Kontrast

Spotkanie Radnych Osiedla Sołtysowice z Panem Prezydentem Wrocławia

Magdalena Gajewska

Dnia 15 maja 2019 odbyło się spotkanie Radnych Osiedla Sołtysowice z Panem Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

W spotkaniu brali także udział przedstawiciele Urzędu Miasta:
- Pani Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Elżbieta Urbanek,
- Pani Dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia Anna Sroczyńska,
- Pan Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Piotr Fokczyński,
- Pan Mirosław Strzelczyk z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego,
- Pan Dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej Sebastian Wolszczak.

Radę Miejską reprezentowała Pani Radna Magdalena Razik Trziszka.

Radę Osiedla reprezentowali:
- Magdalena Gajewska (Przewodnicząca Rady Osiedla)
- Artur Erd (Członek Zarządu Rady Osiedla)
- Piotr Wyborski (Skarbnik Zarządu Rady Osiedla)
- Łukasz Ziarkowski (Radny Osiedla)
- Tomasz Królicki (Radny Osiedla)

Przed spotkaniem, UM został przez nas zaopatrzony w 5-cio stronicową listę problemów i potrzeb osiedla.

Spotkanie zaczęliśmy od przedstawienia prezentacji z najważniejszymi problemami i potrzebami osiedla. Mówiliśmy o problemie korków, braku obwodnicy (tranzyt na osiedlu), przeprawie dwupoziomowej przez przejazd kolejowy przy al. Poprzecznej, a także o potrzebie remontu chodników w obrębie osiedla. Zgłaszaliśmy również potrzebę inwestycji drogowych i komunikacyjnych ze względu na duży rozrost osiedla.

Nie ma możliwości, by zakazać rozbudowy deweloperskiej, jednak Urzędnicy obiecują dołożenie wszelkich starań, by deweloperzy przyczynili się do poprawy komunikacyjnej osiedla.

Urzędnicy analizują także potrzeby drogowe i komunikacyjne osiedla przy tworzeniu Wieloletniego Planu Inwestycyjnego (najbardziej realne na ten moment jest przebudowanie skrzyżowania ul. Sołtysowickiej z al. Poprzeczną), jednak na ostateczne decyzje musimy poczekać do listopada.

Mamy także deklarację (o co wnioskowaliśmy), że osiedle jest objęte przy tworzeniu nowych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli uregulować wiele kwestii związanych z nowa zabudową powstającą na osiedlu.

Dodatkowo, zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy, wszystkie chodniki przy ul. Sołtysowickiej mają być wyremontowane, a także w najbliższych latach w obrębie ul. Sołtysowickiej i Redyckiej zostaną także dobudowane chodniki tam, gdzie ich nie ma (a powinny być).

Co więcej, obok planowanego żłobka przy ul. Sołtysowickiej powstanie także nowy park, do którego planujemy przenieść także Krzyż i Obelisk pamiątkowy po obozie pracy przymusowej Burgweide, który znajdował się na tym terenie (niebawem napiszemy więcej o tej sprawie).

Niestety, ze względu na ograniczony czas spotkania, mogliśmy omówić tylko największe problemy naszego osiedla, jednak dostarczyliśmy urzędnikom foldery zawierające wszystkie problemy i potrzeby osiedla.

Dziękujemy bardzo za merytoryczne spotkanie i pozostajemy w kontakcie! 

60803067 2340748209279936 8019203777041006592 n

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!

Magdalena Gajewska

wiekanoc2

Nowy plac zabaw na Sołtysowicach!

Magdalena Gajewska

Szanowni Państwo! 

Być może jeszcze w tym roku mieszkańcy Sołtysowic (w szczególności Ci najmłodsi) doczekają się nowego placu zabaw, który będzie zlokalizowany na naszym stadionie (ul. Sołtysowicka 68). 

Będzie to plac zabaw, który udało nam się wygrać w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018! 

Po kilku miesiącach ustaleń i tworzenia niezbędnej dokumentacji, Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie rozpisał przetarg na budowę placu, a więc szukamy wykonawcy! 

Szczegóły odnośnie przetargu w łączu: przetarg na plac zabaw (klik)

 

Zebranie Klubu Seniora!

Magdalena Gajewska

Najbliższe zebranie Klubu Seniora działającego przy Radzie Osiedla Sołtysowice, odbędzie się 24 kwiernia 2019 o godz. 17:30 przy ul. Przejazdowej 10/1a. Zapraszamy!

Rodzinny Festyn Osiedlowy - zapraszamy do współpracy!

Magdalena Gajewska

Szanowni Państwo!

Informujemy, że dnia 8 czerwca 2019 r. odbędzie się Rodzinny Festy Osiedlowy! Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do 15 maja 2019 r. poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy, podobnie jak w zeszłych latach lokalne, młode talenty Sołtysowic jak i te starsze :) (zespoły oraz solistów z różnych dziedzin) do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie głównej podczas naszego festynu! To świetna okazja, aby zaprezentować szerszej publiczności swój talent i pasję. W tej sprawie również prosimy o kontakt do końca kwietnia na e-mail podany wyżej.

Projekt "Przestrzeń Partycypacji Prospołecznej" na Sołtysowicach!

Magdalena Gajewska

Drodzy Mieszkańcy Sołtysowic!

Cały czas można wypełniać anonimową ankietę dotyczącą Naszego osiedla, która znajduje się w łączu: ankieta dla mieszkańców Sołtysowic (klik)

Dlaczego to takie ważne?
Wyniki ankiety posłużą w zdiagnozowaniu najważniejszych problemów, jak i mocnych stron Sołtysowic. Opinia mieszkańców zostanie udokumentowana w naukowy sposób, co da nam twardą bazę do stworzenia mierzalnego raportu złożonego z głosów mieszkańców. Pomoże nam to w dyskusjach na temat osiedla z Włodarzami miasta! 

Ankieta jest realizowana w ramach "Projekteu P. Przestrzeń Partycypacji PROspołecznej", przy współpracy z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej  z Zakładu Zagospodarowania Przestrzennego Uniwersytetu Wrocławskiego!

Ankiety można także wypełniać analogowo, wersje papierowe dostępne są:
- w przychodni przy ul. Sołtysowickiej 56
- w sklepie spożywczym "u Ani", przy ul. Redyckiej 43;
- w sklepie spożywczym "u Marysi" przy ul. Redyckiej 27;
- siedziba Rady Osiedla, ul. Przejazdowa 10/1a.

TWOJE OSIEDLE - TWOJA OPINIA!

plakat Sołtysowice ok

 

Strona 1 z 25

Galeria

Kalendarz

Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

Osiedle Sołtysowice
ul. Przejazdowa 10/1A
      51-168 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo otwarte dane  wbo.png  wtc

npp  mam4  urbancard premium

SIP2  cui logo