pawlowice

  • 2-OLTASZYN.jpg
  • 3-OLTASZYN.jpg
  • 4-OLTASZYN.jpg
  • 5-OLTASZYN.jpg
  • 6-OLTASZYN.jpg

Informujemy, iż w dniach: 22 października - 10 listopada 2019 r. prowadzone będą konsultacje z mieszkańcami osiedla w sprawie wniosków zgłoszonych w ramach Funduszu Osiedlowego.

Na podstawie zgłoszonych przez mieszkańców i radnych propozycji Rada Osiedla Ołtaszyn przyjęła do konsultacji następujące propozycje zadań inwestycyjnych:

 

Wykonanie ul. Kleeberga na odcinku od ul. Masztalerza do ul. Strachowskiego

Zadanie ma polegać na:

1.Wykonaniu nawierzchni z kostki betonowej- szerokość 3 m

2.Ukształtowaniu pasa zieleni z dwóch strony ulicy

  1. Wykonaniu oświetlenia- 4 szt.

Celem projektu jest uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół boiska. Efektem winna być poprawa bezpieczeństwa pieszych, przede wszystkim matek z małymi dziećmi wchodzącymi na plac zabaw . Przeznaczeniem -  do użytku pieszych i rowerzystów. Szacunkowy koszt 180.000 zł.

Zazielenienie osiedla poprzez wykonanie nasadzeń drzew i krzewów

W trosce o przyszłość naszą i naszych bliskich, w poczuciu odpowiedzialności za klimat proponujemy posadzenie  drzew (100-150 szt.) liściastych z gatunków dobrze znoszących warunki miejskie, dających duże zacienienie i krzewów. Zadanie poprawi jednocześnie estetykę, dając szansę na ograniczenie nagrzewania terenów. Dokładne lokalizacje  i ilość  nasadzeń - do ustalenia w trakcie konsultacji.

Szacunkowy koszt ok 100.000 zł,

Wykonanie łącznika pomiędzy ul. Szczepową i Piechoty

Łącznik dotyczy lokalizacji- ulica Szczepowa za nr. 24 a przed nr. 26 do ulicy Piechoty między nr. 7 a nr. 9.

Szczegóły: wykonanie z kostki brukowej chodnika - przejścia między ulicami, wraz z  oświetleniem. Przejście służy mieszkańcom w drodze do szkoły, przedszkola, znajdujących się tu lokali usługowych, sklepów, placów zabaw, przystanku oraz ogródków działkowych.

Koszt łącznika około 45.000 zł , oświetlenie 25.000 zł.- łączny koszt inwestycji ok. 65.000 zł.

Wykonanie oświetlenia ul. Poczty Gdańskiej na odcinku od nr 58 do 68

Oświetlenie ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej od numeru 58 do numeru 68, szacunkowy koszt do 60.000 zł.

Zmiana niwelety jezdni i chodnika ul. Obrońców Poczty Gdańskiej na odcinku od nr. 58 do nr. 66

Zmiana niwelety jezdni i chodnika (długość ok. 150 m) pozwoli uniknąć lub zmniejszyć ryzyko notorycznego zalewania budynku mieszkalnego przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 58-66, szacunkowy koszt 200.000 zł.

Przebudowa przejść dla pieszych na ul. Kurpiów

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez wyniesienie dwóch przejść dla pieszych na ul. Kurpiów przy skrzyżowaniu z ul. Brylantową oraz przejście pomiędzy szkołą, a przedszkolem. Jest to jedyna droga dla dzieci do szkoły oraz przedszkola czy przystanku autobusowego.

Szacunkowy koszt 120.000 zł.

Poszerzenie mostka lub wybudowania chodnika dla pieszych na ul. Kutrzeby na wysokości numeru 66.

Aktualnie chodnik wygospodarowany jest z drogi publicznej (wjazdowej do Wrocławia - ul. Kutrzeby) co stwarza bardzo duże ryzyko wypadku. Ciąg pieszy jest często wykorzystywany przez dzieci i młodzież. Ulica Kutrzeby przyjmuje z roku na rok coraz większe obciążenie ruchu kołowego powodując coraz większe ryzyko wypadku. Dodatkowo mostek oraz część drogi jest nieoświetlona zwiększając niebezpieczeństwo tego miejsca.

 Szacunkowy koszt 100.000 zł.

Oświetlenie ul. Kutrzeby na wysokości nr. 66 do końca ulicy w stronę wyjazdu z Wrocławia.

Z uwagi na brak oświetlenia ulicy oraz chodnika (około 400 metrów ), droga  w okresie zimowym oraz w nocy jest bardzo niebezpieczna i zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników (w komunikacji pieszej, rowerowej oraz zmotoryzowanej). Budowa oświetlenia jest dla mieszkańców pobliskich osiedli  bardzo ważnym aspektem i umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa. Droga wjazdowa do Wrocławia (ul. Kutrzeby) jest znacząco obciążona przez ruch kołowy, a z chwilą wybudowania WOW zostanie potraktowana jako główna droga dojazdowa do tej inwestycji przez co ruch na niej jeszcze bardziej się spotęguje. Chodnik użytkuje spora część dzieci i młodzieży w okresie szkolnym w komunikacji do przystanków lub szkoły.

Szacunkowy koszt 240.000 zł (dla chodnika)

Do wszystkich przedstawionych propozycji zadań inwestycyjnych  można zgłaszać uwagi, dodatkowe wnioski, proponowane zmiany. Można również sugerować priorytety wykonywanych zadań. W przypadku niekorzystania z gotowego formularza prosimy, aby pamiętać o wskazaniu nazwy inwestycji, której dotyczą przekazywane uwagi.

W dniach 22 października- 10 listopada zapraszamy do wyrażenia opinii w formie:

- na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w formie papierowej, poprzez dostarczenie uwag i wniosków do skrzynki pocztowej Rady Osiedla, znajdującej się przy wejściu do siedziby, (Pszczelarska 7) lub dostarczenie na dyżur Rady Osiedla (każda środa, godz. 18:00- 19:00).

- na otwartym spotkaniu konsultacyjnym w siedzibie Rady Osiedla 9 listopada 2019 r. w godzinach 16:00-19:00

Formularz konsultacji (do wydrukowania i wypełnienia)

Formularz do wypełnienia on-line

 

 

Rada i Zarząd Osiedla Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
      52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34

     (czynny podczas dyżurów)

      Dyżur Radnych każdą środę - 18:00-19:00

     II piętro - Sala Sesyjna Rady Osiedla Ołtaszyn


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP