pawlowice

wyprawka cz1

© WCRS

Wyprawka Wrocławska to pakiet powitalny dla dzieci urodzonych we Wrocławiu. Jeśli Twoje dziecko nie ukończyło 9-ego miesiąca życia i nie odebrałeś Wyprawki Wrocławskiej w USC - pracownik fundacji dostarczy ją za darmo.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w 2018 roku wprowadził w naszym mieście projekt Wyprawki Wrocławskiej. Miasto Wrocław zainspirowane skandynawską ideą witania dzieci na świecie, przygotowało pakiet powitalny, który otrzymują rodzice lub opiekunowie prawni dzieci urodzonych od 1 stycznia 2019 roku. Fundacja PRESTO kompletuje i dostarcza Wyprawki najmłodszym obywatelom Wrocławia. Zadanie jest realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, które nadzoruje zadanie i promuje Wyprawkę Wrocławską.  W skład Wyprawki wchodzą m.in.: list Prezydenta Miasta Wrocławia, Wrocławski Informator Rodzinny, książka dla dziecka, zabawka, kocyk, body oraz inne materiały promujące Wrocław, a jej motywem przewodnim jest wrocławski krasnal.

Wyprawkę można odebrać osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego przy okazji odbioru odpisu aktu urodzenia dziecka. W trakcie pandemii wiele osób wybiera szybką rejestrację dziecka przez stronę internetową w systemie ePUAP, tracąc tym samym szansę na odbiór upominku.  

 

Fundacja PRESTO oferuje wygodną dostawę Wyprawki Wrocławskiej do domu dla mieszkańców Wrocławia, którzy nie odebrali jej wcześniej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Aby otrzymać wyprawkę wystarczy wypełnić wniosek on-line dostępny pod adresem: https://wyprawka.fundacjapresto.pl/wniosek-online-dla-rodzicow/ .

Wyprawkę może odebrać rodzic lub opiekun prawny dziecka do ukończenia przez dziecko 9-go miesiąca życia. Pracownik Fundacji PRESTO bezpłatnie dowozi wyprawki na terenie Wrocławia. Osoby, które mieszkają poza Wrocławiem, mogą odebrać "Wyprawkę Wrocławską" w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w każdy czwartek w godzinach od 10:00 do 13:00.

               

W ramach zadania "Wyprawka Wrocławska 2021-2022" Fundacja PRESTO zaprasza również rodziców na bezpłatne konsultacje z psychologiem. Mamy świadomość, że pierwszym okresie życia dziecka rodzice bywają zagubieni a w obecnym, pandemicznym czasie dostęp do specjalistów bywa utrudniony. Fundacja PRESTO, przy wsparciu Miasta Wrocław oraz we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, stara się wzmacniać rodziców w przygodzie zwanej rodzicielstwem.

Link do regulaminu "Wyprawki Wrocławskiej" - Regulamin akcji Wyprawka Wrocławska .

wyprawka cz2

Osiedle Jagodno
ul. Jagodzińska 15
     52-129 Wrocław
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP