logo wrocławia

odwołany koncert

Michał Nowicki

Z przykrością informujemy, że koncert organowy, utwory Bacha i Mendelsona. 21 marca godz. 12.30 ZOSTAJE ODWOŁANY z powodu kolejnego zamknięcia objektów kultury.

    No cóż, nie mamy szczęcia.
    Rozdane seniorom bilety tracą ważność. Ale nie tracimy nadziei. Do 3 razy sztuka! Kiedyś na pewno się uda. Poinformujemy wszystkie 
    osoby, które miały bilety na ten koncert o następnym terminie.

dbamy o środowisko

Michał Nowicki

Zapraszamy Państwa na cykl warsztatów online pt. Jak segregować odpady?

Zajęcia w najbliższy piątek 19.03.2021 r. godz. 10:00.

WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza w marcu na nowy cykl warsztatów ekologicznych online, prowadzonych przez Ekolandia.edu i Ekosystem.

19 marca, godz.10:00 (piątek)
odbędą się ekowarsztaty na temat: Jak segregować odpady/ część 2

Link na spotkanie onlinehttps://wcrs.akademia.korbank.pl

O czym będziemy mówić w piątek?

- Jakie odpady do jakiego kosza należy wrzucić?
- o mitach związanych z segregacją odpadów,
- podpowiemy gdzie szukać informacji dotyczących prawidłowej zbiórki odpadów
- dowiedzą się Państwo czym jest PSZOK i SZOP,
- jakie korzyści przynosi kompostowanie odpadów i co wrzucamy do pojemników brązowych jak ograniczyć ilość odpadów
- czym jest jednolity system segregacji odpadów,
- czy trzeba myć opakowania przed wyrzuceniem,
- gdzie wyrzucić styropian, meble, skórki od jabłek,
- jaka jest różnica między słowem śmieć a odpad,
- czym jest projekt "5 za segregację"
- ciekawe inspiracje na zajęcia o segregacji odpadów,
- czym są kąciki recyklingowe.

Warsztat poprowadzi mgr inż. Kornelia Cypryjańska-Perucka, specjalista ds. edukacji ekologicznej z Centrum Edukacyjnego.
Partnerem warsztatów jest EKOSYSTEM.
Czekamy na Państwa.

Na zajęcia dołączyć można w każdym momencie. Wstęp jest bezpłatny.

mamy bilety dla seniorów

Michał Nowicki

Rada Osiedla i NFM zaprasza na koncert organowy, utwory Bacha i Mendelsona. 21 marca godz. 12.30. 

Zapraszamy osoby 60+ z naszego osiedla do kontaktu: telefon osdiedlowy 533 234 545.

centrum kultury Agora

Michał Nowicki

Centrum Kultury AGORA,
przy ul. Serbskiej 1 we Wrocławiu, serdecznie zaprasza na wiosenne warsztaty.

WOLNA SZKOŁA / SZKLANE, ZAWIESZANE / warsztaty tworzenia szklanej biżuterii

17 i 24.03/ 17.00-19.00 – I grupa
19 i 26.03/ 17.00-19.00 – II grupa

SZKLANE, ZAWIESZANE to warsztaty tworzenia biżuterii, podczas których uczestnicy rozwiną umiejętności z zakresu wyrobu ozdób i dodatków. Zajęcia to także okazja do doskonalenia zmysłu artystycznego i rozwijania własnego, niepowtarzalnego stylu. W ramach warsztatów odbędą się dwa spotkania: na pierwszych zajęciach uczestnicy poznają tajniki obróbki szkła i przygotują biżuterię do wypalenia, natomiast na drugim – uzupełnią ją o metalowe elementy, tj. zawieszki czy zapinki.

PROWADZĄCA: Bożena Czok – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.  Od lat posługuje się szklanym medium do wyrażania swoich przemyśleń na temat otaczającego świata. Technikę fusingu wykorzystuje w charakterystyczny kreatywny sposób. Oprócz prac stricte artystycznych pasjonuje się dawaniem drugiego życia przedmiotom użytkowym, poprzez zastępowanie zużytych lub nieatrakcyjnych części elementami ze szkła.

WOLNA SZKOŁA czyli inicjatywa Centrum Kultury Agora, której ideą jest zbudowanie otwartej platformy wymiany wiedzy, umiejętności oraz kreatywności mieszkańców osiedla Karłowice – Różanka. Chcielibyśmy zachęcić do podzielenia się swoimi ukrytymi talentami i pasjami.

Scena przyjazna seniorom

Michał Nowicki

11 marca 2021 godz. 19:00
Scena Kamienica | ul. Lelewela 15, Wrocław
GALA WIEDEŃSKA

bilety: 45 zł U | 50 zł N

Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, wirtuozi skrzypiec i fortepianu - związani z takimi instytucjami jak Operetka Wrocławska, Opera Wrocławska i Mazowiecki Teatr Muzyczny. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy.

CZWARTKI Z OPERETKĄ to najsłynniejszy cykl koncertowy Sceny Kamienica we Wrocławiu. Podczas każdego z wydarzeń zabieramy Państwa w podróż po klasyce gatunku, ubarwiając każdy wieczór anegdotami i humorem oraz popisowymi tańcami w wykonaniu baletu. Każdorazowo zapraszani są wybitni artyści związani z polskimi teatrami muzycznymi, a prezentowany repertuar stanowi cały kalejdoskop twórczości tak znamienitych kompozytorów, jak: Johann Strauss, Franz Lehar, Immerich Kalman, Nico Dostal, czy Paul Abraham.

Występują:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Balet Sceny Kamienica
Natalia Zhukava - skrzypce
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski – prowadzenie

Więcej na stronie  https://www.google.com/url?q=http://www.seniorzy.wroclaw.pl/scena-kamienica&source=gmail&ust=1615062491265000&usg=AFQjCNH5noP3_gZPf1nvhpgfpTVvTqaF-g">http://www.seniorzy.wroclaw.pl/scena-kamienica

Scena przyjazna seniorom c.d.

Michał Nowicki

Teatr Scena Kamienica zaprasza

7 marca 2021 godz. 18:00
Scena Kamienica | ul. Lelewela 15, Wrocław

GALA TRZECH TENORÓW - KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

bilety: 50 zł U | 55 zł N

Zapraszamy na specjalną odsłonę GALI TRZECH TENORÓW! Program koncertu obejmuje popisowe arie operetkowe, tematy z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Największe uznanie i żywiołowe reakcje widowni wywołują utwory wykonywane przez trzech tenorów, wchodzące w skład tzw. zbiorówek tenorowych. Są to m.in. "Brunetki, blondynki" z repertuaru Jana Kiepury, "Wielka sława to żart" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, a także ponadczasowe hity neapolitańskie – "Wróć do Sorrento", "Funiculi funicula", "O surdato 'nnamurato", czy "O sole mio". Ten starannie dobrany repertuar jest gwarancją entuzjastycznego przyjęcia oraz satysfakcji widzów. Wieczór urozmaicą liczne anegdoty i dowcipy mistrza konferansjerki – Wojciecha Poprawy!

Występują:

Michał Borkowski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor
Wojciech Poprawa – tenor

Ivan Zhukov – fortepian

Strona 1 z 33

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Maj 2021
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Galeria

  • Spotkanie z Panią Profesor, Alicją Chybicką
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
  • I Kongres Rad Osiedli
  • park na Poświętnem

Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota
ul. H.M. Kamieńskiego 190
51-124 Wrocław
533 234 545
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja Dostepności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony