pawlowice

Szanowni Państwo,
Zarząd Osiedla Lipa Piotrowska załącza poniżej notatkę z konsultacji do Funduszu Osiedlowego:

Konsultacje do Funduszu Osiedlowego na rok 2022 trwały od 12 marca 2022 do 01 maja 2022. Miały formę ankiety online z pytaniami zamkniętymi oraz pytaniem otwartym umożliwiającym mieszkańcom składanie swoich propozycji. Odbyły się trzy spotkania konsultacyjne w siedzibie Rady Osiedla. Ankietę internetową wypełniło 329 osób, stacjonarnie w  siedzibie Rady Osiedla nie wypowiedział się nikt.
W większości udział w konsultacjach brały kobiety 62% oraz osoby od 26 do 35 roku życia 58%, 29% stanowiły osoby w przedziale wiekowym 36-49 lat. Spośród propozycji Zarządu Osiedla najwięcej głosów zdobyły 89% pasy na przejściach dla pieszych, wiata śmietnikowa przy Tymiankowej 3 65%, zabezpieczenie zieleni na ulicy Pełczyńskiej koło Centrostalu 65%. Przystanek na ulicy Kaparowej/Kminkowej 37%.
W pytaniu otwartym gdzie mieszkańcy mogli zasugerować swoje pomysły na inwestycje w ramach Funduszu Osiedlowego najczęściej powtarzały się następujące propozycje:

- Budowa chodnika na ulicy Kminkowej połączenie z Kominiarską (brakujący fragment do pętli autobusowej i terenu zielonego zagospodarowanego w ramach WBO i dalej do Widawy)


- Chodnik na ul. Cynamonowej (brakujące fragmenty)


- Wybieg dla psów 


- Teren rekreacyjny z miejscem na ognisko, grilla


- Park koło pętli (jako kontynuacja wybranego przez mieszkańców projektu WBO) i tereny pieszo rowerowe wzdłuż rowów melioracyjnych (np. przy Bazyliowej i Waniliowej) 


- Ławki wzdłuż ciągów pieszych


- Poprawa oświetlenia w wybranych lokalizacjach w tym na ulicy Pełczyńskiej


- Miejsca postojowe na Szałwiowej i innych lokalizacjach, zatoczki parkingowe


- Nasadzenia drzew i krzewów, więcejj zieleni


-- Śmietniki 


- Reorganizacja ruchu na Cynamonowej i uporządkowanie parkowania 

adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP