logo wrocławia

Błyszcząca Nowy Rok Kartka1

 

Z okazji Nowego Roku 2021 życzymy wszystkim mieszkańcom i mieszkankom osiedla Ołtaszyn przede wszystkim zdrowia. Niech najbliższe miesiące upłyną pod znakiem powrotu do normalności.

Miniony rok był dla nas wszystkich bardzo trudny. Musieliśmy się pogodzić ze zmianami organizacji pracy, które utrudniały nam spotykanie się z Wami. Mimo utrudnień udało nam się dużo zrobić. Rada Osiedla postawiła na bezpieczeństwo jak i zazielenienie naszego osiedla. Napisaliśmy niezliczoną ilość pism i interwencji,  między innymi  adresowanych na Wydział Inżynierii Miejskiej, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Ekosystem, Wiceprezydenci, Straż Miejska, Policja, Zarząd Zieleni Miejskiej.   Odbyło się również kilka spotkań integracyjnych z mieszkańcami. Pandemia postawiła nam za cel niesienie pomocy osobom samotnym i potrzebującym wsparcia. Jednocześnie pragniemy gorąco podziękować ludziom dobrej woli za wsparcie przy organizacji pomocy. Niestety liczba osób będących w trudnej sytuacji materialnej powiększa się. Pocieszający jest fakt, że nie maleje przy tym ilość osób niosących pomoc.

Szczególne podziękowania należą się Aptece „Apteka Ołtaszyńska” przy ulicy Uczniowskiej za przekazanie maseczek, płynów do dezynfekcji, rękawiczek oraz sklepowi „Żabka”, mieszczącego się przy ulicy Uczniowskiej 1, za przekazanie artykułów spożywczych. Wszystkie te rzeczy trafiły do paczek i zostały przekazane potrzebującym.

Rada Osiedla wsparła również Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 wyposażeniem klas i świetlicy. Wsparcie otrzymała także Miejska Biblioteka Publiczna- Filia nr 17 przy ulicy Nenckiego. Zakupiliśmy między innymi audiobooki i regały.  

Dziękujemy wszystkim za miniony rok i niech ten nowy jubileuszowy przyniesie nam realizację najpilniejszych potrzeb dla Ołtaszyna.  

 

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołtaszyn

Edyta Skuła

 

Przewodnicząca Rady Osiedla

Krystyna Sawińska

 

Przesyłamy list gratulacyjny oraz życzenia noworoczne od Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka.

Rada Osiedla Ołtaszyn 003

 

Kalendarz

Kwiecień 2021
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • horyzont
  • Ołtaszyn
  • 20170802_101647
  • w akcji

Facebook

Osiedle Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34 (czynny podczas dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony