logo wrocławia

Zapraszamy na sobotni piknik

Z okazji zakończenia wakacji serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla na piknik, który odbędzie się w dniu 3 września 2022 r. w godz. 14.00 - 18.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Wrocławskiego (łąka od strony ronda Polaka i Wrocławczyka).

W programie będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, animacje, zajęcia kreatywne i dużo dobrej zabawy.

Do zobaczenia

 

Zaproszenie na dwa środowe spacery

W ramach realizacji projektu FUNDUSZU CZASU WOLNEGO zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniach w plenerze, które dedykujemy przede wszystkim najmłodszym mieszkankom i mieszkańcom osiedla wraz z ich opiekunami.

Proponujemy w pierwszym cyklu wyprawę zoologiczną a w drugiej edycji spotkanie historyczne:

1. Rodzinny spacer śladami kryjówek... zwierząt odbędzie się w dniu 17 sierpnia, w godz. 17:00-18:30 (zbiórka przy skwerze Ireny Sendlerowej).

2. Legendarny spacer o osiedlowych legendach w dniu 24 sierpnia, w godz. 17:00-18:30 (zbiórka przy rycerzu pod Pasażem Grunwaldzkim).

Oba wydarzenia odbędą się w formie interaktywnego działania plastycznego (uczestnicy będą korzystali z wcześniej przygotowanych kart pracy, które będą mogli zabrać oraz uzupełnić później treści w ramach indywidualnego spaceru).

Udział w spacerach jest darmowy, wystarczy się zapisać poprzez aplikację: [https://bit.ly/SPACERYdzieciGRUNWALD2022].

Więcej informacji można przeczytać na osiedlowej stronie internetowej: [https://placgrunwaldzki.com/rodzinne-spacery-po-placu-grunwaldzkim-w-ramach-funduszu-czasu-wolnego].

Spacery poprowadzi wyspecjalizowana grupa doświadczonych ludzi z Fundacji Ładne Historie z Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Zapraszamy serdecznie na wspaniałą wyprawę

Do zobaczenia

HONOROWY MIESZKANIEC OSIEDLA PLAC GRUNWALDZKI

W dniu 28.06.2022 r. w Restauracji Przystanek ZOO przy ul. Wróblewskiego 1 we Wrocławiu odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Mieszkańca Osiedla Plac Grunwaldzki.

Ten zaszczytny tytuł w roku 2022 otrzymali:

- Pani Alicja Marszycka - Baranowska

- Pan Roman Zieliński.

Uroczystość ta, tradycją lat ubiegłych, organizowana jest przez Klub Aktywnych na Grunwaldzie oraz Radę Osiedla Plac Grunwaldzki.

Pani Alicja oraz Pan Roman odwdzięczyli się przepięknym repertuarem muzycznym wzbudzając wśród przybyłych gości zachwyt i wspomnienie lat ubiegłych.

Serdecznie gratulujemy uhonorowanym mieszkańcom naszej dzielnicy.

Do zobaczenia za rok o tej samej porze i w tym samym miejscu.

statuetka zoo wrocław

Konsultacje dotyczące realizacji użycia środków Funduszu Osiedlowego w roku 2022

W imieniu Zarządu Osiedla Plac Grunwaldzki uprzejmie informuję o konsultacjach społecznych dotyczących rozdysponowania środków Funduszu Osiedlowego.

Konsultacje będą trwały od 26 maja 2022r. – 9 czerwca 2022r.

Zasady Funduszu Osiedlowego i informacje o konsultacjach zostaną umieszczone w gablotach ogłoszeniowych oraz w biurze RO.

Planowane sposoby konsultacji:

Osobiste spotkanie w siedzibie Rady Osiedla Plac Grunwaldzki przy ul. Sępa – Szarzyńskiego 51 w terminie

- 26 maja 2022r. – w godzinach 18:00 – 19:00

oraz

- 4 czerwca 2022r. – w godzinach trwania pikniku osiedlowego na terenie Campusu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Możliwość złożenia zapytań, projektów i sugestii drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każdy mieszkaniec może również składać pisemne zgłoszenie do Funduszu Osiedlowego, w formie papierowej lub elektronicznej do 9 czerwca 2022r.”

Konsultacje ul. Szczytnicka

RADA OSIEDLA „PLAC GRUNWALDZKI”

 informuje wszystkich mieszkańców, zarządców nieruchomości, a w szczególności mieszkańców zamieszkałych przy ul. Szczytnickiej o podjętej w dniu 11.05.2022 roku przez Radę Osiedla „Plac Grunwaldzki” Uchwale NR/XII/42/22 w sprawie konsultacji społecznych  dotyczących obustronnego zawężenia jezdni  przy ul. Szczytnickiej od nr. 26-54 i od nr. 27-51 poprzez poruszanie się samochodów na wspólnym pasie z tramwajami i autobusami,  parkowanie równoległe pojazdów (płatne) wraz z wprowadzeniem w sezonie ogródków gastronomicznych.

Czytaj więcej...

Strona w budowie

Galeria

Kalendarz

Czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Osiedle Plac Grunwaldzki
ul. Sępa-Sarzyńskiego 51
50-351 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony