ikona powrotu do strony głównej osiedli

KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE

Tomasz Kuna

☣ Skuteczna walka z koronawirusem zależy również od Ciebie 👍

Główny Inspektor Sanitarny przekazał dziesięć porad, które należy stosować, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. „Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem” – zapewnia GIS.

1️⃣ Często myj ręce

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na ręce. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

2️⃣ Podczas powitania unikaj uścisków i podawania dłoni

W ciągu dnia dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Powstrzymaj się od uścisków, całowania i podawania dłoni na powitanie.

3️⃣ Unikaj płatności gotówką, korzystaj z kart płatniczych

Na powierzchni banknotów i monet mogą znajdować się wirusy i bakterie. W miarę możliwości unikaj płatności gotówką. Korzystaj z kart płatniczych i bankowości elektronicznej.

4️⃣ Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie wirusa z powierzchni na siebie.

5️⃣ Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody z detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają ludzie powinny być starannie dezynfekowane.

6️⃣ Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie przecieraj lub dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

7️⃣ Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy

Należy zachować co najmniej 1-1,5 metra odległości z osobą, z która rozmawiamy, twarzą w twarz, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

8️⃣ Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

9️⃣ Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie wypijaj ok. 2 litrów płynów (najlepiej wody). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

🔟 Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych gis.gov.pl i gov.pl/koronawirus. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące #koronawirus znajdują się na stronie Ministerstwo Zdrowia

 👉 https://www.gov.pl/web/koronawirus👈

#ZostańwDomu #BądźOdpowiedzialny

ZostańwDomu

Obsługa odpadów w trakcie epidemii

Tomasz Kuna

❗️WAŻNA INFORMACJA❗️

"W związku z wprowadzonym stanem epidemii i zagrożeniem COVID-19 Spółka Ekosystem uprzejmie informuje, że od dnia 30.03.2020 r. (!) odwołuje wszystkie planowane podstawienia kontenerów do gromadzenia odpadów zielonych i wielkogabarytowych wynikające z harmonogramu, zleceń stałych, terminów pojedynczych oraz objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych (do odwołania).

O ponownym wznowieniu podstawień zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani drogą elektroniczną."

📣 Dodatkowo informujemy, że na dziś we Wrocławiu:

🚛➡️ odbiór odpadów odbywa się zgodnie z harmonogramem,

♻️➡️ PSZOKi są zamknięte do odwołania ❗️

⚠️➡️ w związku z sytuacją nadzwyczajną możliwy jest odbiór odpadów w nocy, ale o tym musi zadecydować firma odbierająca odpady.

📣 APELUJEMY, by prawidłowo segregować odpady i zaniechać od kwietnia gruntowne porządki w piwnicach, garażach itd. NIE gromadźmy również odpadów wielkogabarytowych pod wiatami śmietnikowymi i nie zaśmiecajmy terenów zielonych, gdzie (z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY) podrzucanych jest coraz więcej śmieci.

Szanujmy przestrzeń osiedlową, miejską - to nasza wspólna przestrzeń.

#BądźOdpowiedzialny

kontener

 

KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE

Tomasz Kuna

Przeczytaj❗️Stosuj❗️Bądź odpowiedzialny❗️Udostępnij❗️

Z dnia na dzień liczba zakażonych koronawirusem rośnie. We Wrocławiu, w tym na Maślicach coraz więcej osób objętych jest kwarantanną (👉 https://tiny.pl/tbb5x👉 #ZostańwDomu). Kilkoro mieszkańców jest zakażonych i część z nich jest w szpitalu, a z dnia na dzień coraz więcej na kwarantannie domowej. Sytuacja jest BARDZO POWAŻNA:

🆗 Od naszego zdrowia i powściągliwości zależy zdrowie bardzo wielu ludzi👍
🆗 Troszczmy się o siebie poprzez ograniczanie kontaktów z ludźmi do minimum👍
🆗 Unikajmy chodzenia na place zabaw, na których spotykamy sąsiadów/mieszkańców i korzystamy ze wspólnych urządzeń zabawowych!

🆗 NIE korzystajmy z boiska szkolnego odkładając mecz piłkarski czy trening na później!

🆗 Nie spacerujmy w grupach i NIE spotykajmy się w celach imprezowych na terenach zielonych!

🆗 Zachowujmy odpowiednie zasady w placówkach handlowych!

👉 https://bit.ly/2QyFwzu 👍
🆗 Myjmy ręce, dezynfekujmy telefony i nie dotykajmy się po twarzy❗️

📣 Podejrzewasz u siebie koronawirusa❓

Sprawdź, czy spełniasz 3 warunki, które świadczą o ryzyku:
👉w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś na obszarach objętych wirusem,
👉 miałeś kontakt z osobą zarażoną,
👉 masz podwyższoną temperaturę,
👉 kaszlesz i masz duszności.

Jeżeli TAK to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Kontakt do Oddziału Epidemiologii PSSE we Wrocławiu:

👉 do godziny 15:00 Oddział Epidemiologii tel. 693 900 908 lub 71 361 42 90 wew. 5 po godzinie 15:00

👉 numer alarmowy Oddziału Epidemiologii: 603 720 579

Zadzwoń przed przyjściem do przychodni i nie oszukuj służb medycznych❗️

❗️Na Maślicach pojawia się patrole straży miejskiej kontrolujące miejsca, które potencjalnie mogą być zagęszczone ludźmi. Kontrole tego typu są w całym mieście.

Koronawirus infografiki 1koronawirus

 

Osiedle bezpieczne

Tomasz Kuna

Telefony alarmowe i infolinie we wrocławiu

UWAGA OGŁOSZENIE

Tomasz Kuna

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz działania Władz Państwowych i Samorządowych, Rada Osiedla Maślice zostaje zamknięta do odwołania i zawiesza:
➡️ dyżury radnych osiedlowych,
➡️ dyżury i posiedzenia Zarządu Osiedla,
➡️ sesje Rady Osiedla,
➡️ planowane spotkania z mieszkańcami. Działania zaplanowane na marzec mają stosowaną informację w wydarzeniu. Ponadto próby zawiesił chór osiedlowy Con Amore a spotkania Klub Seniora Maślice.

⚠️ W sprawach pilnych prosimy o kontakt drogą elektroniczną, korzystając z informacji zawartych na stronie Osiedla Maślice 👇https://bit.ly/2vHBPAr

O rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco - prosimy o śledzenie dalszych komunikatów.

❗️WAŻNE❗️

⚠️ Apelujemy o zachowanie środków bezpieczeństwa, odpowiedzialności i zdrowego rozsądku - do 25 marca ograniczajmy do minimum przebywanie poza domem.

⚠️ Zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy i wsparcia, zwłaszcza osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Jeśli macie sąsiadów potrzebujących pomocy, zadbajcie o to, aby im pomóc, na przykład w zrobieniu zakupów, spytajcie, jak się czują, czy w czymś potrzebują Waszego wsparcia.

12345

WBO na Maślicach – stan realizacji projektów

Tomasz Kuna

Przedstawiamy wszystkie wygrane projekty dla Osiedla Maślice i ich stan realizacji na dziś:

➡ plac zabaw przy ul. Mrągowskiej (wartość 250 tys. zł) – zrealizowany,
➡ doświetlenie przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Królewiecka - Warmińska oraz AOW (50 tys. zł) – zrealizowany,
➡ nasadzenia drzew wzdłuż al. Śląska i ul. Królewieckiej (wynik wsparcia projektu ponadosiedlowego) – zrealizowany,
➡ plac zabaw przy ul. Koziej (250 tys.) – zrealizowany,

➡ zagospodarowanie terenu zielonego koło stawu przy ul. Maślickiej (500 tys. zł) – obecnie w realizacji (planowany koniec budowy kwiecień 2020),
➡ parku kieszonkowy przy ul. Mrągowskiej - obecnie w realizacji (planowany koniec budowy kwiecień 2020),
➡ park przy ul. Królewieckiej (750 tys. zł) – etap ostatnich uzgodnień i pozwolenia na budowę,
➡ boisko wielofunkcyjne z naciskiem na piłkarskie przy AOW (750 tys. zł) – etap ostatnich uzgodnień i pozwolenia na budowę,
➡ Rowerowe Maślice – Etap I: Pumptrack i ścieżki na Maślicach Wielkich (750 tys.) – tegoroczny projekt WBO w przygotowaniu dokumentacji,
➡ Park przy ul. Rędzińskiej (500 tys.) – tegoroczny projekt WBO (wynik współpracy liderów projektu ponadosiedlowego „Zieleń to życie…”) w przygotowaniu dokumentacji.

Często pytają Państwo o czas realizacji wygranych projektów i kiedy pojawią się one w przestrzeni osiedla. Informujemy, że na stornie internetowej Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do każdej edycji WBO jest zakłada "realizacja", gdzie widać na jakim etapie aktualnie jest projekt. Dla przykładu stan realizacji WBO 2016, gdzie widnieje wyczekiwany przez wszystkich Park Maślicki - https://tiny.pl/tn7kk.

Warto wiedzieć, że lider/liderka projektu wraz z przedstawicielami odpowiednich jednostek miejskich ustala zakres realizacji projektu a samorząd osiedlowy (RO Maślice) wspiera cały proces. Czas realizacji może się wydłużyć z uwagi na złożoność projektu i komplikacji jakie pojawiają się na drodze jego realizacji tj.: kwestie administracyjne (przekształcenia gruntów itp.), uwzględnienie nowych dokumentów strategicznych (dostosowanie miasta do zmian klimatu itp.), rynku budowlanego (nierozstrzygnięte przetargi – brak wykonawców, wysokość ceny), czy konsultacji społecznych, które determinują zmiany w projekcie. Wszystko to musi zmieścić się w wygranej kwocie. Miasto (inwestor - fundusze na WBO to jedna z pozycji w budżecie Gminy) dokłada czasami brakujące kwoty i prowadzi, wspiera proces administracyjny oraz konsultacji społecznych.

Zatem pracujemy dalej i wspieramy liderki oraz liderów z Maślic, którymi są Twoi sąsiedzi. Ty też możesz zgłosić swój projekt i zaangażować się w prace Zespołu ds. WBO na Maślicach i oczywiście we wrześniu zagłosować na maślickie projekty. Zgłoszenia do tegorocznej edycji już się zakończyły i obecnie trwa ich weryfikacja. Szczegóły pod linkiem - https://www.wroclaw.pl/rozmawia/lista-projektow-wbo-2020.

#zaangazujsieWosiedle 

 

WBO strona

Strona 1 z 5

Galeria

Kalendarz

Kwiecień 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2


Rada Osiedla
ul. Suwalska 5
54-104 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.maslice.osiedle.wroc.pl

 

Dyżury radnych osiedlowych

w pierwszy poniedziałek miesiąca 17:00-18:00

w następne poniedziałki miesiąca 18:00-19:00

 

Dyżury Zarządu Osiedla

w każdy drugi poniedziałek miesiąca 17:00-18:00

 

Sesje Rady Osiedla

w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca 18:00-19:00 z  wyłączeniem lipca i sierpnia (przerwa wakacyjna)

 

Kontakt telefoniczny

Przewodnicząca Rady Osiedla Renata Cierniak (727 527 075)

Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Michał Stelmasiński (507 057 995)

Przewodniczący Zarządu Osiedla Sławomir Czerwiński (785 950 813)

Wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Grażyna Lange (601 166 618)

Liderzy przeciwpowodziowi Tadeusz Smulikowski (600 819 544) i Robert Kunysz (793 182 457)

 

 

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu