logo wrocławia

Wyniki konsultacji zmiany organizacji ruchu przy ulicy Waniliowej

Rada Osiedla Lipa Piotrowska publikuje wyniki konsultacji dotyczącej wniosku Zarządu Inżynierii Miejskiej Departamentu Infrastruktury i Transportu na wniosek WM Locator o zmianę organizacji ruchu na ulicach Waniliowej, Gorczycowej i Czarnuszkowej. 
 
84,8% mieszkańców było przeciwnych zmianie organizacji ruchu i wprowadzenia ww. dróg jako jednokierunkowych. Większość komentujących wniosek mieszkańców zwracała uwagę, że nie jest to rozwiązaniem problemu. 
 

Zdaniem zdecydowanej większości mieszkańców rozwiązaniem jest wprowadzenie zakazu parkowania na ww ulicach.

Nowe przystanki na życzenie

Rada Osiedla  Lipa Piotrowska informuje, że od dnia 22 października 2022 (sobota) przystanki Tymiankowa oraz Pełczyńska Stacja Kolejowa dla wszystkich linii autobusowych (w tym 111,143) będą miały status NA ŻYCZENIE. 

Każdy, kto będzie chciał wsiąść lub wysiąść na w/w przystankach będzie musiał wcisnąć czerwony przycisk STOP będąc w pojeździe lub zasygnalizować wyciągniętą ręką kierowcy chęć wejścia do autobusu na przystanku.

Konsultacje droga jednokierunkowa

Rada Osiedla Lipa Piotrowska ogłasza rozpoczęcie konsultacji w sprawie wniosku Wspólnoty Mieszkaniowej Locator o zmianę organizacji ruchu drogowego na ulicach Waniliowej, Gorczycowej i Czarnuszkowej z dróg dwukierunkowych, na jednokierunkowe. Wydział Inżynierii Miejskiej Wydział Inżynierii i Transportu zwrócił się do Rady Osiedla o zaopiniowanie tego wniosku. Mogą Państwo przekazać nam swoje stanowisko wypełniając ankietę https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0EF7UEn5MS9z3j9TXndoKbgoJerjMwf82qEWgpLFcaqwGDQdcGDtF9WNAFKgbS49El&id=100067566819975
Równocześnie poza wypełnieniem ankiety swoje komentarze i uwagi mogą Państwo wysłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Zmiana Organizacji Ruchu".

Konsultacje potrwają do 12.112022.

Festyn Rodzinny 2022

Rada Osiedla Lipa Piotrowska serdecznie zaprasza w niedzielę 19.06.2022 w godzinach 14:00-19:00 na Festyn Rodzinny.

Impreza odbędzie się przy ulicy Pełczyńskiej 145 
Wśród atrakcji m.in: dmuchańce, kiermasz, warsztaty String-Art, a także wiele innych. 
Nie zabraknie również foodtrucków z pysznym asortymentem.
Zapraszamy ! :)
 
Parking przy kościele

Fundusz Osiedlowy - notatka

Szanowni Państwo,
Zarząd Osiedla Lipa Piotrowska załącza poniżej notatkę z konsultacji do Funduszu Osiedlowego:

Konsultacje do Funduszu Osiedlowego na rok 2022 trwały od 12 marca 2022 do 01 maja 2022. Miały formę ankiety online z pytaniami zamkniętymi oraz pytaniem otwartym umożliwiającym mieszkańcom składanie swoich propozycji. Odbyły się trzy spotkania konsultacyjne w siedzibie Rady Osiedla. Ankietę internetową wypełniło 329 osób, stacjonarnie w  siedzibie Rady Osiedla nie wypowiedział się nikt.
W większości udział w konsultacjach brały kobiety 62% oraz osoby od 26 do 35 roku życia 58%, 29% stanowiły osoby w przedziale wiekowym 36-49 lat. Spośród propozycji Zarządu Osiedla najwięcej głosów zdobyły 89% pasy na przejściach dla pieszych, wiata śmietnikowa przy Tymiankowej 3 65%, zabezpieczenie zieleni na ulicy Pełczyńskiej koło Centrostalu 65%. Przystanek na ulicy Kaparowej/Kminkowej 37%.
W pytaniu otwartym gdzie mieszkańcy mogli zasugerować swoje pomysły na inwestycje w ramach Funduszu Osiedlowego najczęściej powtarzały się następujące propozycje:

- Budowa chodnika na ulicy Kminkowej połączenie z Kominiarską (brakujący fragment do pętli autobusowej i terenu zielonego zagospodarowanego w ramach WBO i dalej do Widawy)


- Chodnik na ul. Cynamonowej (brakujące fragmenty)


- Wybieg dla psów 


- Teren rekreacyjny z miejscem na ognisko, grilla


- Park koło pętli (jako kontynuacja wybranego przez mieszkańców projektu WBO) i tereny pieszo rowerowe wzdłuż rowów melioracyjnych (np. przy Bazyliowej i Waniliowej) 


- Ławki wzdłuż ciągów pieszych


- Poprawa oświetlenia w wybranych lokalizacjach w tym na ulicy Pełczyńskiej


- Miejsca postojowe na Szałwiowej i innych lokalizacjach, zatoczki parkingowe


- Nasadzenia drzew i krzewów, więcejj zieleni


-- Śmietniki 


- Reorganizacja ruchu na Cynamonowej i uporządkowanie parkowania 

Propozycje do Funduszu Osiedlowego - ankieta

Udostępniamy Państwu link do ankiety dla mieszkańców osiedla Lipa Piotrowska dotyczącej propozycji do Funduszu Osiedlowego:

 
Konsultacje osiedlowe trwają do 1 maja 2022r. Więcej informacji na temat konsultacji w poście z dnia 25 lutego oraz na stronie https://osiedle.wroc.pl/index.php/lipa-piotrowska

Strona 1 z 19

Kalendarz

Październik 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
adres Osiedle Lipa Piotrowska
ul. Tymiankowa 3
51-180 Wrocław

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony