logo wrocławia

Lokalizacja nowych kubłów na śmieci

Edyta Skuła

 

kubły na smieci

 

Kosze na śmieci są podstawowym wyposażeniem ulic, przystanków tramwajowych, ścieżek rowerowych czy parków. Ich brak, czy niewłaściwe rozlokowanie stanowi poważny problem. Brakiem koszy na Ołtaszynie czy ich rozstawieniem w zbyt dużych odległościach zajął się Zarząd Osiedla wraz z byłymi Radnymi.

Czytaj więcej...

KONIEC KADENCJI RADY OSIEDLA OŁTASZYN

Rada Osiedla Ołtaszyn

rada osiedla

 

W dniu 23 kwietnia 2021r. kończy się kadencja obecnie urzędującej Rady Osiedla. Wybory do nowej Rady odbędą się przypuszczalnie 17 października br.

W okresie do ukonstytuowania się nowej Rady - wszystkimi sprawami osiedla i jego mieszkańców zajmować się  będzie dotychczasowy Zarząd Osiedla w składzie:

  • Przewodnicząca - Edyta Skuła
  • Wiceprzewodnicząca - Katarzyna Hałaczkiewicz
  • Skarbnik – Urszula Gabor Zielińska
  • Sekretarz – Alicja Urban
  • Członek Zarządu – Maciej Kucfir
Czytaj więcej...

Jaka będzie uchwała krajobrazowa?

Rada Osiedla Ołtaszyn

 

16042021 baner

 

Konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (tzw. uchwały krajobrazowej dla Wrocławia)
 
Czytaj więcej...

Straż Miejska zwraca się do ZZM - paczkomat ul. Nenckiego.

Rada Osiedla Ołtaszyn

nenckiegosstraz miejska

 

Dotyczy: montażu słupków i rekultywacji terenu zielonego przy ul. Nenckiego 138 we Wrocławiu.

Uprzejmie informuję, że do naszej jednostki wpłynęło zgłoszenie z Rady Osiedla Oltaszyn dotyczące niszczenia przez parkujące pojazdy terenów zielonychprzy paczkomacie ul. Nenckiego 138 we Wrocławiu. W wyniku przeprowadzonychkontroli stwierdzono, że postój pojazdów odbywa się na terenie gdzie jest brak roślinności.W celu zapobieżenia dalszej degradacji terenów zielonych zwracamy się ozabezpieczenie przedmiotowego miejsca wzdłuż chodnika słupkami oraz o rekultywację przedmiotowego miejsca (dz. 20, AM 7, obręb Ołtaszyn).

Czytaj więcej...

Naprawy ubytków pozimowych.

Edyta Skuła

 

Projekt bez tytułu157

 

W najbliższych dniach Rada Osiedla Ołtaszyn, będzie dokonywała kompleksowego zgłoszenia do ZDiUM miejsc gdzie drogi i chodniki na naszym osiedlu wymagają naprawy. Jeśli w waszej okolicy zauważyliście zły stan nawierzchni, prosimy o zgłoszenie dokładnej lokalizacji.

Czytaj więcej...

Nieruchomości przy ulicy Konstantego Gałczyńskiego nr 4.

Edyta Skuła

galczynskiego 2

 

Samorządowa jednostka pomocnicza Miasta - Osiedle Ołtaszyn wnosi stanowczy sprzeciw wobec przeznaczenia do obrotu cywilno-prawnego działek AM-8, nr 1/1,1/2,2 o łącznej powierzchni 1019 m2, położonych przy ul. Konstantego Gałczyńskiego 4.
Informację o powyższym otrzymaliśmy droga e-mailową w dniu 09.03.2021r
Działki są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, handel ,gastronomię, usługi itp.

 

Zamiar sprzedaży gruntu gminnego i jego zabudowa oznacza, że przez jednostki miejskie nie zostały uwzględnione warunki istniejące w otoczeniu działek i nie brano pod uwagę ich newralgicznego położenia na terenie osiedla tj.:

Czytaj więcej...

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Edyta Skuła

Projekt bez tytułu135

Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,
jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I Szkoły Podstawowej lub Szkoły Ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.
W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Wszystko będzie można załatwić nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji.
UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.
Jeśli nie jesteście posiadaczem profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się jak go założyć pod adresem l.wroclaw.pl/profil-zaufany
Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw

Pozdrawiam serdecznie
Marcin Miedziński
Zastępca Dyrektora Wydziału

 

 

Strona 1 z 53

Kalendarz

Maj 2021
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • horyzont
  • Ołtaszyn
  • 20170802_101647
  • w akcji

Facebook

Osiedle Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34 (czynny podczas dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony