logo wrocławia

Podsumowanie konsultacji Funduszu Osiedlowego
dla Lipy Piotrowskie na lata 2020-2021

Szanowni Państwo, za nami konsultacje Funduszu Osiedlowego na lata 2020-2021. Wzięło w nich udział ponad pół tysiąca mieszkańców Lipy Piotrowskiej - 509 osób wypełniło ankietę, a 12 osób uczestniczyło w spotkaniu konsultacyjnym. Podobnie, jak w WBO, bardziej aktywne okazały się panie - aż 57,2% respondentów to kobiety.

ankieta1

Najwięcej ankiet wypełnili mieszkańcy ul. Waniliowej, Czarnuszkowej i Bazyliowej Wszystkim uczestnikom konsultacji bardzo dziękujemy!

ankieta2

Państwa odpowiedzi i propozycje są dla nas cenną informacją o potrzebach społeczności Lipy Piotrowskiej, chociaż wiele propozycji nie może być rozpatrywanych jako wnioski do Funduszu Osiedlowego. Należą do nich m.in. projekty miękkie (nieinwestycyjne), projekty, których koszty realizacji są większe niż budżet osiedla, zakres terytorialny wykracza poza obszar osiedla, nie odnoszą się w całości albo w części do lokalizacji na gruncie miejskim, będą zrealizowane w ramach wygranych projektów WBO lub przez deweloperów na mocy umów zawartych na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

Wszystkie wnioski zaproponowane przez RO zostały pozytywnie zaopiniowane i ocenione jako bardzo ważne lub ważne przez większość respondentów.

ankieta3

ankieta4

ankieta5

87 mieszkańców zgłosiło w sumie 147 własnych pomysłów na wydatkowanie Funduszu Osiedlowego, wiele z nich powtarzało się. Najwięcej dotyczyło zieleni, np. utworzenia parku lub parków kieszonkowych - niestety nie mamy obecnie żadnej działki miejskiej na osiedlu, na której mógłby powstać park. Są nawet problemy, aby na niektórych ulicach posadzić drzewa z powodu położenia sieci lub wykopania rowu odwadniającego. Budowa ulic wykracza poza możliwości budżetowe FO (w sumie ok. 460 tys. zł), a budowa hali sportowej czy domu kultury jest wykluczona nie tylko ze względu na koszty, ale także brak miejskiego gruntu. Paczkomaty, bankomaty czy duże sklepy prywatnych sieci nie należą do kategorii inwestycji miejskich. Trasy rowerowe oraz ciągi piesze prowadzące do wałów przeciwpowodziowych nie byłyby położone w granicach naszego osiedla, a nawet miasta. Podjazd dla wózków przy wejściu do biblioteki powinien być już zrealizowany na inny wniosek Rady Osiedla z 2017 r., a oświetlenie terenu rekreacyjnego z boiskami w ramach WBO 2019. Bardzo ciekawa propozycja: "Zagospodarowanie zgodnie z MPZP alei pieszo-rowerowej na granicy os. Cynamonowego I Lawendowego (działki nr AR_3, 21 + AR_3, 7)" - tu niestety na przeszkodzie stoi aktualnie brak wyodrębnienia działek miejskich na sporym fragmencie - na całej długości tylko wąski pas gruntu z rowem melioracyjnym należy do Gminy Wrocław. Podobna sytuacja występuje na ul. Kminkowej w pasie chodnika.

Wnioski zgłoszone przez Państwa będą przeanalizowane przez radnych osiedlowych i, zgodnie z zasadami FO, decyzję o wyborze wniosków inwestycyjnych do zgłoszenia w ramach Funduszu Osiedlowego podejmie Rada Osiedla w drodze uchwał.

Notatka podsumowująca konsultacje, formularz ankiety i jej wyniki ze wszystkimi propozycjami mieszkańców są dostępne na naszej stronie w dziale: Dokumenty.

 

Kalendarz

Wrzesień 2020
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony