Kontrast

Bal Seniora i Senioriada

ZAPROSZENIE NA BAL SENIORA

Polski Komitet Pomocy Społecznej razem z Fundacją Teraz Życie oraz Restauracją LETNIĄ

mają przyjemność zaprosić na Wiosenny Bal Seniora - 2019 który odbędzie się 25 kwietnia (Czwartek) 2019 r. w godz. 17.00 - 22.00 w Restauracji LETNIA (teren ZOO, ul. Wróblewskiego 1-5).

Organizatorzy zapewniają doskonałą zabawę, bogaty zestaw napojów i słodkości oraz dodatkowo - dostosowany do możliwości Seniorów bufet (wszystko po 5 zł.). Ilość miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń. Informacje: 609 660 132

-----------------------------------------

Już 2 czerwca we Wrocławiu spotkanie z Nickiem Vujiciciem światowej sławy mówcą, który pomimo braku rąk i nóg zachęca ludzi do pokonywania swoich życiowych ograniczeń. Wejściówki do odbioru od dnia 6 maja 2019 r W punkcie Informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora.

----------------------------------------

 Senioriada

 Wrocławskie Igrzyska Seniorów

To już 8 edycja Wrocławskich Igrzysk Seniorów. Tym razem Senioriada będzie odrębnym wydarzeniem, a nie tak jak do tej pory częścią programu Dni Seniora. W tym roku seniorzy mogą wziąć udział w dziewięciu konkurencjach.

Senioriadę 11 maja zainaugurują bieg o Puchar Prezydenta Wrocławia i nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W kolejnych dniach seniorzy będą mogli sprawdzić się w pływaniu, grze w kometkę (badminton), boule i kręgle, szachach i scrabble. Igrzyska zakończą się 8 czerwca turniejem siatkówki plażowej.

Na Senioriadę zapraszamy wszystkich – Seniorów do udziału w zawodach, a pozostałych zachęcamy do gorącego kibicowania uczestnikom. Harmonogram Igrzysk

11 maja – biegi oraz zawody nordic walking

15 maja – pływanie

16 maja – badminton

18 maja – bule

21 maja – kręgle

28 maja – szachy

30 maja – scrabble

8 czerwca – siatkówka plażowa

Kontakt i zapisy Formularz elektroniczny na stronie internetowej organizatora: www.fan.org.pl Formularze papierowe dostępne we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, tel. 71 772 49 40. Więcej informacji: tel. 508 918 428

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN Partnerzy m.in. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, MUKS MDK Śródmieście, BDB Barbara Maniak, SKY Bowling, grupa rekreacyjno-sportowa przy WCRS - Wrocławskim Centrum Seniora. Wydarzenie finansowane jest ze środków gminy WrocławZAPROSZENIE Polski 

PIT za 2018 r dla seniorów

Pomoc seniorom w złożeniu elektronicznego zeznania podatkowego za 2018 rok

W dniu 05.04.2019 r. w siedzibie Centrum Sektor 3,  Wrocław ul. Legnicka 65, 

 w godz. 9.00-14.00 odbędzie się dyżur pracowników urzędu skarbowego, podczas którego będzie można złożyć zeznanie podatkowe za 2018 r. drogą elektroniczną.

By sprawnie wypełnić PIT zabierz ze sobą:

 1. dowód osobisty,
 2. NIP (tylko w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą lub zarejestrowanych płatników podatku od towarów
  i usług albo płatników składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),
 3. informacje za 2018 r. otrzymane od płatników (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A),
 4. zeznanie podatkowe za 2017 r. (kwota przychodu za 2017 r., kwota nadpłaty lub kwota podatku do zapłaty).
 5. dokumenty potwierdzające dokonanie wpłat zaliczek na podatek dochodowy oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za 2018 rok, gdy zostały one opłacone samodzielnie oraz inne dotyczące odliczeń.

Do pomocy w złożeniu elektronicznego zeznania wymagane są zapisy telefoniczne (za wyjątkiem  konsultacji, gdzie w godz. 9-14 pracownik urzędu udzieli informacji w kwestiach podatkowych związanych z rozliczeniem dochodów za 2018 r.)

Zapisy poprzez kontakt telefoniczny z pracownikiem Centrum Sektor 3:  071 359 75 00

Ważne informacje dot. usługi Twój e-PIT:

Strona MF – Tu czeka na Ciebie Twój e-PIT

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Strona Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu – informacja o nowej usłudze Twój e-PIT.
http://www.dolnoslaskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-we-wroclawiu/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/VF1z/content/twoj-e-pit-od-15-lutego-2019-r-elektronicznie-na-portalu-podatkowym-podatki-gov-pl-1?redirect=http%3A%2F%2Fwww.dolnoslaskie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-we-wroclawiu%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Gym3%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_5lQR__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_VF1z_

 

Wrocławskie Centrum Seniora

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora w marcu 2019

Warsztaty stylizacji: dobierania oprawek okularowych do kształtu twarzy plus bezpłatne badania wzroku.

Prowadzenie: Salon Optyczny Look.
Bartłomiej i Marlena Silkowscy.
15 marca, godz.14;00-16:00, sala 210

Ziołowa apteczka: prelekcja na temat właściwości żurawiny
Prowadzenie: Bernadeta Staśkiewicz firm Kawon
18 marca, godz. 13:00-14:30, sala 210


Spotkanie autorskie z Izabelą Dawidowicz, autorką książki "Serce w kosmosie"
Prowadzenie: Zbigniew Zebar , Wydawnictwo Liberum verbum
21 marca, godz.14:00-16:00, sala 27

Wykład dr Norberta Zapotocznego (chirurg ogólny i naczyniowy) pt.: "Dolegliwości bólowe nóg - przyczyny, leczenie i zapobieganie"
  oraz na prelekcja połączoną z pokazem mgr Tomasza Niedźwiedzkiego (fizjoterapeuta) pt.: "Gimnastyka dla Seniorów. Zdrowie, Aktywność, Samopoczucie".

Prowadzenie: Specjalistyczne Centrum Medyczne VenoMedica

Kiedy: 29 marca 2019, godz. 13:30-15:30, sala 210
 
Wstęp bezpłatny ale obowiązują zapisy pod nr tel.: 71 772 49 40 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bal Karnawałowy

Wszystkich seniorów (+55) zapraszamy na Bal Karnawałowy organizowany przez MOPS.

 

Bal odbędzie się 27 lutego o godz. 17-tej w Lotniczych Zakładach Naukowych, przy ul. Kiełczowskiej 43 ( dojazd autobusem 130 i 930.

Wpisowe 10 zł, wyzywienie we własnym zakresie. Do 22 lutego Rada Osiedla ma podać liczbę chętnych osób.

Pozdrawiamy i na zgłoszenia czekamy pod telefonem: 533 234 545.

oszukano nas......

Wrocławianie od lat domagają się dokończenia budowy Obwodnicy Śródmiejskiej od władz miasta. Czy w tej kadencji jest na to szansa? Prezydent Jacek Sutryk odpowiada.

 

Obiegająca Rynek w odległości od 3 do 5,5 km Obwodnica Śródmiejska ma dzisiaj około 17 km. Budowano ją etapami. Pierwszy odcinek na Tarnogaju oddano 34 lata temu, ale do końca brakuje jeszcze ponad 20 km.

Mieszkańcy Wrocławia od lat domagają się dokończenia tej inwestycji. Jej częścią będzie Aleja Wielkiej Wyspy z mostem Wschodnim łącząca ul. Krakowską na wysokości al. Armii Krajowej ze skrzyżowaniem ul. Mickiewicza z Paderewskiego na Biskupinie. Kierowcy tym odcinkiem mają pojechać w 2022 r. A kiedy powstaną inne fragmenty Obwodnicy Śródmiejskiej od ul. Żmigrodzkiej do ul. Sobieskiego i od Żmigrodzkiej do Kamieńskiego?

Zapytała o to prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przewodnicząca klubu radnych Koalicyjnego Klubu Obywatelskiego Ewa Wolak.

Przypomniała mu w interpelacji, że cały ruch drogowy w północno-wschodniej części miasta przebiega przez osiedlowe ulice Sołtysowic, Polanowic, Poświętnego i Karłowic, a auta z ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i S5 wjeżdżają w ul.: Poświęcką, Polanowicką, Starościńską i Redycką i kierują się później przez niedrożny przejazd kolejowy przy ul. Poprzecznej, którym każdego dnia przejeżdża ok. 200 pociągów.

Postuluje, by pilnie rozpocząć prace, zwłaszcza budowy wiaduktu nad linią kolejową od Sobieskiego w kierunku Sołysowic oraz odcinka od Żmigrodzkiej do Kamieńskiego i wpisać to zadanie do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, mimo że miasto ma już projekty i decyzje o budowie dwóch odcinków obwodnicy. Problem w tym, że na ich wykonanie nie ma pieniędzy. Wycena z 2012 r. odcinka od Żmigrodzkiej do Kamieńskiego mówi o 42 mln zł, a od Żmigrodzkiej do Sobieskiego wg kosztów z 2015 r. – aż 370 mln zł.

W 2016 r. ówczesne władze Wrocławia starały się o unijną dotację na budowę tańszego fragmentu obwodnicy, ale decyzja była negatywna. Samorząd odwołał się od werdyktu Komisji Oceny Projektów, ale ta swojej decyzji nie zmieniła.

To dlatego gmina zrezygnowała z ogłoszenia zapowiadanego przetargu na to zadanie ze środków własnych – odpowiedział Ewie Wolak prezydent Wrocławia, informując, że obecnie nie ma dodatkowych naborów na dofinansowanie takich zadań ze środków UE.

A jak będzie w przyszłości?Sutryk: – Na podstawie dotychczasowej wiedzy wynika, że w perspektywie finansowej określonej na lata 2021-2027 istnieje potencjalna szansa na otrzymanie wsparcia unijnego na rozwój sieci drogowej we Wrocławiu. Jednakże jest stanowczo za wcześnie, aby móc powiedzieć, czy dokumenty niższego rzędu, np. Krajowe Programy Operacyjne będą skonstruowane w taki sposób, że dopuszczą zgłoszenie do dofinansowania unijnego któregokolwiek odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej.

W 2016 r. Wrocław przegrał też bój o 210 mln zł z Brukseli na Aleję Wielkiej Wyspy. W lutym 2017 r. były prezydent Rafał Dutkiewicz zdecydował, że powstanie ona za pieniądze z miejskiej kasy – dokładnie 234 mln zł.

Z odpowiedzi Jacka Sutryka, deklarującego w programie wyborczym także północny odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej, wrocławianie nie będą pewnie zadowoleni. Zwłaszcza ci, którzy we wrześniu ubiegłego roku wysłali do ratusza petycję, domagając się budowy obwodnicy w „nieprzekraczalnym terminie do 2022 r.”

Elżbieta Maciąg z wydziału inżynierii miejskiej na łamach „Wyborczej” radziła: – Kierowcy, którzy potrzebują przejechać w tym rejonie tranzytem, mają atrakcyjną alternatywę w postaci Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przebiegającej równolegle do omawianej trasy.

 

 

pomiar jakości powietrza

22.01.2019 o godz. 19.33 osiedlowy miernik jakości powietrza zmierzył  rekordową wartość 628 % normy pyłów PM 2.5

oraz 350% normy pyłów PM 10.

miejsce pomiaru - ul. Kamieńskiego/Polanowicka

Strona 1 z 12

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Galeria

 • Spotkanie z Panią Profesor, Alicją Chybicką
 • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem
 • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem
 • I Kongres Rad Osiedli

Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota
ul. H.M. Kamieńskiego 190
51-124 Wrocław
71 325 60 91; 791 346 199
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo otwarte dane  wbo.png  wtc

npp  mam4  urbancard premium

SIP2  cui logo