pawlowice

 

Rozpoczęły się badania ruchu 🚗🚌🚲🚶we Wrocławiu i gminach sąsiednich. Głównym elementem są ankiety przeprowadzane w gospodarstwach domowych.
👉 Jeśli ktoś zastuka 🔨 do Waszego domu... Bądźcie łaskawi 🙂 i poświęćcie mu chwilę czasu 🙂
👉 Ankieterzy odwiedzą losowo wybranych mieszkańców Wrocławia i gmin sąsiednich. Celem badań jest poznanie skąd, dokąd, w jakim celu i jak podróżują mieszkańcy. Ankieterzy zapytają mieszkańców również o ich opinię na temat rozwoju transportu we Wrocławiu, a także o ich dotychczasowe doświadczenia w poruszaniu się po mieście. Każdy ankieter wyposażony będzie w identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz list uwiarygadniający, w którym zawarte będą szczegółowe informacje o badaniach i możliwości zweryfikowania ankietera pod urzędowym numerem telefonu. Wygląd identyfikatora znajdziecie poniżej.

Zadanie składa się z kilku głównych komponentów:
➡️ badań ankietowych z mieszkańcami,
➡️ pomiarów natężenia ruchu drogowego na terenie Wrocławia i gmin sąsiednich,
➡️ pomiarów potoków pasażerskich w autobusach, tramwajach i pociągach,
➡️ analizy danych dotyczących pojazdów dostawczych i ciężarowych (tzw. big data).
📊 Kompleksowe Badania Ruchu we Wrocławiu przeprowadzono dwukrotnie. W latach 2010/2011 swoim zakresem objęły miasto Wrocław, natomiast w 2018 r. także 21 gmin sąsiednich. W edycji 2024 obszar badań obejmuje miasto Wrocław oraz 9 najbliżej położonych gmin, tj. Czernicę, Długołękę, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinię, Oborniki Śląskie, Siechnice, Wisznię Małą i Żórawinę.🗺️

Celem przeprowadzania Kompleksowych Badań Ruchu Wrocławia i otoczenia 2024 jest uzyskanie danych:
✅ o podróżach mieszkańców Wrocławia i 9 gmin sąsiednich,
✅ o wielkości i strukturze ruchu realizowanego różnymi środkami transportu – indywidualnym i zbiorowym,
✅ o wielkości i strukturze ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych,
✅ niezbędnych do aktualizacji modelu ruchu.

📝 ✍️ Istotnym elementem badań są ankiety w gospodarstwach domowych dotyczące codziennych podróży mieszkańców i preferencji wyboru środków transportu. Od początku kwietnia do połowy czerwca ankieterzy odwiedzą prawie 10 000 losowo wybranych mieszkańców Wrocławia i gmin sąsiednich.

🚗 🚌 Kolejnym elementem badań są pomiary ruchu. Można je podzielić na dwa typy – pomiary ruchu w transporcie indywidualnym i w transporcie zbiorowym. Są to między innymi: badania natężenia ruchu drogowego, ruchu rowerowego i pieszego, pomiary potoków pasażerskich w transporcie zbiorowym oraz na stacjach i dworcach, a także analizy ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych.

 ❗ Weź udział w badaniu ankietowym, więcej informacja na stornie https://www.wroclaw.pl/komunikacja/kompleksowe-badanie-ruchu-2024

 

20240409 badania

  Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek
  ul. Blacharska 12/1
  53-206 Wrocław

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 fbl  Facebook: https://www.facebook.com/RadaOsiedlaGrabiszynGrabiszynek

  Rada Osiedla telefon służbowy: 690 835 999,

  Przewodnicząca Zarządu Osiedla Janina Pławnicka: 691 444 456

 

 

 

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP