pawlowice

  • Park_Kleciński.png
  • slider_krzyki_partynice.png

Nasze Osiedle wkrótce wzbogaci się o dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, czyli akty prawne stanowiące, jakie ma być przeznaczenie i sposób zagospodarowania terenów na danym obszarze.

O przystąpieniu do sporządzania planów miejscowych zadecydowała rada miejska, jednak było to poprzedzone naszą uchwałą w tej sprawie, a przede wszystkim oddolnym, intensywnym działaniem mieszkańców ulicy Letniej, którzy nie godzili się na powstanie przeskalowanych, niszczących zabytkowy układ urbanistyczny obiektów w naszej okolicy. Ogromne gratulacje i podziękowania dla tej grupy i wszystkich sojuszników!

Jednocześnie w ramach poszerzonej partycypacji Rad Osiedli prowadzonej przez Wydział Planowania Przestrzennego uchwaliliśmy zgłoszenie propozycji funkcjonalno-przestrzennych dla planów (uchwała: http://bitly.pl/HMn5X). W naszych rekomendacjach położyliśmy nacisk na kubaturę budynków powstających na tych obszarach w przyszłości (maksymalnie 40% działki jako teren zabudowany, trzy kondygnacje, zachowanie linii zabudowy), troskę o zieleń (ochronę alei, terenów zieleni rekreacyjnej czy zieleni ogrodowej), dziedzictwo materialne (ochrona obiektów zabytkowych i dobra kultury współczesnej), estetykę i bezpieczeństwo (zakaz reklam LED, wielkopowierzchniowych).

 

plany miejscowe

Osiedle Krzyki-Partynice
ul. Wiosenna 14
54-017 Wrocław
tel. 514 099 539 - czynny w czwartki od 16:00 do 18:00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP