logo wrocławia

Konsultacje w sprawie zmiany Statutu wrocławskich osiedli.

Rada Osiedla Ołtaszyn

 

wrocławskie osiedla

 

Ogłoszenie o konsultacjach projektu 48 uchwał Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie nadania statutów osiedli.

Podstawa prawna

  1. Art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 i 1378),
  2. Uchwała Nr XIX/387/15 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 22 grudnia 2015r. w sprawie zasad  i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Wrocławia (Dz. Urz. Woj. Doln. Z 2015r. poz. 6197).

Prezydent Wrocławia przedstawia do konsultacji z mieszkańcami Wrocławia projekt 48 Uchwał Rady Miejskiej Wrocławia zmieniających uchwały w sprawie nadania statutów osiedli poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu

Czytaj więcej...

Paczkomat i zieleń na ulicy Nenckiego.

Rada Osiedla Ołtaszyn

nenckiegoss

 

Fatalną wizytówką osiedla Ołtaszyn, w samym jego centrum  jest zdewastowany trawnik przy ul. Nenckiego, sąsiadujący  z paczkomatem In postu.

 Paczkomat posadowiony został na terenie prywatnym na przełomie 2018/2019.

 W najbliższym otoczeniu brak  miejsca na  na postój samochodów dostawczych i pojazdów klientów. W  odległości kilkunastu metrów znajduje się znak zakazu zatrzymywania się. Niefortunna lokalizacja  obiektu  skutkuje niszczeniem  przez samochody części pasa zieleni przylegającego do chodnika, bałaganem i zaburzeniami w płynności ruchu na  ulicy, a także łamaniem  przepisów przez osoby kierujące pojazdami.

Czytaj więcej...

Ostatni rok najwyższych dopłat do wymiany pieca

Edyta Skuła

zmien piecs

 

 

Ostatni rok najwyższych dopłat do wymiany pieca

Nawet 15 tys. złotych – tyle można otrzymać w 2021 r. na wymianę pieca w ramach programu KAWKA Plus. Warto się jednak pośpieszyć, gdyż to ostatni rok z maksymalną kwotą dotacji. W kolejnych latach dopłata od miasta będzie coraz niższa.
– Ciągle zachęcamy wrocławian do pozbywania się trujących pieców, ale mamy świadomość kosztów, dlatego Wrocław daje swoim mieszkańcom możliwość wymiany pieca bez wkładu własnego.

Czytaj więcej...

Obwieszczenie- Sygnatura sprawy BRW -DO PS.6722.1.2020

Edyta Skuła

obwieszczenie

 

Obwieszczenie

Na podstawie art.43 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziele społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowiko

Czytaj więcej...

WEZWANIE DO ZAPRZESTANIA NARUSZEŃ DÓBR OSOBISTYCH

Edyta Skuła

naruszenie

 

 

Wobec pojawiającej się korespondencji mailowej, wpisów na forach internetowych oraz szerzonych plotek wzywa się radnych osiedlowych Jacka Jońcę oraz Sebastiana Wilka do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych członków Rady Osiedla Ołtaszyn, tj. członków Zarządu Osiedla Ołtaszyn oraz Przewodniczącej Rady Osiedla.
Obaj radni od dłuższego czasu zarówno za pośrednictwem korespondencji mailowej, jak i portali społecznościowych oraz w rozmowach bezpośrednich z członkami lokalnej społeczności przekazują treści wskazujące na naruszanie przez Zarząd Osiedla oraz

Czytaj więcej...

Szczęśliwego Nowego Roku 2021

Rada Osiedla Ołtaszyn

Błyszcząca Nowy Rok Kartka1

 

Z okazji Nowego Roku 2021 życzymy wszystkim mieszkańcom i mieszkankom osiedla Ołtaszyn przede wszystkim zdrowia. Niech najbliższe miesiące upłyną pod znakiem powrotu do normalności.

Miniony rok był dla nas wszystkich bardzo trudny. Musieliśmy się pogodzić ze zmianami organizacji pracy, które utrudniały nam spotykanie się z Wami. Mimo utrudnień udało nam się dużo zrobić. Rada Osiedla postawiła na bezpieczeństwo jak i zazielenienie naszego osiedla. Napisaliśmy niezliczoną ilość pism i interwencji,  między innymi  adresowanych na Wydział Inżynierii Miejskiej, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Ekosystem, Wiceprezydenci, Straż Miejska, Policja, Zarząd Zieleni Miejskiej.   Odbyło się również kilka spotkań integracyjnych z mieszkańcami. Pandemia postawiła nam za cel niesienie pomocy osobom samotnym i potrzebującym wsparcia. Jednocześnie pragniemy gorąco podziękować ludziom dobrej woli za wsparcie przy organizacji pomocy. Niestety liczba osób będących w trudnej sytuacji materialnej powiększa się. Pocieszający jest fakt, że nie maleje przy tym ilość osób niosących pomoc.

Czytaj więcej...

Paczki dla mieszkańców Ołtaszyna

Rada Osiedla Ołtaszyn

PACZKI

Blisko 140 paczek dla seniorów i dla osób potrzebujacych na naszym osiedlu przekazała Rada Osiedla Ołtaszyn.

Akcja nie udałaby się bez zaangażowania wielu osób. W szczególności dziękujemy radnym: Pani Urszuli Zielińskiej, Pani Krystynie Sawińskiej, Pani Dorocie Jarosławskiej Chrzanowskiej, Pani Alicji Urban, Pani Edycie Skuła, Panu Antoniemu Puć.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 52

Kalendarz

Marzec 2021
N P W Ś C Pt S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • horyzont
  • Ołtaszyn
  • 20170802_101647
  • w akcji

Facebook

Osiedle Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34 (czynny podczas dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony