logo wrocławia

Zapraszamy na wyjazd w Góry Sowie

Monika Glińska

Drodzy mieszkańcy Zawidawia,
chcemy skorzystać z pięknej wrześniowej pogody i środków dodatkowych przyznanych nam przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego na początku roku. A także budować odporność przed jesienną pluchą i naładować akumulatory pozytywną energią.

Dlatego zapraszamy na całodniową
WYCIECZKĘ W GÓRY SOWIE
Termin: niedziela 27 września 2020.
Wyjazd z Psiego Pola (parking przy stacji kolejowej oraz KS Lotnik) o godz. 9:00, planowany powrót o godz. 18:00. Wycieczka jest bezpłatna, prosimy o przemyślane deklaracje uczestnictwa.

ZAPISY: na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

➡️W pierwszej kolejności (do 20.09) przyjmujemy zgłoszenia pojedynczych osób i rodzin, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z wyjazdów organizowanych przez nasze Osiedle oraz osób, które pełnią lub chciałyby pełnić wolontariat na rzecz naszego osiedla.

➡️W przyszłym tygodniu (od 21.09) zapisy dla kolejnych osób. Być może miejsc wystarczy dla wszystkich chętnych, ale trzeba dać szansę tym, którzy jeszcze nie byli. 
Planowany jest też dyżur w RO, podczas którego będzie można się zapisać osobiście.

➡️W trakcie wycieczki będziemy przestrzegać wszystkich zaleceń dot. bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją ze względu na COVID-19. Przejazd autokarem do Walimia i z Walimia do Wrocławia odbędzie się w maseczkach.

➡️Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w październiku zorganizujemy jeszcze wyjazd na grzybobranie.

Projekt "Międzypokoleniowe wyjazdy integracyjne 2020" realizowany jest przez radnych Osiedla i finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Osiedla kompletne - konsultacje na Zakrzowie

Monika Glińska

Wydział Partycypacji Społecznej UMW i Biuro Rozwoju Wrocławia zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tematu planowania przestrzennego na obszarze tzw. Zakrzowa Centrum.

Projekt "Osiedli kompletnych" prowadzony jest od zeszłego roku przez Biuro Rozwoju Wrocławia. Jego celem jest rozwój wrocławskich osiedli i sprawienie, by były to lepsze miejsca do życia. Składa się z 3 etapów. Pierwszy dotyczy poznania potrzeb mieszkańców i potencjału miejsca. Drugi to prace projektowe kończące się oceną publiczną. Ostatni to wprowadzenie do projektu zmian wynikających z otrzymanych uwag.

 

W konsultacjach udział wziąć mogą zarówno dorośli, jak też dzieci i młodzież!

Realizatorzy (Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich) przygotowali wiele możliwości udziału w konsultacjach.

Strona konsultacji: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/jak-urzadzic-osiedle-kompletne

Harmonogram konsultacji:

E-spotkanie (wstęp do konsultacji) - 19.08 godz. 18:00
Spacer konsultacyjny po Zakrzowie z udziałem przedstawicieli BRW - 26.08 godz. 18:00
Konsultacje z dziećmi i młodzieżą - podczas spaceru 26.08 oraz 29.08 w godz. 11:00-15:00

Konsultacje potrwają do 31.08, do tego czasu dostępny jest też formularz opinii online w formie mapy:

https://gis.um.wroc.pl/portal/apps/webappviewer/index.html?id=565b312283234876a9f4b580656d8d8c

Prosimy o przekazanie informacji jak największej liczbie osób.  

Remont na Krzywoustego i objazdy autobusów

Monika Glińska

Zaczął się długo oczekiwany remont nawierzchni na ul. Krzywoustego. Prace obejmą naprawy i wymianę kostki w dwóch miejscach: przy szykanach tuż obok siedziby Rady Osiedla oraz za ryneczkiem, na wysokości cukierni "Słodki Adres". Zgodnie z zapowiedzią MPK - potrwają 3-4 tygodnie. Aby można było wykonać remont, wprowadzono zmiany tras linii autobusowych D, N, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 151 i kursów nocnych linii 241 i 251. Przystanki znajdujące się w centralnej części Psiego Pola na odcinku od ulicy Zielnej do Ronda Lotników Polskich (na RLP - w stronę miasta) są nieczynne.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie radnych Osiedli północno-wschodniego Wrocławia

Jan Solarek

W miniony poniedziałek, z inicjatywy radnych kilku Osiedli, jednostek pomocniczych Miasta, odbyło się kolejne spotkanie radnych osiedlowych północno-wschodniego Wrocławia.

Gospodarzem była Magdalena Gajewska, Przewodnicząca Rady Osiedla Sołtysowice a miejscem spotkania gościnne progi siedziby tejże Rady.

Spotkanie na Soltysowicach 20VII2020

Czytaj więcej...

Wakacje z książką

Monika Glińska

W lipcu i sierpniu na naszym osiedlu można skorzystać z Letniej Bibliote(cz)ki Społecznej. Prowadzą ją członkowie stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów.

W zbiorach Bibliote(cz)ki, która mieści się w kontenerze stojącym w Parku Jedności, znajdują się zarówno powieści obyczajowe, kryminały, poradniki, literatura piękna z dawnych lat, jak i filmy oraz książki dla dzieci i młodzieży. 

Książki i filmy można wymieniać za egzemplarze przyniesione z domu (sztuka za sztukę, chyba że trafi się coś naprawdę cennego) lub wypożyczać (na maksimum miesiąc). Korzystanie z zakrzowskiej Bibliote(cz)ki jest bezpłatne: książki są pozyskiwane od darczyńców, a w pawilonie dyżurują wolontariusze wspierający ideę bookcrossingu, czyli "uwalniania przeczytanych książek".  

Obecnie - ze względu na konieczność zachowywania dodatkowych środków ostrożności - każda przyniesiona lub zwrócona pozycja, zanim trafi na regał, przechodzi 3-dniową kwarantannę.

Nadchodzą zmiany w sortowaniu odpadów

Monika Glińska

Jak poinformowała nas spółka Ekosystem, od 21 lipca na Psim Polu-Zawidawiu i osiedlach sąsiednich rozpocznie się selektywna zbiórka odpadów biodegradowalnych.

♻️CO TO OZNACZA?
Do tego dnia nieruchomości zostaną wyposażone w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady kuchenne (m.in. resztki kuchenne pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie) oraz na skoszoną trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty), a także uzupełniająco w worki na bioodpady z terenów zielonych (w przypadku znacznej ilości skoszonej trawy, liści, rozdrobnione gałęzie, kwiatów).

Obraz herb007 z Pixabay  

♻️PO CO SEGREGOWAĆ BIOODPADY?
Ponieważ to dobry surowiec, który można wykorzystać. Z dobrych jakościowo bioodpadów może zostać stworzony doskonały kompost, a to z kolei będzie skutkować korzyściami dla środowiska w postaci wytworzenia energii cieplnej i elektrycznej czy nawozu, który w naturalny sposób wzbogaci ziemię. W konsekwencji w przyszłości znajdziemy w sklepach zdrowsze warzywa i owoce. Do składowania takich odpadów jesteśmy również zobowiązani przez polskie oraz unijne prawo.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 34

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Wrzesień 2020
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel.: 71 326 08 75, kom.: 791 42 10 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

 

 
Początek strony