TEST
Tomasz Stefanicki – Przewodniczący Zarządu Osiedla
Od urodzenia (1980) mieszkam na Oporowie.
Z wykształcenia jestem politologiem, zawodowo – urzędnikiem samorządowym zajmującym się wspieraniem przedsiębiorczości. Wcześniej pracowałem zarówno w firmach, jak i w organizacjach pozarządowych przy projektach unijnych. W Radzie Osiedla Oporów jestem od 2005 roku i praktycznie cały ten czas byłem Sekretarzem Osiedla, a w latach 2005-2009 kierowałem redakcją Biuletynu Oporowskiego. Interesują mnie ruchy miejskie, czyli oddolne inicjatywy angażujące mieszkańców w działania na rzecz poprawy jakości życia. Dlatego biorę udział w dyskusjach, warsztatach, konferencjach i konsultacjach społecznych, a czasem publikuję swoje artykuły w prasie. A z tematów pozamiejskich uwielbiam góry, jazdę rowerem (także po mieście) oraz bieganie – jestem maratończykiem (3:32:43).
W bieżącej kadencji podjąłem się funkcji Przewodniczącego Zarządu Osiedla, co jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Chcę pracować nad poprawą strony formalnej funkcjonowania osiedlowego samorządu oraz jakości komunikacji z mieszkańcami, co oznacza m.in. stworzenie dobrej strony internetowej i większe otwarcie naszego Biuletynu na inicjatywy osiedlowe. Najbardziej jednak zależy mi na zmianie charakteru Rady Osiedla. Obecnie jest to przede wszystkim punkt przyjmowania skarg i zażaleń na działania lub bezczynność miasta, natomiast powinno to być miejsce wspierania aktywności mieszkańców. W realizacji tego trzeciego punktu bardzo liczę na pomoc mieszkańców Osiedla.
dr Krzysztof Załucki – Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla
Radca prawny wpisany na listę radców prawnych OIRP we Wrocławiu. Zajmuje się problematyką Unii Europejskiej, stosunków międzynarodowych, zagadnieniami polskiego oraz międzynarodowego prawa handlowego i gospodarczego, a także prawa energetycznego. Posiada szeroką znajomość prawa europejskiego i międzynarodowego publicznego. Doktor nauk prawnych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Radny Osiedla Oporów od 2009r. Prywatnie lubi piesze wędrówki po górach, nordic walking, zimą narty biegowe.
Jako radny Oporowa będę dążył do zachowania cichej, spokojnej i pełnej zieleni atmosfery naszego Osiedla – tak, aby było ono prawdziwym miejscem wypoczynku w gronie Najbliższych.
Agata Gwizd-Leszczyńska – Sekretarz Osiedla
Na Oporowie mieszkam od 11 lat. Jestem artystą rzeźbiarzem, zajmuję się również marketingiem i promocją.
Chciałabym, żeby Oporów pozostał kameralnym, zielonym osiedlem, nawiązującym nową zabu-dową do przedwojennej architektury osiedla. Podczas mojej pracy w RO chciałabym przede wszystkim pomagać w rozwiązywaniu bieżących spraw osiedla i zajmować się sprawami związanymi z wizerunkiem osiedla. Zamierzam też włączać się w każdą inicjatywę, która mogłaby realnie przybliżyć uruchomienie basenu na Oporowie.
Małgorzata Olszewska – Skarbnik Osiedla
Mieszkam na Oporowie od 5 lat - w osiedlowej (nie willowej:) części dzielnicy. Jestem nowym członkiem Rady Osiedla i z racji swego wykształcenia pełnię funkcję Skarbnika w Zarządzie Osiedla Oporów. Jestem chętna do działania w zakresie organizowania wszelkich imprez artystyczno-plenerowych na naszym osiedlu – jestem jedną z organizatorek Pchlego Targu na Oporowie. Wspieram wszystkie poczynania grupy Creation4All (Kreacja dla wszystkich), angażuję się w organizację wystaw i kiermaszy.
Piotr Groblewicz – obecny Członek Zarządu Osiedla
Jestem mgr inż. elektroniki o specjalności architektura mikrokomputerów. W poprzedniej kadencji Rady Osiedla byłem jej przewodniczącym. Na Oporowie mieszkam od 26 lat - i póki co, nie wyobrażam sobie innego miejsca do zamieszkania, bo lubię to osiedle ze względu na jego spokojny charakter, zieleń i wielu dobrych sąsiadów i znajomych. Jednym z moich celów jest to, by Oporów był strefą o ograniczonym i uspokojonym ruchu pojazdów, z zapewnieniem bezpieczeństwa dla mieszkańców. Chcę, aby był naszym miejscem spokojnego zamieszkania i wypoczynku po pracy. Będę działać na rzecz zachowania charakteru Oporowa a także wspierać każdą inwestycję, która będzie dobrze służyć naszemu osiedlu, bez negatywnego wpływu na komfort życia Oporowian.