logo wrocławia

Straż Miejska zwraca się do ZZM - paczkomat ul. Nenckiego.

Rada Osiedla Ołtaszyn

nenckiegosstraz miejska

 

Dotyczy: montażu słupków i rekultywacji terenu zielonego przy ul. Nenckiego 138 we Wrocławiu.

Uprzejmie informuję, że do naszej jednostki wpłynęło zgłoszenie z Rady Osiedla Oltaszyn dotyczące niszczenia przez parkujące pojazdy terenów zielonychprzy paczkomacie ul. Nenckiego 138 we Wrocławiu. W wyniku przeprowadzonychkontroli stwierdzono, że postój pojazdów odbywa się na terenie gdzie jest brak roślinności.W celu zapobieżenia dalszej degradacji terenów zielonych zwracamy się ozabezpieczenie przedmiotowego miejsca wzdłuż chodnika słupkami oraz o rekultywację przedmiotowego miejsca (dz. 20, AM 7, obręb Ołtaszyn).

Czytaj więcej...

Naprawy ubytków pozimowych.

Edyta Skuła

 

Projekt bez tytułu157

 

W najbliższych dniach Rada Osiedla Ołtaszyn, będzie dokonywała kompleksowego zgłoszenia do ZDiUM miejsc gdzie drogi i chodniki na naszym osiedlu wymagają naprawy. Jeśli w waszej okolicy zauważyliście zły stan nawierzchni, prosimy o zgłoszenie dokładnej lokalizacji.

Czytaj więcej...

Nieruchomości przy ulicy Konstantego Gałczyńskiego nr 4.

Edyta Skuła

galczynskiego 2

 

Samorządowa jednostka pomocnicza Miasta - Osiedle Ołtaszyn wnosi stanowczy sprzeciw wobec przeznaczenia do obrotu cywilno-prawnego działek AM-8, nr 1/1,1/2,2 o łącznej powierzchni 1019 m2, położonych przy ul. Konstantego Gałczyńskiego 4.
Informację o powyższym otrzymaliśmy droga e-mailową w dniu 09.03.2021r
Działki są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, handel ,gastronomię, usługi itp.

 

Zamiar sprzedaży gruntu gminnego i jego zabudowa oznacza, że przez jednostki miejskie nie zostały uwzględnione warunki istniejące w otoczeniu działek i nie brano pod uwagę ich newralgicznego położenia na terenie osiedla tj.:

Czytaj więcej...

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Edyta Skuła

Projekt bez tytułu135

Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,
jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I Szkoły Podstawowej lub Szkoły Ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.
W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Wszystko będzie można załatwić nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji.
UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.
Jeśli nie jesteście posiadaczem profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się jak go założyć pod adresem l.wroclaw.pl/profil-zaufany
Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw

Pozdrawiam serdecznie
Marcin Miedziński
Zastępca Dyrektora Wydziału

 

 

Wycinka drzewa przy ul. Szmaragdowej 15

Rada Osiedla Ołtaszyn

883a

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 15-20.03.2021. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje zrealizować wycinkę drzewa przy ul. Szmaragdowej 15 we Wrocławiu. Drzewo Sumak octowiec jest pochylony  i ma podwyższone ryzyko wywrotu. Znajduje się przy ciągu komunikacyjnym, tym samym może stanowić zagrożenie dla mieszkańców Osiedla i użytkowników drogi. 
Posiadamy prawomocną decyzję na wycinkę przedmiotowego drzewa.

Czytaj więcej...

Konsultacje w sprawie zmiany Statutu wrocławskich osiedli.

Rada Osiedla Ołtaszyn

 

wrocławskie osiedla

 

Ogłoszenie o konsultacjach projektu 48 uchwał Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie nadania statutów osiedli.

Podstawa prawna

  1. Art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 i 1378),
  2. Uchwała Nr XIX/387/15 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 22 grudnia 2015r. w sprawie zasad  i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Wrocławia (Dz. Urz. Woj. Doln. Z 2015r. poz. 6197).

Prezydent Wrocławia przedstawia do konsultacji z mieszkańcami Wrocławia projekt 48 Uchwał Rady Miejskiej Wrocławia zmieniających uchwały w sprawie nadania statutów osiedli poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu

Czytaj więcej...

Paczkomat i zieleń na ulicy Nenckiego.

Rada Osiedla Ołtaszyn

nenckiegoss

 

Fatalną wizytówką osiedla Ołtaszyn, w samym jego centrum  jest zdewastowany trawnik przy ul. Nenckiego, sąsiadujący  z paczkomatem In postu.

 Paczkomat posadowiony został na terenie prywatnym na przełomie 2018/2019.

 W najbliższym otoczeniu brak  miejsca na  na postój samochodów dostawczych i pojazdów klientów. W  odległości kilkunastu metrów znajduje się znak zakazu zatrzymywania się. Niefortunna lokalizacja  obiektu  skutkuje niszczeniem  przez samochody części pasa zieleni przylegającego do chodnika, bałaganem i zaburzeniami w płynności ruchu na  ulicy, a także łamaniem  przepisów przez osoby kierujące pojazdami.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 52

Kalendarz

Kwiecień 2021
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

  • horyzont
  • Ołtaszyn
  • 20170802_101647
  • w akcji

Facebook

Osiedle Ołtaszyn
ul. Pszczelarska 7
52-210 Wrocław
tel. 71 368 19 34 (czynny podczas dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony