logo wrocławia

PKP IWINY
© zdjęcie poglądowe
 
Rok później niż planowano będzie uruchomiony przystanek kolejowy Iwiny między ul. Vivaldiego, a przedłużeniem Strawińskiego. Powodem są problemy w przetargiem na drogi dojazdowe. Obecnie podawana data to czerwiec 2021 roku.

 

Przystanek Iwiny na linii kolejowej z Wrocławia do Międzylesia powstanie między ulicą Vivaldiego, a przedłużeniem ul. Strawińskiego. Pierwotnie miał działać już w czerwcu tego roku.  Data uruchomienia została jednak przesunięta o rok.

Przystanek buduje PKP i gmina Siechnice. Kolejarzom udało się wyłonić wykonawcę samego przystanku, ale niepowodzeniem zakończyły się przetargi, które w zeszłym roku ogłaszała gmina  Siechnice (dotyczyły one wybudowanie drogi dojazdowej i parkingu). Składane oferty były droższe od tego ile Siechnice chciały za tę inwestycję zapłacić. Trzeci przetarg ma zostać rozstrzygnięty pod koniec stycznia.

Przystanek Iwiny będzie miał dwa perony po 150 m długości i 3,5 m szerokości. Będzie można dostać się na nie przejściem podziemnym pod torami. Zostaną też wybudowane windy. Same perony będą oświetlone, staną na nich ławki, wiaty, tablice i gabloty informacyjne. Nowa stacja będzie kosztowała prawie 9 mln zł.

Pasażerowie jadący z i do Jagodno, po uruchomieniu przystanku będą mogli korzystać z biletów zakodowanych na Urbancard oraz biletów jednorazowych dłuższych niż 24 godziny. Odpowiednie porozumienie w tej sprawie podpislai kolejarze z władzami Wrocławia pod koniec ubiegłęgo roku.

Kalendarz

Grudzień 2021
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Osiedle Jagodno
ul. Jagodzińska 15
52-129 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony