logo wrocławia

Poznajmy się we Wrocławiu!

Monika Glińska

„Poznajmy się we Wrocławiu” to inicjatywa Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich mająca na celu integrację mieszkańców naszego miasta. Wszystkich mieszkańców: bez rozróżnienia na pochodzenie, język czy narodowość. Na miejsce spotkań wybrano północną część Wrocławia (dawną dzielnicę Psie Pole), natomiast jak w przypadku wielu tegorocznych inicjatyw, tak i tu po wprowadzeniu rządowych obostrzeń działania trzeba było przenieść do internetu. Listopadowe wydarzenia wieńczą cały projekt, a dzięki formie zdalnej udział w spotkaniach i sesjach warsztatowych będzie łatwy i całkowicie bezpieczny.

W ciągu 2 dni finału (20 i 21 listopada) odbędą się prelekcje i warsztaty oraz pokazy filmowe z dyskusją. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób, nie tylko dla uczestników projektu.

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

Link do zapisów na wydarzenia: https://bit.ly/2IsYW7K

 

Namaluj Psie Pole!

Monika Glińska

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów z malarstwa i rysunku, które odbędą się na Psim Polu od 18 listopada do 9 grudnia br. Absolwentki Akademii Sztuki we Wrocławiu przedstawią uczestnikom szereg technik malarskich oraz nauczą, jak się nimi posługiwać, zapewniając przy tym wszelkie przybory malarskie oraz płótna, na których powstaną pierwsze prace uczestników projektu.

 

Czytaj więcej...

Zmiany w programie KAWKA+

Monika Glińska

W związku z wprowadzeniem ciągłego naboru wniosków w programie Kawka Plus, w którym mieszkańcy mogą uzyskać do 15 000 zł dofinansowania do wymiany pieców, przedstawiamy aktualne zasady programu i przypominamy, w jaki sposób można z niego skorzystać.

WBO 2020

Monika Glińska

W piątek 9 października ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięzców znalazło się 12 projektów osiedlowych i 8 ponadosiedlowych.

Projektom osiedlowym z Zawidawia do osiągnięcia celu niestety zabrakło kilkuset głosów. Najbliżej zwycięstwa były projekty "Zakrzowska strefa sportu i rekreacji wśród zieleni" - 1616 głosów - i "Bezpieczne dojście z Zakrzowa na Psie Pole" - 1478 głosów. Od poprzedniego roku poprzeczka poszła wysoko w górę i żeby dostać się do szczęśliwej dwunastki, projekty musiały zebrać ponad 2100 głosów poparcia.

Na szczęście jednak na Psie Pole-Zawidawie trafi całkiem sporo środków z projektów ponadosiedlowych: nr 4, 200 oraz 297, które będą częściowo realizowane na naszym osiedlu.

Gratulujemy liderom tychże projektów uzyskania pięknego wyniku i trzymamy kciuki za sprawną, bezproblemową realizację Waszych inicjatyw!

Dziękujemy również mieszkańcom, którzy uczestniczyli w głosowaniu lub zaangażowali się w promocję projektów w swoich społecznościach.

Pełne wyniki, a także statystyki głosowania znajdują się na stronie:

https://www.wroclaw.pl/budzet.../wyniki-glosowania-wbo-2020

Czytaj więcej...

Akcja sprzątania nad Widawą

Monika Glińska

UWAGA: Zmiana terminu. Z powodu złych warunków pogodowych akcja sprzątania została przeniesiona na październik.

Zapraszamy na wyjazd w Góry Sowie

Monika Glińska

Drodzy mieszkańcy Zawidawia,
chcemy skorzystać z pięknej wrześniowej pogody i środków dodatkowych przyznanych nam przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego na początku roku. A także budować odporność przed jesienną pluchą i naładować akumulatory pozytywną energią.

Dlatego zapraszamy na całodniową
WYCIECZKĘ W GÓRY SOWIE
Termin: niedziela 27 września 2020.
Wyjazd z Psiego Pola (parking przy stacji kolejowej oraz KS Lotnik) o godz. 9:00, planowany powrót o godz. 18:00. Wycieczka jest bezpłatna, prosimy o przemyślane deklaracje uczestnictwa.

ZAPISY: na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

➡️W pierwszej kolejności (do 20.09) przyjmujemy zgłoszenia pojedynczych osób i rodzin, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z wyjazdów organizowanych przez nasze Osiedle oraz osób, które pełnią lub chciałyby pełnić wolontariat na rzecz naszego osiedla.

➡️W przyszłym tygodniu (od 21.09) zapisy dla kolejnych osób. Być może miejsc wystarczy dla wszystkich chętnych, ale trzeba dać szansę tym, którzy jeszcze nie byli. 
Planowany jest też dyżur w RO, podczas którego będzie można się zapisać osobiście.

➡️W trakcie wycieczki będziemy przestrzegać wszystkich zaleceń dot. bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją ze względu na COVID-19. Przejazd autokarem do Walimia i z Walimia do Wrocławia odbędzie się w maseczkach.

➡️Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w październiku zorganizujemy jeszcze wyjazd na grzybobranie.

Projekt "Międzypokoleniowe wyjazdy integracyjne 2020" realizowany jest przez radnych Osiedla i finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Strona 1 z 34

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel.: 71 326 08 75, kom.: 791 42 10 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony