Nadchodzą zmiany w sortowaniu odpadów

Monika Glińska

Jak poinformowała nas spółka Ekosystem, od 21 lipca na Psim Polu-Zawidawiu i osiedlach sąsiednich rozpocznie się selektywna zbiórka odpadów biodegradowalnych.

♻️CO TO OZNACZA?
Do tego dnia nieruchomości zostaną wyposażone w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady kuchenne (m.in. resztki kuchenne pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie) oraz na skoszoną trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty), a także uzupełniająco w worki na bioodpady z terenów zielonych (w przypadku znacznej ilości skoszonej trawy, liści, rozdrobnione gałęzie, kwiatów).

Obraz herb007 z Pixabay  

♻️JAK ZBIERAĆ?
Bioodpady zaleca się wrzucać do pojemników luzem (nie w workach/reklamówkach/opakowaniach z tworzyw) lub w workach kompostowalnych (nie biodegradowalnych) albo papierowych torebkach (np. po pieczywie lub wykonanych z gazety).

Aby zapewnić komfort użytkowania, pojemniki na bioodpady mają podwójne dno i są wentylowe. Dzięki temu wrzucone do nich odpady będą schnąć, a nie gnić i wydzielać przykre zapachy. Bioodpady odbierane będą co najmniej raz w tygodniu.

♻️PO CO SEGREGOWAĆ BIOODPADY?
Ponieważ to dobry surowiec, który można wykorzystać. Z dobrych jakościowo bioodpadów może zostać stworzony doskonały kompost, a to z kolei będzie skutkować korzyściami dla środowiska w postaci wytworzenia energii cieplnej i elektrycznej czy nawozu, który w naturalny sposób wzbogaci ziemię. W konsekwencji w przyszłości znajdziemy w sklepach zdrowsze warzywa i owoce. Do składowania takich odpadów jesteśmy również zobowiązani przez polskie oraz unijne prawo.

 

Być jak Tony Hawk. Mamy skatepark na Zawidawiu!

Monika Glińska

Na kilka dni przed Dniem Dziecka na Zakrzowie oddano do użytku skatepark i okalający go tor rolkowy. Zapewne niejeden użytkownik tego obiektu marzy o tym, by zostać polskim Tonym Hawkiem – mistrzem jazdy na deskorolce, który wykonał wiele niesamowitych tricków i wygrał kilkadziesiąt zawodów sportowych. Miejsce do doskonalenia umiejętności już jest, oby młodym nie zabrakło motywacji do trenowania.

fot. Monika Glińska

Zakrzowski skatepark zlokalizowany jest przy ul. Królewskiej w II części Parku Jedności, naprzeciwko Osiedla Sobieskiego na wysokości przystanków autobusowych. Powstał z myślą o tej części osiedlowej młodzieży, która niekoniecznie pasjonuje się grami zespołowymi typu piłka nożna czy koszykówka (do aktywnego wypoczynku tego typu świetnie służą odnowione boiska przy SP 44 na Wilanowskiej), a wolny czas spędzała do tej pory z telefonem w ręku lub nudząc się na placu zabaw, z którego dawno już wyrosła. Ci, którzy chcieli sobie poćwiczyć jazdę na desce lub rolkach w bardziej profesjonalnych warunkach, musieli jeździć daleko stąd.

Czytaj więcej...

Co powstaje przy kładce Pawłowickiej?

Monika Glińska

Przy kładce Pawłowickiej tworzony jest nowy zielony zakątek z miejscami do siedzenia. Będzie on usytuowany niedaleko rzeki Dobrej przy boisku baseballowym na terenie zarządzanym przez Młodzieżowe Centrum Sportu (Stadion Zakrzów przy ul. Niepodległości). 

Jest to realizacja I etapu zwycięskiego projektu złożonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 r. przez lidera zespołu Barons Wrocław Marka Kozła. Jak w uzasadnieniu wskazali Baronsi: "Kładka została wyremontowana w 2017 roku, ale zieleń znajdująca się w jej okolicach wymaga gruntownego uporządkowania i zagospodarowania". 

Czytaj więcej...

Międzyosiedlowa zbiórka pod hasłem "Czyń Dobro!"

Monika Glińska

DOŁĄCZ DO MIĘDZYOSIEDLOWEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ #CZYŃ DOBRO!

Kwarantanna lub problemy ze zdrowiem, które w obliczu epidemii koronawirusa skutecznie zatrzymują w domach, a także ograniczony dostęp do pracy pozostawiają dziś wiele wrocławianek i wrocławian bez podstawowych artykułów. Najlepiej wiedzą to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, którzy zasygnalizowali nam konkretne potrzeby w tym względzie.

Mydło, szampon, żel pod prysznic, papier toaletowy, podpaski itd. – ich zbiórka może realnie pomóc dziś wielu osobom. Dlatego gorąco zachęcamy do dołączenia się do akcji w postaci przekazywania informacji o inicjatywie, istniejących punktach zbiórki i zasilania ich DARAMI.

Czytaj więcej...

Wielkanocnie

Jan Solarek

Foto do zyczen wielkanocnych 2020 www

Szanowni Mieszkańcy naszego Osiedla!

Pokoju ducha Państwu życzymy w ten czas pełen niepokoju. Abyśmy jak najszybciej wrócili do normalności, którą teraz zaczynamy doceniać.

 

Nowa trasa autobusu 130

Monika Glińska

Przypominamy, że od soboty 4 kwietnia na Pawłowice zostaje uruchomiona nowa linia autobusowa o numerze 151 (dojeżdżająca na pl. Grunwaldzki), natomiast autobus linii 130 będzie kursował na Zakrzów (pętla "Osiedle Sobieskiego").

Dzięki skierowaniu linii autobusowej 130 do pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ulicy Zatorskiej i Królewskiej mieszkańcy tej części Zakrzowa będą mieli wzmocnioną obsługę komunikacyjną oraz zapewnione bezpośrednie połączenie z węzłem przesiadkowym "Kromera".

Autobusy linii 130 będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut przez wszystkie dni tygodnia.
Bilety okresowe zakupione na linię 130 przed 3 kwietnia 2020 roku będą ważne do końca ich ważności i honorowane dodatkowo w autobusach linii 151 na odcinku Brucknera - Pawłowice (Widawska) - Brucknera.

 
 

Strona 1 z 33

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie
ul. Bolesława Krzywoustego 284
51-312 Wrocław
 tel.: 71 326 08 75, kom.: 791 42 10 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: Nieodpłatna Pomoc Prawna  Graficzny odnośnik do aplikacji mobilnej: Mobilny Asystent Mieszkańca  Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia  Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu