ikona powrotu do strony głównej osiedli

Podsumowanie konsultacji Funduszu Osiedlowego dla Lipy Piotrowskie na lata 2020-2021

Grzegorz Cieślik

Podsumowanie konsultacji Funduszu Osiedlowego
dla Lipy Piotrowskie na lata 2020-2021

Szanowni Państwo, za nami konsultacje Funduszu Osiedlowego na lata 2020-2021. Wzięło w nich udział ponad pół tysiąca mieszkańców Lipy Piotrowskiej - 509 osób wypełniło ankietę, a 12 osób uczestniczyło w spotkaniu konsultacyjnym. Podobnie, jak w WBO, bardziej aktywne okazały się panie - aż 57,2% respondentów to kobiety.

ankieta1

Najwięcej ankiet wypełnili mieszkańcy ul. Waniliowej, Czarnuszkowej i Bazyliowej Wszystkim uczestnikom konsultacji bardzo dziękujemy!

ankieta2

Państwa odpowiedzi i propozycje są dla nas cenną informacją o potrzebach społeczności Lipy Piotrowskiej, chociaż wiele propozycji nie może być rozpatrywanych jako wnioski do Funduszu Osiedlowego. Należą do nich m.in. projekty miękkie (nieinwestycyjne), projekty, których koszty realizacji są większe niż budżet osiedla, zakres terytorialny wykracza poza obszar osiedla, nie odnoszą się w całości albo w części do lokalizacji na gruncie miejskim, będą zrealizowane w ramach wygranych projektów WBO lub przez deweloperów na mocy umów zawartych na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

Wszystkie wnioski zaproponowane przez RO zostały pozytywnie zaopiniowane i ocenione jako bardzo ważne lub ważne przez większość respondentów.

ankieta3

ankieta4

ankieta5

87 mieszkańców zgłosiło w sumie 147 własnych pomysłów na wydatkowanie Funduszu Osiedlowego, wiele z nich powtarzało się. Najwięcej dotyczyło zieleni, np. utworzenia parku lub parków kieszonkowych - niestety nie mamy obecnie żadnej działki miejskiej na osiedlu, na której mógłby powstać park. Są nawet problemy, aby na niektórych ulicach posadzić drzewa z powodu położenia sieci lub wykopania rowu odwadniającego. Budowa ulic wykracza poza możliwości budżetowe FO (w sumie ok. 460 tys. zł), a budowa hali sportowej czy domu kultury jest wykluczona nie tylko ze względu na koszty, ale także brak miejskiego gruntu. Paczkomaty, bankomaty czy duże sklepy prywatnych sieci nie należą do kategorii inwestycji miejskich. Trasy rowerowe oraz ciągi piesze prowadzące do wałów przeciwpowodziowych nie byłyby położone w granicach naszego osiedla, a nawet miasta. Podjazd dla wózków przy wejściu do biblioteki powinien być już zrealizowany na inny wniosek Rady Osiedla z 2017 r., a oświetlenie terenu rekreacyjnego z boiskami w ramach WBO 2019. Bardzo ciekawa propozycja: "Zagospodarowanie zgodnie z MPZP alei pieszo-rowerowej na granicy os. Cynamonowego I Lawendowego (działki nr AR_3, 21 + AR_3, 7)" - tu niestety na przeszkodzie stoi aktualnie brak wyodrębnienia działek miejskich na sporym fragmencie - na całej długości tylko wąski pas gruntu z rowem melioracyjnym należy do Gminy Wrocław. Podobna sytuacja występuje na ul. Kminkowej w pasie chodnika.

Wnioski zgłoszone przez Państwa będą przeanalizowane przez radnych osiedlowych i, zgodnie z zasadami FO, decyzję o wyborze wniosków inwestycyjnych do zgłoszenia w ramach Funduszu Osiedlowego podejmie Rada Osiedla w drodze uchwał.

Notatka podsumowująca konsultacje, formularz ankiety i jej wyniki ze wszystkimi propozycjami mieszkańców są dostępne na naszej stronie w dziale: Dokumenty.

 


Zaproszenie na Wernisaż i spotkanie Poetycko-Muzyczne

Grzegorz Cieślik

Rada Osiedla Lipa Piotrowska zaprasza

zaproszenie

Zaproszenie do udziału w ankiecie - Aktywny Wrocław

Grzegorz Cieślik

Buduj z nami #AktywnyWroclaw!

Zachęcamy do oddania głosu w ważnej sprawie: https://aktywnywroclaw.webankieta.pl

Codzienny tryb życia mieszkańców sprawia, że coraz mniej czasu spędzamy w ruchu. W trosce o zdrowie i przyszłość mieszkańców nasze miasto podjęło działania, których celem jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu i aktywności fizycznej. Aktualnie realizowany jest etap diagnozy sportu i rekreacji, za który odpowiada @V4Sport.Fundacja. 

 

2019 10 28 11 28 08 Window

Konsultacje Funduszu Osiedlowego Lipy Piotrowskiej - ankieta

Grzegorz Cieślik

Konsultacje Funduszu Osiedlowego Lipy Piotrowskiej - ankieta

Udostępniamy Państwu link do ankiety dla mieszkańców osiedla Lipa Piotrowska dotyczącej propozycji do Funduszu Osiedlowego:
https://forms.gle/r1EqWzMfJYfguUcM6

Konsultacje osiedlowe trwają do 10 listopada.

Więcej informacji na temat konsultacji na Lipie Piotrowskiej
https://www.wroclaw.pl/rozmawia/konsultacje-funduszu-osiedlowego-lipa-piotrowska

z

Grzegorz Cieślik
Czytaj więcej...

FUNDUSZ OSIEDLOWY dla Lipy Piotrowskiej na lata 2020-2021 Konsultacje Społeczne

Grzegorz Cieślik

RO logo

FUNDUSZ OSIEDLOWY..

..dla Lipy Piotrowskiej na lata 2020-2021..

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Rada Osiedla Lipa Piotrowska ogłasza konsultacje społeczne dotyczące wniosków do Funduszu Osiedlowego. Możecie Państwo mieć wpływ na wydatkowanie 465 530 zł na inwestycje na Lipie Piotrowskiej.

Konsultacje odbędą się w terminie od 21 października do 10 listopada 2019 r.

W ramach konsultacji przeprowadzona będzie ankieta oraz spotkanie konsultacyjne.

Ankieta będzie dostępna w Internecie na stronie osiedla i profilu facebookowym:

https://osiedle.wroc.pl/index.php/lipa-piotrowska

https://facebook.com/OsiedleLipaPiotrowska

ponadto w wersji papierowej - w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Tymiankowej 3. Wszystkie osoby posiadające dostęp do Internetu zachęcamy do wypełnienia ankiety online.

 

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 4 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Tymiankowej 3.

 

Zapraszamy Mieszkańców Lipy Piotrowskiej do udziału
w konsultacjach!

FUNDUSZ OSIEDLOWY dla Lipy Piotrowskiej na lata 2020-2021 - Informacje Ogólne

Grzegorz Cieślik

RO logo

FUNDUSZ OSIEDLOWY..

..dla Lipy Piotrowskiej na lata 2020-2021..

INFORMACJE OGÓLNE

 

Fundusz Osiedlowy, uruchomiony w tym roku decyzją Prezydenta Wrocławia na wniosek radnych osiedlowych, daje możliwość Radom Osiedli zgłaszania wniosków inwestycyjnych w ramach kwoty przyznanej danemu osiedlu. W skali całego miasta Fundusz Osiedlowy na lata 2020-2021 wynosi 40 mln zł. Kwoty przyznane poszczególnym osiedlom wynikają z algorytmu – 40% podzielono po równo na wszystkie osiedla, pozostałe 60% wg liczby mieszkań i powierzchni danego osiedla.

Lipie Piotrowskiej przyznano w ramach Funduszu Osiedlowego kwotę 465 530 zł.

Zgodnie z zasadami FO, decyzję o wyborze wniosków inwestycyjnych podejmują radni osiedlowi w drodze uchwał. Przed ich podjęciem Rada Osiedla Lipa Piotrowska przeprowadzi konsultacje społeczne z mieszkańcami. W ramach konsultacji mieszkańcy zaopiniują wnioski inwestycyjne przedstawione przez Radę Osiedla oraz będą mieć możliwość zaproponowania własnych pomysłów na inwestycje osiedlowe.

Wnioski zgłoszone przez Radę Osiedla do Urzędu Miejskiego Wrocławia będą podlegać weryfikacji na podobnych zasadach, jak projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji na temat zasad Funduszu Osiedlowego, algorytmu podziału oraz kwot przyznanych poszczególnym osiedlom można znaleźć na stronie:

https://www.wroclaw.pl/rozmawia/fundusz-osiedlowy

 

Strona 1 z 8

Kalendarz

Grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu