Konsultacje koncepcji zagospodarowania terenu zieleni u zbiegu ulic Żmigrodzkiej i Pakosławskiej.

Rozpoczynamy konsultacje koncepcji zagospodarowania terenu zlokalizowanego na osiedlu Polanowice-Poświętne-Ligota. Znajduje się on w okolicy dużego centrum handlowego i ruchliwej ulicy Żmigrodzkiej. Od strony południowej i wschodniej otacza go gęsta zabudowa jednorodzinna oraz powstająca zabudowa wielorodzinna, a od północy graniczy z końcówką obwodnicy śródmiejskiej.

Miejsce wytchnienia od miejskiego zgiełku

Zielony teren na osiedlu Poświętne-Polanowice-Ligota o powierzchni około 5 hektarów będzie pierwszym rekreacyjnym terenem w okolicy. O jego powstanie zabiegała Rada Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota. Wychodząc naprzeciw tym staraniom, Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił pracowni projektowej PROMART przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu. Przewiduje ona podzielenie całego obszaru na dwie ogólne strefy: aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz strefę uspokojoną z ogrodami, polanami i łąkami kwietnymi. Na zielonym klinie zaproponowano miejsca do uprawiania sportu (m.in. boiska i siłownię plenerową), place zabaw, wybieg dla psów, a także plac do organizacji imprez plenerowych.

Co się już zdarzyło?

Na etapie prekonsultacji (w połowie kwietnia) odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego projektantka przedstawiła wstępną propozycję zagospodarowania terenu. Uczestnicy zgłosili swoje uwagi do koncepcji oraz zawnioskowali o dodatkowe elementy wyposażenia.

Co teraz?

Przygotowana koncepcja zagospodarowania zostanie omówiona podczas spaceru konsultacyjnego 29.05.2019 o godzinie 17:00. Uwagi można również zgłaszać przez elektroniczny formularz opinii aktywny w dniach 20.05–9.06.2019. W wyniku konsultacji otrzymamy ostateczną wersję opracowania.

Wybierz się na spacer konsultacyjny i wyraź swoją opinię w formularzu! To może być twój wkład w powstanie nowego parku na Poświętnem.

Wydarzenie FB

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Galeria

  • Spotkanie z Panią Profesor, Alicją Chybicką
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem
  • Spotkanie z Prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem
  • I Kongres Rad Osiedli
  • park na Poświętnem

Osiedle Polanowice-Poświętne-Ligota
ul. H.M. Kamieńskiego 190
51-124 Wrocław
533 234 545
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu