pawlowice

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg

033wybory

Zostały cztery dni do wyborów, a nieśmiali kandydaci nie nadsyłają prezentacji. Wprawdzie nie wypada, aby gospodarz przedstawiał się pierwszy, jednak czasu coraz mniej, a jak widać po plakatach, powstały dwie konkurujące grupy. Proponujemy więc przedstawienie się grupowe i zapraszamy do przesłania swojej prezentacji grupę Wspólnie dla Osobowic:


 

Grupa Kierunek Osobowice

Zarys działań związanych z inwestycjami w osiedlu:

– z uwagi na bezpieczeństwo istotne jest doprowadzenie do budowy „chodnika”, najlepiej obustronnego, wzdłuż północnej jezdni pl. Wyzwolenia. Mimo że problem zgłaszany był już kilkakrotnie, natrafia na opór urzędników ponieważ inwestycja ta przewidziana jest przy przebudowie ul. Osobowickiej. Nie mniej z naszego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać odpowiednie utwardzenie jako chodnik tymczasowy.

- ważną kwestią jest doprowadzenie do budowy studzienki kanalizacji deszczowej w ul. Ostrowskiej na wysokości posesji przy ul. Ostrowskiej 6, gdzie w czasie opadów jezdnia jest zalana niemal na całej szerokości.

- kwestią istotną jest również poprawa nawierzchni skrzyżowania ulic Ostrowskiej i Kaplicznej. O ile kwestia samej nawierzchni wydaje się banalna, to niestety dwie pobliskie studzienki kanalizacji deszczowej stanowią poważny problem inwestycyjny. Obecnie kanalizacja deszczowa podlega MPWiK, jednak wymienione studzienki nie, ze względu na ich stan, co powoduje, że nie ma chętnych do ich naprawy tak, aby sprawnie odbierały wodę.

- po zakończeniu rekultywacji łąk po polach irygowanych należy wnosić o budowę chodnika asfaltowego łączącego ul. Jarocińską z Obwodnicą Śródmiejską w celu wygodnego połączenia. Problem ten dotyczy również ul. Ślazowej.

Wymieniono tu kilka przykładowych problemów do rozwiązania w kategorii drobnych inwestycji. Szereg spraw jeszcze drobniejszych zgłaszanych jest na bieżąco. Problemy zgłaszane są dzięki własnym obserwacjom radnych, ale też w równoważnym stopniu na wnioski spływające od mieszkańców.

W kwestii dużych inwestycji przed nami oczekiwana przebudowa ul. Osobowickiej, która od lat wpisana jest do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 20 mln. zł, co stanowi problem dla Miasta. Magistrat ze swojego punktu widzenia ma niestety ważniejsze inwestycje niż ulica donikąd. Nie dość, że oczekiwany remont jest w WPI przesuwany co roku do dalszej perspektywy, to w 2015 r. w ramach Strategii_Zintegrowanych_Inwestycji_Terytorialnych (str. 233 poz. 7) wpisany został do dofinansowania unijnego, jako projekt rezerwowy, czyli taki, który zostanie zrealizowany, jeśli Miasto uzyska środki większe niż oczekiwane na inwestycje priorytetowe. Stawia to remont ul. Osobowickiej pod znakiem zapytania w perspektywie finansowej do roku 2020. W odniesieniu do powyższego zostały skierowane odpowiednie zapytania do Departamentu Infrastruktury i Gospodarki oraz wydziałów UM.

Kolejną kwestią jest potrzeba rozbudowy szkoły. Problem podlega Departamentowi Edukacji, a obecnie Wydział Przedszkoli i Szkół Podstawowych jest na etapie planowania wdrożenia rozbudowy i gromadzenia środków na podjęcie tej inwestycji w terminie 2 – 3 lat. Pozostaje tu jeszcze kwestia Departamentu Spraw Społecznych, aby przy tej okazji utworzyć lokalne centrum kultury. Wymienione sprawy są obecnie w toku.

Inne działania:

Właśnie ogłoszono konsultacje społeczne projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Wrocławia. Już wcześniej otrzymaliśmy informacje, że pola irygowane nie będą przeznaczone pod zabudowę. Będą stanowiły obszary zielone i rekreacyjne. Udało się to osiągnąć dzięki Państwa zaangażowaniu, dzięki czemu złożyliśmy w tej sprawie kilkaset wniosków do Biura Rozwoju Wrocławia. Natomiast uzupełnieniem powyższego oraz zwycięskich projektów w zeszłorocznym WBO, jest opracowana przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych koncepcja kładki pieszo rowerowej na ujściu rzeki Widawy, dzięki której będzie możliwość komfortowego dostania się do kąpieliska w Paniowicach. Obecnie koncepcja została przekazana projektantowi.

Uczestniczyliśmy w wielu konferencjach, panelach i konsultacjach dotyczących rozwoju miasta i jego osiedli w najróżniejszych aspektach.

Jesteśmy członkami stowarzyszenia Wrocławskie Forum Osiedlowe, którego celem jest wspólne działanie mieszkańców Wrocławia w celu zwiększania kompetencji Rad Osiedlowych. Aktualnie działania Forum skoncentrowane są na uzyskaniu od Miasta środków na drobne inwestycje w osiedlach, dzięki którym znacznie łatwiej można będzie zaspokajać bieżące potrzeby mieszkańców np. takie, jak wymieniono na początku tego wpisu.

Współpracujemy z organizacjami i ruchami miejskimi, ale także z naukowcami wrocławskich uczelni, w szczególności przedstawiając różne problemy dotykające osiedla i konsultując możliwe rozwiązania.

Kierunek Osobowice

Grupa składa się z osób, które obecnie są w Radzie Osiedla: Waldemar Basiak, Artur Błaszkiewicz, Piotr Gonet, Tomasz Kajdanowicz, Artur Kuźniacki, Joanna Nawrot i Marek Nawrot, Anna Żebruń

Osób, które były wcześniej w RO i zdecydowały się powrócić: Andrzej Cymanek i Krzysztof Nogieć,

oraz pani Hanna Adamczyk, która współpracowała z RO przy projektach i zdecydowała się wgłębić w zagadnienia zostając radną.

 

  Osiedle Osobowice-Rędzin
          pl. Wyzwolenia 4 - wejście od ul. Kaplicznej
          51-005 Wrocław

                 Anna Zielińska
      Przewodnicząca Zarządu Osiedla
                tel. 508 549 238
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostepności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP