logo wrocławia

Wycieczka dla Seniorów z naszego osiedla

Rada osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota

zaprasza Seniorów z naszego Osiedla

na kolejną wycieczkę autokarową

 

Termin: 10.10.2023 r ( wtorek)

Dolina ogrodów i pałaców, NIEODKRYTY RAJ DOLNEGO ŚLĄSKA

 Dolina_Pałaców_i_Ogrodów.png

Świadczenia :

  • Transport autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW (do 10 000 pln)

Ramowy program:

Wyjazd z Wrocławia o godz. 7.00. Przejazd przez Rudawy Janowickie. Postój przy zamku w Karpnikach oraz malowniczych pałacach w Wojanowie, Łomnicy i Mysłakowicach. Bukowiec – spacer po parku krajobrazowym z licznymi obiektami epoki romantyzmu oraz przepięknym widokiem na Śnieżkę. Zwiedzanie Muzeum w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Przejazd obok Zbiornika Sosnówka z romantycznym widokiem na Zamek Chojnik. Spacer w Cieplicach – Plac Piastowski z kościołami Zbawiciela i św. Jana Chrzciciela oraz Pałacem Schaffgotschów. Czas wolny w parku zdrojowym – możliwość degustacji wody mineralnej. Wyjazd ok. 17.00. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Dla uczestników wycieczka jest bezpłatna za wyjątkiem:

Bilety wstępu: Muzeum w Dolinie Pałaców i Ogrodów (25 zł/os.-pokrywają uczestnicy)

Opłata za zestaw Audio Guide - 10 zł/os. (płatne u pilota w autokarze).

Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach.

Wyjazd 7.00 rano

Zapisy: sms lub zgłoszenie na numer tel. Rady Osiedla: 533 234 545

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Informujemy o MKiDN Weekend seniora z kultura Post FB 8 08 kopiaMiędzynarodowym Dniu Osób Starszych, który odbędzie się 1 października (niedziela) w Centrum Historii Zajezdnia pod adresem: ul. Grabiszyńska, 184.
Odbędą się warsztaty dla osób starszych, udział jest bezpłatny. Rejestracja poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod nr telefonu: 71 715 96 82 i 71 715 96 83.
 
 
Więcej informacji na stronie internetowej: 
https://www.zajezdnia.org/kalendarz/809

MPK zaprasza do pracy

MPK Wrocław informuje o naborze na stanowiska kierowców i motorniczych. Informacja kierowana jest szczególnie do... kobiet :)

Więcej informacji: www.kobietazasterem.pl

plakat kobietaMPK

Festyn Osiedlowy 2023

Zapraszamy na Festyn Osiedlowy, już 23.09.2023 w godzinach 12-18. Poznajmy się!

festyn plakat 2023

Ponadnormatywna emisja hałasu w rejonie ulicy Polanowickiej

Rada Osiedla nie ustaje w interwencjach w temacie hałasu, którego doświadczają mieszkańcy ulicy Polanowickiej i ulic przyległych. Na jedną z kolejnych korespondencji (z uchwałą RO) dostaliśmy odpowiedź i zapewnienie o dalszych dzialaniach miasta. Publikujemy skany pism w sprawie  emisji hałasu od poruszających się ul. Żmigrodzką, Autostradową Obwodnicą Wrocławia oraz drogą ekspresową S5 pojazdów. 

144 - Petycja do prezydenta

Szanowni Państwo, zgodnie z zapowiedziami - petycja z podpisami mieszkańców, przeciwko zmniejszeniu liczby kursów autobusu 144 została złożona do Raddy Miejskiej i Kancelarii Prezydenta. Czekamy na odpowiedź.Publikujemy dokument w załączniku.

Równocześnie Radna Rady Miejskiej: Magdalena Razik-Trziszka złożyła interpelację i przesłała nam odpowiedź, którą otrzymała z departamentu Infrastruktury i Transportu. Departament ten stoi na stanowisku, że letni rozkład zostanie utrzymany do września.

Zachęcamy do zgłaszania uwag do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie:
Dyrektor Wydziału Pani Paulina Tyniec-Piszcz tel. 71 777 88 80; Kierownik Działu Pan Andrzej Tabaka tel. 71 777 75 11; Pan Marcin Wroński tel. 71 777 77 43

 

 

 

 

Strona 1 z 53

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Facebook

Galeria

  • Spotkanie z Panią Profesor, Alicją Chybicką
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
  • I Kongres Rad Osiedli
  • park na Poświętnem

Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota
ul. H.M. Kamieńskiego 190
51-124 Wrocław
533 234 545
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja Dostepności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony