pawlowice

Deklaracja dostępności Osiedle Lipa Piotrowska

Rada Osiedla Lipa Piotrowska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej lipa-piotrowska.osiedle.wroc.pl.

Data publikacji strony internetowej:

Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

 • brak części opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków,
 • istnieją nieuporządkowane listy,
 • część dokumentów PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.)
 • część artykułów zawiera błędy w warstwie tekstowej ( brak informacji o rodzju otwieranych lub pobieranych dokumentów)
 • częć artykułów nie zawiera treści tylko wklejony skan dokumentu bez odnośnika do pobrania
 • niektóre funkcjonalności posiadają drobne błędy programistyczne, na obecną chwilę, niemożliwe do poprawy bez zewnętrznej ingerencji programistycznej

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia:

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Anna Rymaszewska-Dybała.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 71 77 24 900

Każdy ma prawo:

 • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

 • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
 • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
 • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Adres: pl. Dominikański 6,
50-159 Wrocław

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 71 77 24 900

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedziba Rady Osiedla Lipa Piotrowska przy Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Adres: ul. Tymiankowa 3, 51-180 Wrocław

Dojazd i komunikacja: autobus linii nr: 105, do ul. Pełczyńskiej przystanek Lipa Piotrowska słupek: 23509. Dodatkowo autobus linii 111,143 do ul. Cynamonowej przystanek Tymiankowa słupek: 23565/23566 trzeba przekroczyć jezdnię. Trzeba przekroczyć jezdnię. Występują przeszkody typu: nierówny chodnik, wysoki krawężnik, źle zaparkowane auta.

Parking: brak.

Wejście główne: wejście z ulicy przez furtkę o szerokości 90 cm natomiast wejście główne (od frontu) do budynku drzwiami drewnianymi jednoskrzydłowymi otwieranymi na zewnątrz na lewą stronę o szerokości 90 cm do przedsionka o długości 105 cm. Następnie z przedsionka drzwiami jednoskrzydłowymi otwieranymi na zewnątrz na lewą stronę o szerokości 90 cm do holu. Wejście do pomieszczenia Rady Osiedla z klatki schodowej drzwiami metalowymi jednoskrzydłowymi  p.poż o szerokości 90 cm otwieranymi na zewnątrz na lewą stronę. Na tym samym poziomie znajduje się siedziba Klubu Seniora wejście drzwiami p.poż.  o szerokości 90 cm otwieranymi do wewnątrz na prawą stronę. Dodatkowe wejście do KS prowadzi od podwórza z poziomu chodnika (występuje podest) do ganku z którego do holu prowadzą drzwi jednoskrzydłowe metalowe szerokie na 90 cm otwierane na prawą stronę na zewnątrz. Z holu prowadzą kolejne drzwi o szerokości 90 cm otwierane do wewnątrz na lewą stronę (występuje różnica poziomów-2 stopnie w górę) do klatki schodowej z której do wejścia do KS prowadzą proste, drewniane schody 18 stopni z poręczą po prawej stronie.

Możliwość wejścia z psem przewodnikiem.

Winda: brak.

Schody zewnętrzne: schody proste, 2 kamienne stopnie poręcze po obu stronach.

Schody wewnętrzne (wejście od frontu): proste, 20 drewnianych stopni. Poręcz po lewej stronie.

Schody wewnętrzne (wejście od podwórza): proste, 18 drewnianych stopni. Poręcz po prawej stronie.

Toalety: brak.

Pomieszczenia: Klub Seniora, Rada Osiedla na jednym poziomie I piętro, występują bariery typu: różnica poziomu- 2 schodki w dół do aneksu kuchennego. Świetlica (wejście od podwórza) poziom parter.

Udogodnienia

 • Domyśle skróty klawiszowe przeglądarek internetowych
 • Przełącznik kontrastowy
adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP