/1A
51-168 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.