logo wrocławia

Specjalny punkt tylko dla nastoletnich pacjentów, bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalności, nagrody i niespodzianki dla zaszczepionych – tak Wrocław zaprasza na wielką akcję szczepień na Stadionie. To wszystko w ramach Szczepienia na Dobry Początek Wakacji!
26 czerwca, na Stadionie Wrocław, w pierwszym dniu wakacji - bez rejestracji i stresu może zaszczepić się młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10-17.
Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy  Pfeizer– jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 r.ż.
- Szczepienia ochronne nie bez powodu uznawane są za jedno z największych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało się zmniejszyć śmiertelność i zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  
We Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Blisko tysiąc uczniów z grupy 17-18 lat zostało już zaszczepionych  dzięki wspólnej akcji miasta Wrocław i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (1 czerwca uruchomiony został mobilny punkt w V LO we Wrocławiu). Akcja szczepień młodzieży odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.   .
- Myślę, że nie mamy wątpliwości, jak ważny okazał się program szczepień. Dzięki niemu szybciej wracamy  do normalności. Ponownie korzystamy z wielu atrakcji. Korzystają z nich także ludzie młodzi, do których jeszcze mocniej apeluję: szczepcie się, pilnujcie terminów szczepień. Dla swojego i naszego wspólnego zdrowia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
26 czerwca zapraszamy na Stadion Wrocław nastolatków i ich rodziców. Powstanie tam strefa chillout, połączona z punktami informacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień. Do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze różnych specjalności - psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta. Odpoczywając po szczepieniu nastolatki mogą obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej  Hydropolis i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury - Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.
Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia. W ostatnim tygodniu wakacji zaszczepionych nastolatków zapraszamy na wspólny spacer po Rynku i okolicach  pt. „Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku".
We Wrocławiu podano już ponad 740 tys. szczepionek, a ponad 70 tys. osób zostało zaszczepionych na Stadionie Wrocław.

Kalendarz

Październik 2021
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony