pawlowice

  • Park_Kleciński.png
  • slider_krzyki_partynice.png

Tak (w dużym graficznym uproszczeniu) już niedługo prawdopodobnie będzie wyglądał teren po dawnym schronie przy ul. Skarbowców!
Realizując projekt Funduszu Osiedlowego zgłoszony przez Radę Osiedla poprzedniej kadencji, Zarząd Inwestycji Miejskiej ogłosił ponowny przetarg na realizację prac w terenie. Tym razem są zapytania, a więc jest i zainteresowanie oferentów. Dzięki pracy radnych obecnej kadencji do dokumentacji projektowej udało się wnieść poprawki zwiększające liczbę ławek, ograniczające liczbę ścieżek na tak niewielkim terenie czy zaproponować tekst na tablicach informacyjnych. Będziemy chcieli uczestniczyć w pracach nad projektem w trakcie jego realizacji, mamy jeszcze kilka drobnych uwag.
Teren w zamierzeniu ma pokazywać bogatą historię miejsca, ale być też obserwatorium przyrody, która przez naturalną sukcesję w najróżniejszych formach zagościła przy schronie. Na terenie możemy spodziewać się pojawienia naturalnego placu zabaw z pochylniami, kłodami czy pajęczą siecią, nowych drzew i bylin, osiedlowego kompostownika oraz bezpiecznej trasy po trwałej ruinie schronu, a wszystko ze znikomą ingerencją w istniejącą przyrodę, zwłaszcza w drzewostan.
Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia pomysłów do kolejnej edycji Funduszu Osiedlowego na naszym osiedlu!

Obserwatorium przyrody1

obserwatorium przyrody 2

obserwatorium przyrody 3

obserwatorium przyrody 4


Wizualizacje: Zarząd Inwestycji Miejskich

Osiedle Krzyki-Partynice
ul. Wiosenna 14
54-017 Wrocław
tel. 514 099 539 - czynny w czwartki od 16:00 do 18:00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP