Kontrast

Zapraszamy na potańcówkę w paku przy Sztabowej!

Choć do imprezy jeszcze trzy tygodnie, już dziś zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu "Historie nieoczywiste", podczas których - przy dobrej zabawie - będziemy przybliżali wszystkim chętnym mieszkańcom historię naszego Osiedla. Akcję inaugurujemy 29 lipca w parku przy ulicy Sztabowej 62-66 (popularny psi park), gdzie odbędzie się wieczorna potańcówka. Zabawę poprowadzi utytułowany wrocławski wodzirej - Wojciech Mach. Jako parkiet posłuży nam przedwojenna płyta taneczna - jedna z nielicznych dostrzegalnych pamiątek po dawnej świetności tego miejsca. Ale o tym szerzej opowiemy już podczas zabawy!

ZAPRASZAMY!

Saamorząd Osiedla Powstańców Śląskich

Wymiana piachu na psim wybiegu

Wspólne działania mieszkańców (petycja - czytaj więcej) oraz Zarządu (spotkania z urzędnikami, lobbing) i Rady (uchwała popierająca petycję) Osiedla przynoszą pierwsze skutki! Właśnie rozpoczęła się wymiana piasku na psim wybiegu w parku przy ul. Sztabowej 62-66. Przypomnijmy - odwiedzający to miejsce własciciele czworonogów alarmowali o fatalnym stanie sanitarnym piachu, który u wielu psów miał wywoływać kłopoty z oczami. Niezadowoleni z wykorzystanego materiału byli również okoliczni mieszkańcy - w suche, słoneczne, ale wietrzne dni znad wybiegu wzbijały się tumany kurzu. Toczące się prace powinny rozwiązać oba problemy. Nowy surowiec będzie najwyższej jakości - zastosowany zostanie tzw. piach rzeczny płukany o grubszej frakcji. Niebawem również na wybiegu pojawią się dwie nowe ławki, zaś pozostała część parku zostanie zaopatrzona w kosze na odpadki.

psi park piach przycięte

Czytaj więcej...

Sto ulic na stulecie - zgloś swoją okolicę do zazielenienia!

sto stulecie

Dwa miliony złotych wyda Urząd Miejski Wrocławia na realizację akcji zazieleniania ulic miasta. Inicjatorzy pomysłu zatytułowanego „100 ulic na 100-lecie niepodległości” chcą, by to mieszkańcy Wrocławia wskazali, gdzie ich zdaniem powinny zostać zasadzone drzewa i krzewy lub zasiana łąka kwietna. Do końca tego roku przy wskazanych przez wrocławian przynajmniej 100 ulicach zaczną pojawiać się drzewa, krzewy i łąki kwietne. Warunek jest jeden – zazielenią się jedynie działki gminne, ze szczególną preferencją ulic lokalnych i osiedlowych. 

Zasady udziału w programie są czytelne. Za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.wroclaw.pl/rozmawia na mapie Wrocławia należy wskazać ulicę, plac, skwer (ale już nie podwórko), w którym Zarząd Zieleni Miejskiej będzie mógł posadzić drzewo, krzew czy też posiać łąkę kwietną. Swoje lokalizacje można zgłaszać przez trzy tygodnie od 9 do 30 lipca.

Na mapie na stronie www.wroclaw.pl/rozmawia znajdą się lokalizacje zaproponowane przez mieszkańców. Propozycje muszą zawierać krótki opis miejsca (nazwa ulicy, odcinek do nasadzenia lub zasiania), rodzaj zieleni: drzewo, krzew lub łąka kwietna. Każde zgłoszenie należy potwierdzić kodem SMS.

Raport z konsultacji dotyczących poszerzenia strefy płatnego parkowania

parkowanie wroclaw 10

Na stronach miejskich można zapoznać się z raportem z konsultacji dotyczących poszerzenia strefy płatnego parkowania. Zachęcamy do lektury: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/porzadkujemy-parkowanie-raport-z-konsultacji

Ankieta dotycząca kompetencji samorządu osiedlowego

Czy decyzję o Twojej okolicy powinny być podejmowane na miejscu przez grono radnych osiedlowych składające się z Twoich sąsiadów, czy nadal z poziomu ratusza? Czy Rady Osiedli powinny decydować, jak będzie rozwijała się Twoja okolica? Czy to tu, najbliżej Ciebie powinny być realizowane drobne inwestycje (np. place zabaw, ławki, zieleńce) i remonty (np. chodników)?

Wypełnij ankietę! Miej na to wpływ!

Ankieta dostępna jest pod linkiem https://www.wroclaw.pl/rozmawia/wroclaw-rozmawia-o-osiedlach-ankieta. Badanie prowazone jest w ramach projektu konsultacyjnego "Wrocław rozmawia o Osiedlach", którego celem jest opracowanie założeń reformy ustroju Osiedlowego w naszym mieście. Szerzej o akcji na portalu Wrocław rozmawia oraz profilach facebookowych trzech NGO zaangażowanych w projekt:

Dziennikarze czekają na Wasze opinie o Osiedlu

 

wyborcza na osiedlach

W poniedziałek, 28 maja, będzie na Was czekać dziennikarka Marta Rosa. Dyżur reporterski w godzinach 15-19 odbędzie się na popularnym Rondzie - Placu Powstańców Śląskich – w okolicach przystanku Rondo w stronę centrum, na przedłużeniu ul. Kamiennej.

Dziennikarka chętnie wysłucha, jak się Wam żyje w tej części miasta, co Wam się podoba, a co przeszkadza. Zachęcamy do rozmowy, dzielenia się z przemyśleniami, opowiedzenia o swoich sprawach. Relacja zostanie opublikowana w piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” i na wroclaw.wyborcza.pl.

 

 

Strona 1 z 24

Kalendarz

Lipiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbliższe wydarzenia

czwartek 19 lipiec, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
środa 25 lipiec, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 26 lipiec, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
niedziela 29 lipiec, 18:00 - 22:00
Wieczorna Potańcówka!
środa 1 sierpień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 2 sierpień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
środa 8 sierpień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 9 sierpień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych
środa 15 sierpień, 10:00 - 12:00
dużur radnych
czwartek 16 sierpień, 17:00 - 19:00
dyżur radnych

cui

Samorząd Osiedla Powstańców Śląskich:
Zarząd Osiedla oraz Rada Osiedla
ul. Gajowicka 96A
53-422 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.