BIUROWIEC INFINITY
INWESTYCJA W TOKU
ZŁOTE DUKATY, ZBIOROWE MOGIŁY…..
W ubiegłym roku rozpoczęto prace związane z budową biurowca INFINITY na Szczepinie. Wykonano już przełożenie sieci oraz badania archeologiczne. Poniżej kilka informacji udostępnionych przez jednego z inwestorów - Avestus Real Estate. Są to odpowiedzi na pytania zadawane przez mieszkańców:
„Prace archeologiczne prowadzone były od lipca 2018 r. W tym czasie na terenie inwestycji zespół archeologów pod przewodnictwem dr Marcina Krzywki odnalazł i odpowiednio zabezpieczył m.in. pochodzące z XVIII wieku złote dukaty oraz pozostałości murów dziewiętnastowiecznej zabudowy, które zgodnie z decyzją konserwatora zabytków zostały wyburzone ze względu na ich znikomą wartość historyczną. Podczas prac archeologicznych odnaleziono również groby i mogiły zbiorowe, w których znajdowały się szczątki ludzkie. Warto nadmienić, iż na terenie dzisiejszej inwestycji, w XVIII i XIX wieku znajdował się cmentarz wojskowy. Co najistotniejsze, wszystkie odnalezione szczątki ludzkie zostały odpowiednio zabezpieczone i zgodnie z procedurami przekazane do ponownego pochówku. Obecnie trwa jeszcze opracowywanie finalnego raportu z prowadzonych badań, po którego stworzeniu będziemy mogli dopiero udostępnić fotografie z prac.(tymczasem fotografia z portalu Fotopolska, Columba Livia).
Obowiązująca nas linia zabudowy, wymuszała usunięcie istniejących drzew. W ramach rekompensaty, zostały przez naszą spółkę wykonane nasadzenia zastępcze na obszarze miasta Wrocławia. Na terenie Infinity (w południowo-wschodniej części działki) zaplanowaliśmy tereny zielone – trawniki, drobne krzewy i nasadzenia drzew. Dodatkowo, na tarasach i w obrębie skwerów na stropie garażu podziemnego oraz na fragmentach zielonego dachu będzie utrzymywana roślinność w donicach.
Wszechstronna oferta Infinity będzie obejmowała: klub fitness dla dorosłych i oddzielny dla dzieci, klinikę medyczną, usługi restauracyjne, kawiarniane, bankowe, fryzjerskie czy spożywcze, kierowane zarówno do pracowników obiektu, jak również otwarte dla mieszkańców Wrocławia.
Przestrzenie wspólne Infinity, włączając w nie lobby oraz tarasy będą dostępne dla wszystkich pracowników biurowca oraz gości odwiedzających kompleks. Dodatkowo, w ramach inwestycji zostały przewidziane indywidualne tarasy dla danego najemcy, do jego wyłącznego użytku. Bezpośrednio w lobby nie zaplanowaliśmy części usługowej. Będzie ona jednak zlokalizowana w ogólnodostępnych lokalach na parterze naszego biurowca.
Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi osobom niepracującym w Infinity parkowanie pojazdów. Na parkingu przewidzieliśmy kilkadziesiąt rotacyjnych miejsc postojowych, które będą dostępne za opłatą.
Jesteśmy w trakcie zaawansowanych negocjacji z najemcami, jednak na tym etapie nie możemy zdradzić nazw firm, których siedziby znajdą się w Infinity. O poszczególnych umowach najmu będziemy informowali w kolejnych miesiącach. „
Infinity – informacje podstawowe:
• Łączna powierzchnia najmu – 22 036 m kw. w standardzie klasy A
• Liczba miejsc parkingowych – 303 w garażu podziemnym
• Udogodnienia dla rowerzystów: 60 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
• Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Nabycińska 2
• Pracownia architektoniczna: AHR Architects
• Inwestor: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
• Agent ds. wynajmu: JLL
• Zakończenie inwestycji: 4. kw. 2020 r.
Gdzie właściwie stanie biurowiec?
Teoretycznie wszyscy wiedzą, gdzie realizowana jest budowa, ale często w uproszczeniu mówią, że jest to Plac Jana Pawła II ( 1 Maja, An-der-Königsbrücke-Platz). Nie jest to zgodne z prawdą, gdyż plac sięga tylko do ulicy Sokolniczej. Jego początkowy zasięg sprzed wojny był jeszcze mniejszy, ale o placu innym razem.
Teren inwestycji bliższy jest placowi Solidarności ( plac Czerwony, Wachtplatz) ale właściwa lokalizacja to ul, Legnicka/ Nabycińska/Sokolnicza a adres administracyjny: ul. Nabycińska 2. Przed II wojną światową zabudowa w tym miejscu sięgała dużo dalej na północ przez co ul. Legnicka była dużo węższa (patrz mapa i fot.).
Tak więc, inwestycja w całości położona jest na terenie zabudowanym w XIX/XX w. W trakcie wojny większość zabudowy została zniszczona, a po wojnie postawiono tam kilka pawilonów oraz dom towarowy WSZYSTKO DLA DOMU (potem JYSK).
Przed nim przez wiele lat, od 1963 do 2014 roku, funkcjonowała niewielka plackarnia. Budynki te widoczne są na fotografii przedstawiajacej przejazd JANA PAWŁA II w 1997 r (fot A. Dwojak)