Informacje za stroną wroclaw.pl
Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór na Trenerów Osiedlowych, którzy w okresie od 25.03.2018 do 31.12.2018 r. podejmą pracę na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia.
.
WSZS szuka 47 osób, które realizować będą Program w w/w okresie i które zostaną zatrudnione na podstawie umowy-zlecenia.
Kandydat powinien
- być osobą pełnoletnią,
- posiadać podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży,
- posiadać doświadczenie i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą,
- posiadać wykształcenie co najmniej średnie z uprawnieniami pedagogicznymi. Uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu będą dodatkowymi atutami
Oferta kierowana jest zwłaszcza do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne.
Wymagane dokumenty
Do dnia 05.03.2018 roku osoby zainteresowane pracą Trenera Osiedlowego proszone są o dostarczenie następujących dokumentów:
- podanie o przyjęcie do pracy,
- CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą,
- odpisy dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne),
- pisemna forma wizji pracy na stanowisku Trenera Osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska, na którym realizowany byłby program.
Dokumenty można dostarczyć osobiście, pocztą lub e-mailem:
Zgłoszone osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się na początku marca 2018 przed Komisją Programu TRENER OSIEDLOWY. Pytania i wątpliwości można kierować telefonicznie 602 304 950 lub na adres mailowy:
Główne cele Programu
- Zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w zorganizowany sposób spędzającej wolny czas w sposób sportowy.
- Poprawa bezpieczeństwa na boiskach przyszkolnych i terenach zielonych.
- Zwiększenie samorządności młodzieży.
- Zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców, instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży, sponsorów i innych osób.
- Współorganizacja przez uczestników Programu.
Główne zadania Trenera Osiedlowego
- Organizowanie życia sportowego dzieci i młodzieży przebywającej na boisku oraz próba przyciągnięcia do tych zajęć młodzieży, która korzysta z innych terenów.
- Organizowanie imprez sportowo–rekreacyjnych na przydzielonym boisku oraz współorganizacja i uczestnictwo w imprezach organizowanych przez innych trenerów osiedlowych.
- Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na wytypowanym boisku, kontrolowanie stanu technicznego urządzeń i zgłaszanie usterek, łagodzenie sporów, reagowanie na wszelkie patologie i niebezpieczeństwa.
- Organizacja zajęć rekreacyjno – turystycznych, wycieczek, rajdów, rajdów rowerowych.
- Organizacja zorganizowanych wyjść młodzieży, która kibicować będzie na profesjonalnych imprezach sportowych, dbanie o właściwe zachowanie na nich, propagowanie zachowań "prawdziwego kibica".
- Kreowanie właściwych wzorców zachowań i postaw, w tym umiejętności zdrowego stylu życia, współpracy w grupie i innych.
- Kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży.
- Pozyskiwanie osób dorosłych, które mogłyby wspierać program.
- Współorganizowanie z innymi trenerami i ich podopiecznymi Wrocławskiej Olimpiady Podwórkowej "Organizacja lata z Trenerem Osiedlowym".