Kontrast

Stan budynku przy ul. Krzywoustego 275 jest fatalny. Co na to zarządca nieruchomości?

Odpowiedź Wrocławskich Mieszkań na pismo RO w sprawie stanu budynku przy ul. Krzywoustego:

(mg)

Wieczorne treningi piłki nożnej przy Inflanckiej

Wrocławski Rower Miejski na Zawidawiu

W roku 2019 stacje rowerowe z możliwością wypożyczenia miejskich jednośladów pojawią się wreszcie na naszym Osiedlu.

Lokalizacje zostały wytypowane na podstawie wskazań samych mieszkańców podczas zorganizowanych przez magistrat w marcu br. konsultacjach:

1) pętla autobusowa Os. Sobieskiego 

2) Zakrzów, ul. Wilanowska

3) stacja kolejowa Wrocław Zakrzów, ul. Dubrownicka

4) stacja kolejowa Wrocław Psie Pole

5) Psie Pole Rynek

6) ul. Gorlicka

7) pętla autobusowa Litewska

8) ul. Kiełczowska (na wysokości sklepu Stokrotka).

 

Więcej na temat rozbudowy systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego i zmian w jego funkcjonowaniu pod linkiem: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/zmieniamy-wroclawski-rower-miejski-raport-po-konsultacjach

mg

Informacja w sprawie ciszy nocnej na czas Festiwalu Podwórkowego Cyrkopole

Informujemy, że Osiedle otrzymało wystąpienie od organizatorów Festiwalu Podwórkowego "Cyrkopole" o zmianę godzin ciszy nocnej (od północy do szóstej rano) dla części Osiedla znajdującej się blisko głównej areny wydarzenia na czas jego trwania (15-17 czerwca). Informację otrzymały również Straż Miejska i Policja. Organizatorzy Festiwalu proszą okolicznych mieszkańców o przyjęcie prośby i wyrozumiałość.

Wrocław rozmawia o Osiedlach

Od ubiegłorocznych wyborów do Rad Osiedli toczy się we Wrocławiu rozmowa na temat nowego ustroju tych jednostek pomocniczych Miasta.
W kolejnym spotkaniu z cyklu "Wrocław rozmawia o Osiedlach" uczestniczyło dwóch radnych z Psiego Pola-Zawidawia: Tadeusz Mincer (Sekretarz naszego Osiedla, moderator spotkania) oraz Jan Solarek. Miejscem rozmowy była stara zajezdnia tramwajowa przy ulicy Wróblewskiego a tematem relacje między radą a zarządem osiedla. Szkoda tylko, że o tak istotnej sprawie rozmawiali przedstawiciele kilku osiedli a we Wrocławiu jest ich 48...

Spotkanie w sprawie zmian statutow Osiedli 9VI2018

Radny naszego Osiedla Tadeusz Mincer prowadzi spotkanie w ramach miejskich konsultacji w sprawie przyszłego ustroju rad osiedli.

 

Jan Solarek

 

Konsultacje komunikacji zbiorowej

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego poinformował niedawno Osiedle o propozycji zmian układu komunikacji zbiorowej w zakresie linii obsługujących Zakrzów. Wyznaczono nam bradzo krótki termin odpowiedzi, który po naszej interwencji został przedłużony. W ramach pracy nad propozcyją WTr radny Adam Chaszczewicz prowadził ankietę wśród mieszkańców a radny Marcin Gliński umówił spotkanie z pracownikami wspomnianego Wydziału UMW, które odbyło się 6 czerwca.

1

Czytaj więcej...

Strona 1 z 14

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Sierpień 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

cui

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel. +48 71 326 08 75 (w godzinach dyżurów)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.