pawlowice

 
Zbieramy podpisy pod wnioskiem dotyczącym priorytetu inwestycyjnego Gminy Wrocław na lata 2023-2027 dla budowy linii tramwajowej na osiedle Maślice oraz kompleksowego remontu ul. Maślickiej we Wrocławiu.
🟢 Gdzie podpisać wniosek?
 
➡️ przy ul. Suwalskiej 11 (CAL na Maślicach) do 9 czerwca w godzinach:
Poniedziałek, środa, piątek 12:00 – 20:00
Wtorek, czwartek 10:00 – 20:00
➡️ podczas wydarzeń plenerowych jakie będziemy ogłaszać na profilu facebook Rady Osiedla
➡️ w terenie, czyli liczymy na Państwa wsparcie Zachęcamy by wydrukować wniosek wraz z listą poparcia i zbierać podpisy wśród sąsiadów, dostarczając podpisane listy do 9 czerwca do Centrum Aktynowości Lokalnej na Maślicach przy ul. Suwalskiej 11 (będzie urna do wrzucania list). BARDZO PROSIMY przy zbieraniu podpisów w terenie NIE wypełniać kolumny l.p. (liczba porządkowa) i nie nadawać numerów stron – porządkując listy do złożenia w UM Wrocław wykonamy to sami.
 
📌 Do pobrania wniosek z listą poparcia 👉 
🔴 Dlaczego zbieramy podpisy pod wnioskiem?
Gmina Wrocław przeprowadziła konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego 2021-2027 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w których linię tramwajową na osiedle Maślice skierowane na listę rezerwową. Konsultacje były ogłoszone na BIPie i nie zostały zamieszczone na stronie Wrocław rozmawia oraz przesłane celem rozpropagowania na wrocławskie osiedla. Tym niemniej przeszukując BIP na informacje z konsultacjami natknęła się Akcja Miasto i zgłosiła uwagi, w tym o priorytet dla budowy linii tramwajowej na Maślice. Dziękujemy serdecznie aktywistom miejskim za czujność i wspieranie od lat #TramwajNaMaślice 🤝 Pozostajemy w kontakcie i #pracujemydalej 👍Obecnie czekamy na wyniki konsultacji, ale z uwagi na rozpoczynający się proces kształtowania budżetu Gminy Wrocław na 2024 oraz medialne informacje (Wyborcza.pl Wrocław Gazeta Wrocławska Transport-Publiczny.pl) o kolejnym odkładaniu priorytetowej inwestycji infrastrukturalnej na Maślicach do realizacji w bliżej nieokreślonej przyszłości, nie godzimy się na kolejne tzw. rolowanie budowy linii tramwajowej na Maślice i remontu ul. Maślickiej, wraz z budową „Nowomaślickiej”. Nadmienimy, że powyższe inwestycje miały być wykonane już w 2012 roku na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Od tego czasu:
 
▶️ linia tramwajowa została wpisana do realizacji po 2022 roku w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Wrocławia na lata 2016 - 2022, a następnie nadano jej priorytet (2 miejsce po linii tramwajowej na Swojczyce) we Wrocławskim Programie Tramwajowym do 2027 roku;
▶️ w 2021 podczas panelu obywatelskiego budowa linii tramwajowej na Maślice uzyskała 98 % poparcia przez uczestników konsultacji – rekomendacje powyżej 80% zostały uznane przez UM Wrocław za obowiązujące;
▶️ wykonano projekt remontu ul. Maślickej oraz szczegółową koncepcję linii tramwajowej, rezygnując w tym roku (2023) z ponownego przetargu na projekt linii tramwajowej, mimo niewielkiej różnicy finansowej złożonych ofert do kwoty przetargu;
▶️ w dniu 26.07.2021 roku została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej „Rozbudowa ul. Maślickiej we Wrocławiu w ramach zadania: Przebudowa ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego”. W decyzji przedstawiono także podział nieruchomości by zapewnić przestrzeń na realizację przedsięwzięcia. Ponadto w ramach artykułu 16 „Ustawy o drogach publicznych” pozyskuje się od deweloperów fundusze na realizację remontu ul. Maślickiej.
 
Przypominamy, że według specyfikacji przetargu na wykonanie projektu linii tramwajowej, przygotowanie dokumentacji ma trwać 25 miesięcy od podpisania umowy. Zatem inwestycja budowy linii tramwajowej będzie mogła być realizowana od 2026 roku, o ile nie będzie opóźnień z wykonaniem dokumentacji. Jeżeli Władze Wrocławia podejmą decyzję o skierowaniu budowy linii tramwajowej (w tym wykonanie projektu) na listę rezerwową to kompleksowy remont ul. Maślickiej musi rozpocząć się w 2024 roku – jest wykonana dokumentacja projektowa.
Każdy rok opóźnienia powyższych inwestycji, stanowić będzie coraz większe wyzwanie logistyczne, które na czas budowy komunikacyjnie sparaliżuje tą część Wrocławia.
 
PetycjaTramwajNaMaślice

Rada Osiedla
ul. Suwalska 11
54-104 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

maslice.osiedle.wroc.pl

  

Kontakt telefoniczny

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Renata Cierniak (727 527 075)

Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Sławomir Czerwiński

Lider przeciwpowodziowy Robert Kunysz (793 182 457)

Deklaracja dostępności

 

 

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP