logo wrocławia

Przywitanie jesieni - festyn Osiedla Krzyki-Partynice

Jesień może być piękna i radosna! O tym przekonasz się podczas pełnego atrakcji festynu Osiedla Krzyki-Partynice. W gronie naszych sąsiadów i rodzin będziemy świętować od 14:00 do 18:00 w Parku Klecińskim.

W programie m.in.:
- wielkie gry planszowe,
- animacje i zabawy,
- warsztaty plastyczne (koniki na patykach, przytulanki do aromaterapii, malowanie wielkoformatowe),
- vouchery na watę cukrową i popcorn,
- zbiórka elektroodpadów,
- stoiska partnerów wydarzenia i służb: Policja (znakowanie rowerów), Ekosystem, MPK, WCRS (wydawanie Wrocławskich Kart Seniora), MOPS (możliwość wyrobienia Koperty Życia), ZHR i Wrocławski Szczep Harcerski Czternastka, Akademia 360.


Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
Wydarzenie finansowane przez Osiedle Krzyki-Partynice z wydzielonej części budżetu Gminy Wrocław i dofinansowania na realizację zadań społecznych.

przywitanie jesieni

Zmiany w komunikacji miejskiej

Poniżej zestawienie informacji dla naszego Osiedla na podstawie komunikatów MPK i Urzędu Miejskiego.

Zmiany stałe:
- linia 14 trafia do rozkładu z trasą dotychczasowej 74, po 8 października będzie kursowała w relacji Krzyki-FAT-Osobowice,
- linia 119 - zmiana pętli z ulicy Blacharskiej na Racławicką (mieszkańcy okolic Racławickiej zyskają połączenie z FAT-em, Muchoborem Wielkim czy Nowym Dworem; niestety wciąż brak bezpośredniego połączenia z centrum),
- zmiana statusu przystanku autobusowego "Rondo św. Ojca Pio" z przystanku "na życzenie" na przystanek stały dla autobusów linii 112, 127,144,
- zmiana statusu przystanku autobusowego "Os. Przyjaźni" z przystanku "na życzenie" na przystanek stały dla autobusów linii D (ostatnie dwie zmiany to nasza inicjatywa wyrażona uchwałami).

Zmiany na czas remontów, do 8 października:
- linie tramwajowej 2, 6, 7 nie dojeżdżają na pętle na naszym Osiedlu,
- w ich miejsce uruchomiono linię autobusową 702 na trasie Krzyki-Arkady Capitol,
- linie 14 i 17 jeżdżą z pętli Klecina objazdem, przez ul. Hallera i Grabiszyńską.

zmiany mpk

 

Sentymentalny spacer po Krzykach

Jakie historie skrywają krzyckie ulice, domy i drzewa?
Podczas spaceru z przewodniczką miejską, Moniką Płoszaj, dowiemy się o przeszłości Osiedla Krzyki, gdy na mapach widniało jeszcze jako Krietern. Będzie to jednak też okazja, by wspólnie powspominać, jak nasze sąsiedztwo wyglądało jeszcze 15, 20 czy 30 lat temu oraz jakie osobiste historie wiążemy z naszym miejscem na Ziemi.

Początek spaceru: skwer Tymoteusza Karpowicza (ul. Polarna), godz. 11:00.
Spacer dedykowany jest seniorom i będzie dostosowany do ich potrzeb, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.


Wydarzenie organizowane przez Klub SuperBabci i SuperDziadka działający przy Radzie Osiedla Krzyki - Partynice w ramach Wrocławskich Dni Seniora 2023.
Wydarzenie finansowane ze środków Osiedla Krzyki-Partynice wyodrębnionych w budżecie Gminy Wrocław

 

sentymentalny spacer po krzykach

Dyżury w okresie urlopowym

W okresie urlopowym: lipcu i sierpniu dyżury radnych będą odbywały się telefonicznie (514 099 539) w dniach: 13.07, 27.07, 10.08 i 24.08. Naturalnie pozostajemy do dyspozycji także za pośrednictwem Facebooka, maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i skrzynki pocztowej przy ul. Wiosennej 14.

dyżury lato 2023

Głosujemy na nazwę ronda przy ul. Skarbowców

O nadanie jakiej nazwy dla ronda przy skrzyżowaniu ul. Skarbowców i Mglistej będzie wnioskować rada osiedla? Zadecyduj razem z sąsiadami i weź udział w ankiecie konsultacyjnej, wybierając nazwę spośród przesłanych przez mieszkańców propozycji.

Ankietę można wypełnić podczas jednego z naszych wydarzeń plenerowych lub online: https://forms.gle/yT5qapNGp3kpSpRb6

 

ankieta rondo Skarbowców

Napisy na grafice: Wypełnij ankietę! Jaka nazwa dla ronda przy Skarbowców?

Święto Rzeki Ślęzy - letni festyn z naturą i tradycją

Przed nami druga edycja Święta Rzeki Ślęzy. W niedzielę 25 czerwca spotkamy się nad naszą osiedlową rzeką, w cieniu starych drzew Parku Klecińskiego, by powitać lato, wyplatać wianki, tkać ozdobne pasy (krajki) czy uczyć się sztuki czerpania papieru. Na żądnych aktywnej zabawy i rywalizacji będzie czekała przyrodnicza gra terenowa, na najmłodszych ptasie kolorowanki, a na głodnych wegetariańskie przysmaki. Dzień zakończy występ kapeli muzyki tradycyjnej i podwórkowej.

Święto Rzeki Ślęzy — powolny festyn w Parku Klecińskim (25 czerwca 2023)

Godz. 13:30 - 17:00
Nurtem Ślęzy, gra terenowa z nagrodami
Obowiązują zapisy drużyn: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłaszamy drużyny maksymalnie czteroosobowe; przy zapisie podajemy nazwę drużyny (musi być związana ze zwierzęciem, które żyje w Ślęzie lub nad jej brzegami) oraz imię i nazwisko pełnoletniego kapitana drużyny. 

Godz. 15:00 - 18:00
Warsztaty z wyplatania wianków, tkania krajek na bardku, czerpania papieru. Wspólne pisanie wiersza do rzeki. Ptasie kolorowanki, żywe maskotki i stoisko gastronomiczne od partnera wydarzenia, restauracji FTT.

Godz. 18:00
Ogłoszenie wyników gry terenowej i występ O!drakapeli


Partnerzy wydarzenia: Tukan Media - ptasie ilustracje, Restauracja Food Think Tank, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Wydarzenie organizowane przez Radę Osiedla Krzyki-Partynice, fiansowane ze środków Osiedla Krzyki-Partynice i pozyskanych dofinansowań w ramach budżetu Gminy Wrocław.

Święto Rzeki 2023

Napisy na plakacie: Święto Rzeki - letni festyn z naturą i tradycją, 25 czerwca, Park Kleciński

Strona 1 z 6

Kalendarz

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

sobota 23 wrzesień, 14:00 - 18:00
Przywitanie jesieni - festyn osiedlowy

Facebook

 

Osiedle Krzyki-Partynice
ul. Wiosenna 14
54-017 Wrocław
tel. 514 099 539 - czynny w czwartki od 16:00 do 18:00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocław Otwarte Dane  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławski Budżet Obywatelski  Graficzny odnośnik do serwisu: Wrocławska Karta Turystyczna

Graficzny odnośnik do serwisu: System Informacji Przestrzennej Wrocławia Graficzny odnośnik do serwisu: Nasz Wrocław

Graficzny odnośnik do serwisu: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu  Graficzny odnośnik do serwisu: BIP

 

 
Początek strony