logo wrocławia

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA WROCŁAWIA

Edyta Skuła

Projekt bez tytułu236

 

O B W I E S Z C Z E N I E

PREZYDENTA    WROCŁAWIA

 

Na podstawie art. 30, art. 39 ust 1 i ust 2 oraz art. 40 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021 r. poz. 247 z późn. zm., dalej - ustawa ooś)

 

zawiadamiam

 

o możliwości zapoznania się z projektem „Programu ochrony środowiska dla miasta Wrocławia na lata 2021 - 2025 z perspektywą do roku 2030" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w ramach udziału społeczeństwa w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, w dniach od 23 lipca 2021 r. do 13 sierpnia 2021 r. w siedzibie Wydziału Środowiska   i  Rolnictwa,  przy  ul.  Hubskiej  8-16  oraz  na  stronie  internetowej   Biuletynu

Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia pod adresem: httos:l/ bio. um. wroc.pl/.

 

Czytaj więcej...

PIKNIK "Powitanie Lata"

Edyta Skuła

sdd

Piknik plenerowy „Powitanie lata”, sobota 27 czerwca 12:00 – 18:00, na terenie boiska „Ołtaszyn” przy ulicy Strachowskiego 53 we Wrocławiu.
W programie:
🟡Dmuchańce dla dzieci (darmowe)
🟡Występy na żywo
🟡Konkursy z nagrodami
🟡Animacje dla dzieci
🟡Malowanie twarzy
🟡Znakowanie rowerów
🟡Patrol konny Straży Miejskiej
🟡Lody i wata cukrowa (limit gratisów)
🟡Grillowana kiełbiesa (limit gratisów)

Czytaj więcej...

Konsultacje „Plan działań rowerowych do 2030 roku”.

Edyta Skuła

 

rower oltaszyn k

 

We wtorek 22 czerwca startują konsultacje społeczne, dotyczące przygotowania „Planu działań rowerowych do 2030 roku”. Głos w tej sprawie może zabrać każdy zainteresowany tematem mieszkaniec. Poniżej wyjaśniamy jak wziąć udział w rowerowej dyskusji.

Jakie trasy rowerowe lub ich odcinki powinny powstać oraz które najpierw? W jakich miejscach zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać usługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego? Jak zachęcać do korzystania z dwóch kółek? Te i inne tematy zostaną poruszone już w najbliższy wtorek, w ramach konsultacji związanych z komunikacją rowerową w mieście.

Czytaj więcej...

Koszenie traw i przycinanie żywopłotów.

Edyta Skuła

Green Mower Lawn Care Business Card1

 

 

Przekazujemy Państwu Harmonogram koszenia lub/i przycinania żywopłotów w poszczególnych lokalizacjach. Będzie na bieżąco zamieszczany na stronie internetowej: https://www.wm.wroc.pl/ oraz na profilu spółki w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/WroclawskieMieszkaniaSpolka

Sukcesywnie będą też podpisywane kolejne umowy:
1) koszenie traw i przycinanie żywopłotów na Ołtaszynie od 07.06.2021 r.

Czytaj więcej...

Lokalizacja nowych kubłów na śmieci

Edyta Skuła

 

kubły na smieci

 

Kosze na śmieci są podstawowym wyposażeniem ulic, przystanków tramwajowych, ścieżek rowerowych czy parków. Ich brak, czy niewłaściwe rozlokowanie stanowi poważny problem. Brakiem koszy na Ołtaszynie czy ich rozstawieniem w zbyt dużych odległościach zajął się Zarząd Osiedla wraz z byłymi Radnymi.

Czytaj więcej...

KONIEC KADENCJI RADY OSIEDLA OŁTASZYN

Rada Osiedla Ołtaszyn

rada osiedla

 

W dniu 23 kwietnia 2021r. kończy się kadencja obecnie urzędującej Rady Osiedla. Wybory do nowej Rady odbędą się przypuszczalnie 17 października br.

W okresie do ukonstytuowania się nowej Rady - wszystkimi sprawami osiedla i jego mieszkańców zajmować się  będzie dotychczasowy Zarząd Osiedla w składzie:

  • Przewodnicząca - Edyta Skuła
  • Wiceprzewodnicząca - Katarzyna Hałaczkiewicz
  • Skarbnik – Urszula Gabor Zielińska
  • Sekretarz – Alicja Urban
  • Członek Zarządu – Maciej Kucfir
Czytaj więcej...

Jaka będzie uchwała krajobrazowa?

Rada Osiedla Ołtaszyn

 

16042021 baner

 

Konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (tzw. uchwały krajobrazowej dla Wrocławia)
 
Czytaj więcej...

Strona 1 z 53

Kalendarz

Lipiec 2021
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • horyzont
  • Ołtaszyn
  • 20170802_101647
  • w akcji

Facebook

Osiedle Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34 (czynny podczas dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony