W przestrzeni Osiedla wiszą plakaty i dostępne są oraz ulotki promujące i zachęcające do głosowania na Wrocławski Budżet Obywatelski.
Jak informowaliśmy na początku września, projektów zgłoszonych na Maślicach jest 6, w tym 4 osiedlowe i 2 ponadosiedlowe. Zasady głosowania (szczegóły poniżej) pozwalają na oddanie dwóch głosów po jednym na projekt osiedlowy i ponadosiedlowy. Wobec tego, kierując się doświadczeniem poprzednich edycji warto grać na tyle projektów, na ile mieszkaniec może oddać głos. Analizy poprzednich lat wykonywane w ramach prac Zespołu ds. WBO na Maślicach pokazują, że im więcej projektów, tym szanse na wygraną są mniejsze. Sukcesem jest współpraca liderów i mieszkańców oraz promowanie priorytetowych projektów dla Osiedla.
W tej edycji Rada Osiedla Maślice rekomenduje projekty:
- ponadosiedlowy nr 200,
- osiedlowy nr 328.
Powyższy wybór samorządu osiedla (uchwała RO) to kontynuacja działań z ubiegłego roku, czyli dalszy rozwój terenów zielonych w rejonie Parku Świetlików (projekt 200) oraz rozwój infrastruktury tym razem walczymy o ścieżkę pieszo – rowerową wzdłuż ul. Koziej (projekt 328).
Niestety liderzy pozostałych projektów nie podjęli współpracy w ramach Zespołu ds. WBO na Maślicach. Ponadto część z proponowanych projektów planowana jest do realizacji z innej puli środków. M.in. o zagospodarowanie przy Stawie Królewieckim samorząd osiedla stara się od 2018 roku, a połączeniem pieszo - rowerowym i rozwojem zieleni wzdłuż AOW (pomiędzy ul. Królewiecką a Maślicką) zajmujemy się od kilku lat. Część wniosków i rekomendacji dotycząca tych inwestycji jest analizowanych przez odpowiednie jednostki miejskie. Wszystko w ramach konsultacji społecznych #osiedlakompletne i #KartyZieleni.
Zgłaszając projekt do WBO warto wykonać przegląd wiedzy na temat aktualnego stanu inwestycji na Osiedlu oraz podjąć współpracę, która jest gwarantem sukcesu w WBO do tej pory głosując na konsultowane w szerszym gronie projekty wygraliśmy blisko 5 mln zł dla Maślic. Liczymy, że w tym roku również wygramy dzięki osiedlowej współpracy
ZASADY GŁOSOWANIA
- Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od wieku. Aby głosować nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu.
- Głosowanie odbywa się elektronicznie na wroclaw.pl/wbo i papierowo w punktach do głosowania.
- W celu zapewnienia bezpośredniości głosowania papierowe karty do głosowania będą numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w punktach do głosowania.
- Każdy mieszkaniec Wrocławia (DZIECI RÓWNIEŻ) ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.
- Aby projekt mógł być wybrany, musi zostać oddanych na niego co najmniej 100 ważnych głosów.
- Do realizacji wybierane będą projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków w ramach projektów osiedlowych (9 mln zł) i ponadosiedlowych (16 mln zł).