pawlowice

Ustawa Śmieciowa na Hallera 3 150x150

Po interwencji mieszkańców alei gen. Józefa Hallera, Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek 15 kwietnia przesłała do Zarządu Zasobu Komunalnego propozycję organizacji spotkania z mieszkańcami dotyczącego remontu podwórek przy al. Hallera 95-149.

W piśmie skierowanym do Dyrektora ZZK zaproponowaliśmy organizację konsultacji społecznych w formie spotkania przedstawiciela Zarządu Zasobu Komunalnego (wykonawcy remontu) z mieszkańcami w celu dostosowania planów inwestycyjnych do oczekiwań mieszkańców.

Pragniemy zauważyć, że inwestycje realizowane na terenach wspólnych należących do Gminy Wrocław powinny w jak najlepszym stopniu służyć mieszkańcom, którzy będą ich codziennymi użytkownikami. Wobec powyższego oraz planów rewitalizacji kolejnych podwórzy przy al. gen Hallera, w związku z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców uważamy za konieczne przeprowadzenie konsultacji społecznych w formie spotkania z udziałem przedstawiciela/i Zarządu Zasobu Komunalnego podczas, którego mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania i skonfrontować je z obecnymi projektami.

– czytamy w piśmie.

Problem złego stanu podwórzy przy al. Hallera jest znany Radzie Osiedla od lat i wielokrotnie był zgłaszany w ramach procedury Kart Zadań Inwestycyjnych. W marcu 2015 dodatkowo podjęliśmy uchwałę w której Rada zauważyła konieczność kompleksowego remontu podwórzy przy Hallera 97-135. Niestety mimo wcześniejszych zapowiedzi medialnych, proces rewitalizacji ww. podwórek jeszcze się nie rozpoczął, a zakres remontu rozpoczętego przy Hallera 135-147 stał się przyczyną skarg mieszkańców.

Uchwała ws. podwórek przy Hallera

Wciąż czekamy też na odpowiedź w sprawie konsultacji społecznych. W przypadku przyjęcia przez ZZK propozycji organizacji spotkania z mieszkańcami, o terminie i miejscu będziemy informować Państwa na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

  Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek
  ul. Blacharska 12/1
  53-206 Wrocław

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 fbl  Facebook: https://www.facebook.com/RadaOsiedlaGrabiszynGrabiszynek

  Rada Osiedla telefon służbowy: 690 835 999,

  Przewodnicząca Zarządu Osiedla Janina Pławnicka: 691 444 456

 

 

 

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP