logo wrocławia

Nowe godziny działania biblioteki w CBK Fama

Monika Glińska

Powoli nadchodzi wiosna, wydłuża się dzień. Wydłużają się również godziny otwarcia wybranych Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Od 1 marca 2021 roku także biblioteka działająca w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama będzie czynna dłużej. Szczegóły na dołączonej grafice.

 

 

Nabór na rachmistrzów

Monika Glińska

W terminie od 1 kwietnia do 30 września 2021 odbędzie się Narodowy Spis Powszechny. 1 lutego ruszył otwarty nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Potrwa do 16 lutego.

Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie przeprowadzenie wywiadów (bezpośrednich lub telefonicznych) oraz zebranie danych według ustalonej metodologii i klucza pytań. Forma wywiadów zależeć będzie od aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Jest to praca płatna poprzedzona szkoleniem i egzaminem. 

Więcej informacji na stronie internetowej Miasta:

https://www.wroclaw.pl/portal/narodowy-spis-powszechny-2021-nabor-rachmistrzow

Zamknięcie wiaduktu na ul. Kowalskiej

Monika Glińska

Po kładce nad al. Sobieskiego, łączącej Psie Pole z osiedlem przy ul. Piwnika-Ponurego, która ze względu na zły stan techniczny musiała zostać całkowicie rozebrana i postawiona na nowo, nadszedł czas na remont wybudowanej w podobnym okresie (1978 r.) przeprawy w ciągu ulicy Kowalskiej. Stan tej konstrukcji również jest bardzo zły i z pracami nie można już było dłużej czekać. 

Wiadukt został wyłączony z ruchu kołowego w nocy z 5 na 6 lutego i pozostanie zamknięty przez ok. pół roku. Objazdy prowadzą m.in. przez ulicę Krzywoustego i estakadę nad al. Sobieskiego, co może się wiązać z zatorami w tym rejonie, a więc w drodze na nasze osiedle i z Zawidawia w stronę centrum miasta.

Po szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu odsyłamy na stronę Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu:

http://www.zdium.wroc.pl/zamkniecie-wiaduktu-w-ul-kowalskiej/

Dofinansowania zadań społecznych Osiedla w 2021 roku

Monika Glińska

Miło nam poinformować, że Rada Osiedla złożyła wnioski i otrzymała dodatkowe środki finansowe na tzw. zadania priorytetowe oraz inne zadania społeczne planowane do realizacji w 2021 roku. O przyznaniu środków poszczególnym Osiedlom zadecydowała komisja we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Dziękujemy!

Dofinansowane projekty:

  • Klub Seniora Osiedla (10 000 zł)
  • Chór Osiedla (6 500 zł)
  • Festyn Osiedla (5 500 zł)
  • oraz
  • Atlas Zawidawia - część I (3 500 zł)
  • Społeczne forum Zawidawia (3 500 zł)
  • Międzypokoleniowe wyjazdy integracyjne - edycja 4. (3 500 zł).

Czekamy jeszcze na decyzję odnośnie aplikacji dotyczących organizacji Mikołajek oraz Wigilii, przy czym sposób realizacji każdego z tych zadań będzie uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej.

Informacje nt. poszczególnych inicjatyw można uzyskać drogą mailową lub podczas dyżurów radnych. 

Obwieszczenia (MPZP, Studium)

Monika Glińska

Szanowni Mieszkańcy,

zgodnie z prośbą Biura Rozwoju Wrocławia UMW zamieszczamy obwieszczenia dotyczące planowania przestrzennego na naszym osiedlu:

1) informacja o rozpoczęciu prac nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w rejonie ulic Zatorskiej, Odolanowskiej i al. Jana III Sobieskiego.

Ogłoszenie do pobrania w załączniku, poniżej mapka z zaznaczonym terenem.

Czytaj więcej...

Wsiąść do pociągu... na stacji Zakrzów

Monika Glińska

Przejść suchą stopą do pociągu – takie marzenie mieli mieszkańcy Zakrzowa korzystający z przejazdów szynobusem Kolei Dolnośląskich. Od osiedla domków jednorodzinnych usytuowanych przy ulicach Dubrownickiej, Belgradzkiej i poprzecznych do przystanku kolejowego prowadziła wydeptana ścieżka, która po opadach deszczu robiła się bardzo błotnista. Po rozpoczęciu nowej kadencji Rady Osiedla w 2017 roku było to jedno z pierwszych zgłoszeń, które otrzymaliśmy, i inwestycja, o którą wraz z mieszkańcami zaczęliśmy zabiegać.

IMG 20190216 130310

Czytaj więcej...

Strona 1 z 36

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Luty 2021
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel.: 71 326 08 75, kom.: 791 42 10 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony