logo wrocławia

Wymyślamy nazwę ronda przy ul. Skarbowców

Rondo przy skrzyżowaniu ulic Skarbowców i Mglistej oficjalnie nie nosi żadnego imienia. Chcemy zawnioskować do Urzędu Miejskiego o nadanie mu nazwy, ale najpierw pytamy Was o zdanie!

Zgodnie z kwietniową uchwałą Rady Osiedla przeprowadzamy konsultacje społeczne. Najpierw zbieramy propozycje nazw, a później będziemy prosili mieszkańców o wybór najlepszego spośród najciekawszych pomysłów.

Propozycje nazw prosimy przesyłać do 18 czerwca br. pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z tematem wiadomości „Konsultacje - rondo”) lub stacjonarnie wrzucać do skrzynki pocztowej przy Radzie Osiedla na ul. Wiosennej 14.

Rondo Skarbowców

Dzień dziecka

W niedzielę 4 czerwca dzieciaki przejmują ogród przy Wiosennej!

Tym razem pobudzicie swoją kreatywność, przygotowując bransoletki czy breloczki z włóczek, suszonych roślin i drewnianych koralików. Trochę ruchu będzie można zaznać przy zabawach podwórkowych takich jak skanie w gumę, na skakance czy hula-hop. Szare komórki natomiast rozruszacie przy rodzinnych grach planszowych. Na pokrycie kolorowymi malunkami kredą czeka też ogrodowy chodnik!

Wszystko oczywiście bezpłatnie w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze zacisznego ogrodu przy Wiosennej 14. Zapraszamy!

dzień dziecka

Napisy na grafice: Dzień Dziecka w trawie, 4 czerwca 11:00, zrób własne eko bransoletki, breloczki i naszyjniki, zagraj w gry planszowe i podwórkowe; Krzycki Ogród Spotkań wiosennie

Pchli Targ

Czas na pierwszy PCHLI TARG przy Radzie Osiedla Krzyki-Partynice!

7 maja zapraszamy do ogrodu przy ul. Wiosennej 14 na osiedlowy kiermasz i sąsiedzką wymianę rzeczy. To świetna okazja, by zabrać się za wiosenne porządki i sprzedać lub przekazać dalej przedmioty, które nie są nam już potrzebne, a ciągle mogą dobrze służyć innym.

Wystawić można przeróżne rzeczy, zgodnie z duchem klasycznych wyprzedaży garażowych i najlepszych wrocławskich targowisk. PCHLI TARG przyjmie wszystko: przeczytane książki, bibeloty i szpargały, rękodzieło (tak, jeśli jesteś twórcą, pokaż się sąsiadom!), kolekcje ceramicznych słoni, rośliny doniczkowe, ubrania, zabawki itd. Zajrzyj do piwnicy, zajrzyj na strych i przekonaj się, czy nie zalegają tam skarby, które mogłyby dostać drugie życie.

👉 Jeśli chcesz wziąć udział jako wystawca w PCHLIM TARGU, napisz do nas i zarezerwuj miejsce: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w ogrodzie Rady Osiedla Krzyki-Partynice!

pchli targ

PCHLI TARG
7 maja 2023
11:00 - 14:00
ul. Wiosenna 14, ogród Rady Osiedla Krzyki-Partynice

 

 

 

 

Wypad z osiedla. Wycieczka przyrodnicza na Stawy Krośnickie

Zacznijmy majówkę sąsiedzką wycieczką na łono natury.

Na wspólny wyjazd zapraszamy w sobotę 29 kwietnia. Razem z Małgorzatą Piszczek, przyrodniczką, architektką krajobrazu, edukatorką w zakresie adaptacji miast do zmian klimatu i radną naszego osiedla, udamy się na wyprawę wokół Stawów Krośnickich w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy i obszarze Natura 2000. Przejdziemy ok. 10 km, poznając okoliczną roślinność i ptactwo, a po spacerze odpoczniemy przy ognisku i posiłku zapewnionym przez Radę Osiedla Krzyki-Partynice.

Odjazd:
Wyjeżdżamy z dworca Wrocław Główny o 09:03 pociągiem Kolei Dolnośląskich nr 69791 w kierunku Milicza. Zbiórka pod zegarem w holu głównym dworca o godz. 8:45.

Powrót:
Wracamy pociągiem Kolei Dolnośląskich z dworca w Krośnicach o godz. 16:59. Do Wrocławia dojedziemy na 17:56.

Koszt:
Udział w wycieczce jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt przejazdów pociągami (bilet normalny w jedną stronę kosztuje 22 zł). Jedzenie na ognisko zapewniają organizatorzy.

Na wyjazd nie obowiązują zapisy. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/973578380321638?ref=newsfeed

 

wypad z osiedla

 

Krzycki Ogród Spotkań - cykl warsztatów

Pod koniec kwietnia startujemy z cyklem bezpłatnych warsztatów w ogrodzie Rady Osiedla Krzyki-Partynice (ul. Wiosenna 14). Przed nami seria spotkań na świeżym powietrzu, w cieniu starych drzew i wśród kwitnących lilaków. 

Program spotkań:
🌳 22.04 (sobota), godz. 11:00 - PORANEK Z ROŚLINAMI 
zrób podłoże, sadzonki, posadź i dowiedz się więcej o roślinach na twoim parapecie (obowiązują zapisy w formularzu: https://forms.gle/3svajgpjfxrmcfo89, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub stacjonarnie w bibliotece przy ul. Jesiennej 22)
🌳 7.05 (niedziela), godz. 11:00 - PCHLI TARG
opróżnij swój garaż i piwnicę lub podziel się swoją twórczością
🌳 20.05 (sobota), godz. 11:00 - OGRODOWE MAJSTERKOWANIE
zbuduj osiedlową budkę do wymiany książek i schronienie dla owadów
🌳 4.06 (niedziela), godz. 11:00 - DZIEŃ DZIECKA NA TRAWIE
zagraj w gry planszowe i zręcznościowe, weź udział w zajęciach z wykorzystaniem materiałów naturalnych 

Wydarzenie organizowane przez Radę Osiedla Krzyki-Partynice w partnerstwie z filią nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Finansowanie ze środków Osiedla Krzyki-Partynice wyodrębnionych w budżecie Gminy Wrocław.

 

Krzycki Ogród Spotkań

Pozamiatane! Wiosenne porządki na Osiedlu (15.04.2023)

Podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy do wspólnych wiosennych porządków na Osiedlu. Tym razem proponujemy nietypowy scenariusz — zamiast wyznaczać jeden teren do sprzątania, chcemy zachęcić Sąsiadki i Sąsiadów do zajęcia się swoją najbliższą okolicą. Zamiast sprzątać jedną grupą w jednym miejscu, podzielimy się na mniejsze zespoły, które będą działać tam, gdzie uważają za stosowne. 

Kiedy sprzątamy?
Grupy sprzątają osobno, ale wszyscy robimy to w tym samym czasie — (zmiana terminu z powodu pogody!) 15 kwietnia od godz. 11:00.

Jak Rada Osiedla Krzyki-Partynice wspiera akcję?
Rada Osiedla zapewnia worki i rękawice do sprzątania oraz kontaktuje się z Ekosystemem w sprawie odbioru zebranych śmieci.

Jak zgłosić swój zespół do akcji?
Jeśli chcesz koordynować lokalne sprzątanie, wystarczy, że zbierzesz najbliższych sąsiadów i poinformujesz nas mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) o Waszym zapotrzebowaniu na worki i rękawice oraz wskażesz miejsce, z którego Ekosystem odbierze zebrane śmieci (pinezka Google).

Zgłoszone miejsca zbiórek (15 kwietnia, 11:00):

1. Róg ul. Róży Wiatrów i ul. Zefirowej:  https://maps.app.goo.gl/urAZ4FUapvnZeFYt9

2. Ul. Agrestowa - po południowej stronie przejścia kolejowego: https://goo.gl/maps/958pn9UQbzVA5UcF9

3. Teren zieleni  między ul. Maczka i ul. Zwycięską: https://maps.app.goo.gl/TJARWHWiRLhyFw8d9 

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na Facebooku Rady Osiedla.

 
 
Pozamiatane
 Tekst na grafice: Pozamiatane! Robimy porządki na osiedlu.

Strona 1 z 5

Kalendarz

Czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najbliższe wydarzenia

środa 14 czerwiec, 18:00 -
Nordic walking z trenerką
środa 21 czerwiec, 18:00 -
Nordic walking z trenerką
środa 28 czerwiec, 18:00 -
Nordic walking z trenerką

Facebook

 

Osiedle Krzyki-Partynice
ul. Wiosenna 14
54-017 Wrocław
tel. 514 099 539 - czynny w czwartki od 16:00 do 18:00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony