logo wrocławia

Szanowni Państwo,
 
Niestety placówka naszej filii Miejskiej Bilbioteki Publicznej przy ul. Sołtysowickiej 48 została zamknięta na stałe (po tymczasowym zamknięciu od kilku miesięcy spowodowanym pandemią).
 
Jednakże działalność Filii nr 41 MBP nie została zlikwidowana - tylko zawieszona do czasu powstania nowej siedziby! Nowa siedziba biblioteki ma powstać w nowym budynku przy ul. Sołtysowickiej 9a mieszczącym żłobek i bibliotekę wraz z salą wielofunkcyjną dla mieszkańców. Nowa biblioteka będzie nowoczesna, przystosowana dla niepełnosprawnych, otwarta w pełnym wymiarze czasowym i przede wszystkim z kilkukrotnie bogatszym księgozbiorem (oczywiście książki ze starej biblioteki zostaną przeniesione, wraz z tymi zakupionymi przez Radę Osiedla).
 
Jak już informowaliśmy przetarg na budowę żłobka i nowej biblioteki został rozstrzygnięty, planowany termin oddania inwestycji do użytku to II połowa 2022 roku, a całkowity koszt inwestycji to 12 mln zł. 
 
Zwrotów wypożyczonych książek można dokonywać we wszystkich Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.
 
Coś się kończy, coś zaczyna. Biblioteka przy ul. Sołtysowickiej 48 służyła naszej społeczności lokalnej przez kilka dekad i towarzyszyła kilku pokoleniom Sołtysowiczan. W ostatnich latach mimo złego stanu technicznego i ograniczonego księgozbioru mieszkańcy chętnie korzystali z zasobów biblioteki. W naszych wspomnieniach pozostanie niepowtarzalny klimat sołtysowickiej biblioteki, w której czas „jakby stanął w miejscu” oraz niezwykle miłe, uczynne i poświęcone swojej pracy panie bibliotekarki. Otóż atmosfera wnętrza oraz przywiązanie społeczności do biblioteki przez wiele lat opóźniały nieuniknione zamknięcie tej placówki na tak długo jak to było możliwe, a działania mieszkańców, Rady Osiedla oraz dyrekcji MBP doprowadzą do przeniesienia filii do nowej, godnej siedziby na miarę XXI wieku. Dziś patrzymy z nadzieją, że w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z nowoczesnej siedziby i bogatego księgozbioru nowej sołtysowckiej biblioteki!
 
biblio1
biblio2
biblio3
fot. M.Gajewska
 

Galeria

Kalendarz

Październik 2021
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Osiedle Sołtysowice
ul. Przejazdowa 10/1A
      51-168 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony