Sołtysowice

Szanowni Państwo!
 
Ruszyliśmy z akcją protestacyjno- informacyjną w celu nagłośnienia tragicznej sytuacji komunikacyjnej na Sołtysowicach! Mamy dość ignorowania naszych potrzeb i problemów!
 
Żądamy wdrożenia realnych działań, które poprawią sytuację na naszym osiedlu. Przede wszystkim domagamy się dokończenia północnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej - jest to jedyne kompleksowe rozwiązanie, które odciąży Sołtysowice z ruchu tranzytowego. Innym rozwiązaniem problemu zbyt często zamykanego przejazdu kolejowego przy al. Poprzecznej jest budowa tunelu bądź wiaduktu nad torami. Ponadto pilnie potrzebujemy przebudowy skrzyżowania Sołtysowicka/Poprzeczna oraz podłączenia osiedla do miejskiej sieci ścieżek rowerowych. Domagamy się również drogowego połączenia ul. Przejazdowej z al. Poprzeczną (np. ul. Kanonierską). Mamy dość ciągłych korków i spalin! Mamy dość budowania osiedli deweloperskich bez rozbudowy sieci ulic i ciągów komunikacyjnych!
 
Akcja ma również charakter informacyjny, aby jak najwięcej osób i przyszłych potencjalnych mieszkańców dowiedziało się o dramatycznej sytuacji drogowej na Sołtysowicach.
Planowaliśmy inną formę protestu, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną byliśmy zmuszeni zmienić formę protestu na elektroniczną.
 
Co zrobić żeby wziąć udział w akcji?
 • Wejdź w link i pobierz plik „pismo dla mieszkańców”: https://osiedle.wroc.pl/index.php/soltysowice-dokumenty
 • W pliku wpisz swoje imię, nazwisko i e-mail oraz aktualną datę,
 • Wyślij pismo protestacyjne na wskazane adresy e-mail osób i instytucji odpowiedzialnych za komunikację w mieście:
  • Departament Prezydenta Wrocławia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Departament Infrastruktury i Transportu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Rada Miejska Wrocławia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Na naszym profilu na Facebooku - Osiedle Sołtysowice - zaprezentowaliśmy film protestacyjno-informacyjny, który nagraliśmy 11.2019 r.- 02.2020 r.
Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli nam przy stworzeniu tego materiału. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć! 
W grupie siła, pokażmy, że jest to wielki problem wszystkich mieszkańców Sołtysowic!
127449339 122693156138729 2354922842984882011 n

127438519 801988537250028 8329658596542148915 n

fot. M.Gajewska

 
 

Osiedle Sołtysowice
ul. Przejazdowa 10/1A
      51-168 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP