ikona powrotu do strony głównej osiedli

Konsultacje Funduszu Osiedlowego - podsumowanie

Agnieszka Imiela

Zakończyliśmy konsultacje społeczne dotyczące Funduszu Osiedlowego. Zarząd Osiedla przyjął treść notatki z konsultacji Uchwałą nr 7/19 w dniu 3 grudnia 2019r. Publikujemy treść notatki oraz podsumowanie procesu konsultacji (w załączniku). Zapraszamy do lektury.
Wybór projektów do realizacji w ramach Funduszu Osiedlowego odbędzie się w drodze uchwały Rady Osiedla Przedmieście Oławskie podczas sesji w dniu 12 grudnia 2019r.
SKMBT C36019120517390

Fundusz Osiedlowy – konsultacje

Agnieszka Imiela

Przed nami ostatnie spotkanie kunsultacyjne w sprawie Funduszu Osiedlowego. Niebawem nabór wniosków inwestycyjnych. To ostatni moment, żeby porozmawiać o tym, jakie potrzeby są na naszym osiedlu najpilniejsze.
Tym razem zapraszamy do Przed-Pokoju H13 (ul. Hercena 13). Zpraszamy w czwartek, 21 listopada o godzinie 18:00.konsultacje 21.11 h13

Fundusz Osiedlowy - po spotkaniu z mieszkańcami

Agnieszka Imiela

Za nami pierwszy etap konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla na temat Funduszu Osiedlowego. Spotkaliśmy się, by omówić czym jest Fundusz, jakie mamy możliwości i jakie wymogi przed nami. Osoby obecne na spotkaniu bardzo aktywnie dyskutowały o tym jakie widzą problemy, jakie mają potrzeby i jakie oczekiwania wobec Rady Osiedla. Było to dla nas bardzo pouczające spotkanie i mamy nadzieję, że na kolejnym będzie więcej mieszkańców, chcących podzielić się z nami swoją wiedzą.

Oto treść notatki podsumowaującej nasze spotkanie:

Podsumowanie konsultacji z mieszkańcami
nt. Funduszu Osiedlowego
(załącznik do Uchwały Zarządu nr 6/19 z dnia 3 października 2019)

Konsultacje przeprowadzono w dniu 24.09.2019 w Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Krakowskiej 2. Informacja o konsultacjach była opublikowana na stronie Rady Osiedla, na profilu facebookowym Rady, w gablotach osiedlowych oraz na stronie www.wroclaw.pl. SP 96 o konsultacjach informowała także podczas zebrań rodziców w dniu 12.09.2019.

W spotkaniu wzięło udział ok. 20 osób, w tym 8 radnych. Po krótkim zaprezentowaniu zasad Funduszu Osiedlowego, procedur i harmonogramu rozpoczęto dyskusję.

Pomimo, że głównym tematem spotkania był Fundusz Osiedlowy, czyli pula środków przeznaczonych na realizację wybranych projektów inwestycyjnych, większość mieszkańców poruszała przede wszystkim kwestie związane z zachowaniem czystości i porządku na naszym osiedlu.

Postulaty mieszkańców:
- zwiększenie ilości koszy na śmieci
- wystąpienie z apelem do mieszkańców o sprzątanie odchodów po czworonogach;
- zainstalowanie oświetlenia na Niskich Łąkach wzdłuż ciągów pieszych i drogi rowerowej;
- budowa placów zabaw dla dzieci oraz miejsc spędzania wolnego czasu dla młodzieży (np. skateparków, siłowni na wolnym powietrzu)
- przebudowa ul. Kościuszki (jezdnia, chodniki, ścieżki rowerowe) wraz z nasadzeniem drzew
- nasadzenia drzew i krzewów wysokich w różnych miejscach Przedmieścia Oławskiego
- podłączenie do monitoringu miejskiego okolicy Niskich Łąk
- instalacja większej ilości stojaków rowerowych
- zwiększenie ilości miejsc parkingowych
- budowa alejek osiedlowych (tzw. Woonerfów), tj. ulic o wysokim poziomie bezpieczeństwa, uspokojonym ruchu, z wysokimi walorami estetycznymi przy zachowaniu funkcji komunikacyjnej z priorytetem dla pieszych i rowerzystów.

W trakcie spotkania mieszkańcom rozdano do wypełnienia formularze ankiety. Wypełniono 12.
Z ich treści wynika, że zdaniem obecnych na spotkaniu mieszkańców na osiedlu konieczne są remonty chodników, potrzeba więcej zieleni (te tematy poruszono w 6 ankietach), problemem jest brak czystości (w 4 ankietach wpisano potrzebę nowych osłon śmietnikowych, kontenerów lub pojemników na śmieci), mieszkańcy chcą więcej ławek, placów zabaw i miejsc aktywności – głównie dla dzieci i młodzieży oraz oświetlenia podwórek, dróg rowerowych i ciągów pieszych (także w 4 ankietach).
Pojawiły się też m.in. pomysły wykonania zielonych przystanków, remontów kamienic i ulic, zwiększenia ilości miejsc parkingowych, budowy szaletu oraz objęcia monitoringiem terenów Na Niskich Łąkach i nad Oławą, ale też skrzyżowań.

Uczestnicy konsultacji otrzymali informacje o dalszych planach konsultacji, czyli o ankiecie internetowej i kolejnym spotkaniu. Zostali też zachęceni do korzystania z dyżurów w siedzibie Rady Osiedla i kontaktowania się z radnymi  mailem lub listownie.received 2490687867713713SKMBT C36019100814330

Ankieta - Fundusz Osiedlowy

Agnieszka Imiela

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Funduszu Osiedlowego na Przedmieściu Oławskim.

Ankieta jest jedną z form konsultacji społecznych, które towarzyszą przyznaniu środków finansowych na działania naprawcze na terenie naszego osiedla.

Rady Osiedla od 2020 r. będą dysponować tzw. Funduszem Osiedlowym. Każde osiedle w ramach budżetu miasta otrzyma możliwość zadysponowania określonej puli środków, z przeznaczeniem na realizację wybranych projektów inwestycyjnych.

Prosimy o opinię na temat wyboru celów inwestycyjnych - Państwa odpowiedzi będą dla Rady Osiedla stanowiły cenną podstawę do wytypowania listy inwestycji, które są najpilniejsze i najważniejsze do realizacji na naszym Osiedlu.

Ankieta dostępna jest także w wersji papierowej - w siedzibie Rady Osiedla i w innych miejscach na Przedmieściu Oławskim.
Można ją wypełniać do 16 października.

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWQSRuW4SDGVK2Mi5JcqNe0L7EpAltN9j1iVRkxGq7Skystg/viewformKopia Brown Park Bench Lake Outdoors Facebook Post

Wycieczka do Świdnicy

Agnieszka Imiela

Świdnica - perła Śląska jest naszym kolejnym celem podróży. Zapraszamy - szczególnie seniorów - do wspólnego wyjazdu. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 661 059 480. 
Wyruszamy 5 października o godz. 10:00 spod Impartu przy ul. Mazowieckiej.ŚWIDNICA PERŁA ŚLĄSKA

Kino na Trójkącie

Agnieszka Imiela

Podczas kolejnego, trzeciego już seansu Kina na Trójkącie mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego będą mogli zobaczyć film "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. 

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Kino plenerowe tym razem w dawnej wytwórni wódek Carla Schirdewana przy ul. Traugutta 102 B. Seans bezpłatny - zapraszamy!70557551 2224341761007595 4708756222096965632 o

Strona 1 z 9

Kalendarz

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Osiedle Przedmieście Oławskie
ul. Kościuszki 140
50-439 Wrocław
tel. 502 182 496
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu